Úvaha jízlivého nevzdělance

Můj názor na výsledky komunálních voleb nebude pravděpodobně častým. Domnívám se totiž paradoxně, že neoslabení množiny provládních voličů a prosazení svých lidí do obecních zastupitelstev se může stát pro jejich politiku trojským koněm. Tento zdánlivě rozporuplný názor vyžaduje vysvětlení.

V běhu je oslabování Evropy, deindustrializace a uvržení občanů do nouze nejen snížením jejich životní úrovně, ale i oslabením možnosti pokračovat a rozvíjet vše obohacující, co naše civilizace světu přinesla. Naši vlast postihnou všechna negativa tohoto programu zvlášť silně (z důvodů které není nutno opakovat) a zdá se nebo je téměř jisté, že protiofenzívy vládních politiků k ochraně občanů se nedočkáme. A nejen vládních, ale i opozičních (včetně SPD), kteří dobrovolně převzali mainstreamový narativ příčin řízeného úpadku naši společnosti a nenaslouchali odborné veřejnosti, která varovala před energetickou chudobou a jejími důsledky, ale také opakovaně nabízela řešení, byť v rozporu s politickými preferencemi.

Politiky nezajímá, že náš život ve 21. století nemůže napodobovat životní příběh našich pradědů, ekonomické podmínky a společenské vztahy jsou zcela jiné, přičemž musíme mít neustále na paměti, že boj o suroviny a trhy je nezmírajícím průvodcem lidstva a v globalizovaném světě byl ještě rozšířen o další formy nátlaku. Věčná otázka „Komu to slouží?“ je neodbytná.

Je pravděpodobné, že vláda a většina politické scény je postavená do role subalterní a s nastávajícími problémy si nebude vědět v daných mantinelech rady. Touha po moci je ovšem neopustí, proto je možné, a jisté náznaky již zazněly, že se bude snažit rozprostřít zodpovědnost za řešení neřešitelného do co největší šíře, a je nabíledni, že na řadě budou nižší administrativní celky. Komunální politici ovšem nemají finanční prostředky ani oporu v legislativě, takže se snadno ocitnou v patovém klinči. A právě přesilové obsazení zastupitelstev provládními politiky potvrdí a zdůrazní odpovědnost této části politické sféry zcela odtržené od bytostných zájmů našim společnosti.

4.5 17 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
26. 9. 2022 4:48

O Vánocích budou vymrzlí diváci sledovat naučné seriály o negativních účincích CO2
na globální oteplování.. Novoroční blackout zahájí pro celou EU Gréta zpěvem z katedrály svatého Erica.

Gatta
Gatta
26. 9. 2022 15:06

Dnes ráno jsem mluvil s jedním malířem – ne akademickým – s takovým co pracuje rukama – maluje pokoje, o prázdninách školy, podle počasí fasády modiných domků a tak …

Byl v této věci až neuvěřitelně zorientovaný …. Z článku: „K tomu je ovšem ještě daleko. Ale doba, kdy nás ceny energií a nové daně připraví o naše byty a domy, je na dohled.“

https://svobodny-svet.cz/nas-stary-a-novy-mnichov/

Last edited 2 měsíců před by Gatta
orinoko
orinoko
26. 9. 2022 15:29

No já nevím, vládní sláva je sice na místě, ale ne až tak moc. My čížci jsme kreténi. Někoho jsme mohli aspoň nasr, ale to raději ne. Starý bláboly o volbách atd. Raději jsem to neřešil.
Jinak Humpolec bez ODS, Kamenice nad Lipou rovněž, Počátky jakbysmet, a Bukanýrům se příliš nedařilo. Váleční štváči, které je třeba povolat na Halič. Aby nejmenší zlo čuchlo k zelenému dobru.

Gatta
Gatta
26. 9. 2022 17:05

Tady je takové ticho, že sem musím dát na čtení něco na probuzení.

Článek ze zde ne příliš oblíbeného zdroje.
Před mínusováním si ho prosím zkuste přečíst … a pár vteřin se zamyslet.

(pozn. – výhrada k popisovanému „volnému trhu“ – je to věc míry – která se měří ne bohatstvím bohatých ale nuzností chudých)

https://dfens-cz.com/az-si-to-vsichni-uvedomi-pak/

Last edited 2 měsíců před by Gatta
Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
26. 9. 2022 17:33

Je to dobré – „Číslo 5 žije“. :-)

prozaik
prozaik
Reply to  Gatta
28. 9. 2022 2:35

Ten článek jsem četl pozorně a není na něm nic, co by mě mohlo nadchnout. Autor je obyčejný obhájce kapitalismu.

„Copak autore neexistuje nějaká naděje, aby svět byl lepší? Ale ano, existuje. Jako příklad lze uvést volný trh. Nedělá si o člověku krásné iluze, ale jeho špatnosti otáčí ve společenský prospěch. Chceš si nahrabat? Chceš mít větší a hezčí dům než ti druzí? Nic snazšího. Měj nápad, založ firmu a bohatni.“

To je cesta ? To je náprava ? V roce 2022 ?

Nemyslím si…

Gatta
Gatta
Reply to  prozaik
28. 9. 2022 6:20

Stará poučka říkà, že se člověk v knihách dočte jen to, co už předtím (podvědomě) věděl a nebo s čím má zrovna problém. Tím samozřejmě nejsou myšleny odborné učebnice. Tedy každou předloženou ingormaci člověk posuzuje svými zkušenostmi, svými zájmy, nebo tím co považuje za samozřejmé, nebo kde naopak nacházi objasnění nějakě své nejasnosti. Pokud stejnou stať bude číst 10 lidí, každý si z toho může odnést jiné poznání. Příklad by se dal dotáhnout do absurdity. Vámi vybraný odstavec je sporný – na což jsem sám upozorňoval. Pojem „volný trh“ je v našich krajinách v roce 2022 opravdu „pohádka na dobrou… Číst vice »

Last edited 2 měsíců před by Gatta
fajt
fajt
26. 9. 2022 21:05

Ramzan Kadyrov navrhl mobilizaci bezpečnostních sil › POLITIKA (politikus.info) – v Čečensku se mobilizovat nebude, podle Kadyrova jeho země poslala do zvláštní vojenské operace na ukrajině nadlimitní počet svých bojovníků. ..

orinoko
orinoko
27. 9. 2022 5:30

Informační trendy jurského banánového sajrajtu: Podle sešrotovanych mozečku prý respektabilni Parlamentní blicky…sic… už v době covidu zglajchsaltovately a v nastupujici ukronormalizaci zcela úplně přešly na výměnu twiterovych skřeků jakožto formu šíření informací. Argument honem dokonce předběžné hajloval u vrbicek.
Taková je úroveň části prý alternativní informační scény. Hlavně po srstí.

Last edited 2 měsíců před by orinoko
Botičky od Diora
Botičky od Diora
27. 9. 2022 7:33

Národ Husa a Žižky degeneroval od roku 1938 do dneška v národ Háchy, Moravce, Fialy a Zelenského. Většina tehdy nechtěla nepříjemnosti stejně jako dnes a za války proti Němcům nedělala nic, „jen“ vyráběla zbraně. Také kvůli tomu přežila. Je to smutný a žalostný osud malých národů.
Dnes je to stejné – lidé se bojí, aby jim někdo nestopl profil, nedostali ban nebo neměli „nepříjemnosti“ v práci. A namlouvají si, že jsou svobodní.
comment image

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
27. 9. 2022 9:24

Já mám problémy s Trubkou, ale není jediná, takže vkládat lze i jinam. Včera jsem si v Brně vyposlechl zajímavý rozhovor seniorů. Jak to, že jsme do dneška přežili? Dříve se mlíko do konvice nalévalo odměrkou a přežili jsme do těchto dní. V neděli bylo v potravinách zavřeno, a nikdo neumřel. Telefon byl v budce na ulici a nikdo do něj pořád nečuměl. Děti nemají zájem o to, co jsme jim pracně připravovali, asi chtějí až na Mars. Do současného života nejsou většinově vybaveni. Aniž by museli na vojnu, tak budou mířit ke cvokaři. Nebo k zombie drogám. Ovce na… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  Botičky od Diora
27. 9. 2022 19:05
Aleš
Aleš
Reply to  Aleš
27. 9. 2022 19:07

Píseň pro V.V.

Gatta
Gatta
30. 9. 2022 14:23

Senátní volby ještě neskončili !!!

Zde názor D-FENSe na tohle druhé kolo – tentokrát snad OK.

https://dfens-cz.com/jzh-do-senatu/