Ve Spojených státech se objevilo nové náboženství

 

Ve Spojených státech se epidemie koronaviru stala fetišem nové módy. V prodeji je nespočet pomůcek se symboly úspěšného očkování proti Covid-19, které zobrazují hlavní aktéry epidemie. Demonstrace loajality a občanské poslušnosti vůči opatřením udělaly z prostředků boje proti koronaviru nové náboženství. Její stoupenci jsou vášniví. jsou dogmatičtí, agresivní a aktivně získávají nové stoupence.

Svíčky s fotografiemi Anthonyho Fauciho, hlavního imunologa Spojených států amerických a modlitbou za zdraví, se v USA prodávají za 15–20 dolarů za kus. Modlitby za světce – jak je uvedeno na svíčce – Anthonyho jsou nabízeny jako vděčnost za vklad, který lékař přinesl v boji proti pandemii koronaviru Cov-Sars-2. Fauciho obrázky lze nalézt u velkých online prodejců, vytištěné na hrnečcích, flashkách a dokonce i na vánočních ozdobách. Stříbrné náhrdelníky s rytinou „Očkován“ za 39 $ získávají na popularitě a je i mnohem ekonomičtější varianta – odznaky za 5 dolarů rovněž s nápisem „Očkován“. Zájemci si mohou koupit trička za 17–20 dolarů s nápisy: „Očkován, díky vědcům za to“ a „Očkován, ale stejně se ode mě držte opodál“.

Atributy kultu covid jsou různorodé, ale nesou stejné poselství: „Jsem očkován, následuj můj příklad.“

Guvernérka státu New York Katie Hockle se minulý týden objevila na veřejnosti s náhrdelníkem s vyrytým nápisem „Očkovaná“. „Nosím svůj očkovací náhrdelník nepřetržitě, abych oznámila, že jsem byla očkována, stejně jako vy všichni jste byli očkováni, tím jsem si jistá. Jste chytří, ale víte, že tam venku jsou lidé, kteří neposlouchají Boha a to, co Bůh chce,“ cituje guvernérčin projev Fox News. „Víte, kdo jsou. Chci, abyste se stali mými apoštoly. Chci abyste vyšli a promluvili o tom, že je to povinnost jednoho každého z nás. Milujme jeden druhého. Ježíš nás učil lásce k bližnímu a k tomu, jak ji dávat najevo, a abychom se o sebe navzájem postarali, stačí říct: ‘Prosím, naočkuj se, protože tě miluji a chci, abys zůstal naživu.’“

New York Gov. Kathy Hochul wears a necklace with the word „vaxed“ during an event in the Harlem neighborhood of New York, Thursday, Aug. 26, 2021. Hochul has selected Brian Benjamin, a state senator from New York City, as her choice for lieutenant governor. (AP Photo/Mary Altaffer)

Řeč guvernérky byla vysílána v televizi a získala velké uznání od demokratických voličů a ostrou kritiku od republikánů, kteří označili řeč demokratické guvernérky za poselství oblbující masy.

Kromě samotného faktu očkování získává na oblibě také obraz historických a biblických hrdinů v ochranných maskách. V prodeji se objevila soška svaté rodiny s Marií, Josefem a malým Ježíšem v ochranných maskách. Navzdory skutečnosti, že biblické postavy nemohly v tom historickém okamžiku nosit ochranné masky, pro širokou veřejnost má asociace vzhledu moderního Američana s tvářemi svatých před tisíci lety zásadní význam. Během několika měsíců se ochranná maska ​​stala nejpřirozenějším a nevyhnutelným atributem naší doby – lze ji vidět nejen na chodcích, návštěvnících podniků a řidičích osobních a nákladních automobilů, ale také v reklamách, v obchodech s figurínami, v televizi a ve filmech.

Téma Covid-19 si dokonce našlo místo v dětských knihách. Jak Fox News píše na svých webových stránkách, byla pro předškolní děti vydána speciální kniha pro covid s „ilustrovanými omalovánkami vašeho karanténního snu v hlavní roli“, jak uvádí vydání.

Gadgety (hračky, a to i elektronické všeho druhu) a příslušenství na téma COVID jsou podle online recenzí, když budeme věřit internetovým ohlasům, u zákazníků extrémně oblíbené. Každý je přesvědčen, že své peníze utratil výhodně a s užitkem pro sebe. Někoho tyto výrobky rozesmávají, někdo je bere jako vtip a někdo se vší vážností plánuje postavit oltář ze svíček a lá Fauci. „Všechno přešlo od krize ve zdravotnictví do krize duševního zdraví, k okultní posedlostí Covid-19,“ řekla Candace Owensová, politická komentátorka a host programu Tucker Carlsonové, která byla v pondělí 27. září pozvána na Fox News. pro diskusi o vznikajícím kultu Covid v USA.

Co dodat? Ostatně již dlouho před touto „pandemií“ vyšla hra ve smyslu „Nakaz celý svět“, samozřejmě nějakou nemocí. Už jen aby vystavěli nové svaté chrámy … s novým papežem.

Jen Ježíš Kristus ti požehná správně!

Zdroj: Zavtra.ru

Překlad: Bedřich Vinopalník

Pozn. překl.: Jestli si myslíte, že u nás tohle nehrozí, pak můj názor je, že podle výsledků „našich“ voleb nás zachrání pouze rychlý konec epidemie. Nakonec ještě velice snadno můžeme sklouznout na „dnešní úroveň bytí“ Slovenska…

 

3.8 11 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alva
Alva
11. 10. 2021 8:18

Předkové dnešních USA obyvatel, kteří logicky museli používat tzv. selský rozum, aby vůbec přežili v neznámých podmínkách, se nad dnešní úrovní svých potomků musí v hrobě obracet.
Snad je ještě šance, že by se to mohlo zlepšit, pokud se USA zhroutí včas, aby se tam lidi museli konečně zabývat PRACÍ, důležitou pro přežití a ne planým žvaněním psychopatů.

Protože svět je malý a pro mnohé Amerika stále ještě neztratila svůj lesk.

Bety
Bety
11. 10. 2021 18:13

Příkazy asi přestávaly stačit, tak se tvrdě najelo na módní trend. Zřejmě funguje lépe,
protože zblbnutí je tím pádem dobrovolné.