V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 26. 2. 2018

Olympijské hry – hodnocení * Role ruských analytických strategických center * Svaz čínských socialistických republik * Proč je nutné poslouchat Grudininovy projevy a znát teorii řízení sociálních supersystémů

Překlad a titulky: Irena

Knihy VP SSSR jsou volně ke stažení v CZ/SK překladu na Leva-net. V tištěné podobě je můžete získat na http://ksbpress.cz/.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
4. 3. 2018 20:43

K tomu,čo zjavne nas…ý Pjakin porozprával o ruských olympionikoch sa vyjadrovať nechcem,lebo nemám chuť sa zase nechať obviňovať z porazenectva a z hlupáctva. Hovorí sa,že ten kto schvaľuje zločin,je rovnako vinný ako páchateľ.Neviem,či to platí aj o človeku – ľuďoch,ktorí oslavujú zradcovských „parchantov“,ľudí bez cti a vlastenectva. Nech si každý utvorí názor po zhliadnutí týchto dvoch videí : https://www.youtube.com/watch?v=s-0j06H4zJI https://www.youtube.com/watch?v=EkIlfbIr5Q4 K čomu sa ale chcem vyjadriť,je tento Pjakinov výrok,ktorým v mojich očiach padol na úplné dno, cit. „Ze západu přišel vzkaz,že rudá mašina má vyhrát.Vždyť otevřeně řečeno,to vítězství bylo zařízeno,plně zařízeno. Zařídili,aby hráli s druhořadými,třetiřadými týmy,aby nehráli proti silnému týmu.“koniec… Číst vice »

zajoch
5. 3. 2018 7:20

Peter, z mého pohledu jste ohodnotil Pjakinovo vystoupení k ruské účasti na olympiádě správně. Byla jsem překvapena mnohomluvným rozčileným Pjakinovým obhajováním jeho vlastních předešlých postojů. Na mne působilo křečovitě a přiznám se, že ke konci i nudně vzhledem ke stálému opakování jednoho a téhož. V kvalitě hokejových mužstev se nevyznám, nemohu posoudit z tohoto pohledu jejich nasazení, takže bych si nedovolila hodnotit, avšak to co jste napsal mi připadá logické. Že měli Rusové proti sobě silný tým ve finále snad dokládá i to, že až do posledních minut nevítězili. Chápu Pjakina, že musel reagovat na dotazy, ale myslím, že to… Číst vice »

Bety
Bety
5. 3. 2018 8:11

Také si myslím, že Pjakin tentokrát poněkud ujel. Přesto jsem nezměnila svůj názor, že se na celou olympiádu měli vykašlat a postavit se za své vyloučené druhy. Ostatně postoj WADA, který Rusku zakazuje pořádat mezinárodní soutěže
ukazuje, že účast ruských sportovců jen posílila jeho aroganci.

hudryper
hudryper
6. 3. 2018 21:10

Přiznám se,že od autohavarie Pjakinovy manželky,tedy od doby,kdy se autor na
hony vyhýbá některým problémům ruské společnosti,ztratily jeho pořady pro mne
význam. Tehdy jsem se přes množství jeho dohadů a tvrzení dovídal něco zevnitř
skutečného Ruska.To ale zřejmě z vážných důvodů zcela odeznělo a já přestal číst
nadále paní Irenou skvěle překládané texty jeho vystupování.Prostě na tyhle řeči
mi je líto času,který si nárokují.Obávám se,že vytvářejí v posluchačích dojem z
podstatně jiné společnosti,než je skutečné a opravdové Rusko.

zajoch
7. 3. 2018 8:38

Hudrypere, ale jak můžeš tak definitivně zavrhnout Pjakinovy úvahy, když jsi je přestal číst? To znamená, že soudíš podle nějakého výseku jeho pořadů a odvrhl jsi jej napořád. Možná o něco přicházíš. Pro pár věcí, s nimiž nesouhlasíme, nemusí být nesprávné všechno. Irena dělá opravdu výbornou práci a věřím, že občasné snižování Pjakinových myšlenek ji od pokračování neodradí. Ireno, je nás myslím pořád hodně, kteří si Pjakina rádi přečtou ve Vašem překladu. To, že si uděláme vlastní názor je v pořádku. Jenom je otázka, zda je náš názor správný. Copak my vidíme do ruských záležitostí tak podrobně jako ruský politolog?… Číst vice »

Aleš
Aleš
7. 3. 2018 8:51

Jsem moc rád za překlady, moje ruština je teprve v úrovni pár začátečnických hodin.
Natapetuji sem trochu myšlenek naší analytičky, jelikož všechno souvisí se vším a nemyslím si, že by bylo dobré zavrhnout pjakinův pořad.
http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/25839-jadro-eu-mezi-iranem-a-usa-a-saudove-zpoza-duny-
http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/25855-usa-kvli-afrinu-ztraceji-kurdy-a-tak-hrozi-utokem-proti-syrii-

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 3. 2018 10:09
hudryper
hudryper
7. 3. 2018 11:53

Martin (už bez taky m) napsal
Dost dobré
:-)

Milý Martine,právě jsem se rozhodl uchlácholit zajocha stejným odkazem :
http://leva-net.webnode.cz/products/alexandr-rogers-o-velke-ruske-kourove-clone/

fajt
fajt
7. 3. 2018 11:58

https://cz.sputniknews.com/svet/201803076914004-usa-rusko-ukrajina-putin/?utm_source=https://t.co/DyrS6v98hN&utm_medium=short_url&utm_content=gU8E&utm_campaign=URL_shortening – tohle je opravud na hlavu, takže dnešní Ukrajina je dílo i Ruska, když je tedy partňor ( zase) obelhal, tak proč s ním dále vedou dialog a ustupují mu jak na Ukrajině a v Sýrii … jediné logické vysvětlení je, že se všechno děje záměrně a jde o hru na zlou a hodnou mocnost, která je pro sprostý lid, při čemž ve vrcholných patrech obou zemí jede kamarádšoft, který nemá obdoby. ..)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 3. 2018 12:23
Aleš
Aleš
7. 3. 2018 13:07

fajt napsal https://cz.sputniknews.com/svet/201803076914004-usa-rusko-ukrajina-putin/?utm_source=https://t.co/DyrS6v98hN&utm_medium=short_url&utm_content=gU8E&utm_campaign=URL_shortening– tohle je opravud na hlavu, takže dnešní Ukrajina je dílo i Ruska, když je tedypartňor ( zase) obelhal, tak proč s ním dále vedou dialog a ustupují mu jak na Ukrajině a v Sýrii … jediné logické vysvětlení je, že se všechno děje záměrně a jde o hru na zlou a hodnou mocnost, která je pro sprostý lid, při čemž ve vrcholných patrech obou zemí jede kamarádšoft, který nemá obdoby. ..) Za všechno je vinen váš imanentní bůh. To přeci dobře víme. Ale ať už jde o situaci v Sýrii (stačí si přečíst třeba Spencerovou), tak třeba… Číst vice »

Aleš
Aleš
7. 3. 2018 13:34

https://www.youtube.com/watch?v=Uul3khSDJws&feature=youtu.be&t=4
Skutečný důvod nenávisti k Ondráčkovi

Irena
7. 3. 2018 19:58

Díky Zajochu, vy přece také odvádíte skvělou práci.

Tady jeden odkaz, nevím nakolik jsou ty údaje tedy pravdivé
http://voicesevas.ru/news/ukraine/37166-migraciya-s-ukrainy-za-poslednee-vremya.html