V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 6. 7. 2015

Obsah:

0:00 – 1.7. přestala pracovat americká Ex-Im Bank 6:11 – Vztah havarovaného amerického letadla „Herkules“ v Indonézii a jejího odmítnutí dolaru 8:03 – Závěry a důsledky referenda v Řecku 11:51 – Chodorkovskij 12:58 – Volby v DLR a prohlášení US min. zahraničí 16:58 – Washington Times otiskl „nejvhodnější doba pro útok na Rusko“ 20:24 – Naryškina nepustili do Finska 28:52 – Poslanecký apel ohledně prověrky zákonnosti přiznání nezávislosti republik Pobaltí v roce 1991 33:28 – Holandská zpráva o katastrofě s malajsijským Boeingem 35:59 – Proč jsou lidem mnohé věci nepochopitelné?

Překlad a titulky: Irena

Obsah: 55Hox

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
10. 7. 2015 16:18

Niečo o Číne aj o Grécku.
http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=33137

Béda
10. 7. 2015 16:29
hudryper
hudryper
10. 7. 2015 16:45

Z tohoto dílu Pjakinových otázek a odpovědí vyplývá se stále větším důrazem vysvětlení opravdu dlouhodobé strategie globálního prediktora a jak se to odráželo v posledních 100 létech v Rusku. IWW se záměrem zničit samoděržaví,které si dávalo pozor na revoluční aktivity místních Chazarů, poté oslabení revoluční ideologie,když Lenin připustil NEP.Rvačku mezi chazarskými revolucionáři po jeho smrti vyřešil Stalin,který započal omezovat moc „revolučních činovníků“ včetně jejich postupné eliminace a návrat k budování sociálně spravedlivějšímu státu. Politické represe postihly pochopitelně nejen je,ale také statisíce jiných,staly se „způsobem sovětského životního stylu“a lidé v novodobém otroctví gulagů byli použiti jako spotřební materiál při osvojování klimaticky… Číst vice »

orinoko
orinoko
10. 7. 2015 16:54

Hmm, tak teď už asi ani nemusím Pjakina pouštět. Mám rád výcucy. Šetří čas. Můj, i letní. Zítra možná pošlu pozdrav z Rakous. Směr Dobersberg.

peter.
10. 7. 2015 17:00

No.Ešte tak sa dozvedieť,kto konkrétne je ten GP.Zaznobin to stále odmieta prezradiť.Ale nie o tom som chcel.Narazil som pred pár dňami na ruský server „Ruský žid“.Nie,že by bol nezaujímavý,ale odpor k Rusku a Putinovi z neho trčí ako vidly z kopy hnoja.
Napriek tomu,je to zaujímavé čítanie.Pomáha to pri eliminácii propagandistických šumov z proputinovských oficiálnych aj alternatívnych médií.
http://rusjev.net/

peter.
10. 7. 2015 17:11

Béda :
Ďakujem,že ste mi pomohli vyhrať stávku so synom.Stavil som sa s ním o pivo a poldeci,že hneď ako uverejním pod diskutované video svoj príspevok,tak prvý kto naň zareaguje budete vy a prilepíte naň minimálne dva svoje odkazy.
Dnes nie ste vo forme,lebo je už 19:09hod a vy ste ešte nedosiahli ani 40 príspevkov a odkazov.

petr
petr
10. 7. 2015 17:25

to Peter
Kdo je Globální prediktor? Jaká je struktura lokálních a nadnárodních „elit“? Co jsou to priority řízení světa?
http://pravdive.eu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=155

peter.
10. 7. 2015 17:36

petr napsal

to Peter
Kdo je Globální prediktor? Jaká je struktura lokálních a nadnárodních „elit“? Co jsou to priority řízení světa?
http://pravdive.eu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=155

Nevidím,že by ho pomenoval.V inom videu tvrdí,že tak urobí až vtedy,kaď to dovolí p.Zaznobin,ktorý sa s GB osobne stretol vo Vatikáne.Ale o tom tu už prebehli rozsiahle diskusie,ku ktorým sa nechcem vracať lebo to pre mňa nie je až natoľko dôležité,aby som si kvôli tomu pohneval niektorých diskutérov,ktorých názory si inak vážim.

orinoko
orinoko
10. 7. 2015 17:43

Globální prediktor? Generální predátor. – Pro mě osobně je to taková améba , pod kterou se vejde kdeco podle momentální potřeby.
Struktura místních a nadnárodních elit. – Tak s něčím takovým bych u běžných lidí moc neuspěl. Je to taková vyšší dívčí.
My sprosťáci si vystačíme s běžnou terminologií. Kakánie, dobytek, kujebák, ohráblo, mešuge … a fouká mu pod tašky.

Hox
Hox
10. 7. 2015 18:06

: mě by zas zajímalo, kdo to jsou konkrétně ti bezdomovci. Každý furt píše jen o jejich sociálním statusu a dopadu na společnost, ale ještě mi nikdo nebyl schopný napsat konkrétní jmenný seznam. Musím asi počkat, až ten, co se s nimi setkal, dá svolení :)

Béda
10. 7. 2015 18:12

Hox,

bezdomovci jsou obvykle lidé ze sociálního dna, kteří nemají vlastního domova. Docela snadno se poznají, i bez jmenného seznamu. Existují ve všech kapitalistických zemích (včetně ČR) počínaje Západem – včetně zemí BRICS, t.j. i Ruska a Číny. Kdo je to globální prediktor?
Jak se pozná? Existuje taky v Rusku, v Indii anebo v Číně?

peter.
10. 7. 2015 18:23

Hox napsal

: mě by zas zajímalo, kdo to jsou konkrétně ti bezdomovci. Každý furt píše jen o jejich sociálním statusu a dopadu na společnost, ale ještě mi nikdo nebyl schopný napsat konkrétní jmenný seznam. Musím asi počkat, až ten, co se s nimi setkal, dá svolení

Ach,jaj.No dobre Hox,máš pravdu!

Béda
10. 7. 2015 18:41

peter. napsal

Béda :
Ďakujem,že ste mi pomohli vyhrať stávku so synom.Stavil som sa s ním o pivo a poldeci,že hneď ako uverejním pod diskutované video svoj príspevok,tak prvý kto naň zareaguje budete vy a prilepíte naň minimálne dva svoje odkazy.
Dnes nie ste vo forme,lebo je už 19:09hod a vy ste ešte nedosiahli ani 40 príspevkov a odkazov.

Rádo se stalo, i když to byla víceméně náhoda. Nereagoval jsem na váš odkaz (Šichtařové blábolení) na téma Čína (prý hrozí „že předlužená v problémech se topící EU bude následovat přebytkovou vhůru mířící Čínu). O Číně mé příspěvky pod vámi nebyly.

Irena
10. 7. 2015 19:16

https://www.youtube.com/watch?v=44ynbtkL30U
Президентское ограбление Украины
(Познавательное ТВ, Ростислав Ищенко)

Irena
10. 7. 2015 19:21

A celé jeho povídání, nahoře je z něho jenom útržek
https://www.youtube.com/watch?v=8QdFvgq6toY

Béda
11. 7. 2015 4:17

Takže k Řecku. Poté se se „levicová“ Syriza nechala vynést k moci a koaličně kooperovala ve vládě s pravicí, nechala si referendem posvětit silný mandát zaměřený proti politice vnucovaných škrtů, vůdce Syrizy předložil EU a souhlasil s ještě tvrdší politikou škrtů než požadovaly věřitelé Řecka. Jaká budoucnost Řecka se rýsuje: další půjčky (oproti těm předchozím“ – vyrážení klínu klínem, ze kterých většina stejně skončí u věřitelů, niukoliv v Řecku), tvrdší škrty, vyšší daně, privatizace státního majetku, znehodnocování důchodů – další a větší zamrznutí ekonomiky, vyšší nezaměstnanost. Jinak pro zajímavost: Dnes jsou největšími státními dlužníky tyto státy: 1, USA………………………………. 18,5 bil.… Číst vice »

Béda
11. 7. 2015 4:44

Čínský akciový trh zareagoval na opatření vlády Podle posledních informací roste čínská burza cenných papírů a asijské burzy se stabilizují. Jak dlouho to ale bude trvat? Vždyť otřes akciového trhu proběhl v důsledku omezování růstu čínské ekonomiky… Nakolik jsou opodstatněny obavy, jež jsou spojené s pádem čínské ekonomiky? Fan Mingtai: Hlavním problémem čínské burzy je silná proměnlivost. Předchozí období bylo charakterizováno prudkým růstem, teď však pozorujeme značný pád. Vyvstává otázka, zda zde nedochází k manipulaci trhu? Nejdůležitější otázka proto tkví v potřebnosti kontroly a regulace trhu. V současné době provádí Výbor pro kontrolu cenných papírů a ministerstvo veřejné bezpečnosti ČLR… Číst vice »

Béda
11. 7. 2015 4:58

http://www.literarky.cz/komentare/ostatni/20209-warren-buffet-je-to-tidni-valka-a-moje-tida-tuto-valku-vyhraje Jak svrhnout levicovou vládu Syrizi? V historii se Západu při odstraňování nepohodlných vlád osvědčily tři taktiky: „Stalingradská“, obklíčit a vyhladovět, nebo jak jí nazývají Němci: nechat řeckou vládu a řecký lid „podusit ve vlastní šťávě“, puč, kdy armáda svrhne vládu a přebere moc, přímá vojenská intervence, pokud se puč nepovede. V současné době Západ používá taktiku „dušení Řeků ve vlastní šťávě“, s tím že buď: levicová vláda kapituluje a přijme podmínky „Velké trojky“,nebo vládu svrhne sám naštvaný řecký lid, kdy své strádání – na hranici humanitární katastrofy – přičte na vrub neschopnosti Syrizi. K moci se po té dostane… Číst vice »

Sio
Sio
11. 7. 2015 5:24

Bédo, zase byste neměl věřit každé xyjovině.

Béda
11. 7. 2015 5:34

Sio napsal

Bédo, zase byste neměl věřit každé xyjovině.

Kterou konkrétně máte na mysli?

Béda
11. 7. 2015 5:45

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/374683-vyssi-dane-a-konec-ulev-recky-parlament-schvalil-navrh-reforem.html „…„Stojíme před zásadním rozhodnutím,“ upozorňoval podle agentury Reuters před parlamentním jednáním premiér Tsipras své kolegy z levicové strany Syriza. „Máme mandát vyjednat lepší dohodu, než ultimátum, které nám dala euroskupina. Dozajista nám to ale nedává mandát k vyvedení Řecka z eurozóny. Jsme v tom společně,“ dodal předseda vlády. Věřitelům se návrh líbí, mohli by dát 74 miliard eur Atény zaslaly třináctistránkový návrh reforem tzv. trojce mezinárodních věřitelů ve čtvrtek večer. Výměnou za to od eurozóny požadují 53,5 miliardy eur pro další tři roky. Byl by to už třetí záchranný balík eurozóny pro Řecko…“ Třetí „záchranný“ balík pro Řecko. Vypadá… Číst vice »

Béda
11. 7. 2015 6:33

fajt napsal

http://www.imghosting.cz/images/8411738044_1015348451974.jpg

fajt,

velice výstižné. Taky bych řekl, že Syrize se povedlo významně zdiskreditovat levici a předvedla klasický „labouristický“ úkrok stranou od svých slibů a zdiskreditovala přitom taky přímou demokracii a referendum. Taky se ukazuje, že populismus bez jasného programu a alternativy je k ničemu. Syriza neznamenala žádnou alternativu pouze mírný „pokrok“ v mezích neoliberalismu, kde se škrtí co to jde a dluh se vyráží dalším dluhem s představou osmého divu světa.

Magnus Maximus
Magnus Maximus
11. 7. 2015 6:45

Je mě líto mnohých, kteří se nechali nachytat na projekt jménem Syriza. Od samého počátku to byl podvod na voličích. Předáci této strany jsou ve skutečnosti agenty Bruselu, resp. těch sil které chtějí v Řecku dál privatizovat. Jsou to agenti věřitelů. Syriza jako projekt tajných služeb měl za úkol jednak kanalizovat napětí ve společnosti a současně vyplnit prostor, aby se na politické scéně neobjevila skutečná opozice, která by se nechtěla podřídit diktátu Bruselu a jiných sil. Tak za tímto účelem byla tajnými službami vymyšlena pseudo-opozice a tím se napětí ve společnosti uvolnilo žádaným směrem, nebo-li kanalizovalo se. Je to stejný… Číst vice »

Magnus Maximus
Magnus Maximus
11. 7. 2015 6:45

Situaci v Řecku sleduji na hrubo, ale někde jsem zachytil informaci o tom, že ty otázky v referendu byly formulovány zavádějícím a matoucím způsobem, tedy ti kteří hlasovali jakoby pro odmítnutí podmínek ve skutečnosti hlasovali pro jejich přijetí aniž si to uvědomili. Bylo by dobré najít originál hlasovací lístek a pak přeložit, protože všichni zde přejímáme jen komentáře z jiných webů. V každém případě Řekům nezávidím. Opět si s nimi vytřeli zadek. Je to varování i pro nás.
Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/374683-vyssi-dane-a-konec-ulev-recky-parlament-schvalil-navrh-reforem.html

fajt
fajt
11. 7. 2015 6:50

Bédo, někdo říká, že Řecko ( se Syrizou) mělo být ekonomickou pastí pro Rusko ( či další země BRICSu ) nastraženou neocony, mám ale za to, že tahle levárna ( kdy zbytečně umírají lidé, zlovolně se ničí jejich po generace budovaná existence a smysl života drtivé většiny se scvrkl na přežití dalšího nedůstojného dne) se hraje na daleko vyšší úrovni ( ale nechci nikomu brát iluze, i když je dost patrné, že v současnosti skutečná alternativa pro darwinovsko – lichvářský nazi neoliberalismus neexistuje). Krom toho, dle mého, na světě není prostor pro silnou sociální stranu, která by velmi zásadově a… Číst vice »

Magnus Maximus
Magnus Maximus
11. 7. 2015 7:04

Všimněte si jak se dlouhodobě vede propaganda proti Řekům. Že jsou líní, žijí si nad poměry, mají jen natažené ruce a chtějí peníze, nechtějí splácet apod. Čili je kritizována jen jedna strana problému. A co ti kteří Řecku poskytli peníze ? Proč se tato strana problému nekritizuje ? Oni přece mají stejný díl viny (a možná větší) jako Řecko. Půjčoval si někdo z vás někdy cizí peníze, třeba na auto, bydlení nebo k podnikání apod. ? Poskytli vám peníze jen tak pro hezké oči, nebo za ústní slib že všechno zaplatíte ? Myslím že asi ne, že ?… Když jdu… Číst vice »

Magnus Maximus
Magnus Maximus
11. 7. 2015 7:12

Fajte souhlasím s Vámi. Ekonomická past na Rusko to nemohla být v žádném případě, protože Řecko je součástí EU a NATO. I kdyby Rusko chtělo stokrát Řecku pomoci tak nemůže právě díky této skutečnosti. Určitě jsou nastaveny vnitřní mechanizmy, které tomu zabraňují. Takže takové ty články o tom, jak se Řecko přimkne k skupině BRICS apod. jsou jen lži. Řecko by tyto struktury muselo nejdříve opustit a poté by se mohla vytvořit příznivá situace. Ale to ještě není všechno.

kchodl
kchodl
11. 7. 2015 7:16

Jestli ono to nebude tím, že EU věrchuška nějaké Řecko zachránit vůbec nechce – všem se náramně líbí, že Řecko dělá bílého koně, dluhy jdou na něj a peníze z „pomoci“ končí na účtech západních bank, plus něco z toho spadne do řecké byrokracie, kolaborantů ve vykrádání vlastní země. Ideální výsledek bude řízený krach bez vyhlášení defaultu, kdy umělé dluhy budou sanovány výprodejem aktiv celé země do rukou „věřitelů“. Pokud se tomu řecká vláda postaví, budou ji chtít smést propagandou a házením klacků pod nohy – což se děje už teď, viz. uzavření bank a blokování jejich likvidity – případně… Číst vice »

Magnus Maximus
Magnus Maximus
11. 7. 2015 7:24

USA rozhodně neřve že Řecko zrazuje, naopak. Řecko bylo do EU přijato právě díky silnému nátlaku USA na EU, konkrétně na Německo. Určitě by stálo za to klíčovat stranu věřitelů, to znamená kdo konkrétně Řecku poskytl peníze a kolik, za jakým účelem tedy na co a samozřejmě všechny podmínky úvěrových smluv. Za každou bankou, za každým fondem stojí konkrétní majitelé se svými zájmy. Rozkrytí této struktury je zásadní pro pochopení celkové situace. Všimněte si jak všechny zainteresované strany mluví jen v obecné rovině. Nic konkrétního. At zveřejní úvěrové smlouvy se všemi dodatky. Řecko je podle všeho jen průtokovým ohřívačem a… Číst vice »

Magnus Maximus
Magnus Maximus
11. 7. 2015 7:29

No vida ! Nakonec i Putin to dobře naznačuje.
Zdroj: http://cz.sputniknews.com/svet/20150710/685421.html

fajt
fajt
11. 7. 2015 7:42

Magnus Maximus napsal Fajte souhlasím s Vámi. Ekonomická past na Rusko to nemohla být v žádném případě, protože Řecko je součástí EU a NATO. I kdyby Rusko chtělo stokrát Řecku pomoci tak nemůže právě díky této skutečnosti. Určitě jsou nastaveny vnitřní mechanizmy, které tomu zabraňují. Takže takové ty články o tom, jak se Řecko přimkne k skupině BRICS apod. jsou jen lži. Řecko by tyto struktury muselo nejdříve opustit a poté by se mohla vytvořit příznivá situace. Ale to ještě není všechno. kdyby ( Řecko) opravdu chtělo, tak by EU i NATO dávno opustilo, ale vše ukazuje na to, že… Číst vice »

fajt
fajt
11. 7. 2015 7:52

Magnus Maximus napsal

No vida ! Nakonec i Putin to dobře naznačuje.
Zdroj: http://cz.sputniknews.com/svet/20150710/685421.html

na místě Putina bych tuhle akci raději ani nekomentoval, buď měl podat pomocnou ruku za jasných podmínek a nebo říci, že Rusko na to nemá a nebo pomáhat ( jedno proč ) nechce – tahle elitářská škodolibost namířená na proevropské elity mu na oblibě moc nepřidá, i když u zavatovaných ruských nacionalistů asi zaboduje. ..)

Magnus Maximus
Magnus Maximus
11. 7. 2015 7:58

Ne fajte. Řecko samo o sobě nemůže opustit EU a NATO i kdyby stokrát chtělo. Je to malá země a její váha v těchto strukturách je tomu odpovídající. Není žádný oficiální mechanizmus pro opuštění těchto struktur. Jedině snad na základě skrytého souhlasu evropských mocností a hlavně zatím USA by mohlo dojít k opuštění stávajících struktur. Ale v takovém případě se už dostáváme na úroveň globální politiky a tudíž by na to měl vliv i postoj Ruska a možná Číny. Což s další částí Vašeho příspěvku souhlasím. Dále je třeba připomenout že tyto země daly najevo, že si nepřejí odchod Řecka… Číst vice »

Béda
11. 7. 2015 8:23

Magnus Maximus, Tsipras samozřejmě může za to co nasliboval lidem a jak naložil s jejich vůlí v referendu. Jaký je v praktické politice po referendu mezi Tsiprasem a jeho předchůdci? Jestliže žádný, tak k čemu to referendum vlastně bylo? Souhlas s tím, že druhou stranou stejné mince (těch řeckých dluhů) jsou věřitelé Řecka. V zásadě se stále opakuje tentýž motiv – jeden (jedni – třeba vstřícnými půjčkami, často i vnucovanými, anebo za „sponzorné“, anebo válkami, hypotečními a derivátovými bublinami a pod.) ničí a jiní, co se na tom nijak nepodíleli to zaplatí. A to je ta konkrétní svoboda a adresná… Číst vice »

Béda
11. 7. 2015 8:26

Těmi nahoře myslím samosebou nikoliv drobné anebo střední podnikatele ale nadnárodní podnikatelskou smetánku, která je tak velká, že „nemůže padnout“.

fajt
fajt
11. 7. 2015 8:36

Magnus Maximus napsal Ne fajte. Řecko samo o sobě nemůže opustit EU a NATO i kdyby stokrát chtělo. Je to malá země a její váha v těchto strukturách je tomu odpovídající. Není žádný oficiální mechanizmus pro opuštění těchto struktur. Jedině snad na základě skrytého souhlasu evropských mocností a hlavně zatím USA by mohlo dojít k opuštění stávajících struktur. až takovou nesvéprávnost a nemohoucnost při tvorbě vlastních dějin bych řekům nepřisuzoval, mechanizmus vystoupení ( z čehokoliv ) se vždy dá vytvořit ( i za velmi revolučního pochodu lze legislativu regulérně stavět ) , ale co nesmí nikdy chybět je vůle k… Číst vice »

ph
ph
11. 7. 2015 8:41
Magnus Maximus
Magnus Maximus
11. 7. 2015 8:51

Vstřícná půjčka ? To je protimluv. Myslím že se oba shodneme v tom, že Klause nemusíme, ale on už před časem právě upozorňoval na to, že je třeba si posvítit i na věřitele, protože za dluh můžou dvě strany. Tedy věřitel a dlužník. A mnohdy věřitel má větší vinu na existenci dluhu než dlužník. Anulovat dluhy, tedy neplatit si může dovolit jen silná země. Dne třeba USA. Zatím jsou silné vojensky. Do určité míry si to může dovolit i Rusko. Nakonec v minulosti to už udělalo. Ale Řecko si to dovolit nemůže, takže představitelé takové malé země musí být mnohem… Číst vice »

Béda
11. 7. 2015 9:04

Magnus Maximus, Livchváři jsou vždycky velice vstřícní, pokud je potenciální klient „bonitní“ = dokud je mu co protihodnotou (výrazně převyšující vypůjčenou sumu) vzít. Lichváři velice pečlivě zkoumají – a využívají pro to nejrůznější propracované nástroje bonitu svých potenciálních klientů = aby náhodou jejich ze vzduchu „vytisknuté“ peníze nepřišly vniveč, aby se daly materializovat. Pokud hrozí nestabilita, tak jako v Řecku a investice je ohrožena, lichváři hledají jakékoliv cesty jak ji stabilizovat – třeba převratem, fašistickou diktaturou… Ochotni půjčovat jsou do té doby, dokud potenciální dlužník má nějaký majetek. Do té doby jsou velice vstřícní – podbízejí se, klidně nějaké symbolické… Číst vice »

Béda
11. 7. 2015 9:13

Samozřjemě situaci Řecka měli lichváři předem dobře zmapovanou. Řecko má nádherné ostrovy a důležitou polohu. Natlačením Řecka do EU a schválením eurovalu (nedivil bych se kdyby to měli dlouhodobě v plánu) získali lichváři jistotu, že jim jednotlivé státy postupně kolabující v dluhové smyčce investice bohatě vynahradí.Buďto konkrétní dlužnické státy anebo povinně solidární zbytek Evropy zabraňující na úkor svých důchodců a daňových poplatníků rozsypání pyramidy, hladomorům etc., propuknutí ostré celoevropské krize.

fajt
fajt
11. 7. 2015 9:26

https://www.youtube.com/watch?v=yjO1bMHbDpY – už jsem to tady dával, ale i tak pro aktuálnost si to pustím znova. ..) Dneska se s dluhovou pastí lichvářů dá něco dělat, nebude to tak snadné jako před léty, kdy to všechno svinstvo šlo zastavit pouhými slovy, v tuto chvíli to bude bolet, někdo u toho i zařve, ale je tady veliká šance se dostat z kleští a vazalství darebáků, kteří vidí svět jako jedno velké otrocké hřiště. Jestli se bude zase otálet a volit menší zlo ( jako zrovna v Řecku), další generace už nebudou mít ani tucha, jak má vypadat důstojný život a lidojedství… Číst vice »

Béda
11. 7. 2015 9:47

!!! http://www.nezavisli.blogspot.cz/

Jalal Suleiman: Syriza nie je antikapitalistickou stranou

Béda
11. 7. 2015 17:12

Nechápu to. V rozhovoru Blyštivý obraz kapitalismu se rozpadá, Češi nevědí co s tím – See more at: http://www.blisty.cz/#sthash.B4BtzYZP.dpuf Kotrba tvrdí, že přistěhovalci v Británii jsou velkým přínosem. Pak tedy je na místě otázka, proč tápadní imperiální centra vnucují přistěhovalce, kteří jsou ohromným ekonomickým a kulturním přínosem periferním státům skrze kvóty. Proč si je všechny nevemou k sobě domů a nenechají se obohatit samy? Snad se nechtějí solidárně dělit s chudými státy o ten přínos?

Sio
Sio
11. 7. 2015 19:21

Béda napsal
Kterou konkrétně máte na mysli?

Tak třeba ty tři taktiky mi připadají dost jednoduché na to, aby Buffet něco podobného prohlásil a pokud ano, rozhodně to nemyslel vážně.