Válka v Sýrii už otevřeně běží jako proxy-válka proti Rusku

isil_1.jpg

Turci nejsou schopni patrolovat s Rusy na dálnici M4, což byla podmínka příměří pro zastavení vítězné ofenzívy v Idlíbu. Západ, USA a Izrael se okamžitě postavily za Turecko a společně bojovaly jako lev za to, aby zdejší teroristé placení z cizích zemí nebyli vyhlazeni hned.


Naposledy jsme komentovali dění v Sýrii článkem Asadův rozhovor pro syrskou TV (listopad 2019). Po odchodu Terezy Spencerové bychom se měli dění na Blízkém východě věnovat častěji, bude-li čas. Sledujeme syrský konflikt systematicky od roku 2013, viz heslo „fakta o Sýrii„. Takže k novému vývoji začněme zajímavými historkami, které ukazují na velké změny. V krátkých zprávách jsme publikovali veřejné prohlášení vyslance USA v Sýrii. Jeho země už nebojuje proti terorismu, ale připravuje porážku Ruska. James Jeffrey vysvětlil jasně, za co je v Sýrii placen: „Tohle není Afghánistán. To není Vietnam. To není náš kotel v Sýrii. Mým úkolem je udělat tady kotel pro Rusko.“ Ve válce platí, že nepřítel vašeho nepřítele je váš spojenec, což Spojené státy hezky ukazují v praxi. Zabrání naftových polí skrze syrské proxy-spojence je zatím úspěšně kryto americkými základnami za Eufratem, které byly nově dozbrojeny a posíleny. Jenže koronavirus a škrty pro bojující spojence USA způsobily, že proameričtí žoldnéři musí krást, jak to jde. Proamerická Syrská demokratická armáda ve městě Hasaka jednoduše přepadla komerční banku se státní garancí a vykradla jim trezory. Po teroristickém činu tiše schváleném USA se zase dá vést válka za demokracii.

Asad mezitím potvrdil, že to myslí vážně s bojem proti korupci a nechal obstavit účty svého milionářského bratrance. Ten využil válečného stavu podobným způsobem jako bojovníci za západní svobodu a přestal platit daně ze státního podnikání, které si pronajal proti podpisu, tedy v českém mafiánském privatizačním stylu. V Asadově rozhovoru zmíněná válka s Tureckem nabrala na obrátkách. Turci nejsou schopni patrolovat s Rusy na dálnici M4, což byla podmínka příměří pro zastavení vítězné ofenzívy v Idlíbu. Západ, USA a Izrael se okamžitě postavily za Turecko a společně bojovaly jako lev za to, aby zdejší teroristé placení z cizích zemí nebyli vyhlazeni hned. Turecko už poslalo několik tisíc nevyužitých teroristů ze Sýrie do Libye. Ale tam je povstalecký generál Haftár podporovaný Rusy (a Francouzi) rozstřílel na turecké lodi ještě před přistáním a Turci je nějak zapomněli platit, což v Sýrii nedělají. Takže bývalým bojovníkům za liberální svobodu Západu nastaly zlé časy, stěžují si na nelidské zacházení v Libyi a z Idlíbského chalífátu se jim nechce.

Kurdové jako obvykle pozdě pochopili, že je Američané jako obvykle zradili výměnou za spojenectví s Tureckem, které potřebují proti Rusku. Takže v nouzi je i Asad dobrý a Rusové obzvláště, protože ti začali patrolovat na území za Eufratem blízko US-základen. Tam už běží tichá válka USA-Rusko. Vojenské konvoje obou zemí si navzájem blokují cesty. Gangsterské praktiky proamerických žoldnéřů z SDA nezískaly podporu místních obyvatel, což jsou z velké části asyrští alavité a křesťané. V Dajr-az-Zauru hrdinně bojovali čtyři roky v totálně obleženém městě s Asadovými vojáky proti placeným a dovezeným teroristům z islámských zemí. Za odměnu je „omylem“ bombardovaly americké stíhačky tak šikovně, že oddělily obránce na klíčových předsunutých pozicích od jejich spojení s městem. Hned po bombardování úplnou náhodou na koridor s mrtvými vojáky zaútočili teroristé. Takže nelze předpokládat, že místní kmeny budou nadšeny z další, tentokrát americké okupace rafinerií, které zajišťují 80 % syrské ropy. Proto začala partyzánská válka proti americkým patrolujícím vozidlům, která je celkem úspěšná. SDA udělala razie ve městech a protestující místní obyvatele dala do koncentračních táborů. A z nich kvůli přeplněnosti za úplatky propustili teroristy z Al-Kájdy, které tam za peníze EU a dalších zemí potichu věznili američtí spojenci. Tito teroristé však už stejně chtěli domů a ti, kteří byli vykoupeni, nebo byli jinak užiteční, byli americkými vojenskými helikoptérami odvezeni už dávno a přímo z bojiště. Teroristé se zase vrátí do zemí svého původu, včetně evropských zemí, takže šlo o dobrý obchod. Teroristé v Sýrii nezůstali, ale zůstalo po nich miliónové výkupné pro americké spojence. Boj s terorismem má opravdu své kouzlo a zkušenosti CIA z Latinské Ameriky jsou k nezaplacení, tam pochopitelně skrze narkodolary.

Další tichá válka běží u izraelských hranic nedaleko nezákonně obsazených Golan. Teroristé tam celkem systematicky střílí syrské vojenské poradce a důstojníky zpravodajské služby. Tato válka je podporovaná z americké základny Al-Tanf, kde je pod tamějšími syrskými proamerickými žoldnéři a teroristy drženo tisíce uprchlíků. USA nepovolily vstup do tábora ani mezinárodním organizacím. Odejít mohli jen ti uprchlíci, kteří se mohli vyplatit v dolarech nebo ve zlatě. Z uprchlíků se rekrutují žoldnéři do teroristických jednotek a ti dostávají US-logistickou podporu při útocích přes poušť až do Palmýry. Důvod je jasný, je jím Hedvábná stezka. Čína kvůli nejisté cestě zatím rezignovala na klasickou starověkou cestu Bagdád-Palmýra-Damašek a zvolila variantu přes Jordánsko a Izrael, popřípadě Egypt. Takže útoky na Palmýru vedené z USA okupované enklávy v Al-Tanfu mají jasné zdůvodnění a slouží Izraeli.

Zajímavá je ruská pozice, protože balancuje mezi Tureckem a Asadem. Erdoganův sen o velkém Turecku spojeném s Idlíbem zatím moc nevychází. Pravověrní teroristé s ním odmítají jít a nechtějí být integrováni do tureckých teroristických skupin, které Erdogan platí a vyzbrojuje přes oficiální kontrolní vojenská stanoviště. Rusové a Asad dali jako podmínku příměří zprovoznění dálnice A4 pro civilisty. To se zatím nedaří a Erdoganovi teroristé mají velké problémy, jak vystřílet velitele pravověrných teroristů bývalé Al-Kájdy tak, aby zůstali jen placení žoldnéři pod jejich vedením. V likvidaci idealistických teroristů jim pilně pomáhá Asad a Rusové, včetně těch placených a méně idealistických teroristů z Turecka. Takže bojovníci za Idlíbský chalífát se začali střílet mezi sebou a na čas se zapomnělo na přípravu další Asadovy ofenzívy. Tento chaos už asi nezvládají kočírovat ani zpravodajské služby USA a Izraele a daly už od klasických teroristů bývalé Al-Kájdy ruce pryč. Proto podporují tureckou teroristickou partu, který má šanci okupovat celé území o něco déle. Rusko ovšem prohlásilo, že územní celistvost Sýrie je základ pro další mírová jednání. Jenže co se „územní celistvostí“ myslí, to je zatím dost vágní. Příkladem je ruské smlouvání s Tureckem, kterému Rusové povolili okupaci syrských příhraničních koridorů, kde je aktivní kurdská armáda, ergo podle Turecka „kurdští teroristé“.

Závěr

Turecko se zapletlo do války, kterou v Sýrii dlouhodobě nemůže uhrát, i když má na okupovaných územích historické přátele. Idlíb bude pro Ergodana asi druhý Vietnam a Afghánistán. Zajímavá je pozice Spojených států, které přes své proxy-žoldnéře okupují velkou část území za Eufratem s ropnými poli. Místní kmeny už proti nim vedou válku za tichého souhlasu Asada a Ruska. Spojené státy se pragmaticky rozhodly, že po prohrané válce s teroristy (a ne proti nim) zničí syrskou infrastrukturu. Totéž dělají Saúdové za pomocí zbraní NATO v Jemenu. Jenže ničení infrastruktury a podpora bankovních lupičů není ten nejlepší způsob, jak si zajistit loajalitu místních obyvatel. Zvlášť když jejich uznávané vůdce dáte do vězení. Takže USA asi dopadnou v Sýrii podobně jako Turecko, ale mají mnohem větší manévrovací prostor. Osud Sýrie je z velké části navázaný na stav proxy-války v Iráku a v Jemenu, což by byla další kapitola. Tam je hlavním hráčem Írán a ten v poslední době vytáhl hodně dobré karty.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
1. 6. 2020 19:29

Právě jsem se k syrské /a kurdské/ otázce vyjádřil na NR. Rusko rozšiřuje své angažmá v Sýrii. Můj odhad: Má NATO. A jako polygon pro vyzkoušení vlastních vojenských souborů je k nezaplacení. MImochodem: Rusové zase otevřeli dlouho zavřenou školu pro zájemce z řad dětí o ruštinu a syrsko-ruské vztahy.
Na východě Sýrie dochází ke konfliktům s emerickým army super duper debílem. Smrdí to tam. Já bych tam být nemohl, brzy by mi prdly nervy.
Rusové jen velmi zvláštní. Postupují po milimetrech. Někdy to bouchá a bolí, ale je to cílevědomý buldozer.

Patrik
Patrik
1. 6. 2020 22:12

„Osud Sýrie je z velké části navázaný na stav proxy-války v Iráku a v Jemenu, což by byla další kapitola. Tam je hlavním hráčem Írán a ten v poslední době vytáhl hodně dobré karty.“ Svět se prostě zbláznil, když oslava Íránu nebere konce, bez ohledu na to, že Írán=Třetí džihád (po Maghrebu a Osmanech perský džihád jako finální=jako Armagedon=finální náboženská válka mezi Izraelem a Íránem, přesněji jako finální náboženská válka mezi Biblí a Koránem). Třetí džihád – například čas od 6:30 zde https://www.youtube.com/watch?v=KrmZpLt2ocI A že „Írán vytáhl hodně dobré karty“ ?? To se autor článku asi úplně zbláznil, protože Írán… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
1. 6. 2020 22:52

Mogheriniová v Íránu „Šéfka evropské diplomacie Federika Mogheriniová spolu se sedmi komisaři EU navštívila Írán a setkala s íránským ministrem zahraničí Džavád Zarífem. Podle společného prohlášení se EU s Íránem dohodla na posílení koordinace při poskytování humanitární pomoci v souvislosti s krizí v Sýrii, Iráku, Jemenu a Afghánistánu. Především z důvodu zvyšujícího se počtu uprchlíků z Afgánistánu do Íránu má EU v úmyslu okamžitě vyčlenit 6,5 milionu eur, z toho 1,5 milionu půjde za začleňování dětí uprchlíků do íránského školského systému. Podle evropských diplomatů žijí v Íránu až 3 miliony afgánských uprchlíků. Federica Mogheriniová uvedla, že EU bude pracovat na… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
2. 6. 2020 8:15

„Západ strávil 20 let bojem proti terorismu. Po celém světě byly zabity přes milión lidí.
Nyní Západ podporuje ty stejní teroristy, proti kterým bojuje v Afghánistánu, Iráku a Pákistánu.
A já jsem ten zlý muž?“
Bashar Al Assad, prezident Sýrie

Patrik
Patrik
Reply to  Botičky od Diora
2. 6. 2020 9:57

S tím se samozřejmě dá souhlasit, druhá věc je ovšem ta, že v Sýrii běží především proxy válka „Izrael vs. Írán“, tzn. finální náboženská válka, po které má svět ovládnout jediné náboženství – islám a Korán. Tady krátká citace: „Jde o náboženskou válku, která skončí až tehdy, když jedno náboženství celosvětově zvítězí. V historii došlo už ke dvěma takovým válkám – v 7. století dosáhl tehdy čerstvě vzniklý arabský islám až do Španělska a Portugalska a částečně do Itálie, ve stejné době byla islámizována i Persie. Druhý pokus byl přes osmanský islám – v 15. století Turci došli přes Balkán… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  Irena
2. 6. 2020 14:55

Násilnosti v celých USA dnes, podobně jako před časem události ve Fergusonu údajně financuje Soros. A kdo financuje jeho? Ti demonstranti to rozhodně nejsou a logicky vyhodnoceno, ani Trump to rovněž být nemůže. Demonstranti totiž demonstrují právě proti Trumpovi. Jednoduché, že?

Patrik
Patrik
Reply to  PPK
3. 6. 2020 7:01

I v čt24 už zazněla informace, že policista a oběť se znali. A možná Floyd opravdu měl splnit roli českého Šmída v 89., jen se to asi vymklo. Může to znít jako šílená konspirace, ale když vidíme, jak je všechno směrováno ke svržení Trumpa, tak to až taková šílenost být nemusí: https://www.arfa.cz/silene-anarchie-v-usa-podle-pocitacove-hry-prediktivni-programovani-davu-za-ucelem-svrzeni-prezidenta-trumpa-kultovni-hru-vypustili-zdarma-online-par-dni-pred-vzpourou-cernosi-v-ni-zapaluji-auta/#.Xtc_YTozbIU Jak v posledním pořadu řekl Pjakin – kde m.j. upozornil na matriční symboliku jména policisty – tak i když tuto situaci globalisté nemusí vyhrát, zcela jistě v ní nezvítězí ani neokoni. Přeloženo: „Demonstranti totiž demonstrují právě proti Trumpovi. Jednoduché, že?“ Ano, ale likvidaci Trumpa globalisté nedovolí. Já dodávám,… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
3. 6. 2020 7:27

V posledním pořadu Pjakin opětovně zmínil i Kisiljova (tedy toho, kterého oslavuje Hox z levanetu). Tak tady oslava liberalisty Kisiljova už i na idnesu:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/dmitrij-kiseljova-putinovi-muzi-propaganda.A150515_135952_zahranicni_ert

Pro úplnost: Levanet o tom, komu se v Rusku mají stavět pomníky – resp. Hoxovo doporučení Kisiljova jakožto správného zdroje informací:
https://outsidermedia.cz/v-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-ze-dne-4-5-2020/#comment-97286

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
3. 6. 2020 8:12

A pro úplnou úplnost tady máme ještě komentář Levanetu, že plán „SSSR 2:0“ vůbec není špatný http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-121/#comment-314262 No, to je výborné, když plán „SSSR 2:0“ je o Rusku ještě menším, než jakým se stalo po „SSSR 1:0“ v roce 1991, když dále za plánem „SSSR 2:0“ stojí především blízký přítel Kisiljova, šéf ruské Komunistické strany Kurginian a když Komunistická strana Ruska je hlavním nástrojem globalistů proti Rusku – viz Pjakin z roku 2013 https://aeronet.cz/news/otazky-a-odpovedi-v-v-pjakina-ze-dne-26-09-2016-podstata-casu-a-projekt-sssr-2-0/ Tak to jsou jen takové kamínky, proč Levanetu najednou začal tolik vadit Pjakin a místo něj doporučuje Kisiljova. A k tomu oslavuje Konglomerát, ve kterém bude… Číst vice »

orinoko
orinoko
3. 6. 2020 5:30

V Sýrii byl údajně vyzkoušen ruský protiletecký laser Peresvet. Poblíž Golanských výšin. Sionista poslal na průzkum dronáž, a ta byla zlikvidována , jakmile překročila syrské hranice. Obřezaná rozčilenost má vysokOOktanový charakter.

orinoko
orinoko
3. 6. 2020 6:12

Do válečných map byly nově zařazeny USA jako celek a New York jako lokalita. V základním přehledu nahradily Irák a Jemen.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
3. 6. 2020 8:05

Ať žije americké jaro!

Irena
Reply to  orinoko
3. 6. 2020 8:43

Posledních 96 hodin v USA – v RU
https://soldier-moskva.livejournal.com/464368.html

Patrik
Patrik
Reply to  Irena
3. 6. 2020 10:37

A??? Takových obrázků je všude hafo, ale kde jsou souvislosti toho, co se děje a o co jde?

orinoko
orinoko
Reply to  Patrik
3. 6. 2020 12:00

Od toho je tu troll alert olala, který má patent na nitky. Které vedou k jiným nitkam .. až z toho nakonec bude klubko. Švejk hadr. Jakou používáš pastu, Olala? Kde Pjakin masti info, že Írán do Venezuely pošle 4 TANKery ricinoveho VOLEje a Kačer se nezmuze ani na kritiku guverneru, byť má nejzlejsi psy. Pjakin už delší dobu běží za vozem. Já ho nehodlám připravovat o živnost a tebe o ikonu, ale svet má sam se sebou jiné plany. Mne Pjakin fakt nevadi, ale hodinu mluví o vecech, které lze shrnout do dvou minut. Chapes? Čas jsou cmrdliky, digitální… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
3. 6. 2020 9:24

Silně fandím oboum stranám :-)
Jen škoda, že v NY nemají americkou ambasádu ale Sörös se i bez toho snaží dost.
A tohle všechno jen kvůli tomu, aby se Trump nestal podruhé prezidentem. Děs.

orinoko
orinoko
3. 6. 2020 8:09

Bourání pomníku má nějaký pandemický charakter. V Alžírsku měl dav strhnout sochu De Gaulla. No to by byl gól.

Patrik
Patrik
Reply to  orinoko
3. 6. 2020 9:03

To ladí – letošní rok je rokem oslav De Gaulla https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/zacal-rok-oslav-generala-de-gaullea-macron-navstivil-pamatnik-slavne-bitvy.cf58500b/ De Gaulle byl prvním, kdo chtěl zrušit hegemonii amerického dolaru https://www.youtube.com/watch?v=eYgnGAr3-kM Za francouzského jara 1968 ale padl https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/pad-charlese-de-gaullea-odstartovalo-parizske-jaro-1968_520609.html V té době se lámal chléb nejen v Číně (kulturní revoluce 1968) ale i v Praze (pražské jaro), hlavně se ale chléb lámal přes Lena Goldfields, kdy Rusko 5. ledna 1968 (ve stejný den, kdy byl v Československu do čela dosazen Dubček) podepsalo kapitulaci Británii. Tehdy se světovou měnou mohl stát rubl místo dolaru, ale ruská kapitulace před Británií tomu zabránila. To už bylo v době, kdy předtím Chruščov lezl do… Číst vice »

orinoko
orinoko
3. 6. 2020 10:07

Haj, husicky , haj…. přes émerický raj
Máme Prahu stovezatou a v ní hlavu prdelatou
Libezny to kraj
V émerice všechno oukej
Koukej, koukej
Émerika je holt cool
V tom jasno každý český vul
Nejlepší jsou USA
Na orbit lasky pravidelně posílaji flUSA

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
3. 6. 2020 10:31

Obuskem mě napadl bytelny aforismus. Ale musim něco také do archu janiky.
Snad jen:
Mam rad tvarohové vize
České TV jejich kraksny.
Lítám v tom tiez … jak v libezne knize
A mám přitom zalomené haxny

Patrik
Patrik
Reply to  orinoko
3. 6. 2020 11:06

Tak to je informační nářez, že lepší občas je raději fandit Barboře Piešové nebo se podívat na Slunečnou. 19-ti letá naprosto OSOBITÁ lidská duše, kde hlavně a především je možná jak více nejen naděje, ale i uměleckého projevu, než v těch jednostranně vedených rádoby „uměleckých“ hláškách. Sorry jako, ale v době kdy naprosto nad vším a tak jako nikdy platí to Pjakinovo „Informace znamenají moc“, tak fajn za tuto formu kritiky, jen se nějak omlouvám, že mě nijak neobohacuje. A že tedy je mi fakt milejší ta 19- ti letá Barbora Piešová https://novaplus.nova.cz/porad/superstar-2020/epizoda/45541-superstar-2020-16-dil (A s ní dokonce i to „Lietam… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Patrik
3. 6. 2020 11:40

Aha, ja nejdříve vůbec nic nechapal, ale teď už mi konečně docvaklo , že nic nechápeš ty, ty olala. Konecne mi taky docvaklo , proč Irena napsala, že jsi troll allert. Sam sebe vykradas a nemáš s tím problem. Máš za úkol infiKOVAT OM nejakym Deus ex machina. Já proti Pjakinovi vlastne nic nemam. Koneckonců ani proti Nostradamovi … Ty, olala, Maduro navštíví Iran. Do you know it? Jak to, že to nikdo neventiluje? Venezuela také bude ovládat Evropu islamem? Vedatore! Víš vubec, co se o OM píše jinde, olala? Tak například hudryper je Rus , který mluví velmi dobře… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  orinoko
3. 6. 2020 13:13

Zůstaňme u faktů, prosím. A v tomto duchu mě zajímá pouze tato věta: „Maduro navštíví Iran. Do you know it?“ Ano, vím o tom https://www.reuters.com/article/us-venezuela-politics-iran/venezuelas-maduro-says-he-will-visit-iran-soon-sign-agreements-idUSKBN23905N Jen nevím, proč se z toho mám radovat – mám se snad radovat z toho, že i v Jižní Americe získává větší vliv Írán než Rusko? A že je to ten Írán, který byl do současné pozice vynesen především britskými a francouzskými Rothschilldy? (viz dohoda 5+1)? Nebo Vám se snad tento spolek líbí? https://www.youtube.com/watch?v=-uSDAKtKSx8 Nebo máte snad nějaký odkaz, kde ve stejně družné debatě jsou Johnson a Macron i s Putinem? Pokud takový odkaz máte,… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Patrik
3. 6. 2020 15:06

Miluju fakta. Obzvlast, když jejich význam roste jako pánská chlouba v rukou zen.
Co jsou fakta? Vždyť nás přece řídí Batman. Nějaké odkazy? Už teď se tvrdi, že Biden prdi, a pink FLOYD je nazivu.
Jaké máme jistoty? Velké kulove , ví to Batman i ty.
Miluju lidi, co mají jasno. Přičemž pravda je to, co zhaslo.
Napastuj zase spoustu sute.
Pravda sla totiž už davno na kute.

Patrik
Patrik
Reply to  orinoko
3. 6. 2020 17:44

Díky, díky, že Pjakin týden co týden nepovídá básničky a má zde prostor. A že není o ala „umělecké“ dojmologii, ale o faktologii.
A myslím, že i té Ireně by hráblo, kdyby týden co týden musela překládat jen něco, co se rýmuje a co by místo informační hodnoty mělo zanechat jen zcela plytký dojem, který informačně je o ničem.

orinoko
orinoko
Reply to  Patrik
3. 6. 2020 15:15

Miluju podminovaci způsoby – například MA. Úplně dementni právník by takovéto kydy poslal do navi.
A tomu enteligent říká pravda jakože realita. Batmane, kam až jsme dosli? Takovýto exot už dneska najde uplatnění jen na OM.
Tak tak , narativ OM.

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
3. 6. 2020 17:06

Související doplnění: Boj o syrské Aleppo trval 4 roky. Když 22.12.2016 skončil díky RUSKU (!) vítězstvím Sýrie (zásadním spojencem Íránu, přes kterého vede cesta Íránu na Středozemní moře)  https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_o_Aleppo_(2012%E2%80%932016) které tři země okamžitě navštívil íránský prezident? Kazachstán, Kyrgyzstán (země Střední Asie, které jsou zásobárnou ropy a plynu a mají připadnout pod vliv Íránu), ale na prvním místě koho? Arménii! Což je cesta, přes kterou má Írán získat cestu na Černé moře (o roli Arménie v plánech globalistů nemluvě) https://aeronet.cz/news/na-blizkem-vychode-jde-osud-evropy-do-finale-iran-s-armenii-prave-prebiraji-vladu-rusko-dela-vse-aby-nebylo-vysachovano-a-zradci-nespi/ Takže co? Když si Rusko přes Krym ubránilo vliv na Černém moři před neokony, tak ho podle představ rothschilldů má nově… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
4. 6. 2020 5:50

Jak si Írán otevíral cestu do Sýrie – obrázky hovoří za vše https://riafan.ru/1279573-gonka-k-abu-kemalyu-boris-rozhin-o-tom-kak-iran-otkryval-vorota-v-siriyu Bez Ruska by ale Írán nepostoupil vůbec nikam a odpovědí Íránu je co? Antisemitismus, hlavní to nástroj proti Rusku (a Slovanům a křesťanům). Íránské jednotky Al Quds („osvobození Jeruzaléma“) https://cs.wikipedia.org/wiki/Jednotky_Quds totiž nejsou ničím jiným, než obnovou volání Hitlerova jeruzalémského spojence Al Husajního: „Vyhlašuji tímto svatou válku, zabíjejte Židy, všechny je zabijte“ https://cs.wikipedia.org/wiki/Am%C3%ADn_al-Husajn%C3%AD A svatá válka do třetice, která má definitivně zlikvidovat křesťany, o to jde! Vcelku výstižně to popsal Foldyna ve videu z hlasování PS o vydání poslankyně SPD k trestnímu stíhání kvůli jejímu výrazu o migrantech… Číst vice »