Válečná ekonomika III: Fialův rozkvět a blahobyt

Stanislav Blaha

Uběhlo už více než půl roku od instalace současné vlády založené na spolupráci pěti „demokratických“ stran, jmenovitě ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN a Pirátů. Je tedy načase laskavě zhodnotit její působení a přátelsky jí poradit, jak ještě lépe a radostněji spravovat naši krásnou zemi.


Uběhlo už více než půl roku od instalace současné vlády založené na spolupráci pěti „demokratických“ stran, jmenovitě ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN a Pirátů. Je tedy načase, aby i naše redakce pochopila, že jediný způsob, jak kritizovat naši konečně „demokratickou“ vládu, je chválit ji. Jdu tedy příkladem a pokusím se laskavě zhodnotit její působení a přátelsky jí poradit, jak ještě lépe a radostněji spravovat naši krásnou zemi.

Pro tyto účely jsem se rozhodl rozdělit působení naší vlády do několika klíčových oblastí a každé z nich věnovat několik odstavců svého článku. Jsou to:

  1. Rozpočtová politika
  2. Hospodářská politika, vládní regulace a intervence
  3. Ochrana základních občanských svobod
  4. Bezpečnost, obrana, zahraniční politika
  5. Práce s médii a veřejností

1. Vláda rozpočtově odpovědných státníků

Poslední dva roky působení Babišovy vlády byly, co se týče hospodaření státu, naprosto katastrofální. Babišova vláda pod záminkou „smrtící pandemie“ rezignovala na všechny předvolební sliby a v letech 2021 a 2022 vyprodukovala deficit 787 mld. Kč. Peníze navíc vynakládala v podmínkách nouzového stavu naprosto netransparentně a byla za to tehdejšími opozičními (tedy dnešními vládními) stranami oprávněně tvrdě kritizována.

Fialova vláda po svém nástupu přepracovala rozpočet, snížila plánovaný deficit předchozí vlády o 96 mld. Kč a představila výhled do roku 2024 s celkovým deficitem kolem 1 bilionu Kč. Je to sice asi o 200 mld. Kč více, než činila suma deficitů za celé období Babišovy vlády, přestože pandemie (zatím) skončila, my to však po vzoru našich kolegů z mainstreamu označíme za velmi rozpočtově zodpovědné, vládu pochválíme a po vzoru Ronalda Reagana jí poradíme, ať se o státní dluh nestará. Ten se totiž, i s jejím výrazným přispěním, stal už tak velkým, že se o sebe jistě postará sám.

2. Vláda uvážlivých národohospodářů

Od dob Klausových vlád, které hospodařily na první pohled zodpovědně a vedly zemi k prosperitě, to vše ovšem na úkor totálního výprodeje státního majetku a „bankovního socialismu“, platí železná zákonitost. Každá vláda, v níž dominuje ODS, se do půl roku od nástupu začne potýkat s významnou hospodářskou a společenskou krizí. Vždy za to samozřejmě podle ní může někdo jiný, faktem ovšem je, že takto složené vlády v minulosti zpravidla dělaly vše pro to, aby krizi co nejvíce prohloubily.

Musíme opět pochválit vládu Petra Fialy, protože ta se rozhodla, že v těžké krizi, do níž se naše země stále hlouběji potápí, nebude pro jistotu, kromě „vysílání signálů“, dělat vůbec nic. Došlo to až tak daleko, že vláda ve svém zanícení pro „laissez-faire“ dokonce přestala komunikovat i se středními a velkými českými podnikateli (ZDE a ZDE), kteří vždy představovali hlavní ideovou oporu a sponzorskou základnu stran pětikoalice.

Jako levicový web musíme vládu pochválit i za naprostou diskreditaci pravice. Jen si to vezměte:

A to je teprve začátek. Co na to pan premiér? Pochválil se:

Výrazně jsme zvýšili množství domácností, které mají nárok na sociální dávky.

Zdroj

Můj vzkaz předsedovi vlády: Děláte to skvěle, pane premiére. Jen houšť a větší kapky.

3. Vláda demokracie a svobody

Pokud si někdo myslel, že vláda „demokratické koalice“ přijme falešný kremelský narativ, že na Západě už dávno skončila éra demokracie, svobody a ochrany lidských práv, a bude se snažit „autokraty z Východu“ přesvědčit o opaku, hluboce se mýlil. Vláda si v duchu našich národních radikálních tradic dobře uvědomuje, že když se kácí les, tak létají třísky, takže v rámci „boje proti nepřátelské propagandě“:

Válku sice ještě nikdo oficiálně nevyhlásil, ale válečná nálada kypící z vládních kruhů pomalu prosakuje do celé společnosti. Revoluce je stále blíže, opět nezbývá, než vládu pochválit za skvělou ideově-politickou práci.

4. Vláda ochránců národa

Politici vládní koalice se před volbami definovali jako nadšení zastánci a podporovatelé EU a NATO. Opět je musíme pochválit za to, že překonali i ta nejoptimističtější očekávání bruselských byrokratů a generálů.

Vláda převzala předsednictví Evropské unie, přičemž jako první z pěti priorit svého půlročního předsednictví symbolicky označila řešení uprchlické krize a poválečnou obnovu Ukrajiny. A je tu opět pochvala. Petr Fiala je opravdu tím nejlepším premiérem, kterého kdy Ukrajina měla. (Více ZDEZDE a ZDE)

A Petr Fiala je i nejlepším premiérem, kterého kdy měl americký zbrojní průmysl.

5. Vláda plná pozitivních signálů

Konečně máme premiéra, který mluví slušně, i špekáčky opéká v obleku a dokonce ani neběhá nahý po bunga-bunga večírcích.

A vláda pod jeho vedením vysílá jen kladné signály, například:

Popřejme naší skvělé vládě mnoho úspěchů a klidný podzim. A připravme se na nejhorší.4.7 15 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
26. 7. 2022 9:51

Po nás potopa !

Gatta
Gatta
26. 7. 2022 11:23

Článek na D-FENS

Článek je velmi obsáhlý, ale DOPORUČUJI – a dočíst až do konce !!!
Psáno tak, že člověk si spoustu věcí o svém životě tady a teď (a zítra) tak nějak lépe uvědomí, a to i se spoustou souvislostí.

https://dfens-cz.com/geopoltika-cr-nase-moznosti/

PPK
PPK
Reply to  Gatta
26. 7. 2022 13:51

Jak se ale zdá, tak čtenáři to vidí jinak …

https://dfens-cz.com/geopoltika-cr-nase-moznosti/?show=comments

Dolmen
Dolmen
Reply to  Gatta
26. 7. 2022 15:40

Clánek na D-Fens je propagandistický blábol, protože pracuje úplně učebnicově názorně s technologií manipulátorů – začíná s uvedením nepopiratellných faktů, do nichž postupně vsouvá polopravdy , následně spekulace a posléze vyložené lži. Jeho informační hodnota limituje k nule a cílem článku je zasít naprostý zmatek do hlavy neinformovaného a důvěřivého čtenáře.

Bety
Bety
Reply to  Gatta
26. 7. 2022 16:28

Přečela jsem to celé a spíš mi to vykreslilo obraz z jakési pravičácké (a zámožné) pozice, která je přesvědčena, že ten snadnější život evropanů se tak nějak vykrystalizoval sám od sebe.. O tom, jak funguje, vlastně nefunguje americké zdravotnictví a podobně se měl autor šířit dřív, než jsme vykročili k zářivým západním zítřkům. Programy migrace hází na univerzity aniž by vzal na vědomí, že byly a jsou ovládány grantovou politikou. Neochotně uznává, že za plánovaného hospodářství měli lidé kde bydlet i co na sebe, ale přesvědčovat o tom, že jídlo měl sice každý „i když to byl suchý chleba s… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Bety
26. 7. 2022 17:23

No koukám, že jsem se opozdila, a ani jsem se nepodívala na ty komentáře pod tím.

Gatta
Gatta
26. 7. 2022 19:28

RE – tak to jsme se nepotkali. Re PPK – diskuze u D-FENSe už nečtu – pod jakýmkoliv článkem nestojí za moc a s postupem diskuze se zvrhává. Re Dolmen – „propagandistický blábol“ – vyřčeno takto samo o sobě je to jen prostá nálepka. Re Bety – pokusím se krátce vysvětlit svůj postoj … *** Byť jsem obecně velmi kritický člověk s vyhraněnými názory… Možná je to moje chyba, ale nejen zde, ale i v osobních kontaktech se snažím hledat shody (kamínky pravdy do mozaiky) a ne rozpory. Není možné souhlasit s každým, ale s každým jde souhlasit aspoň v… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Gatta
27. 7. 2022 11:48

Jistě je možné souhlasit s každým alespoň v něčem. Jenže z tohoto článku mám silný pocit, že se čtenáři pokouší prodat něco, co by bez té rádoby věcné omáčky těžko koupil. Mám tu zkušenost, že lidem utkví v paměti daleko spíš poťouchlosti než fakta. Např.: jó, ruský průmysl dokázal to či ono – ale neměli ani sirky! Nebo ten suchý chleba. Nebo že Ceauceska zabil rozhořčený dav. Nebo- ten Jiřík z Poděbrad byl ale hajzl! Ještě že do vylidněné krajiny aspoň pozvali ty Němce! Takže se mnou je to tak – když vycítím, nebo přímo poznám podpásovky, ztrácejí pro mne… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
27. 7. 2022 14:04

Vše v dobrém. Ona ta pravda není ani tak šedá, ale jak zpívají Kabáti – spíše černobílá. V SSSR jsem nebyl, ale z ženiny strany je část rodiny v podkarpatí a občas probíhaly návštěvy. Tady i tam. U nás vše tóže a lepší – a bylo jasné, že to v životě neviděli. Vše zastírali hrdostí a okákalým pohrdáním. Nakonec nedělali bychom to jinak. A naši se zase s místními dostali podívat všude, kam normálně sověti nikoho nepouštěli. Jak to bylo s Jiříkem nevím. Ono si stačí přečíst třeba původně anglickou knihu historie Evropy – a jeden nevychází z údivu, že… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Gatta
Gatta
Gatta
27. 7. 2022 11:18

O dodávkách plynu pro EU z Ruska.
Viz na stránce dole okénko „VIDEOSVĚT“ a věcně k tématu Markéta Šichtařová

https://svobodny-svet.cz/category/ekonomika/

Bety
Bety
28. 7. 2022 10:33

Dostal se mi do rukou výtisk knihy Československo a norimberský proces z roku 1946, s podtitulem Hlavní dokumenty norimberského procesu o zločinech nacistů proti Československu. Velmi zajímavý je popis způsobu vykradení republiky ve všech oblastech, zvláště mi něco silně připomnělo postup ODS při znehodnocení naší měny – ihned po obsazení byla koruna k říšské marce devalvována v kurzu 1:10. Vůbec celý ten postup je téměř jako přes kopírák. A pro ty, co si myslí, že vytetované hakenkrajcy jsou jen neškodná ozdoba, ocituji část Dodatku č.4: V Havlíčkově Brodě byly na letišti umístěny jednotky branné moci a bývalý ústav pro choromyslné… Číst vice »

idiotronic
Reply to  Bety
29. 7. 2022 20:29

Ta kniha se dá koupit v antikvariátu. Nabízen jeden výtisk za 2000 a jeden za 2500 korun.

Aleš
Aleš
29. 7. 2022 6:40

Vstávej semínko holala,
bude z tebe FIALA.
Jsi padlej na hlavu tak zkus,
jak chutná FIALOVÝ HNUS!
Pitná voda ze Záchoda,
nepijte ji, je ji Škoda.
Protože komu se nelení,
tomu se Zelení.
SLÁMA HOVADINĚ!

PPK
PPK
Reply to  Aleš
29. 7. 2022 10:15

Vážení, za měsíc půjdou naše děti a vnoučata do školy, tak je prosím na to připravte::

Nová paní učitelka ve třídě:

„Dobrý den, děti, já se jmenuji Jana Mádlová a jsem euroobčanka. Prosím, abyste se i vy představili jako já.“

„Já jsem Maruška Nováková a jsem  euroobčanka.“

„Já jsem Frantík Dvořák a jsem euroobčan.“

„Já jsem Tomáš Novotný a jsem Čech.“

Učitelka: „A jak to?“

„Moji kamarádi jsou Češi, rodiče jsou Češi, sousedi jsou Češi, jsem tedy také Čech.“

Učitelka: „A kdyby kamarádi byli buzeranti, rodiče transvestiti a sousedé migranti?“

„Tak, to bych byl euroobčan.“

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
29. 7. 2022 14:23

To píše!! Jak skvěle vychlazená dvanáctka. Nechápu děti. Hlavně jejich psaní na mobilu
Takové grafické blechy aby jeden venku na. Slunci honil baterkou

idiotronic
Reply to  PPK
29. 7. 2022 20:55

Sám od sebe jsem se rozchechtal , po jisté přestávce mne však jímá hrůza nad tím,zda jsem se nedopustil urážky nějaké menšiny, třeba euroobčanů.

Jan Kristek
Jan Kristek
Reply to  Aleš
29. 7. 2022 18:33

Lépe mi zní:
Vstávej hovínko holala…

PPK
PPK
29. 7. 2022 17:36

Přišlo mailem: Jak naše tak zvaná demokracie přešla v totalitu a proč kupujeme vlastní elektřinu na cizí německé burze: 1/ Fialová „demokracie“ ukázala svou totalitní nahotu: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uz-vam-nereknou-nic-Zabije-demoblok-stosestku-Prislo-varovani-709746 2/ Džamila Stehlíková kdysi spustila dotaz a prezident promluvil ……. Takže, proč zdražuje (nejen) plyn? Ty máš ale krátkou paměť Džamilo?! Džamilo, na tvém místě bych držel ústa a neupozorňoval na sebe. Ty jsi se totiž v Topolánkově vládě – (byla jsi místopředsedkyní vlády), podílela na odstoupení od dlouhodobé smlouvy s Ruskem a přechodu na burzovní ceny plynu. Jestli si myslíš, že si to nepamatuju a doufám, že většina lidí kteří teď ODS a Topolánkovu… Číst vice »