V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 18. 7. 2016

Hlavní událost: Nová vláda ve Velké Británii * Poselství teroristického útoku v Nice * Teroristický útok v Bagdádu * Schůzka Kerryho s Putinem a Lavrovem * Blízký východ a pokus o převrat v Turecku * Baton Rouge, Jerevan a Almaty

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
24. 7. 2016 10:14

http://www.nwoo.org/2016/07/24/proc-rusko-odhalilo-erdoganovi-plany-puce/ Začněme historií pučů v Turecku. Tradičně je vedli vojáci, které zakladatel moderního Turecka Kemal Atatürk určil za strážce sekularismu, stability a integrity. Od WWII došlo k pučům v letech 1960, 1971, 1980 a 1997 a za VŠEMI byly US. Během prvního puče v roce 1960 se pokoušeli zabránit sbližování se SSSR, když jim zarazili úvěry a turecký ministerský předseda Adnan Mendes plánoval navštívit Mosvku, aby si zařídil alternativní zdroj úvěru a hospodářské pomoci. Převzali to vojáci a ti politici, kteří chtěli nápravu vztahů s Ruskem, byli odstraněni. Puč v roce 1971 byl podobný tomu Chilskému, k němuž došlo o… Číst vice »

Béda
24. 7. 2016 12:47

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8424-rusko-odpovedelo-usa-utok-tajna-zakladna-syrie Odpovědnost za to, že koaliční vojáci v Sýrii riskují, že se ocitnou v oblastech působení ruského letectva, leží výlučně na vedení koalice, řekl oficiální mluvčí ministerstva obrany RF, generálmajor Igor Konašenkov. Konašenkov řekl, že ministerstvo stále a všemi dostupnými prostředky vyzývá partnery, aby poskytli informaci o umístění jimi kontrolovaných oddílů „umírněné opozice“. Ale místo toho už post factum slyší výčitky a obvinění, že ruské letectvo „nemělo“ útočit na nějaká místa nebo cíle. „Kromě toho, soudě podle článku ve Wall Street Journal, naši piloti by před útokem měli hádat z výšky několika kilometrů, jestli jsou mezi bojovníky přítomni vojáci zvláštní… Číst vice »

Vaska
Vaska
25. 7. 2016 6:17

Rusové jsou břídilové – v odvetě za ten vrtulník neměli posílat TU-22 ale TU-160 a naložit do něj „taťku všech bomb“ aby bojové zocelení instruktorů s žoldáků z SS bylo co největší (taťka všech bomb – váha 7,8 t – akvivalent 42 t TNT) TU-160 jich uveze několik – v okruhu 600m nepřežije nic – ani červi – ty mrtvoly by nemělo ani co rozežrat

zajoch
25. 7. 2016 11:31

Na Pjakinovy relace vždy čekám a nikdy si je nenechám ujít. Jenom nevím co si mám myslet o jeho rozborech všemožných symbolik. Určitě nemám dostatek fantazie. Tato poslední relace se jimi přímo hemží.

koloděj
koloděj
25. 7. 2016 12:22

Zajošku … myslím si, že symbolika není nahodilá. Jako jsou lidé svázaní navzájem k sobě neviditelnými vazbami, tak i skupiny lidí, děje, které spouštíme mají své vlastní místo v tom svém světě. Pjakin tomu říká noosféra, ale na názvu nezáleží. Atomy jsou k sobě taktéž vázány silou projevující se v hmotném světě. Noosféra je jakási velmi komplikovaná mnohoúrovňová pavučina nebo rybářská síť kde má každá duše, skupina, národ i děje jimi spuštěné jakoby své místo. Když se uvede v chod nějaký děj (což by se dalo označit jako vlna v tomto prostoru, začnou se pohybovat i ty uzlíky sítě a… Číst vice »

koloděj
koloděj
25. 7. 2016 12:33

Vaska napsal v okruhu 600m nepřežije nic – ani červi něco mi říká, že rusové se tam nedostavili proto aby vyvraždili celou Sýrii. Kromě toho, „taťka“ má síce dobrý účinek na slabě chráněné cíle, ale jsou cíle, se kterými si prostě neporadí. Ještě mne napadá, že pokud chceš bombardovat tímto nějaký menší prostor, musíš ty taťky házet trochu z odstupem, aby měly čas na práci. pokud vím, několik metrů nad zemí taťka pšoukne, aby rozptýlil ten zápalný aerosol a zážeh se dostaví se zpožděním. takto nelze vysypat pumovnici na jedno místo, ale pro každýho taťku udělat otočku..Obrněnou techniku to stejně… Číst vice »

Irena
25. 7. 2016 17:59

http://voicesevas.ru/news/crimea/24579-medvedev-prizval-rukovodstvo-kryma-sest-za-rul-i-prokontrolirovat-kachestvo-dorog.html

Takhle se Medvěděv zatvářil, když si pustil posledního Pjakina a došel k místu, kde popisuje, jak chápe řídící procesy :-)
53:29

peter.
25. 7. 2016 18:15

Irena napsal

http://voicesevas.ru/news/crimea/24579-medvedev-prizval-rukovodstvo-kryma-sest-za-rul-i-prokontrolirovat-kachestvo-dorog.html

Takhle se Medvěděv zatvářil, když si pustil posledního Pjakina a došel k místu, kde popisuje, jak chápe řídící procesy
53:29

Teda Pjakin ho sprdol poriadne a má pravdu.V tom prípade je ale dosť ťažko pochopiteľný vzťah Putina k nemu.Kdesi som si prečítal,že Medvedev ho môže navštíviť kedykoľvek v jeho pracovni,čo je výsadou iba jeho najdôvernejších spolupracovníkov,že sa stýkajú aj súkromne a trávia spolu aj čas na oddych.

PPK
PPK
25. 7. 2016 23:02

zajoch napsal Na Pjakinovy relace vždy čekám a nikdy si je nenechám ujít. Jenom nevím co si mám myslet o jeho rozborech všemožných symbolik. Určitě nemám dostatek fantazie. Tato poslední relace se jimi přímo hemží. Především vyjadřuji všem překladatelů a překladatelkám ruských textů zde na OM velký dík za jejich práci. K symbolům (nejen pjakinovským) v politice a v následné „analytické“ propagandě je můj názor značně skeptický: Krom využití psychologie tam žádnou další vědu nevidím. Všichni manipulátoři totiž vědí, že tajemno generuje v manipulovaných lidech pocit nejistoty a dotkne se i té jejich nejistoty existenční. Nejistota pak (ovšem) narušuje zkušenostní… Číst vice »

peter.
26. 7. 2016 4:42

PPK napsal
A tak noosféra našeho vlastního mozku ovládaných důvěřivců je hned posunuta přesně tam, kde ji chce ten vrchní psycho-manipulátor mít. A je to.

Áno s týmto súhlasím.