Válka terorismu

Překlad Janika, převzato odtud.

Teroristické útoky v Belgii znovu nastolují stejnou otázku, na kterou nikdo nezná odpověď.

Ve skutečnosti se jedná o reakci na válku proti islamistům, kterou jim vyhlásil „civilizovaný“ svět. Je zde celá řada problémů: „civilizovaní“ sami vytvořili dnešní teroristy – v první řadě tím, že zničili předchozí rovnováhu na Blízkém východě a vytvořili miliony strádajících lidí, kteří se stali základním zdrojem pro ideology wahhábismu. Potom byly deklasovány vládnoucí vrstvy celých národů, které stály před volbou – zmizet, nebo začít bojovat o přežití. Toto prostředí umožnilo vznik dříve netypické organizace Islámský stát, který nyní nebojuje jen o přežití, ale bojuje o své místo pod sluncem.

Ale Západ šel dokonce ještě dále – cítil, že by faktor terorismu mohl použít ke svému prospěchu a pokračoval strháváním přežívajících relativně stabilních režimů, čímž jedině zhoršil katastrofu. Region Středního východu se mu zdál malý – připojil k němu Ukrajinu.

Vleklá a bezkoncepční válka proti terorismu upozornila na neochotu k tomuto střetnutí. Jedna věc je bombardovat z bezpečné výšky ty, kteří se nemohou bránit, jiná věc je mít válku na svém území. Volný pohyb, který byl včera konkurenční výhodou západní civilizace, se předvídatelně stal kritickým problémem, podkopávajícím základy bezpečnosti. Tito svobodně se pohybující militanti byli schopni vytvořit v Evropě síť, která se nyní stává přední linií.

Je to logické – radikálové nemají šanci proti letadlům, Evropané nemají šanci proti útokům v metru a na letištích. Strategická patová situace ve válce. Logika radikálů je jednoduchá  – není-li šance na výhru, Evropané budou muset vyjednávat. Čím silnější bude tlak na IS, tím více bude teroristických útoků v Evropě. Je to jednoduché.

Zatím se současný zmatek netýká Spojených států, klidně se dívají na to, co se děje za oceánem. A možná se dokonce na jednání jedněch či druhých podílejí. Dokonce to není jen možné, je to pravděpodobné. Zatím vše zapadá do jejich strategie vytvoření katastrofických zón kolem jimi vytvořených „partnerství“, a území „partnerství“ se musí distancovat od konkurenčních projektů betonovou zdí. Význam teroristické války proti Evropě pro Spojené státy spočívá právě v tom – přinutit Evropany uzavřít se a odříznout od divochů z jihu. A zároveň od Ruska a Číny – což je také v zájmu USA.

Další otázkou je – jak dlouho USA mohou zůstat za oceánem. Hrají si s ohněm – s ideologií. V případě, že islamisté vyhrají, nebo alespoň neprohrají, v myslích mnoha sympatizantů dojde k vážnému zlomu – pak budou vnímat IS (nebo toho, kdo bude místo něho) jako vítěze. A nebude záležet na tom, jestli je to pravda, nebo ne. Síla sugesce je obrovská – i my se modlíme za člověka, který ztratil všechno a všude, kromě televizoru. A nic – nějak s ním žijeme.

A pokud se tak stane, pak přijde IS do Spojených států. Je to jen otázka času.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
25. 3. 2016 8:36

základním stavebním materiálem lidských společností ( tu dnešní nevyjímaje ) je společenská diferenciace ( agresivní nepřirozená nerovnost a nespravedlnost) a bez limitní manipulace, když k tomu přidáme lidskou hloupost – a všechny negativní vlastnosti člověka, těch kladných je poskrovnu a jsou vcelku celého projevu nicotné – tak je prostě vymalováno.

Sio
Sio
25. 3. 2016 8:38

Evropané mají samozřejmě mnoho šancí zastavit útoky v metru a centrech měst. Problém je, že jsou si sami sobě nepřítelem. Budou se muset rozhodnout, zda jsou pro ně důležitější lidská práva imigrantské menšiny, která by museli radikálně omezit, nebo lidské právo původních obyvatel na bezpečný život. Lidské právo přežít se už obětí provedených teroristických útoků netýká. Co je horší? Nechat umřít stovky možná tisíce obětí budoucích teroristických útoků, které nic netušíce chodí zatím po tomto světě nebo vtrhnout do příbytků potenciálních teroristů (nebo i těch, co teroristy nejsou) prohledat jim byty, tvrdě je potrestat za nelegální zbraně (nekompromisně zavřít), zakázat… Číst vice »

fajt
fajt
25. 3. 2016 8:59

evropská unie je pouhá ( další ) civilizační bublina, která byla hnětena z vrchu a má skoro nulovou vázací schopnost od prostého evropského lidu, evropští elitáři s radostí přijmou novou úlohu a roli v dalším sociálně inženýrském kousků světových predátorů, kterým se současný model přežil a není pro ně dost ziskově a vývojově dynamický … bude asi nejlépe se připravit na časy, které budou s posvěcením GP psát ( islámští ?) barbaři. ..

hudryper
hudryper
25. 3. 2016 9:04

Článek ani logické vývody v souvislosti s narůstajícím terorismem v Evropě neobsahují motivy, které jsou obsaženy v dnešním hodnotném článku na zvedavci : http://www.zvedavec.org/komentare/2016/03/6831-terorismus-v-bruselu-gladio-ve-sve-nejvypulirovanejsi-podobe.htm Vzhledem k propojení osob podílejících se na nedávném útoku v Paříži a současných útoků v Bruselu a k tomu,že ten pařížský s vypnutými kamerami a dalšími „náhodnými opatřeními“ byl zkušenými analytiky honorován jako operace pod cizí vlajkou,je nevšímavost bezpečnostních sil v Bruselu dalším faktorem vnášejícím do následujících událostí řadu otázek. Gladio se jmenoval teroristický program tajných služeb záp.Evropy v čele s CIA,kterým byl organizován terorismus pod vlajkou levicového,komunistického extremismu. To co se děje v Evropě znovu… Číst vice »

peter.
25. 3. 2016 10:01

Už viac ako rok,prebieha v mainstreame aj na alternatívnych weboch v súvislosti s migračnou krízou denno- denná diskusia.Zaoberá sa príčinami vzniku tejto krízy,ukazuje sa prstom na vinníkov,odhadujú sa dôsledky pre život pôvodného obyvateľstva.Z diskusie sa vykryštalizovalo niekoľko nosných názorov.Od otvorených vítačov, cez samaritánov zabetónovaných v predstave,že sú Bohom vyvolení k spáse všetkých ľudí postihnutých nepriazňou osudu(či oprávnene alebo len postihnutých zlým osudom,nie je dôležité)od tých ktorí sa snažia uchlácholiť svoje vlastné špinavé svedomie tým,že verejne,ale účelovo-farizejsky dávajú najavo svoju ochotu pomáhať ľuďom „v núdzi“.Na druhej strane sú odporcovia,ktorí len intuitívne tušia,že sa na nich valí nejaká hrozba ale aj tí,ktorí… Číst vice »

Béda
25. 3. 2016 10:10

Terorem proti teroru. Největší teroristé na planetě (kteří běžně používají státem organizované násilí k zastrašení, vydírání a podrobení cizích politiků a států = na splnění předem vytčených politických zájmů) – USA – počínaje Afghánistánem vypěstovali a konče Libyí, Irákem a Sýrií vypěstovali na svůj obraz teroristické loutky, vyzbrojili je, zpravodajsky zásobili, vycvičili, (financují je bohaté monarchie Zálivu, vojensky, organizačně, materiálně je podporují(ovali) skrze Turecko a Pákistán. Za tím terorem na UkraDině, na středním východě, v severní Africe a nyní v Evropě lze tušit ty, pro které je politický teror životodární mízou. Stačí si položit základní kriminalistickou otázku: komu ze zainteresovaných… Číst vice »

Béda
25. 3. 2016 10:16

A navazující: kdo je hegemonem (viz třeba známé Fuck the Europe) a má moc hýbat politickými figurami a ovlivňovat politiku, kdo má skrz naskrz prošpiclované světové politiky a nájemné páté politické kolony ukrývající se za bohulibé pohnutky ve všech státech ? Kdo drží v rukou hlavní finanční páky, kdo nejvíc bohatne na násilí, které se ho přímo netýká??

Béda
25. 3. 2016 10:46

Krom toho je stále aktuální odhalení klasika Clausewitze: „Válka je politika prosazovaná jinými = násilnými prostředky.“ Kde hegemon nedokáže ekonomickými a diplomatickými prostředky prosazovat své zájmy nasazuje sílu, nejdřív přímou a když ani ta nepomáhá tak nepřímou – zástupní („hybridní“), anebo v kombinaci. Důkaz je jasný – viz války v Afghánistánu, Iráku, Libyi, na Ukrajině, v Sýrii. Turecko v Evropě, násilí a chaos kolem Evropy a uvnitř Evropy, podkopávání konkurentů- komupak to asi nejvíc vyhovuje?

GRENZER
25. 3. 2016 11:32

KRIZOVÝ PLÁN V PŘÍPADĚ TERORISTICKÉHO ÚTOKU.

http://jpeg.cz/images/2016/03/25/5f0FR.jpg

hudryper
hudryper
25. 3. 2016 13:50

Doporučuji kliknout na :
http://www.hlavnespravy.sk/moralne-hodnoty-ruska-a-usa-su-take-odlisne-a-to-sa-tyka-aj-armady/759862
a porovnat obě náborová videa . Nemám pochyb o tom,kterému dáte přednost a které odsoudíte.

peter.
25. 3. 2016 14:53
Starý doktor
25. 3. 2016 15:47

МОЛНИЯ: Крепость Пальмиры взята Армией Сирии при поддержке ВКС России (ФОТО+КАРТА)
http://rusvesna.su/news/1458914931

hudryper
hudryper
25. 3. 2016 16:45

Posledního Pjakina musím pochválit bez výhrad.Odpovídá na položené otázky dobře a pravdivě.
Opravdu by ruské 5.koloně mělo dojít,že jsou jen spotřebním materiálem. Vysvětlení leteckých událostí,kdy je pilotům odebráno řízení Boingu a současně předem zničená funkce černé skřínky zaznamenávající vnitřní provoz v letadle mířícího ke svému zničeni spolu s pasažéry a posádkou
je mistrovské Pjakinovo dílko . Ano, již existuje statistika těchto událostí dosvědčující,že nedochází
k ničemu jinému,než k nepřátelskému převzetí řízení letadel bez šance posádky cokoliv udělat pro svou záchranu. Hle,čemu slouží stále progresivněji působící digitalizace záznamů,povelů ,odpojení.

Dana
Dana
25. 3. 2016 17:10

Evropska unie sklizi, co zasela. Spojene Staty jsou ve valce s islamismem uz dvacet let a kdyz prislo na otevreny konflikt v Iraku a Afghanistanu, , Evropane jen soupali nohama a jeste hazeli svymi humanitnimi kecy Americe klacky pod nohy. . Kdyby tenkrat Evropa pomohla USA a vyslala dostatecne mnozstvi vojaku do techto regionu, mozna by se islamsky jihad dal na nekolik desetileti zastavit. . Postavil jste se na stranu tretiho sveta a nechali se ovlivnit neprateli USA, temi, kteri chteji vymenit obyvatelstvo v Evrope… Tak si ty muslimske chudaky, ktere jste tolik litovali, hezky uzijte . Nebyt drastickych proti-opatreni… Číst vice »

peter.
25. 3. 2016 17:26

Dana napsal
Spojene Staty jsou ve valce s islamismem uz dvacet let

Preboha ženská!Vy máte ale vymytý mozog!To vás nikdy nenapadlo,že keby sa SS nesrali do Líbye,Iráku,Afganistanu atď.,tak by nebolo ani toto svinstvo čo nás (Európu)postihlo?Kto je zvedavý na „demokraciu“ ktorú vyvážate do celého sveta?Prečo ju vnucujete svojimi bombami národom ktoré o ňu vôbec nestoja? Váš koment je naozaj hodný debila!

Bety
Bety
25. 3. 2016 19:11

peter. napsal
Preboha ženská!Vy máte ale vymytý mozog!To vás nikdy

Peter, s tou opravdu nemá cenu se bavit. Může si kecat co chce, ale lidi tady, třebaže ještě v něčem tápou, tak co se týče USA mají jasno – světoví teroristé č .1 jsou ti za oceánem. Kredit mají jen u placených poskoků, u normálních lidí ho úplně ztratili.

Dana
Dana
25. 3. 2016 21:11

Reagovala jsem na uvodni clanek, kde se knuci nad tim, ze si tyto utoky zapad zasluhuje a prognostiky, ze ISIL prijde i do USA. My ale uz davno vime, ze teroriste zde jsou, zatim ale nase bezpecnostni sluzby pracuji dobre a odkryly nekolik pokusu o atentaty. Doufam, ze ve svem usili bude CIA i nadale uspesna. .Nekteri demagogove zde ale terorisy omlouvaji jen proto, ze bojuji proti Americe, tomu svetovemu teroristovi. Ano, mnohem radsi budu svetovy terorista, nez byt mrtva humanistka. :-) Jeste v dobach, kdy jste v Ceskoslovensku budovali socialismus, uz tehdy se civilisovany svet musel branit islamskemu teroru.… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 3. 2016 21:19

Dana napsal Reagovala jsem na uvodni clanek, kde se knuci nad tim, ze si tyto utoky zapad zasluhuje a prognostiky, ze ISIL prijde i do USA.My ale uz davno vime,ze teroriste zde jsou, zatim ale nase bezpecnostni sluzby pracujidobre a odkryly nekolik pokusu o atentaty.Doufam, ze ve svem usili bude CIAi nadale uspesna. .Nekteri demagogove zde ale terorisy omlouvaji jen proto,ze bojuji proti Americe,tomu svetovemu teroristovi. Ano,mnohem radsi budu svetovy terorista, nez byt mrtva humanistka. Jeste v dobach, kdy jste v Ceskoslovensku budovali socialismus, uz tehdy se civilisovany svet musel branitislamskemu teroru.(Jen tehda jeste nemeli teroristivyspeloutechnologii)…Holt se o tom v… Číst vice »

hudryper
hudryper
26. 3. 2016 9:01

Naše zde přítomná guma Dana by nám mohla vysvětlit,proč i poslední výkřik umělé inteligence
říká,že : „Bush udělal 11. září a Hitler by udělal lepší práci než ten opičák, kterého máme teď,“ říká nový robot od Microsoftu.

Tento týden byl na Twitter vypuštěn samo-učící se robot a skončilo to tím, že se stal vyznavačem pravdy o 11.9 – když tvrdí, že to byla Bushova administrativa, co útoky z 11.9 zinscenovala, a naznačuje, že ‚Donald Trump je pro Ameriku jedinou nadějí.‘

Sio
Sio
26. 3. 2016 10:23

Dana napsal
patn

No, to mi nezbývá, než americké armádě pogratulovat. Udává se kolem 4000 zabitých amíků. A ještě chci pogratulovat ohledně počtu mrtvých civilistů v důsledku amerického angažmá. Odhady jsou různé, mezi 100000 až milión civilních obětí. Opravdu úspěšná mise, slovy Hillary, kterou chcete za prezidentku – Přišli jste, zabili jste a odešli jste. Jste na to jistě patřičně hrdá, nebo se pletu?
http://www.armadninoviny.cz/dan-za-valku-v-iraku-500-000-mrtvych.html

Sio
Sio
26. 3. 2016 10:33

Dana napsal Reagovala jsem na uvodni clanek, kde se knuci nad tim, ze si tyto utoky zapad zasluhuje a prognostiky, ze ISIL prijde i do USA.My ale uz davno vime,ze teroriste zde jsou, zatim ale nase bezpecnostni sluzby pracujidobre a odkryly nekolik pokusu o atentaty.Doufam, ze ve svem usili bude CIAi nadale uspesna. .Nekteri demagogove zde ale terorisy omlouvaji jen proto,ze bojuji proti Americe,tomu svetovemu teroristovi. Ano,mnohem radsi budu svetovy terorista, nez byt mrtva humanistka. Jeste v dobach, kdy jste v Ceskoslovensku budovali socialismus, uz tehdy se civilisovany svet musel branitislamskemu teroru.(Jen tehda jeste nemeli teroristivyspeloutechnologii)…Holt se o tom v… Číst vice »

Béda
26. 3. 2016 11:18

Dana napsal Reagovala jsem na uvodni clanek, kde se knuci nad tim, ze si tyto utoky zapad zasluhuje a prognostiky, ze ISIL prijde i do USA.My ale uz davno vime,ze teroriste zde jsou, zatim ale nase bezpecnostni sluzby pracujidobre a odkryly nekolik pokusu o atentaty.Doufam, ze ve svem usili bude CIAi nadale uspesna. .Nekteri demagogove zde ale terorisy omlouvaji jen proto,ze bojuji proti Americe,tomu svetovemu teroristovi. Ano,mnohem radsi budu svetovy terorista, nez byt mrtva humanistka. Jeste v dobach, kdy jste v Ceskoslovensku budovali socialismus, uz tehdy se civilisovany svet musel branitislamskemu teroru.(Jen tehda jeste nemeli teroristivyspeloutechnologii)…Holt se o tom v… Číst vice »

Béda
26. 3. 2016 11:34

http://cz.sputniknews.com/svet/20160326/2682016/socialni-site-selfie-merkelova-atentatnik.html

Uživatelé Twitteru zjistili podivuhodnou podobnost jednoho z vykonavatelů teroristických činů v Bruselu a mladíka z tábora pro uprchlíky, s nímž se vyfotografovala německé kancléřka Angela Merkelová v září.

Policie zveřejnila fotografii atentátníka Najima Laachraoui 25. března, a prokuratura týž den prohlásila, že právě on spustil výbušné zařízení na letišti. Uživatelé sociálních sítí fotografii prozkoumali a zjistili, že se podobá člověku, jehož viděli dříve na selfie s Angelou Merkelovou.

Stan
Admin
Reply to  Béda
26. 3. 2016 18:06

Podobá, ale není to on. Podívejte se pořádně.

Béda
26. 3. 2016 13:10

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/guardian-jordansky-kral-tajne-o-roli-turecka-na-utocich-v-evrope/

Jordánský král Abdalláh II v tajném rozhovoru se členy Kongresu USA řekl, že prezident Turecka předkládá „radikální islamistické“ řešení problémů v regionu a že infiltrace teroristů do Evropy je „součástí turecké politiky.“

Uvedl také, že od začátku roku 2016 se operace v Libyi zúčastnily sil Special Air Service Velké Británie. Kromě toho se britská armáda podílela na tvorbě mechanizovaného praporu na jihu Sýrie, který bojoval proti silám vlády Bašára Asada. Novinám The Guardian se podařilo seznámit se s obsahem tajného rozhovoru….

Béda
26. 3. 2016 14:32

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7687-rusky-vojak-byl-obklicen-teroristy-z-islamskeho-statu-pote-udelal-prekvapivy-krok-kterym-prokazal-hrdinstvi

Důstojník speciálních jednotek byl na misi, ve které stopoval islámské teroristy v oblasti nedaleko Palmyry. Akce se ale zvrtla a všiml si, že jej obklíčila skupina bojovníků Islámského státu.

V bezvýchodné situaci ohlásil ruským bombardérům svou polohu. Piloti shodili bomby a o život tak přišli nejen islamisté, ale i samotný ruský voják…

Sio
Sio
26. 3. 2016 15:47

Béda napsal

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7687-rusky-vojak-byl-obklicen-teroristy-z-islamskeho-statu-pote-udelal-prekvapivy-krok-kterym-prokazal-hrdinstvi

Důstojník speciálních jednotek byl na misi, ve které stopoval islámské teroristy v oblasti nedaleko Palmyry. Akce se ale zvrtla a všiml si, že jej obklíčila skupina bojovníků Islámského státu.

V bezvýchodné situaci ohlásil ruským bombardérům svou polohu. Piloti shodili bomby a o život tak přišli nejen islamisté, ale i samotný ruský voják…

Zachoval chladnou hlavu a udělal to nejlepší, co v dané situaci udělat šlo. Vyhnul se mučení, které by hi neminulo a vzal sebou pár nepřátel. Zasluhuje obdiv.

hudryper
hudryper
26. 3. 2016 18:14

Stan napsal
Podobá, ale není to on. Podívejte se pořádně.

Pamatujete na film U nás v Kocourkově ? Dva policajti se nemohou při pohledu na uprchlého vězně Wericha dohodnout. „Je to on ! „…“Není to on“ …je to on…atd. Ono vlastně Stane vůbec
nezáleží na tom,jestli to je on,důležité je,že s ním je tam ona,ta…… !