Válečná ekonomika: Valach jel na hody a Fiala do Bruselu (1. díl)

EU Perpetuum

Proveďme rozbor Fialovy válečné ekonomiky, která má zemi přivést do bídy a pak do války. My, Valaši, známe Fialovu státnickou vizi velmi dobře, viz lidovka od nezapomenutelné Jarmily Šulákové.


Fialova vláda se rozhodla vést zemi ke krachu kvůli válečné ekonomice, což je třeba podrobněji analyzovat. O Fialovi a jeho pětikolce z české chobotnice (Deep state) jsem neměl od začátku nejmenší iluze, přečtěte si článek Parlamentní volby 2021: Od profesorské chudoby k profesorské bídě, psáno v říjnu 2021. My, Valaši, známe Fialovu státnickou vizi velmi dobře, viz tato lidovka od nezapomenutelné Jarmily Šulákové:

Pojedeme rozbor Fialovy válečné ekonomiky, která má zemi přivést do bídy a pak do války. Kdo chce příklad, podívejte se do krátkých zpráv. Tam vidíte, jaké svinstvo musí dělat na příkaz USA zbankrotované Řecko (ZDE pro námořní pirátství a pak ZDE pro kradení cizího plynu). Začneme první slokou.

Jede Valach na hody / Do rusavskéj hospody / Nechál si tam štvrťák naléť / Téj šmatlavéj potvory / Nechál si tam štvrťák naléť / Téj šmatlavéj potvory

Co si nechal Fiala nalít do hlavy, když jel na bruselské hody? O tom byla tato série článků o Zeleném údělu.

Ideologicky je Fiala už zkárovaný jak EU zákon káže. Vesele si to tramtáruje domů dělat zdejší politiku podle telefonu z Bruselu a z USA. Jenže má na voze tu nemilou domácí přítěž.

Jede Valach z hostiny / Stratíl ženu z košiny / Gdybys´ byla dobrá žena / Byla by sas držala / Gdybys´ byla dobrá žena / Nebyla bys vypadla

Takže my, občané Česka, jsme tak nějak vypadli z těch výše uvedených telefonů. Dopadli jsme, jak ten ožralý Valach, co vyklepal ženu z košiny. A kdo na druhé straně dává ty telefony? O tom byla tato důležitá série článků věnovaných osudu Evropy vzhledem k válce na Ukrajině.

Zbytek najdete pod košatým heslem „korporátní fašismus“, kde jsou články k tomuto tématu za několik let. A nyní se vrátíme k bědování Valašky na neutěšené domácí poměry. Viz krátké zprávy o fiasku domácí politiky, dávám jen ty poslední jobovky v době psaní článku:

Valachova žena byla bohužel také nalitá jak dělo, i když to píseň z ohleduplnosti nezmiňuje. My, Valaši, slabší část lidstva zbytečně nehaníme, pardon, „nejedujeme“. Proto jí naštvaný muž pořád monotónně opakuje, že neměla chrápat opilá na voze a měla se držet lepších vůdců. Nyní asi nezbývá, než si koupit ruské válenky a ušanku a zahřívat zmrzlý český radiátor. Střední třída si lajnuje už 30 let do nosu neoliberalismus jednoho procenta NWO elity a vytvořila si na něj přímo drogovou závislost. K tomu viz náš článek Pálení peněz střední třídy na korporátní svatbě. Jsme jak ta žena po opici a vyklepaná na cestě. Také se měla držet lepšího domácího vůdce. Jenže ti lepší bohužel nekandidovali, většinově se ke korytům cpou jen lháři a zloději. „Nažraní odejdú, hladní dojdú, tak to dycky bylo aj bude,“ pravila naše babička. Takže na výběr byl jen „štvrťák téj šmatlavéj potvory“. Žena zvolila ctnostnou pozici a rozhodla se provést protiútok.

Gdybys´ ty býl dobrý muž / Spravíl by sis dobře vůz / Gdybys´ byla dobrá žena / Byla by sas držala / Gdybys´ byla dobrá žena / Nebyla bys vypadla

Když vás pán Strakovky vyklepe na cestu, je pozdě bycha honit. Je však dobré zavřít vrata od prázdné státní stodoly, valašskou a českou duši to hezky pohladí. Valach i Fiala jsou v odpovědích celkem monotónní, tak se holt pozná domácí génius. Ale teď jde o tu Valašku, která se probrala z povolební opice. Zjistila, že nemá ani na chleba a že vůz s koňmi řídí nadrátovaný kočí, kterého naviguje jedno transatlantické promile směrem ke Stalingradu. Takže máme místo výroku „spravíl by sis dobře vůz“ tuto analýzu, cituji z manifestu Energie není luxusní zboží.

Skupina odborníků z iniciativy „Energie není luxusní zboží“ proto znovu vyzývá Vládu České republiky, aby neprodleně: 1) Regulovala cenu české elektřiny pro všechny kategorie spotřebitelů elektřiny na území ČR (elektřina pro české spotřebitele se nebude nakupovat na lipské burze, ani na její české pobočce); 2) Odstoupila od systému spekulativního obchodování s emisními povolenkami; 3) Vrátila do vlastnictví ČR (odkupem od německé skupiny RWE) šest podzemních zásobníků zemního plynu a těchto 6 zásobníků, s celkovou uskladňovací kapacitou 2,7 mld. m3 plynu, zařadila do systému státních hmotných rezerv; 4) Uzavřela dlouhodobý kontrakt na dodávky zemního plynu, obdobný německému, maďarskému nebo srbskému, tj. s cenou zemního plynu do 300 USD/1000 m3; 5) Regulovala cenu zemního plynu pro všechny kategorie spotřebitelů zemního plynu na území ČR (zemní plyn pro české spotřebitele se nebude nakupovat na lipské burze, ani na její české pobočce); 6) Podpořila opatření na úspory energií u obyvatelstva a průmyslu a začala řádně kontrolovat skutečné emise nebezpečných látek (popílků, apod.); 7) Podpořila ekologizaci CZT (centrální zásobování teplem) a řádně regulovala cenu tepla pro všechny kategorie spotřebitelů na území ČR.
Cílem je vyvést několik milionů českých občanů z energetické bídy a zabránit exekucím, zachránit české živnostníky a český průmysl před krachem!

Na rozdíl od národního Orbána dostal Fiala mezinárodní úkol přivést nás do bídy a pak do války. To vzorně plní, dokonce s předstihem. Valachova žena to konstatuje celkem jasně, i když vinou vlastní přechodné indispozice vypadla ožralá z vozu.

Ale že si ožralec / A na ženu nedbalec / Gdybych já ťa enem jednúc / Mohla dostať pod palec / Gdybych já ťa enem jednúc / Mohla dostať pod palec

Tak co, dostaneme pětikolku s Fialou pod občanský palec? Doufejme, že u Valašky to nebylo jen zbožné přání a že jednou „obúchala“ tomu jejímu o hlavu alespoň litinový pekáč. Měla k iracionálnímu vzteku celkem dobrý důvod, protože si řádně neplnila manželské povinnosti. Měla být střízlivá v kritické situaci, kdy skončily neoliberální hody, česká polistopadová rozkrádačka a v Evropě začala ostrá imperiální válka. Za této situace měla žena ukočírovat ožralého domácího vůdce z rusavskéj hospody domů, na způsob Orbánova Maďarska. Naší sebezáchovnou povinností je ukočírovat ideologicky pomatené vůdce z Bruselu zpět do Prahy, když už ne přímo do Brna. A na závěr se podívejte na Fialu, jak hájí české zájmy, viz tato interpelace ve Sněmovně.

V Liberci se mne ptali, jak jako Moravák vysvětlím, že v této katastrofálně neschopné vládě je z 18 ministrů celkem 10 původně z Moravy. Odpověděl jsem jim latinským heslem „Promoveatur ut amoveatur“. Po nutné chvíli trapného ticha jsem dodal, že, my, Moraváci, máme pud sebezáchovy a totálně neschopné jedince posíláme šupem do Prahy. Viz klasický případ v článku Tak mu patří, a včíl už ticho. A Češi mají trpět, je to v jejich pracovní smlouvě.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

5 9 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
18. 6. 2022 15:48

Tak od včerejška mi Nová republika nenaskočí. Zrovna včera přišla aktualizace.

Gatta
Gatta
Reply to  idiotronic
18. 6. 2022 18:25

KASPER hlásí na NR minimálně jeden nedůvěryhodný certifikát.

idiotronic
Reply to  Gatta
19. 6. 2022 15:19

Blokování selhalo:
V sobotu 25.06.2022 od 14 do 18 hodin
Novotného lávka č.5 sál 217 ČSVTS
Setkání příznivců NR
K aktuálním tématům promluví členové redakce a Petr Hampl, Jiří Kobza,Ivan Votava a další
Prodej knih, pohoštění zajištěno

Gatta
Gatta
18. 6. 2022 18:41

Pan Fiala vypadá jako neškodný profesor – ale jde z něj strach.

Vitásková k tématu.
https://www.youtube.com/watch?v=d9Lt3qH4eVU