Válečná společnost I aneb USA na cestě ke druhé občanské válce

Marx Street Art

Země, v níž zítra již znamená včera, nastoupila cestu válečné společnosti. Její volby mají pro stále menší a stále méně významnou část západního světa zásadní význam.


Začalo to články o válečné ekonomice I-III. Nyní se redakce kolektivně rozhodla napsat sérii článků o nově vznikající válečné společnosti. Struktura článků by měla být tato:

  • Vývoj vedoucí k fatálně špatné alternativě;
  • která alternativa ve stylu „buď-anebo“ před námi stojí;
  • jaké jsou důsledky obou cest, pokud se nastoupí.

Mým úkolem je popsat zemi Velkého bratra, v níž zítra již znamená včera, to jest válečnou společnost v rámci USA. Její volby mají pro stále menší a stále méně významnou část západního světa zásadní význam. A když umírá tak velký kůň, tak je pravděpodobné, že kolem sebe bude dost zdatně kopat.

Fakta z průzkumů veřejného mínění v USA

Začněme průzkumem, který koncem dubna provedly organizace Southern Poverty Law Center a Tulchin Research mezi 1500 Američany v březnu 2022 (ZDE). Cituji doslova, protože to je bomba a nejprve ukáži vizuálně výsledky této části výzkumu.

Partisanship Violence 1

O něco více než polovina lidí celkově souhlasí s tím, že se vláda „stala tyranskou“, včetně 70 % republikánů a 78 % těch, kteří se považují za „velmi konzervativní“. Pouze 29 % republikánů říká, že federální vládě úplně důvěřuje, zatímco mezi demokraty je to 60 %. Výrazně více republikánů má důvěru ve státní a místní samosprávu (51 % a 59 %) zatímco u demokratů zůstává úroveň důvěry v tyto instituce stabilní. 49 % republikánů se domnívá, že volby v roce 2020 byly „podvodné, zmanipulované a nelegitimní“, a pouze 36 % z téže skupiny tvrdí, že mají dokonce i přiměřenou důvěru ve volební úředníky.

Jinak řečeno, asi polovina Američanů považuje současnou federální vládu za nelegitimní, protože má tyranský charakter. U konzervativních Američanů je to až 80 %. Tomu odpovídá hodnocení FBI, která měla lví podíl na zatím ne/vyšetřované manipulaci prezidentských voleb, v nichž zvítězil Joe Biden. Na anketní otázku, zda FBI je „Bidenovo gestapo“ (Roger Stone dixit) byly výsledky celkem jasné, viz agenturu Rassmussen (ZDE). Opět cituji shrnující zprávu, ta mluví sama za sebe.

Roger Stone, poradce bývalého prezidenta Donalda Trumpa, prohlásil, že v čele FBI je „skupina zpolitizovaných zločinců, kteří využívají FBI … jako osobní gestapo Joea Bidena“. Se Stoneovým výrokem nyní souhlasí většina (53 %) voličů – oproti 46 % v prosinci – a rozhodně s ním nesouhlasí 34 %.

Takže opět dostáváme podobný výsledek výzkumu. Asi polovina Američanů si myslí, že Deep state ovládá klíčové instituce státu a ty slouží tyranským ambicím úzké skupiny. A nyní se podívejte na zlatý hřeb výzkumu, což je možnost občanské války. Výzkum byl proveden společností YouGov (ZDE). Tady máte přehled odpovědí na příslušnou anketní otázku.

Civil War

Takže dvě pětiny Američanů si myslí, že v USA do 10 let vypukne občanská válka 2.0. Pokud jde o Republikány, kteří považují volby Bidena za zmanipulované a jsou většinově přesvědčeni, že v zemi panuje tyranie, tak polovina jejich respondentů očekává občanskou válku. Pozor, nejde jen o neutrální data. Lidé si podle těchto očekávání zařizují osobní strategie. Viz známý vtip o indiánech. Náčelníkovi došly baterky do rádia, tak na odpovědi o počasí jen říkal: „Dělejte dřevo.“ A když se běloši ve městě ptali meteorologů na vyhlídky na zimu, tak jim bylo řečeno: „To je moc daleko, nevíme, ale indiáni už dva měsíce dělají dřevo na zimu.“ Tolik k analýze společnosti v USA a nyní se vraťme ke druhému bodu, což je základní společenská volba.<

Tyranie Deep state nebo demokracie zdola

Oligarchům v USA se podařilo neustále zvyšovat svůj podíl na moci a bohatství. Zároveň připravili na celém světě asi polovinu lidí planety o majetek, protože 1 % vlastní asi 50 % světového HDP. Tato parta navíc produkuje neuvěřitelný proud mediálních manipulací a lží. Nyní se snaží ovlivnit i biologické procesy na planetě, včetně změn v psychice a základních daností člověka. S tím souvisí další důležitý bod: Normální lidé to už vůbec nevidí a nejsou schopni volit podle svého přesvědčení a zájmů.

Systém elit v rámci Deep state a transatlantických elit v rámci EU nám fyzicky zkracuje život, masivně nás okrádá a tvrdí nám, že jen v tomto systému budeme dokonale šťastní. Alespoň podle Klause Schwaba jako korporátního proroka party hic, zvané Great Reset. Navíc současný válečný stav ukazuje, že zrychlujeme masivní ničení planety drancováním zdrojů z posledních oblastí, které zatím drží západní impérium. S tím souvisí problém zbrojení a riziko nukleární války, které se dostalo na úroveň začátku Studené války z roku 1946-49. Rozcestník Západu jako civilizačního celku je tedy postaven celkem jasně:

  • Buď nás povede parta sociálních psychopatů jednoho promile, která nás zresetuje až do hrobu;
  • nebo se znovu vrátíme na cestu demokratické společnosti, kterou jsme opustili od nástupu neoliberalismu.

Tato volba má základní charakter, protože už nežijeme v demokratické společnosti klasického typu. Velmi zajímavá ekonomicky-historická studie o stoleté válce mezi monopoly a demokracií (Goliath, Matt Stoller, 2019) uvozuje v 18. kapitole současný stav tohoto boje hezkou citací anonymního partnera Billa Gatese.

Partnerství se společností Microsoft je jako nacistický pakt o neútočení. Znamená to jen, že jste na řadě.

Takže jsme přišli na řadu a je třeba tento fakt vzít vážně. Stříhání ovcí se nyní týká už i střední třídy, viz náš starší článek (Pálení peněz střední třídy na korporátní svatbě). Současná krize se nám skrze korporátní média prodává jako osudová nevyhnutelnost. Máme být jen pěšci na šachovnici a poslouchat mocné tohoto světa.

Důsledky jedné a druhé cesty

Klikněte si na naše heslo krize dolaru a vyjedou vám důležité články o stavu světové ekonomiky na konci neoliberalismu. Články jsou staré už několik let a můžete sami usoudit, kdo měl pravdu a kdo nikoliv. Důsledky válečné ekonomiky, kovidového řízení společnosti a připravovaného ožebračení střední třídy jsou jedna možná cesta. Jako pesimista si myslím, že po této cestě zářných korporátních zítřků už vesele kráčíme.

Korporátní krysaři a presstituti nám vesele pískají do skoku, naočkovaní a pochodující ovčani se dívají jeden na druhého a ustrašeně přidávají do kroku. Heslo „korporátní fašismus“ a „deep state“ už teď obsahuje málem stovku článků na toto téma. Problém je s ustavením funkční demokracie, která je rozbita nájezdem pažravých korporátních kobylek, jak to hezky popsala kolegyně v jejím článku (Nájezd pažravých kobylek bude znamenat rozpad EU). Za sebe jsem se věnoval analýze Česka v článku Rozkradený a vytunelovaný český zájem. Psáno v roce 2016, realizováno v roce 2022 za fialové pětikolky. Pokusme se alespoň v bodech načrtnout hlavní místa střetu demokratů proti klice oligarchických kruhů a jejich sluhů.

  • Zadlužení státu, kterému už teď jedno procento přestává platit daně. Střední třída, která to táhla, teď bankrotuje. Státní aktiva si pak za rotačkové dolary nakoupí jedno promile, stejně jako to teď dělá na burze se zkrachovanými firmami a zpětným odkupem akcií v případě velkých monopolů. Pak nás čeká osud zkrachovaného Řecka nyní spojený s rizikem nevratné cesty ke Stalingradu.
  • Zničení sociálního státu a dalších institucí budovaných od 19. století za nesmírných obětí před 1. světovou a zejména po 2. světové válce. Pokud bude platit, že stát je jedno promile vyvolených, tak jednoduše nepřežijeme. Podle těchto duševních mrzáků už teď jsme plně nadbyteční. Chtějí budovat vlastní utopii a v ní už pro normální lidi není místo.
  • Riziko popsané jako efekt cyklonu B znamená, že doktoři, ajťáci, vyšší byrokraté, atd., tedy složky nezbytné pro udržení informačního monopolu, sociální a zdravotní kontroly obyvatel a státního aparátu, přestanou sloužit lidem a začnou sloužit jednomu procentu. Kovidová krize ukázala, že to není vůbec žádný problém, a nejen u nás. Pak začne fungovat současný čínský model stalinských „převodů a pák“, kdy bude možné plně kontrolovat každého, kdo má mobil. A najednou se stane, že přes něj nezaplatí u pokladny virtuálními penězi, nepustí jej do vlaku, do práce atd. Jeho sociální kredit postupně přejde na nulu. Tím se stane společensky nežádoucím elementem, o který je třeba se postarat laskavou, ale pevnou rukou nových koncentráčníků.

Jedno promile resetistů musí budovat orwellowskou společnost, protože jinak by si nezajistilo kontrolu nad 99 % populace. V demokracii společnost nekontrolujete, protože jste demokrat a máte rád lidi. Sociální psychopati stáli u zrodu kapitalismu, viz citované francouzské studie v článku Kovid a globalizační agenda III – Tragédie boje s kovidem. Tito duševní mrzáci pochopitelně demokraté nejsou, ale hlavně nikdy nebudou. A dělají všechno proto, aby klasickou demokracii nahradili vlastním resetovaným produktem.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

Převzato z e-republika.ch

4.8 9 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
27. 9. 2022 6:25

Problém jasnozřivě kritických knih, článků a glos, které převyšují úroveň chápání cílových čtenářů, spočívá ve výsledku, že takovým knihám, článkům a jinotajům nakonec (krom autora) rozumí už jen ti zkritizovaní, jichž se to vše týká. Jenže právě oni dobře (a už dávno) vědí, že ačkoliv ty knihy, články a ta podobenství sice mluví pravdu, tak že je jejich cíloví obyčejní čtenáři beztak nikdy nepochopí. A tak se vlastně pro ně – pro původce Zla – vůbec nic nebezpečného nestane – a mohou klidně ve své „práci“ pokračovat. A ovšem – nic nebezpečného se nestane ani autorům. Jenže ve výsledku to… Číst vice »

prozaik
Reply to  PPK
28. 9. 2022 2:19

Souhlasím jen částečně. Do očí bijící a tragické je, že ani sám autor článku dodnes nevidí, nechápe evidentní fakt, který vyplývá z jeho vlastních slov. Zkusme se podívat na to domnělé rozcestí, které tam popisuje : „Buď nás povede parta sociálních psychopatů jednoho promile, která nás zresetuje až do hrobu; nebo se znovu vrátíme na cestu demokratické společnosti, kterou jsme opustili od nástupu neoliberalismu.“ Ještě pořád nic ? O kousek dál dokonce píše : „Normální lidé to už vůbec nevidí a nejsou schopni volit podle svého přesvědčení a zájmů.“ Což je pravda… Tak už ? Nebo ještě pořád ne ?… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  prozaik
28. 9. 2022 7:23

„...změna k lepšímu nenastává prostřednictvím hlasování…“

Tohle platí pro západní svět, ke kterému prý patří Česko.
Jinde je to jiné. Právě včera někde na Východě skončilo hlasování v rámci nějakého referenda. Díky tomu vraždění civilistů v této krajině, k velké nelibosti západních v(l)ád, bude postupně klesat.
Zaručeně.

prozaik
Reply to  Botičky od Diora
28. 9. 2022 11:31

Není tomu tak ani v tomto případě. Ti lidé mají za sebou „politické školení“ v podobě osmi let útrap a 14.000 ( dnes už kolem 15.000 ) mrtvých, plus rozsáhlé škody na majetku, infrastruktuře, krajině. ( Ostatně, sám to píšete : „Díky tomu vraždění civilistů„. ) Plus rozhodnutí sousední mocnosti z února 2022, které nijak nesouvisí se současným hlasováním, protože je třeba zmínit dřívější pokusy DNR, LNR o hlasování, připojení a údiv Alexandra Zacharčenka nad pasivitou Ruska… Uvažte, proč demobilizovaní, obsazení ( leckdy i kolaborující ) Češi masově a demokraticky hlasovali v roce 1946 pro KSČ ? Předcházelo tomu 7… Číst vice »

Last edited 1 rok před by prozaik
idiotronic
Reply to  Botičky od Diora
28. 9. 2022 15:09

K tématu ,,Lze se volbami zbavit otroctví“ vyšel článek na Litterate
28/9 2022 Vevča

Dolmen
Dolmen
Reply to  prozaik
28. 9. 2022 13:25

Každá demokracie skončí tyranií anebo demokracie je posledním trikem tyranie…, tohle platí vždy a všude, je to axiom. Lidé vědí co chtějí, ale vůbec nedokáží rozpoznat koho chtějí. A na tomhle je založena současná forma demokracie. Politik slibuje, volič volí, naopak to nejde – viz film Básníci. Současná forma demokracie je založena na tom, jak často se politik objevuje na obrazovce TV, jakou má kravatu, jak je pohledný, jak se usmívá a až nakonec na tom, co vypouští z ústní dutiny. Poněkud povrchní, leč účinné. Co takhle všeobecné hlasování o zásadních otázkách a ty, kteří by měli výsledky hlasování naplnit,… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Dolmen
29. 9. 2022 10:25

„Za starejch dob se při hostinách nechali obveselovat zrůdama. Tak do toho!“
Feldkurát Katz

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
28. 9. 2022 8:06

Pn Umlauf píše kvalitní odzdrojovaně články, které si vždy rád přečtu.

Jejich slabinou je ovšem jejich délka, „rozvětvenost“ a očekáváni dostatecných znalosti čtenáře o daném tématu.
To vše je na vísost v pořádku – pokud jde o článek samotnýy.

Jen by se autor měl zamyslet, jaký segment čtenářů chce oslovit a co je z jeho článku pro běžného člověka zapamatovatelné a prakticky použitelné jako životní postoj či poznání.

Tedy složitým poznáním, protože ono nic není jednoduché, dojít ke sdělné podstatě problému.

Takové to Masarykovo: „Nebát se a nekrást“. Pár slov a přitom by se tom dala napsat kniha.

Last edited 1 rok před by Gatta
Botičky od Diora
Botičky od Diora
27. 9. 2022 14:50

Partnerství se Západem vnímám jako nacistický pakt o neútočení.
Znamená to jen, že jste na řadě…

orinoko
Reply to  Botičky od Diora
27. 9. 2022 15:23

Přesně tak. I Stalin naletěl. To nestačilo? Sajrajt přichází ze Západu. Vždycky to tak bylo a bude. I z disidenta Placatky udělali volského blbečka. Stačilo jen pochopit jeho zdurene ego.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
28. 9. 2022 14:06

Divná doba. Šéf Katalánska oznámil záměr uspořádat v blízké budoucnosti nové referendum o nezávislosti na Španělsku. Už před 2 týdny v Barceloně proběhla demonstrace na podporu nezávislosti Katalánska. Zúčastnilo se ji přes 700 tisíc lidí.
Touha po změně mezi obyvateli je velmi silná, výsledek referenda bude jednoznačný, jen doufám, že španělská vláda se ke svým občanům chová jinak než „404“.
Nejhorší je žít v době změn a perestrojek.

PPK
PPK
28. 9. 2022 18:16

Problém zlepšení kvality a spravedlnosti života lidské společnosti nelze vyřešit zakládáním nových advokátských politických stran mírného pokroku v mezích zákona. Je třeba změnit ten zákon, aby byl nejen systémově dokonalý, ale zejména aby byl pro všechny i naprosto stejně spravedlivý a všem stejně zodpovědnou kázeň i stejnou svobodu přející. Zatím já osobně jen vidím, že to je tak, že např. každá moje občanská svoboda vždy spolehlivě skončí nikoliv u svobody toho druhého, ale u hodnoty a množství peněz toho druhého, pokud on těch peněz momentálně bude mít víc, než právě mám já.  Co to znamená? Lidem vždy fakticky vládnou a… Číst vice »

Alva
Alva
Reply to  PPK
29. 9. 2022 10:06

Líp napsat by to ani nešlo.

Jediné štěstí pro ty pra-potomky – na rozdíl od nás nebudou mít srovnání. Písemné informace osobní pohled nenahradí.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Alva
29. 9. 2022 10:31

 „…ty pra-potomky na rozdíl od nás nebudou mít srovnání.“

Proto ta už 30 let trvající genocida nepohodlných svědků-východoevropských důchodců…

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
29. 9. 2022 11:37

Už od antiky je potvrzeno, že 3. generace může být úplně jina než jejich dědové. Viz třeba Vandalové v Africe.

K příspěvku K.Kryl – CELÝ TEXT !!!
https://m.youtube.com/watch?v=6OYbqsp_KRM