V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 12. 10. 2020

Knihu V. V. Pjakina Svět křivých zrcadel si můžete objednat na webu zakazanevzdelani.cz

Arménsko-ázerbajdžánský konflikt * Zlatá miliarda * Jak vznikla dnešní Arménie a Náhorní Karabach * Kdo rozdmýchává politickou xenofobii? * Jak a proč vzniklo dnešní Turecko * Teore řízení složitých sociálních supersystémů

4.8 6 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Patrik
Patrik
18. 10. 2020 19:28

Historie se opakuje – jak skvěle popsal rozluštitel chetitského jazyka, český vědec Bedřich Hrozný: „Poslední demografické zbytky etnických „hieroglyfických“ Chetitů se během následujících staletí mísí se semitskými Aramejci, kteří do této oblasti ve stále větších počtech postupně migrují už od druhé poloviny 2. tisíciletí a přijímají jejich řeč. Mluvíme už nikoli o Chetitech, ale o Chetejcích. Časem byli Chetejci narůstající masou Aramejců úplně pohlceni a poslední zbytky chetitské krve i kultury navždy zmizely ze světa. Demografický kolaps chetitského národa se stal součástí širšího procesu, který proběhl v celé Přední Asii – pohlcení původně bílého obyvatelstva masami migrujících semitů, černých otroků a asijských nájezdníků, který znamenal zmizení… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
18. 10. 2020 19:54

Ještě doplněk citace: „Utajovaná historie Chetitů? Historie říše, která ještě jednou cituji “byla jednou ze tří supervelmocí, které určovaly chod dějin v době, kdy vznikal Starý zákon”,  je odhalována až nějakých posledních sto let, před tím se o této říši ani nevědělo. Tolik toho víme o Sumeru, Babylonu, Egyptu a o tak veliké říši nic? Je nemožné uvěřit, že to nebyl záměr, obzvláště když si to spojíme se slovy Ramesse II. a dále přidáme souvislost, že za definitivním koncem Chetitů a s nimi původního bílého obyvatelstva stála migrace m.j. semitů. Z popisu toho, co dosud bylo objeveno, dále víme, že Chetité… Číst vice »