V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 18. 12. 2017

Kdo z ruských sportovců pojede na OH? * Historická vlajka Ruska byla a vždy bude rudá * Putinova tisková konference: Hulvátské chování novinářů  * Stažení ruských vojsk ze Sýrie * Merkelová označila Rusko za sílu formující mezinárodní řád

Překlad a titulky: Irena

Knihy VP SSSR jsou volně ke stažení v CZ/SK překladu na Leva-net. V tištěné podobě je můžete získat na http://ksbpress.cz/.

4
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Autoři komentářů
Bédapeter.mmStarý doktor Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Warning: sprintf(): Too few arguments in /data/web/virtuals/52128/virtual/www/domains/outsidermedia.cz/wp-content/plugins/wpdiscuz/templates/comment/class.WpdiscuzWalker.php on line 190
Člen

Pro doplnění informací doporučuji zajímavý článek Iščenka.
Mandát lidu a „ochrana před hlupákem“: proč se Putin stal samostatným kandidátem

http://www.novarepublika.cz/2017/12/mandat-lidu-ochrana-pred-hlupakem-proc.html

mm
Člen
mm

V.V.Putin by stál za samostatný článek, pane doktore….vlastně jsem kdysi začal číst Pjakina kvůli siovi, a pokaždé, když mi naskočí upozornění na nový článek, pomyslím si…tak se – oba- podíváme. Jako je chybná politika, jsou i chyby medicinské, a na ty sio doplatil. Z ca tlustého střeva následoval rozsev, dle mne i proto,že výchozí stav, ač operabilní, nikdo neodoperoval…připomínám si všechny, kteří s námi i zde byli. Nechápu ruský fenomén, kdy Medvedev, ač spustil Arabské jaro, zůstal v čele státu jako číslo dvě. Připomenu, že ruské zamini slíbilo Kaddáfímu veto rezoluce OSN o bezletové zoně, což Medveděv změnil a RF… Číst vice »

peter.
Člen

Iščenko prirovnáva úlohu ktorá stojí pred Putinom k reformám Petra I.Veľkého.O Petrovi I. sa vyjadruje ako o panovníkovi,ktorý v Rusku vytvoril celistvý,funkčný a efektívny systém,ktorý zabezpečil Rusku,aby pokojne existovalo dve storočia a len zhodou okolností vďačí Rusko tomu,že ten Petrov systém netrvá do dnes. Iný pohľad na panovanie Petra I.má ruský historik Andrej Fursov.Vo svojej práci „Stalin a vietor histórie“ píše: „V ruskej histórii boli traja krutí vládcovia.Ivan IV.Hrozný,Peter I. a J.V.Stalin.Najviac deštruktívny a najkrutejší bol ten druhý – Peter I.Počas jeho vlády predstavoval úbytok obyvateľstva 25%,národ vymieral,ríša sa vyľudňovala.V momente jeho smrti bola pokladnica fakticky prázdna,hospodárstvo zničené a z… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

K olympiádě. Platí zde dvojí metr. Jeden pro Rusko jako stát, druhý pro sportovce jiných zemí jako jedince. Kdyby platil „státní“ jednotný metr (který používají vůči Rusku) – USA by cca od 90-tých let nesměly být (vzhledem k počtu dopingových afér amerických sportovců a neprokázaných podezření u dalších sportovců – přece jenom jejich chemický podnikatelský sektor má předstih před zbytkem světa a dopingovými laboranty) jako stát zastoupeny na žádné olympiádě. Sport se stal integrální součástí politického vydírání. Vždycky jsem byl velkým fandou olympizmu a sportu jako takového. Dnešní zkomercializovaný a zpolitizovaný sport již vůbec nesleduji. A olympiáda mi od zavedení… Číst vice »