Důvod, proč je ČSSD nevolitelná: Lubomír Zaorálek

Tváří úpadku ČSSD je tvář Zaorálkova

Jistě. Protože její vnitřní politika je v pořádku. Všichni jsme ČSSD vděčni za to, že před lékařskými ordinacemi (anebo přímo v nich), už neharašíme drobnými v kapsách, abychom dali dohromady julínkovné, coby penzisti jsme spokojeni s tím, že se penze znovu valorizují, zkrátka v tomto ohledu panuje mezi lidmi a příznivci i voliči ČSSD dokonce občas i chuť znovu vhodit do uren listinu s jejími kandidáty, ale – bohužel – pro mnohé (včetně mne), už tahle alternativa padla. A to pro jediné jméno, jedinou tvář a jediného člověka, který nám tuhle možnost vzal a vnutil nám přetěžké úvahy, koho že to teď tedy budeme volit. Protože volit dál stranu, v níž nikoliv nevýznamnou roli hraje tento malý muž, který by jinak chtěl být velký, ale daří se mu pravý opak, je pro většinu z nás nemožné.

Vždyť si pamatujeme, jaký byl ještě než se stal ministrem, jak svolával hromy a blesky na americký radar v Brdech, i jak pak – zcela nečekaně, a to snad přesně v den, kdy se poprvé a už jako ministr prošel nekonečnými chodbami Kounicova paláce – otočil na obrtlíku a začal dštít oheň a síru na přesně opačnou stranu. Na Rusko a na Putina, a to s takovou vehemencí, že se zdálo, že jeho ctižádostí nemůže být nic, než přesvědčit KOHOSI DŮLEŽITÉHO, že on nebude ani o píď menší rusobijec, než byl jeho knížecí předchůdce, že půjde po Rusech ještě tvrději a nelítostněji, než se dosud v téhle republice šlo, a že v tomto ohledu kašle na to, jsou-li jeho odsudky spravedlivé či nespravedlivé, protože on je pro sebe povinován sledovat cosi podstatnějšího. Totiž další své možnosti, až jako ministr republiky skončí, protože ministrováním v jedné zemi život člověka nekončí, jsou zde daleko lukrativnější pozice v zahraničí, např. v EU, v NATO, či v OSN, místa doslova omračující, pro která mu ministerstvo zahraničí dodává v podstatě jen použitelné ostruhy. A má-li tam nahoru skutečně dojít, musí sesbírat potřebný počet bodů. A to nikoliv v Rusku, ale na Západě, ve Washingtonu, v Londýně, v Bruselu. Odtud ho už dnes pozorně sledují a ty body mu přidělují – a jak je známo – v podstatě jen podle toho, jak moc je ochoten Rusku nadávat.

Laskavý čtenář mě v tento okamžik možná chytne za rameno s tím, že se možná mýlím. Že totiž Zaorálek nemusí být nutně protiruský z vypočítavosti, ale že takto protirusky opravdu smýšlí. Na což bych reagoval dvěma otázkami: Jak to, že to vášnivě protiruské nebylo na Zaorálkovi předministrském ani v nejmenším vidět ani slyšet? A za druhé: Máte za to, že český ministr zahraničí je takový hlupák, že neví nic o vztahu příčiny a následku? Vždyť každý myslící člověk ví, že to, co se dnes na pomezí Ruska a Ukrajiny děje (a za což je Rusko západním světem pranýřováno), by se nedělo, kdyby Washington nezatoužil po zřízení vlastních raketových základnách ve východní Ukrajině (tak blizoučko Moskvy), a po své námořní základně na Krymu (celé Černé moře tak budeme mít víceméně jen pro sebe), pro kteréžto cíle washingtonští neokonzervatisté zainvestovali majdanský profašistický státní převrat fantastickou částkou pěti miliard dolarů. Kdyby těch pět miliard dolarů na Majdan nevhodili, nepohnul by se na východní Ukrajině a na Krymu ani lísteček. To ví u nás každý podavač a je nepředstavitelné, že by to nevěděl český ministr zahraničí. Jenže on musí dělat, jako by to nevěděl. Jinak by totiž nemohl tak protirusky (a pro sebe tudíž tak prospěšně), soptit.

Pravda, východní Ukrajina a Krym už přece jen dodneška dost vyčpěly, a tak se tentokrát chrlí žluč proti Rusku kvůli ukrajinské letkyni Savčenkové, fracka v ženském provedení, který k soudnímu jednání chodí zásadně jen s fašistickými symboly na krku. To však Zaorálkovi na chutí strefovat se do Ruska i v téhle záležitosti neubírá. Případ Savčenkové je podle něj „ostudnou ukázkou“, jak se Rusko na Ukrajině chová, a je prý „odporný a vyfabrikovaný“.A Česká republika by proto „podpořila případné návrhy na rozšíření protiruských sankcí EU na ty občany Ruska, kteří se podílejí na pezekuci ukrajinské pilotky Nadji Savčenkové.“ Toto vyřkl náš ministr Zaorálek před setkáním ministrů zahraničí 28 zemí EU, kteří v pondělí zasedli, avšak k šílenému nápadu našeho ministra protiruské sankce ještě dále rozšiřovat – a nikoliv tedy končit, jak to např. žádá náš prezident – se nevyjádřili

Inu, kováříček chtěl být nad mistra – a tentokrát pohořel, ale bude se snažit dál, dál bude pro sebe sbírat potřebné body a dál bude škodit ČSSD. To je to jediné, na čem se u něj můžeme stoprocetně spolehnout. A ČSSD to dál bude trpně snášet.

Slovenský ministr zahraničí Lajčák před uvedeným setkáním ministrů zahraničí řekl: Rusko je velké, Rusko je důležité, Rusko je významné a Rusko není jednoduché. S takovouto definicí by si ovšem na našeho ministra nepřišel. Ten by to zkrátil na: Rusko musí být zničeno.

A takovýto lidský formát mluví ve světě za mě, za tebe – za nás všechny.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
24. 3. 2016 20:59

Ako pozorovateľ českej politickej scény spoza hraníc,si dovolím oponovať p.Manovi.p.Zaorálek je síce dôvodom,pre ktorý môže mať ČSSD v budúcich voľbách problémy.Ale zďaleka to nie je jediná tvár v ČSSD,ktorá uberá tejto strane voličské hlasy.
Sú tu ešte ľudia ako p.Dienstbier,pani Marxová-Tominová,prof.Bělohradský a celé to krídlo v ČSSD,ktoré sa snaží presadzovať podporu imigrantom,homosexuálom,gednderovej ideológii a rozvratu národných štátov s cieľom vytvoriť akúsi multikultúrne jednoliatu „Paneurópu“.
Toto krídlo v ČSSD stranu rozloží ešte dôkladnejšie ako by to dokázal len p.Zaorálek sám.

to je jedno
to je jedno
24. 3. 2016 21:56

Za starého Říma: „Ostatně myslím, že Kartágo musí být zničeno.“ Dnes: „Ostatně myslím, že Rusko musí být zničeno.“ A jak to vypadá? Podívejme se do historie, co předcházelo zničení Kartága, a jak to probíhalo – budete objevovat zarážející podobnosti, podobnosti lží a falešných slibů Římanů vůči Kartágincům s tím, co dnes dělá Západ…

Béda
25. 3. 2016 6:14

Určitě to není pouze kvůli Zaorálkovi. Pro mne je ČSSD nevolitelná kvůli podpoře ukrajinského nacismu a fašismu, kvůli podpoře multikulturní sebevraždy, kvůli podstrojování oligarchii a nadnárodnímu kapitálu, kvůli politice dvou tváří – něco jiné její politici na veřejnosti prohlašují a něco jiného pak v praxi dělají (církevní restituce, solární tunel, migrace – Sobotka dostal mandát aby se vymezil, aby odmítl bezvízový styk s Tureckem a on podepsal společnou pozici EU s přesně opačným asociačně bezvízovým významem. ČSSD je strana prospěchářů – kam vítr tam plášť a není to zdaleka jenom o Zaorálkovi (anebo multikulti čechoameričanovi Dienstbierovi ).

Béda
25. 3. 2016 6:16

..taky kvůli podpoře imperiálních válek…

Alena
Alena
25. 3. 2016 6:25

každá nová strana, dejme tomu XYZ, pokud má naději na překročení 10 – ti % hranice, je pomalu přetvořena tak, že plní úkoly vrchního protektora.
Na vině není ČSSD, ale současný volební systém. Bylo by smutné vidět tuto stranu v propadlišti dějin, a jiné strany s ještě horšími týpky na jejím místě

severočech
severočech
25. 3. 2016 7:07

Jen faktickou připomínku, Zaorálek nebloudí po Kounicově, ale po ČERNÍNSKÉM paláci.

hudryper
hudryper
25. 3. 2016 7:34

Socialističtí funkcionáři se za celou dobu existence jejich strany nezměnili. Páchají podvody na svých voličích už sto let.Ne však na všech,ve společnosti existuje významná skupina těch,kteří je volí právě proto,kteří naopak očekávají pro ČSSD celkem obvyklý obrat od předvolební rétoriky, pokud se dostanou k vládním korýtkům.To jsou ti,kteří jsou rádi i za drobty spadlé z opulentních stolů těchto „soudruhů“. Nelze se divit tomu,že v roce 1921 tuto stranu opustili ti,kteří se nechtěli na této politice podílet a vytvořili KSČ,která se o 8 let později podruhé distancovala od těch svých členů,kterým vyhovovaly spíše obvyklé manýry socialistů. Ale po uchopení politické moci… Číst vice »

Sio
Sio
25. 3. 2016 7:58

Popravdě, Dientsbiera jsem nikdy moc neřešil, než jsem to stihl udělat, totálně se znemožnil svým vystupováním na prezidentských volbách. Sobotku a Zaorálka ano, byť s velkou nedůvěrou. Jsou to pohrobci Zemanovy slávy, dodnes žijí z toho, že Zeman udělal z ČSSD velkou a mocnou stranu. Paroubek udělal co mohl, aby ji takovou udržel, ale s tímto manšaftem to nezvládl. Pro mě byl rozhodující moment zrada Zemana při prezidentské volbě. Nicky jako Sobotka a Zaorálek by měly Zemanovi denně líbat lemroucha (pokud by o to stál), protože bez něj by dnes byli nýmandi. Namísto toho jej podle zradili. Co je potřeba… Číst vice »

karpi
karpi
25. 3. 2016 12:43

Oportunistická socdem má v sobě vetknutou zradu již od samého počátku…

cit. odjinud:
Pouze v jedné jediné straně se našli poslanci, co hlasovali v toto krvavé úterý PRO bezvízový styk! Byla to ČSSD 6.ly/6zmetku

http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=62778&l=cz

hudryper
hudryper
25. 3. 2016 13:30

karpi napsal
Pouze v jedné jediné straně se našli poslanci, co hlasovali v toto krvavé úterý PRO bezvízový styk! Byla to ČSSD 6.ly/6zmetku

A Sobotka,jako ryzí demokrat, hájil v Bruselu názor právě jen těch 6ti poslanců.Nejspíš jim sám před hlasováním,jehož se pak neúčastnil,nařídil hlasovat pro bezvízový styk,aby v Bruselu mohl
odkopnout mandát a potvrdit svůj osobní zájem na úkor celé ČR a nezůstal v tu chvíli z celé republiky sám s touto vlastizrádnou submisivitou vůči neoconským loutkám v Evropě.

Admirál
Admirál
25. 3. 2016 15:08

„Protože její vnitřní politika je v pořádku. Všichni jsme ČSSD vděčni za to, že před lékařskými ordinacemi (anebo přímo v nich), už neharašíme drobnými v kapsách, abychom dali dohromady julínkovné, coby penzisti jsme…“ Ano, jistě zrušení cikrtného je chválihodné, ale to je přece u strany hlásící se k levici žalostně málo. Čssd neřeší systémovou ochranu pracovního trhu (to je zvlášť zarážející v souvislosti s probíhajícím stěhováním národů!) , neřeší stále se zhoršující postavení zaměstnanců, připouští rozrůstání se pracovních agentur, Připustila marginalizaci odborů, následkem toho propad mezd a následkem toho skomírání drobného podnikání závislého na penězích v kapsách zaměstnanců. Ticho po… Číst vice »

Bety
Bety
25. 3. 2016 19:25

U mne ČSSD skončila už tehdy, kdy v rozporu s předvolebními sliby bez jediného protestu podpořila vstup do NATO.

karpi
karpi
25. 3. 2016 20:10

Takže, dalo by se to nějak shrnout?:
čssd (první republiku nechme stranou):
– v rozporu s předvolebními sliby bez jediného protestu vstup do nato, 1999
– Melčák a Pohanka 2007 (Podrželi topolánkovu vládu)
– zrada vlastního Zemana při prezidentské volbě (kdy?)
– zrada ústředního volebního tématu: náprava církevních restitucí. 2013 a dále.
– Zaorálek: sankce proti rusku, tolerance latentního fašismu: ukrajina, novorusko, savčenková
– Sobotka: lokajský postoj k ilegální migraci
– 6 zmetků. hlasování PRO bezvízový styk toto krvavé úterý.
– ….

Ještě někdo něco potřebujete vědět?

hudryper
hudryper
25. 3. 2016 20:39

Admirál napsal Čssd ani hlas. To by jí snad mohlo v důsledcích pomoci k tomu, aby se u nich k rozhodování dostali lidé více vnímající realitu a schopní to statků a hrdel hájit zájmy spodních 10 miliónů. AdmirálCitovat Do statků a hrdel žádní politikové jednat nikdy nebudou a z lůna ČSSD teprve ,ani po zemětřesení. Stejně lokajský postoj zaujímají i odboroví předáci,od samého počátku korumpovaní vládou . Všichni špičkoví předáci se dali koupit a tento stav pokračuje.Ještě pár let a budeme mít senát plný bývalých odborářů.Ještě štěstí,že kromě táty Falbra (býv. učitele angličtiny na Min.vnitra) naši odboráři neumí jazyky,protože by… Číst vice »

aram
aram
25. 3. 2016 21:11

Mediální analytička Irena Ryšánková
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Davejme-si-pozor-s-kym-se-zacina-spojovat-vlada-varuje-znalkyne-pomeru-ve-snemovne-A-usazuje-ty-kteri-broji-proti-Cine-427604
Savčenko-česká vláda, hlasování PS ke kvótám, ke tureckým vízům – česká vláda, nevládní organizace – česká vláda, Čína -ČR a další………..hodně zajímavá témata a smutné čtení, řekla bych.