Václav Moravec (ČT) buď nemá vtip nebo smysl pro fair hru

Zvedám obě ruce a hlasuji pro možnost druhou. A hned taky osvětlím proč. Za prvé jsem si uvedeného kazu moderátorova nefér argumentování všiml už několikrát dřív, ale denitivní tečku za mým soudem udělalo až jeho sobotní moderování výsledku druhého kola voleb do senátu. Propadl v nich, jak známo, sociálnědemokratický Zdeněk Škromach, a bylo na figuře Moravcově a dokonce i na jeho pohybech patrné, jak mu ten výsledek dělá dobře. Zvlášť když mu zřejmě okamžitě došlo, jak skvěle by se dal tento jen dílčí neúspěch využit pro boj ČT i Pražské kavárny nejosudovější – totiž pro jejich boj proti prezidentovi Zemanovi. Takže během pár vteřin, kdy o výsledku senátních voleb nebylo zdaleka ještě rozhodnuto, byla skrze televizní most Škromachova tvář doručena do studia, a moderátor Moravec k ní – a dodejme že s velkou až neotřesitelnou suverenitou – takto pohovořil: Uvědomuje si neúspěšný kandidát, že jeho neúspěch způsobila jeho účast na srazu odbojných politiků ČSSD s prezidentem Zemanem po sněmovních volbách v roce 2014?

Škromachovi se to pochopitelně nezdálo, zamumlal cosi nesouhlasného, ale Moravec okamžitě vynesl – dle jeho názoru – rozhodující trumf: Propánakrále, vždyť je to jasné! Stejně jako on, Škromach, dopadl přece i další účastník onoho srazu s prezidentem hejtman Hašek. To už je přece důkaz, dokonce dvojitý, ne? A důkaz třetí už jen na dotvrzení předchozích je přece ten, že sociálně demokratický kandidát Žaloudík, který prezidenta Zemana snad ani nikdy v životě na živo neviděl, druhé kolo senátních voleb vyhrál.

Bác – a bylo tzv. vymalováno. Ze zákona nestranné a objektivní ČT bylo na příkladu dvou neúspěšných a jednoho naopak úspěšného kandidáta ČSSD dáno národu na vědomí, že kdo se s prezidentem spolčí, špatně skončí. Takový byl Moravcův záměr, když si Škromacha do studiu objednával, a téměř takový byl i závěr, který z předmětného rozhovoru Moravec – Škromach vyplynul. Jakkoli se jej pozvaná odbornice Dvořáková snažila oslabit uvedením faktu, že ono též záleží na tom, proti jakému soupeři bojujete.

Ale to už byly jen vlnky na hladině vcelku úspěšné snahy Moravcovy vykreslit kontakt politika s prezidentem Zemanem jako záruku jeho zániku..

Pochopitelně, kdyby měl Škromach víc času či pohotovosti, mohl Moravcovi okamžitě vmést do tváře příklad jihočeského hejtmana Zimoly, který se taktéž povolebního srazu s prezidentem zúčastnil, a přesto jako vedoucí kandádátky ČSSD v Jihočeském kraji dokázal o celých pět procent porazit téměř všude jinde vítěznou stranu ANO. A to i kdyby už namísto účelově vymyšlených argumentů Moravcových nepadly na váhu též opravdové příčiny neúspěchu obou kandidátů. V případě Haška ten, že těsně před volbami prosvištěl republikou mail o jeho nesčetných – snad až patnácti či dvacíti zastoupeních v radách nejrůznějších organizacích s korunovým vyčíslením, co za tato svá zastoupení měsíčně bere.

Jestli byly ty údaje pravdivé či nikoliv, to se už nedovíme, ale účel splnily. A pokud jde o neúspěch Škromacha? Tady podle mého názoru sehrálo svoji roli všeobecné mínění lidu, že si za předlouhá léta, co se v politice pohybuje, vydělal už dost na to, aby si od politiky na čas odpočinul. A možná též mnozí při vědomí, že jsme kdysi měli Masaryka, negativně zhodnotili i jeho apetit na funkci prezidentskou.

Kdybyste, pane Moravče, nějak v tomto duchu promluvil, stal byste se v očích mnohých prorokem. Ale vy jste promluvil jako politický šejdíř. Přesně v duchu politiky podniku, pro který pracujete.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Admirál
Admirál
17. 10. 2016 6:36

Moravec udělal jako propagandista velkou chybu: svou propagandistickou lží se obrací k do vlastních řad. O to větší bude jejich rozčarování, až se mlhy rozplynou.

Pravdou je (vím o čem mluvím), že jsou lidé znechuceni politikou soc. dem. Sobotkovo lavírování okolo emigrantů, inkluze, boj – neboj proti předávání majetku církvi, atd.

Proto se jim neoplatí jít podpořit soc. dem kandidáta. Zemanovec, nezemanovec.

fajt
17. 10. 2016 6:43

česko je chcíplá mřenka, hlodavec je pouhý drobný parazit, který jenom urychluje rozklad téhle nepotřebné čudly. ..)

Aleš
Aleš
17. 10. 2016 9:07

At si Moravec žvaní co chce. Horší je, když ty životu nebezpečné lži tlačí někdo do dětí.
https://tribun.name/2016/10/03/ruce-pryc-od-deti/

M.C.
17. 10. 2016 10:06

Admirál napsal Moravec udělal jako propagandista velkou chybu: svou propagandistickou lží se obrací k do vlastních řad. O to větší bude jejich rozčarování, až se mlhy rozplynou. Pravdou je (vím o čem mluvím), že jsou lidé znechuceni politikou soc. dem. Sobotkovo lavírování okolo emigrantů, inkluze, boj – neboj proti předávání majetku církvi, atd. Proto se jim neoplatí jít podpořit soc. dem kandidáta. Zemanovec, nezemanovec. Tak, tak. Pravdu má samozřejmě náčelník, v tomto případě prezident Zeman. Slabý výsledek sodemáků v krajských i senátních volbách je způsoben hlavně socdemáckou politikou na centrální úrovni. Tedy politikou Bohuslava Sobotky. Já sám jsem to tvrdil… Číst vice »

Sio
Sio
17. 10. 2016 10:55

Ani v politice nikdo nemá rád, když vidí 20 let ty samé profláknuté nemastné neslané lidi. Asi by ho měli vyměnit.

Irena
17. 10. 2016 11:13

Sio napsal

Ani v politice nikdo nemá rád, když vidí 20 let ty samé profláknuté nemastné neslané lidi. Asi by ho měli vyměnit.

Teď? Když má konečně rovný chrup?

Gatta
Gatta
18. 10. 2016 6:25

Re M.C. – souhlas.
K tomu Babišovu senátu – já ho chápu. Senát je na nic, ale pokud existuje, taj je třeba se do něj dostat.
Možná by byl úspěšnější spíše se sloganem: „Zvolte nás do Senátu a my ho zrušíme“.

Re Sio – jo, to jsou vždy takoví ti „mladí nadějní “ a než něco skutečně užitečného udělají, tak jsou z nich najednou rovnou „staré struktury“.