V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 18. 5. 2020

Knihu V. V. Pjakina Svět křivých zrcadel si můžete objednat na webu zakazanevzdelani.cz

Potřeba státní ideologie *  Zrušení rozsudku nad Kokorinem a Mamajevem * Nakažení Peskova jako projev „politického“ koronaviru * Uzavření kostelů *  Neposlušný Bolsonaro *  Kdo rozpoutal občanskou válku v Rusku? * Negativní úloha trockistů * Analýza cílů GP v současném světě * Hrozí globální finanční kolaps?

Knihy VP SSSR jsou volně ke stažení v CZ/SK překladu na Leva-net. V tištěné podobě je můžete získat na http://ksbpress.cz/.

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
25. 5. 2020 13:35

Tady kupodivu nigdo. Jestlipak vnímáte , že svet právě teď stojí na samém kraji utesu. Rozehrano už je na celém světě kdeco najednou. Halic, Recko, Libye, Hong Kong, King Kong, Syrie, Irák , Írán – Venezuela, Severní tocna, Severní Korea, jižní kvocna, Indie – Pakistan, Indie – Cina, Barma se tomu nevyhne, Afghanistan taktez.
Svetove vredy=prazske dredy. – USA, Turecko, Indie, Izrael, Brazilie, Kolumbie, Reporyje, Kamyk.
Praha Dejvicemi spustila horkou frazi Třetí konecne. Konev=Konec.

Dolmen
Dolmen
Reply to  orinoko
25. 5. 2020 18:35

Ano, Ori, taky mi připadá velmi zvláštní, že lidi krom roušky, v níž se jim prý blbě dýchá a blbě pije pivo a krom dovolené na Kanárech, už nic jiného nezajímá. Už vůbec ne vlastní osud. Ještě k té státní ideologii, kterou zmínil Pjakin. Jakou státní ideologii má Čína? Já zaznamenal jen takové dvě jednoduché a dobře zapamatovatelné teze. S první přišel SI Tin-pching: Je jedno, jestli je kočka černá, nebo bílá. Důležité je, že chytá myši. Ta druhá zní: Co je dobré pro úl, je dobré pro včelu.
Jednoduché, stručné, srozumitelné.

Dolmen
Dolmen
Reply to  Dolmen
25. 5. 2020 18:39

Oprava! S první tezí přišel Teng Siao -pching.

Irena
Reply to  Dolmen
27. 5. 2020 11:38

No, není to náhoda, že v ústavě Ruské federace, kterou jim sepisovali Američané v devadesátkách, je státní ideologie výslovně zakázaná. Když mají totiž lidé vytyčený cíl, tak se ho snaží dosáhnout. No a vytyčit jim cíl, že budou surovinovým přívěškem Západu se asi dost dobře nedá a tak je lepší, když žádná ideologie není, tudíž před sebou nemají ani žádný životní cíl. Potom se plácají sem a tam bez cíle, stejně jako teď my, a nadnárodní řízení si s nimi může dělat, co chce. Sto různých cílů prostřednictvím sta různých politických stran se prostě dosáhnout dost dobře nedá. Zato se… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
27. 5. 2020 12:20

V každé knize o podnikovém personálním managementu se zdůrazňuje úloha vedoucího, který musí usměrnit vektory zájmů a činnosti jedinců a skupin ke společnému cíli. Jinak dojde k neshodným nebo přímo protichůdným procesům selek se může stát navenek naproto neschopný. Viz také Citadela od Exuperyho. Chtěl jsem k tomu přidat běžnou vystihující malůvku, ale poslední dobou jsem s hledačem Google tak velmi nespokojen, že si dovolím říci že je prakticky úplně k h****. Jindy – pokud na dotaz „drsní muži“ vám Google najde „speciální kulmofén“ a tak podobně… A to nemluvím o bezuzdné decimaci odkazů ve jménu jediné přípustné pravdolásky a… Číst vice »

Irena
Reply to  Gatta
27. 5. 2020 12:25

No a kde v té „demokracii“ vidíte takového vedoucího? On existuje, ale na nadnárodní úrovni, a ten má své cíle, co se s těmi našimi sotva budou shodovat.

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
27. 5. 2020 16:09

No a právě o tom jsem psal.
Zkuste nebrat apriori vše jako neshodu.

Dolmen
Dolmen
Reply to  orinoko
25. 5. 2020 18:39

Oprava! S první tezí přišel Teng Siao -pching.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
25. 5. 2020 18:48

Je to takovej pud sebezáchovy jak z toho nezblbnout – nevnímat. Veteránská zkušenost. Stejně nic nenaděláš.
Naši mladí nám pořád vyčítali, že všechno moc řešíme a malujeme čaerty na zeď a … už jim některé věci došly a teď z toho poněkud panikaří.

Ale ten tvůj příspěvek :-) mi připomněl Lenona a Dobeše.
https://www.youtube.com/watch?v=X9uPhLOrGNM

https://www.youtube.com/watch?v=K31_1y-LSMg