Velitel sil an-Nusrá: Američané jsou na naší straně

Když lidé znalí faktů oznámili, že Obamův režim vyzbrojuje jednotky an-Nusrá v Sýrii, spustily presstitutky jenotný křik o další „konspirační teorii“.

Zde je interview, které velitel sil an-Nusrá Abú al Ezzem poskytl v devastované části Aleppa reportéru německého Köllner Stadt-Anzeiger:

Ano, americké zbraně jsou frontě an-Nusrá dodávány vládami, které podporují Washington, a američtí instruktoři, kteří v Sýrii byli, nás naučili s těmito zbraněmi zacházet. USA podporují opozici v Sýrii, ale ne přímo. Podporují však ty země, které jsou na naší straně. Vyhrávali jsme bitvy díky protitankovým raketám TOW. V několika oblastech máme situaci stále pod kontrolou.

Když byly naše síly obklíčeny, měli jsme mezi sebou důstojníky z Turecka, Kataru, Saúdské Arábie, Izraele a USA. Ano, Američané jsou na naší straně. Boj je obtížný, Asadův režim je silný a dostává podporu z Ruska.

Abu Al Ezzem potvrdil, že za dosažení specifických bojových cílů dostává an-Nusrá finanční prémie:

Dostali jsme 2,3 milionu dolarů od Saúdské Arábie. A za dobytí pěchotní školy al Musliya jsme dostali od Kuvajtu 500 000 dolarů a od Saudské Arábie pět miliúonů dolarů. Máme mezi sebou bojovníky z Německa, Francie, Britanie a Ameriky. Naším cílem je svrhnout Asadův režim a ustavit v Sýrii islamský stát v souladu s právém šaría.

Zdroje:

Paul Craig Roberts

Global Research

Vybral a přeložil Lubomír Man

Přejít do diskuze k článku 4 komentáře