V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 4. 5. 2015

Obsah:
00:25 Zajímavé události
04:35 Nepokoje v Baltimore
06:25 Výročí masakru v Oděse
14:30 Film o ztrátách ukrajinské armády
15:56 Odmítnutí Polska pustit Noční vlky
18:06 Požár u Černobylu
20:18 Odmítnutí extradikce Firtaše
20:56 Kdo je to Nazarbajev?
21:20 Proč je složité najít hodnověrné zdroje o historii Kazachstánu?
24:13 Prohlášení Putina i Grefa o nutnosti suverenizace ekonomiky Ruska
25:03 Prohlášení Dvorkoviče o multi-valutovém systému
26:20 Příjezd „stařešin“ k Putinovi
27:05 Proč byla válka ve Vietnamu?
28:55 Butovský polygon ve filmu „Prezident“
31:10 Role Žukova ve Velké vlastenecké válce
35:05 Prohlášení Friedmana (Stratfor)
37:10 Vědění znamená moc!

Překlad a titulky: Irena

Obsah: 55Hox

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
90 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hylahty
hylahty
9. 5. 2015 10:58

Už jsem to měl jednou napsaný, ale nezkopíroval jsem si to a text se ztratil při výpadku serveru. Ale jak jsem viděl v těch záběrech z tý vojenský přehlídky i záběry z Murmansku, tak jsem si vzpomněl na film Leviafan, který jsem konečně viděl a na to, jak tento Pjakin v jednom dílu (už před nějakou dobou, nevím přesně, který díl to byl, abych našel přesnou citaci) relativně dost „odsoudil“. Film se natáčel právě v Murmanské oblasti a ty scenérie byly úžasný, proto ta asociace. Zajímalo by mě, proč si myslíte (pokud jste film viděli, pokud ne, schválně se podívejte,… Číst vice »

peter.
9. 5. 2015 12:08

Žukov nepracoval pre ZSSR ani pre Rusko a Žukov experimentoval s vojakmi,keď ich nechal prejsť po území zamorenom jadrovým výbuchom.Pjakin tieto obvinenia vyslovuje s poriadnou dávkou nenávisti. Takže : Nielen podľa mňa sa najväčšou mierou podieľali na porážke Nemecka Stalin,Žukov a hrdinstvo sovietskych ľudí.Nebudem sa rozpisovať o tom,koľkokrát práve Žukov riešil krízové situácie na fronte ani koľko úspešných operácií vypracoval a víťazne realizoval.Boli aj neúspechy a nebol to len Ržev.Bola to aj nepodarená Charkovská operácia kde vybuchol aj Vasilevský.Ale Žukov a Stalin boli tými vodcami,ktorí tú vojnu vyhrali. Pjakin ani slovkom nespomenul,že experimenty na svojich vojakoch prevádzali vo veľkom USA,on… Číst vice »

Alena
Alena
9. 5. 2015 13:14

pane Peter, na svobodném vysílači v archivu- čtení z knih- Kagan jeho Bek velmi zajímavá kniha od ruského emigranta Uškujnika o tom, že Stalin byl nastrčenou figurkou a Rusko dlouho vlastně neřídil. O Žukovovi je tam zajímavá zmínka-údajně mu šlo o život a zřejmě se podílel na rozdrcení Beriji v 50- tých letech těch bílých míst je v Rusku více, a naprosto boří staré mýty. Ono záleží na tom, kdo je zrovna u moci kniha je i zde na internetu http://www.narodnisjednoceni.cz/knihovna/uskujnik-kagan-a-jeho-bek.pdf Ke Stalinovi- jeho pověst krutovládce spadá zřejmě též do mýtu-Mimochodem- byli teprve nedávno rozkryty archivy- Stalin byl údajně levoboček… Číst vice »

peter.
9. 5. 2015 13:30

Alena napsal
velmi zajímavá kniha od ruského emigranta Uškujnika

Ďakujem p.Alena,čítal som ju.Asi máte na mysli to obsadenie sídla KGB na Ľubianke.Je to zaujímavá kniha,aj keď je tam viac vecí vyfabulovaných autorom.Ale ako podklad pre utvorenie si názoru na dianie v Rusku je to zaujímavá kniha.

Hox
Hox
9. 5. 2015 14:40

O tom že Žukov byl trockista a škůdce jsem slyšel už od více autorů (Muchin, Sidorov), nezavrhoval bych hned info Pjakina, je dost možné že nynější obraz Žukova je stejně pokroucený jako obraz Stalina nebo Beriji, jen na opačnou stranu. Prokazatelné je to, že se k podřízeným choval hovadsky, nechal se třeba obsluhovat důstojníky.
Ad „Leviathan“, je to inspirované skutečnou událostí která se odehrála v USA, jen režisér ji z nějakých záhadných důvodů přenesl do Ruska… dobré, což? Každopádně v Rusku to byl finanční propadák a investoři získali zpět jen 1/5 vložených prostředků.

orinoko
orinoko
9. 5. 2015 14:43
PPK
PPK
9. 5. 2015 15:03

Hox napsal
Hox • 9. Květen 2015

O tom že Žukov byl trockista a škůdce jsem slyšel už od více autorů (Muchin, Sidorov), nezavrhoval bych hned info Pjakina, je dost možné že nynější obraz Žukova je stejně pokroucený jako obraz Stalina nebo Beriji, jen na opačnou stranu. Prokazatelné je to, že se k podřízeným choval hovadsky, nechal se třeba obsluhovat důstojníky.

Spin-doctoring, jako když ho vyšije. A zcela zákonitě a neparadoxně od propandisty novodobé ideologie trockismu – KSB a DVTR. Že Vám není hanba, Hoxi!

Béda
9. 5. 2015 15:37

orinoko napsal

OM u praZdroje z Moskvy:

https://www.youtube.com/watch?v=WVaZ9-kTE9Y

Ta přehlídka je důrazným upozorněním všem potenciálním nenechavcům, ať si dobře rozmyslí než se začnou s RF tahat za prsty.

peter.
9. 5. 2015 15:43

PPK :
Jasné,že spin- doctoring!Ale teraz ste nasrali egregóra Pravi,Navi aj Javi a Hox vám u guru G.Sidorova zariadi,že vás neprijmú do „oriánskej spolčnosti“.

Alena
Alena
9. 5. 2015 15:55

pane Peter a pane PPK, dokažte, že KSB a DTVR je další ideologie trockismu- to se mi fakt nezdá, a nemíním se Vámi nechat ovlivnit. Spoléhám se na vlastní úsudek, který mě vždy upozorní, pokud by někdo chtěl manipulovat ve svůj prospěch

Béda
9. 5. 2015 16:24

Alena,

na můj vkus ty teorie mají dost nejasné ekonomické pozadí, obsahují hodně mystiky, esoteriky a odvolávek na Boží prozřetelnost. Zajímalo by mě, na jaké ekonomické (kapitalismus, socialismus – jaký, moc o tom nemluví ale jsem si téměř jist, že jde o kapitalismus -snad proto ta kritika Marxe – jaký?) bázi předpokládají autoři této koncepce dosažení cílového „komunistického“ stavu, kde lidé mají („uvědomělé“) neparazitické potřeby.

Alena
Alena
9. 5. 2015 16:40

no, ještě že jsem inkognito, protože by mne kolegové ukamenovali. Jsem povoláním ekonomka a živím se nezáživným účtováním. Zároveň se dlouhodobě zajímám o náboženství či esoteriku- chcete – li. Došla jsem k poznání, že viditelný i neviditelný svět se řídí podobnými zákony, má svůj řád, a vzájemně se prolíná.
Ta jejich teorie mne fascinuje a předurčuje ( podle mne)Rusy ve vůdce světového dění v budoucnosti.

peter.
9. 5. 2015 16:46

Alena napsal KSB a DTVR je další ideologie trockismu p.Alena:Neviem či p.PPK,ale ja som toto nikdy netvrdil.Len viem,že zdanlivo vedecká teória ktorá ostane stále teóriou pokiaľ ju nepotvrdí alebo nevyvráti prax,môže byť aj prostriedkom na vymývanie mozgov,No a keď je súčasťou takejto teórie okultizmus,javy ako egregor Setu Amon a Jahve ktorý bojuje s egregorom Pravi Navi a Javi,bájna Atlantída a stratená domovina slovanských kmeňov Sevéria, no tak ku tomu priradím ešte prof.Kašpirovského a s takou teóriou končím.To ale neznamená,že by som niekoho kto takej teórii verí,odsudzoval.Nič nechcem a ani nebudem nikomu vyvracať,ale ak teoretik a propagátor tejto teórie Pjakin spochybní… Číst vice »

Neználek
Neználek
9. 5. 2015 16:59

peter. napsal
bájna Atlantída a stratená domovina slovanských kmeňov Sevéria

Můžete citovat?

Hox
Hox
9. 5. 2015 17:01

Peter,
pointa je v tom že KSB není prezentována jako důkaz nebo pravda poslední instance, nelíbí se, neber. Ostatním nech laskavě možnost si udělat názor samostatně a nešiř o ní lži.

peter.
9. 5. 2015 17:07

Hox napsal

Peter,
pointa je v tom že KSB není prezentována jako důkaz nebo pravda poslední instance, nelíbí se, neber. Ostatním nech laskavě možnost si udělat názor samostatně a nešiř o ní lži.

A čo som napísal p. Alene!Nikomu nič nevyvraciam a nikoho neodrádzam.Každý nech si verí čomu chce.Zase si napísal…….!

peter.
9. 5. 2015 17:09

Neználek napsal
Můžete citovat?

Nechcem!Obráťte sa na Hoxa alebo si to vyhľadajte na internete.Knihy o védach alebo už zmieňovaný G.Sidorov.

Béda
9. 5. 2015 17:12

Hox napsal

Peter,
pointa je v tom že KSB není prezentována jako důkaz nebo pravda poslední instance, nelíbí se, neber. Ostatním nech laskavě možnost si udělat názor samostatně a nešiř o ní lži.

Nevím jak jinak chápat univerzální (platí údajně ve všech systémech) vědeckou teorii řízení s oporou v Božím úmyslu.

Béda
9. 5. 2015 17:14

Béda napsal
Nevím jak jinak chápat univerzální (platí údajně ve všech systémech) vědeckou teorii řízení s oporou v Božím úmyslu.

Mně to přijde jako nějaká náhražka Marxisticko-leninské filosofie.

Hox
Hox
9. 5. 2015 17:15

Peter, ad „No a keď je súčasťou takejto teórie okultizmus,javy ako egregor Setu Amon a Jahve ktorý bojuje s egregorom Pravi Navi a Javi a stratená domovina slovanských kmeňov Sevéria“ –
jsi lhář, není to součástí, což si může ověřit lehce každý, kdo si dá tu práci

hylahty
hylahty
9. 5. 2015 17:49

Hox napsal Ad „Leviathan“, je to inspirované skutečnou událostí která se odehrála v USA, jen režisér ji z nějakých záhadných důvodů přenesl do Ruska… Díky, to jsem netušil, ani na csfd, ani na imdb se o tom nikde viditelně nepíše, až teď jsem si to přečetl na wiki i s tím popisem té skutečné události z roku 2004, která je ale od příběhu toho filmu relativně dost jiná. Každopádně po tomhle už fakt nemůže člověk věřit vůbec ničemu. A ten počin těch tvůrců teď vlastně vůbec nechápu, co tím chtěli říct – nechali se údajně inspirovat událostí, která se stala… Číst vice »

peter.
9. 5. 2015 18:20

V súvislosti so Žukovom si sa odvolával na Sidorova
http://ulozto.cz/xjhvjCh/sidorov-chronologicko-ezotericka-analyza-vyvoje-soucasne-civilizace-pdf
Nemusí to byť súčasťou priamo KOB a DOTu,napokon ma je do toho…!Moje príspevky sú o Žukovovi a Sidorova si spomenul v reakcii na môj príspevok ty.Ja som sa do diskusie pod článkom Sia nezapájal a neplánujem to ani v budúcnosti.Reagujem na Pjakinovo vyjadrenie o Žukovovi.

Hox
Hox
9. 5. 2015 18:42

Ad Žukov, v knize „Почему Врут Учебники Истории“ od autorů „Юрий Мухин Александр Шабалов“ ( http://www.litmir.info/br/?b=112878 ) je ukázáno že Žukov lhal o důvodu nepřipravenosti vojsk běloruského frontu 22. června, že vina leží na něm (nedbalostí nebo záměrem), že ve svých memoárech lhal o neschopnosti Stalina a jeho chování, že NKVD zajistila 7 vagonů kontrabandu z Německa pro Žukova, že při prohlídce jeho dači bylo zjištěno, že je to de fakto umělecké muzeum s (obrazy visely i v kuchyni) atd. atd. je tam vícekrát prokázáno lhaní Žukova na různá témata, na základě rozporů v jeho vlastních tvrzeních. Omlouvám se, celou… Číst vice »

Hox
Hox
9. 5. 2015 18:44

v kostce: Stalin vydal příkaz k uvedení vojsk do bojové hotovosti, Žukov ho nesplnil.

Hox
Hox
9. 5. 2015 20:34

hylahty napsal Díky, to jsem netušil, ani na csfd, ani na imdb se o tom nikde viditelně nepíše, až teď jsem si to přečetl na wiki i s tím popisem té skutečné události z roku 2004, která je ale od příběhu toho filmu relativně dost jiná. Každopádně po tomhle už fakt nemůže člověk věřit vůbec ničemu. A ten počin těch tvůrců teď vlastně vůbec nechápu, co tím chtěli říct – nechali se údajně inspirovat událostí, která se stala v USA, ve filmu ju ale zasadili do Ruska, přitom děj ale úplně ohnuli. „Gosděp“ vynakládá ročně desítky milionů dolarů na „podporu… Číst vice »

Hox
Hox
9. 5. 2015 20:38

Béda napsal Nevím jak jinak chápat univerzální (platí údajně ve všech systémech) vědeckou teorii řízení s oporou v Božím úmyslu. co třeba: „KSB není, a nikdy se nesmí stát dogmatem. Jakákoliv dogmatika je principiálně nepřípustná, vše podléhá vývoji a prověření časem. Jediným kritériem adekvátnosti je praxe. Jak se říká, není nic praktičtějšího než dobrá teorie. KSB také nemá za cíl být „pravdou poslední instance“ a ani se o nic takového nesnaží. Je neustále ve vývoji, doplňována a průběžně korigována i díky kritice a diskusi, poukazováním na slabá místa. Nemusí být ideální (a v budoucnu pravděpodobně bude nahrazena nečím jiným, možná… Číst vice »

Neználek
Neználek
9. 5. 2015 20:47

peter. napsal
Nemusí to byť súčasťou priamo KOB a DOTu,napokon ma je do toho

To jsem rád.

Béda
9. 5. 2015 20:59

Hox napsal co třeba: „KSB není, a nikdy se nesmí stát dogmatem. Jakákoliv dogmatika je principiálně nepřípustná, vše podléhá vývoji a prověření časem. Jediným kritériem adekvátnosti je praxe. Jak se říká, není nic praktičtějšího než dobrá teorie. KSB také nemá za cíl být „pravdou poslední instance“ a ani se o nic takového nesnaží. Je neustále ve vývoji, doplňována a průběžně korigována i díky kritice a diskusi, poukazováním na slabá místa. Nemusí být ideální (a v budoucnu pravděpodobně bude nahrazena nečím jiným, možná z ní vycházejícím), na současné etapě je však v našem chápání nejadekvátnější informací, která je k dispozici.“ Kriteriem… Číst vice »

Hox
Hox
9. 5. 2015 21:17

Béda napsal
Kriteriem teorie je praxe, ta prověřuje platnost teoretických závěrů. Učení není uzavřené… To jsem již někde slyšel. Neopsali to tvůrci KSB někde? Předtím ale do toho nezatahovali POSLEDNÍ INSTANCIBoha a drželi se více při zemi – akcentovali materiální bytí, namísto duchů, energií, bohů, egregorů a kdovíčeho ještě…

Nerozumím. Co máte na mysli pod „zatahováním poslední instance = Boha“? Je rozdíl mezi tím, když z logiky věci DVTR vyplývá hierarchicky vyšší úroveň řízení, a tím, kdyby někdo tvrdil, že DVTR je „od Boha“.

Sio
Sio
9. 5. 2015 21:49

@Béda: Chápu, že vás štve ten bůh v KSB. Někoho zase naopak přitahuje. Ale možná má význam si zjistit, co to je za Boha? Jak jsem si všiml, mluvili o něm takto, „příroda“, „vesmír“, „náhoda“ … tak proč tomu neříkat „Bůh“? Žádný židovský bůh, křesťanský bůh, alláh nebo Budha …

Béda
9. 5. 2015 21:53

Hox napsal
Nerozumím. Co máte na mysli pod „zatahováním poslední instance = Boha“? Je rozdíl mezi tím, když z logiky věci DVTR vyplývá hierarchicky vyšší úroveň řízení, a tím, kdyby někdo tvrdil, že DVTR je „od Boha“.

Řekl bych to asi takto. Tvůrci tohoto nového „katechismu“ vyeliminovali z Marxe materialismus, ponechali si dialektiku a historický přístup a celé to postavili na jakýsi („objektivně“) idealistický základ s egregory, energiemi, Duchy….

Béda
9. 5. 2015 22:07

Hox, namátkou: „Boží dílo (záměr, úmysl) (Божий промысел ) – scénář možného rozvoje Bytí, odpovídající Záměru Boha, způsob organizace života v souladu s božími zákony [божественными законами.]“ Jak mohou vědět co je záměrem Boha? Co když je jeho záměrem (pokud tedy něco takového skutečně existuje) nechat volný průběh lidskému pinožení, chaosu, násilí? „Dobro — charakteristika jevů z úhlu pohledu jeho souladu s Božím záměrem.“ Platí to samé (viz výše). „Duch — celkový souhrn všech bioenergetických polí, které v sobě nese organizmus člověka, představujícího trojjedinost těla, ducha a duše. Duše – to, co stojí za pojmem „Já“, nesmrtelná část nad-reality; s… Číst vice »

Hox
Hox
9. 5. 2015 22:24

Jedná se jen o pojmy. To samé lze například vyjádřit čistě technicky, například Vis Maior, hierarchicky nejvyšší všeobjímající řízení, vševesmírná Míra, apod. Jde o smysl, nikoliv použité termíny. Například – objektivně optimální cesta rozvoje pozemské civilizace, existuje či nikoliv? V závislosti na vaší odpovědi se na této úrovni je o čem bavit či nikoliv…

Béda
9. 5. 2015 22:34

Hox, já jako přízemní materialista se nazdávám, že jsme to my lidi, kteří máme díky lidskému rozumu zvláštní schopnost udělat si na zemi svůj vlastní řád a je jenom na nás jaký si ho uděláme, jaké hierarchii hodnot jej podřídíme. Jestli predátorskému kořistění anebo ohleduplnému soužití šetrnému k přírodě zohledňujícímu potřeby příštích generací a biosystémů. K tomu nepotřebujeme žádné vyšší vykonstruované Boží záměry, Duchy, energie a jiné berličky. Je to jen na nás lidech. (Kverulant by mohl říct, že lidské pinožení s válkami, násilím, loupežemi je Božímu řádu = chování celé živočišné říše ze které vzešel člověk bojující o kořist… Číst vice »

Sio
Sio
9. 5. 2015 22:44

Béda napsal Hox, já jako přízemní materialista se nazdávám, že jsme tomy lidi, kteřímáme díky lidskému rozumu zvláštní schopnost udělat si na zemi svůj vlastní řád a je jenom na nás jaký si ho uděláme, jaké hierarchii hodnot jej podřídíme. Jestli predátorskému kořistění anebo ohleduplnému soužití šetrnému k přírodě zohledňujícímu potřeby příštích generací a biosystémů. K tomu nepotřebujeme žádné vyšší vykonstruované Boží záměry, Duchy, energie a jiné berličky. Je to jen na nás lidech. (Kverulant by mohl říct, že lidské pinožení s válkami, násilím, loupežemi je Božímu řádu = chování celé živočišnéříše ze které vzešel člověk bojující o kořist a… Číst vice »

Béda
9. 5. 2015 22:51

Sio,

tak si tedy položme otázku. Jsou předešlé predátorské systémy s nepřetržitou sérií bojů o moc, kořist, loupežením (ne nepodobny konkurenčnímu boji živočišné říše v ostatní přírodě) , tedy hierarchie hodnot na kterých ty systémy stojí a podle kterých se ty společnosti ´řídí dílem jakéhosi vyššího řekněme božího řádu anebo konstruktem člověka? Kdo vytvořil kupř. peněžní systém, obchodní systém, právní systém…? Byli to lidé anebo nějaká vyšší síla? Co když i teorie o Bozích a vyšších řádech, kterým se musíme podřídit a podle kterých se nutně musíme chovat jsou pouze konstruktem lidské tvořivosti a mysle?

Béda
9. 5. 2015 22:53

Proč došlo k válkám, kupř. k 1. a 2. světové válce? Bylo to vraždění nějakým vyšším záměrem anebo dílem člověka? Kdo vytvořil ty zbraně? Musel je vytvořit? Musel nutně začít vraždit?

Hox
Hox
9. 5. 2015 22:53

Béda napsal Hox, já jako přízemní materialista se nazdávám, že jsme tomy lidi, kteřímáme díky lidskému rozumu zvláštní schopnost udělat si na zemi svůj vlastní řád a je jenom na nás jaký si ho uděláme, jaké hierarchii hodnot jej podřídíme. Jestli predátorskému kořistění anebo ohleduplnému soužití šetrnému k přírodě zohledňujícímu potřeby příštích generací a biosystémů. K tomu nepotřebujeme žádné vyšší vykonstruované Boží záměry, Duchy, energie a jiné berličky. Je to jen na nás lidech. (Kverulant by mohl říct, že lidské pinožení s válkami, násilím, loupežemi je Božímu řádu = chování celé živočišnéříše ze které vzešel člověk bojující o kořist a… Číst vice »

Béda
10. 5. 2015 5:25

Abych nebyl špatně pochopen. Co jsem tím povídáním o Vyšším (Božím chcete li) záměru chtěl říct. Jestliže existuje Vyšší záměr, známe jej jako lidstvo? Jaký je ten Záměr? Proč se již po několik tisíc let lidstvo chová k sobě navzájem jako predátoři v džungli? Je toto řád podle Vyššího záměru? Proč lidstvo vytváří takové společenské konstrukty )systémy), kdy silní „požírají“, vysávají a ničí slabé? Proč nevytváří třeba systémy kooperativní a nebere si z přírody vzor ve stádních kooperativních býložravcích? Není to jenom na lidstvu co si z toho vybere, jak si vyloží Vyšší (Boží anebo jak jej nazvat) záměr? Jak… Číst vice »

Sio
Sio
10. 5. 2015 7:01

@Béda: K vašim posledním třem příspěvkům. Nejprve vyjasním svou pozici. Jsem agnostik. Proč ne ateista? Protože si velmi dobře dokážu představit, že žijeme ve virtuálním světě. Jako exaktně myslící člověk se slušným matematickým vzděláním vím, že těžko někdo dokáže opak. Naše realita může být v klidu počítačová hra nějakého dítěte z nadvesmíru. S tím se blbě polemizuje, je to sofistikovanější, než Bible. Takže – není to dítě pro nás Bohem? NEVÍM a ANI VY NEMŮŽETE VĚDĚT. Proč by se mělo to dítě zabývat tím, kolik kde umře virtuálních postaviček a co která které udělá? Kategorie dobra a zla jsme si… Číst vice »

Béda
10. 5. 2015 7:09

Sio napsal @Béda: K vašim posledním třem příspěvkům. Nejprve vyjasním svou pozici. Jsem agnostik. Proč ne ateista? Protože si velmi dobře dokážu představit, že žijeme ve virtuálním světě. Jako exaktně myslící člověk se slušným matematickým vzděláním vím, že těžko někdo dokáže opak. Naše realita může být v klidu počítačová hra nějakého dítěte z nadvesmíru. S tím se blbě polemizuje, je to sofistikovanější, než Bible. Takže – není to dítě pro nás Bohem? NEVÍM a ANI VY NEMŮŽETE VĚDĚT. Proč by se mělo to dítě zabývat tím, kolik kde umře virtuálních postaviček a co která které udělá? Kategorie dobra a zla… Číst vice »

Sio
Sio
10. 5. 2015 7:18

@Béda: Pak je tu víra. Já nemohu říct, že věřím v Boha, když nevím, zda existuje. A ani nevěřím v to, že neexistuje, protože to také nevím. Ale co vím, to je, že všechny velké ideologie se opírají o jednu z těch pozic. Tedy marxismus se opírá o VÍRU v MARXISMUS. A jednou z vět pomyslného marxistického desatera je: „Bůh není.“ Krásně to eliminuje konkurenci, to je důležitý krok – jasné nestrukturní řízení, byť to tak asi nikdo nenazval. následkem toho je – nechoď do kostela, neposlouchej faráře, je to tvůj nepřítel, co tě oblbuje. Nějaký (asi ne jeden) blbec… Číst vice »

Sio
Sio
10. 5. 2015 7:25

Co bych očekával od chytrého marxisty? Asi takovou úvahu: „Hmm, marxismus je o vědeckém řízení státu a společnosti. Brežněv, Gorbačov a spol + vychytralá propaganda ze západu udělala ze slova marxismus sprosté slovo. Co s tím? Počkat dvě generace, až si lidi uvědomí, že to slovo až zas tak sprosté nebylo? Nebo se zbavit chyb, vytvořit něco nového, co bude tak jako tak lepší části marxismu (bez tlustých knížek z 19. století) obsahovat a jedeme s novým modelem vlaku, co se jmenuje jinak dál? Vědecké řízení státu zůstává, analýza všech prasáren, co dělá protivník v 21. století se přidává a… Číst vice »

Sio
Sio
10. 5. 2015 7:27

„Stejně jako jeho existence. Žádné přímé věcné důkazy pro ani proti neexistují. Zrovna tak to může být pouze lidská projekce plynoucí z vlastní bezmoci vůči věcem které člověka a lidstvo přesahují.“
Ano, to je přesně to, co chci říct. Poctivý vědecký přístup k odpovědi na otázku „Je Bůh?“ NEVÍME.

Béda
10. 5. 2015 8:06

Sio,

říkáte, že víra v Boha (je jenom pomocným nástrojem KSB) stmelujícím komunitu k dosažení vytčeného cíle (jestli jsem to správně pochopil nějaké formy komunismu). Přijde mi docela zvláštní kolik prostoru poskytuje KSB (vemte si jenom ten článek s terminologií KSB ze Zvědavce) „nadsmyslovému, resp. nadrozumovému“ subjektu.

Bety
Bety
10. 5. 2015 8:11

K Žukovovi- také mne to zprvu zarazilo. Ale: co jeho podpora Chruščova? Už jsem se tu jednou zmínila, že jeho podpora pomlouvačné kampani proti Stalinovi, byla z hlediska mezinárodní prestiže SSSR zatraceně kontraproduktivní a znevažovala i vítězství v II. světové. Domnívala jsem se, že nebyl politik a ty důsledky prostě nedohlédl. Ale proč by Pjakin nemohl být pravdě blíž než my, kteří v Rusku nežijeme? Podívejte, když jsem před 89 vedla nějaké debaty o socialismu a komunismu, vždycky to končilo stejně: no jo, no jo a co ten krvavý Stalin, miliony obětí atd. A byla jsem hned v defenzívě, zvlášť… Číst vice »

peter.
10. 5. 2015 8:45

Bety napsal Ale: co jeho podpora Chruščova? Nech by už po vojne urobil čokoľvek,vždy je to ten Žukov,ktorý zachránil Moskvu,organizoval obranu Leningradu a Stalingradu,naplánoval víťazné operácie v Kurskom oblúku a inde,prosto Žukov,vojenský stratég a vojvodca ktorý sa pričinil o zničenie nacistického Nemecka a ktorého zásluhy uznáva do dnes celý svet. Aj o Stalinovi popísali rôzni „znalci“obvinenia od výmyslu sveta o tom,že dal vyvraždiť desiatky miliónov ľudí napr.Solženicyn a možno chýba už len obvinenie s toho,že jedol malé deti. A prepáčte Bety,ale to,že Žukov nepracoval pre svoju vlasť,môže napísať len človek ktorý ho z pre mňa neznámych príčin hlboko nenávidí alebo… Číst vice »

Sio
Sio
10. 5. 2015 8:53

Béda napsal Sio, říkáte, že víra v Boha (je jenom pomocným nástrojem KSB) stmelujícím komunitu k dosažení vytčeného cíle (jestli jsem to správně pochopil nějaké formy komunismu). Přijde mi docela zvláštní kolik prostoru poskytuje KSB (vemte si jenom ten článek s terminologií KSB ze Zvědavce) „nadsmyslovému, resp. nadrozumovému“ subjektu. Jednak asi bude každý jednotlivý příznivec mít na to jiný názor a také – kolik jste zatím slyšel? Třeba Pjakin to jen občas zmíní. Petrov sice ano, ale má celou přednášku o přirozeném výběru. Pak do toho vrazí Egypt a Atlantidu. Proč vám na tom tak záleží? Jsou to něškodné bajky,… Číst vice »