V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 29. 2. 2016

Lukašenkovo freudovské přeřeknutí * Příměří v Sýrii * Kandidáti na žvýkání kravat * Formování nového světového pořádku * Egyptský prezident: Ruské letadlo nad Sinají bylo sestřeleno * Ukrajina * Čečensko * Operace Unthinkable * Vysídlení Němců * „Malý problém“ pěšáka Kadyrova * Zpravodajské služby a pirátský kodex

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
6. 3. 2016 10:46

opět použit příměr o divokém odsunu Němců z příhraničních oblastí ČR po druhé světové válce?
Pokud by ČR bylo SSSR, problém by byl vyřešen už v roce 1938. Němci, aktivní 5.-tá kolona by byli- můžeme se přít o slova- humánně přesídleni na Sibiř a SSSR by nadále politicky nepoškozovali.
Pan Pjakin tentokráte střelil vedle, ale nutno uznat, je to vlastenec každým coulem

peter.
7. 3. 2016 12:26

Donald Trump by sa presídľovania celých národov nebál ani dnes.
Pobaltské štáty sa sťažujú,že nemôžu rásť,lebo susedia s Ruskom.Na to im Trump vyjadril svoje porozumenie a ochotu pomôcť.Doporučuje presťahovať Pobaltské štáty aj s občanmi do Afriky,pri čom by si mohli ponechať svoje názvy(Estónsko,Lotyšsko a Litva).Opustné územie pri Balte by recipročne obsadil Afričanmi a všetci by boli spokojní.Pobalťania by mohli bez Ruska v susedstve konečne rásť a Afričania by sa tešili,že sú v Európe.No nie je ten chlap múdry?
http://aloban75.livejournal.com/1687749.html

zajoch
7. 3. 2016 13:18

Přesídlování je přesídlování a jeho průběh nezávisí jen na direktivách „shora“, ale stejně tak na přístupu těch článků, které stojí na konci a realizují jej. Takže může být prováděno s šetrností a stejně tak bezohledně a hrubě. Takže zkušenosti jednotlivců, kteří mu byli vystaveni, nelze zevšeobecňovat. Sama znám vyprávění těch, kteří byli evakuováni z Ukrajiny, konkrétně z Dněpropetrovska, před nacistickými vojáky. Bylo to podle toho zlé. Jenže nebyla jiná možnost, pokud měli být ušetřeni oni a jejich závod na výrobu traktorů a asi i jiných strojů, německých zvěrstev. Prostě to museli přežít. Nakonec i po válce v západní Sibiři zůstali.… Číst vice »

peter.
7. 3. 2016 14:47

zajoch napsal Sama znám vyprávění těch, kteří byli evakuováni z Ukrajiny, konkrétně z Dněpropetrovska, před nacistickými vojáky. Máte plnú pravdu.Doporučujem Solženicynovu knihu „200 rokov spolu“,kapitolu 21.Autor tam opisuje evakuáciu židov z územia Ukrajiny ohrozeného nemeckou okupáciou.Stalin určil záchranu židov ako prioritu a na tento účel bolo vyčlenených tisíce vlakových súprav.Myslím,že je regulárne tvrdenie,že takto použité vlaky chýbali na fronte čo pravdepodobne zapríčinilo smrť tisícov sovietskych vojakov.Tiež to možno nazvať presídlením.Dnes by som sa nedivil,keby sa objavili články o tom,že táto evakuácia prebehla v neľudských podmienkach,v dobytčákoch,bez základných ľudských potrieb o hlade atp.Čoho sa však určite nedočkám je,že sa nájde niekto… Číst vice »