Válka na Ukrajině se vyvíjí tragicky

Pavel Letko

I nadále poroste Russofrénie. V důsledku takto dnes již rozšířeného virového onemocnění hrozí rozpad mozkových buněk a hromadná demence, či-li zblbnutí velké části národa.


Vzhledem k úspěchům ozbrojených sil států NATO a jejich spotřebního zboží, ukrajinské krve na frontě masového vraždění, můžeme spolu s naší vládou důvodně předpokládat, že lépe už bylo. Podívejme se na některé z tragických důsledků takových „úspěchů“ posunutí frontové linie:

 • Mrtví a zmrzačení mladí muži v nejrůznějších uniformách.
 • Oddálení mírových rozhovorů, neboť v USA jsou s vývojem proxy války nadmíru spokojeni. Takto začínaly boje v Koreji, Vietnamu, Sýrii, Libyi, Afghánistánu and more. S americkými poradci to začíná a někdy i končí. Vždy to vydrží mnoho let a to se vyplatí. Někomu určitě.
 • Jásot kolaborantů v satelitních státech Impéria znamená snížení životní úrovně pro všechny. Čím více euforie, tím dražší všechno. Cenovky jsou ztraceny ve válečných úspěších. Trochu se uskrovníme a otužíme, více oblékneme a lidská jatka mohou v klidu pokračovat. Lockheed Martin spolu s Bidenem jsou spokojeni
Ukraj
 • Levné suroviny z Ruska se zase o světelné roky vzdálily. V Čechách budeme kupovat ruské suroviny jen přes prostředníky z USA či jimi schválenými překupníky
 • Řetěz závislosti naší země se opět poněkud zkrátil. Nebudeme závislí na Rusku, ale na Německu a USA. Zatímco dříve jsme mohli nakupovat v Rusku či jinde, podle výhodnosti, dnes a zítra už bude nákup v Rusku zakázán. Negativní důsledky závislosti tak budou prohloubeny, ač hlásné trouby Washingtonu tvrdí v rozporu se zdravým rozumem opak.
 • Tak dlouho naše reprezentace křičela, že levný ruský plyn a ropu nechceme, až byla vyslyšena.
 • V důsledku úspěchů ozbrojených sil NATO a prolité ukrajinské krve u Charkova v Rusku posílily hlasy volající po mobilizaci a útoků na infrastrukturu po vzoru vojenských tažení amerického Impéria a tím eskalaci celého konfliktu. Dost možná, že někde na Rusi se už vyrábějí zbraně pro Prahu. Lépe řečeno, bomby a rakety pro Prahu v souladu s prohlášením někdejšího ruského prezidenta s příznačným jménem Medveděv.
 • Dehonestace a zatýkání v řadách ruských švábů, ke kterým jsem prorežimními aktivisty samozřejmě počítán i já, bude rozšířeno. Jejich republiku si rozvracet nedají, to dá rozum. Myšlenkově a úrovní propagandy navazují tito prorežimní aktivisté na totalitní dobu druhé poloviny minulého století a je jim v tom moc dobře.
 • Nadále poroste Russofrénie. ( „Stav, kdy pacient věří, že Rusko je před kolapsem a rozpadem, ale zároveň reálně hrozí ovládnutí celé civilizace barbarským Ruskem.“) V důsledku takto dnes již rozšířeného virového onemocnění hrozí rozpad mozkových buněk a hromadná demence či-li zblbnutí velké části národa.
 • V Rusku se zase veřejné mínění o něco více ujistilo, že bojuje proti USA a jeho vazalům. O tom jsme byli informováni skrze sdělovací prostředky samotnými USA a VB. Tyto státy si úspěchy u Charkova neváhaly připsat na svůj vrub, neboť se přihlásily k přímému řízení operací skrze své tajné služby. A tak na ruských serverech padají typické věty „buď my, nebo oni“. Přičemž „oni“ už nejsou bratrským lidem Ukrajiny, ale fašisty řízenými a podporovanými Spojenými státy. Doporučuji článek „Jiskry fašismu“
 • Bojuje se o unipolární svět, Zemi vlastněnou Spojenými státy americkými, a naproti tomu stojícímu multipolárnímu světu, s rozmanitým regionálním vedením a zájmy. Rozdíl v přístupu vidíme už dnes v přímém přenosu. USA nutí i otevřenými výhrůžkami všechny státy Země, aby se podvolily jejich vedení, sankcionovaly a odsoudily jimi odsouzené Rusko. Státy, které se nepodvolily, jako státy Afriky a Jižní Ameriky a zejména Čína a Indie, sice aktivně Rusku nepomáhají, ale sledují svůj zájem. Je-li tedy pro ně výhodné obchodovat s Ruskem, udělají to. Zastupují svou zemi a nikoliv kovboje divokého Západu.

Závěr

Vyhrají-li v současné válce USA nebo Rusko, těžko předpovědět. Jedno je ale naprosto jisté. Ukrajina prohraje a my s ní. Ne, nejsem věštec. Už se to stalo.

Plakat FB Banner FINAL

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

4.8 17 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
18. 9. 2022 7:46

Jo,jo – když se bratr dá na scestí a ještě si na vás přizve partu rabiátů, tak jeden i zapomene na rodinná pouta.

orinoko
Reply to  Gatta
18. 9. 2022 8:55

Relace-vztahy celkem spolehlivě už rozbil covid 19. Příkladů si každý může najít ve svém okolí více než dost. Jde to i napříč rodinami. Jedno neustále velmi aktuální rakouské přísloví zní: člověk nemusí mít nepřátele, stačí mít příbuzné. Tím je řečeno vše. Rodina a příbuzní jsou sice základ, ale někdy i všemožných problémů. Takovou pravdu je třeba přijmout jako životní realitu a zachovat se podle toho. Od toho lze odvodit i problémy příbuzných národů. Necítím se být odborníkem, ale animozity a rvačky Skotů a Anglanu jsou jedním příkladem. Vzájemné arabské střílečky a potyčky dalším, přičemž La Traviata neboli otrava…jedem!! byla jednou… Číst vice »

orinoko
18. 9. 2022 10:29

Rusko na Haliči údajně poprvé použilo íránské kamikadze drony Shahed. Ty mají mít jednu zvláštní schopnost. Prý startují ve dvojici. Jeden exemplář zamíří na protivníkovu výzbroj a druhý na jeho pozemní naváděcí systém. Něco jako 2 mouchy jednou ranou. Nejvíce ohroženým systémem má být emero vyDOBYTEK HIMARS. Bidet měl z toho zase ujimani a tak vyřvával svoje klasické bláboly – come on, men, reknu jim, co je třeba. – Kudy mám odejít a komu potřást rukou?

orinoko
18. 9. 2022 10:53

K ruským hranicím dorazily polské/?/ samohybné houfnice Krab s dostřelem 30 km. A už ostřelují ruské území. Tuto munici nelze normálně zachytit systémem Pancíř. Směrem Volnovacha, Mariupol se hromadí ukrojednotky, jejichž případný úder bude mít jasný cíl. Píší to ruské zdroje a zároveň se ptají: Co s tím uděláme?
Ta otázka je špatně formulovaná. Měla by znít: Jaká opatření soudruh gumák uzná jako relevantní a dá pokyn k jejich provedení?
Doufejme, že to nebude další úprk.

orinoko
Reply to  orinoko
18. 9. 2022 12:00

Jelitum se něco nelíbí? To ještě není všechno. Pod územím nově obsazeným ukroboty, se nachází druhé takové. Obrana slabá, pokud vůbec nějaká. Už včera byla situace hodně kritická. Co vlastně vrchní gumák celý týden dělá? Spustil akci, která právě teď mění výrazně parametry. V jeho neprospěch. Nebo je to třeba jinak? V každém případě odpovědnost je jasná a nějaké rošády na tom nic nemůžou změnit.
Dislajky jsou přesně onou municí, které připomínaji slepé patrony. Tu gumakovy.

Alva
Alva
Reply to  orinoko
18. 9. 2022 12:02

Ty zbraně jsou aspoň konkrétní, je možné je vidět, některým jejich američtí instruktoři dovolí s nimi i manipulovat, ale co si mají počít gaučoví stratégové a filozofové s Putinem? https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-rusko-misto-reakce-na-protiofenzivu-provadi-nesmyslne-operace-214588 Rusové podle amerických expertů na Ukrajině provádějí nesmyslné ofenzivní akce. Nesoustředí se na obranu proti postupující protiofenzivě v Charkovské oblasti. Rusové provádějí nesmyslné ofenzivní operace kolem Doněcka a Bachmutu na východě Ukrajiny, uvedl v noci na neděli americký Institut pro studium války (ISW) ve svém hodnocení vývoje ruské války na Ukrajině. A teď babo raď – když ani taková instituce – americký Institut pro studium války (sic!) nemá nastudováno – co dělal celé… Číst vice »

orinoko
18. 9. 2022 18:58

Mezi Moskvou a Teheránem funguje tzv. íránský expres. Vlastně už od března. Jde o pomyslný most velkých nákladních letadel. Od prvních zásilek to už bude půl roku, což může odpovídat výcviku obsluhy pro ostré zapojení do haličských souborů. Černé hrušce se efektivita nových systémů vůbec nelíbí, ale to je tak všechno, co může, když nová jaderná dohoda s Íránem je stejně tzv. passe. Írán požaduje zrušení sankcí, emerika poslušnost.
Dal bych sem odkaz, ale některým zdrojům prkno-tablet nezobrazuje webovou adresu.

PPK
PPK
18. 9. 2022 20:02

Prohlášení Putina po summitu ŠOS v Samarkandu: hlavní věc
https://www.pokec24.cz/politika/prohlaseni-putina-po-summitu-sos-v-samarkandu-hlavni-vec/