Velitel sil an-Nusrá: Američané jsou na naší straně

Když lidé znalí faktů oznámili, že Obamův režim vyzbrojuje jednotky an-Nusrá v Sýrii, spustily presstitutky jenotný křik o další „konspirační teorii“.

Zde je interview, které velitel sil an-Nusrá Abú al Ezzem poskytl v devastované části Aleppa reportéru německého Köllner Stadt-Anzeiger:

Ano, americké zbraně jsou frontě an-Nusrá dodávány vládami, které podporují Washington, a američtí instruktoři, kteří v Sýrii byli, nás naučili s těmito zbraněmi zacházet. USA podporují opozici v Sýrii, ale ne přímo. Podporují však ty země, které jsou na naší straně. Vyhrávali jsme bitvy díky protitankovým raketám TOW. V několika oblastech máme situaci stále pod kontrolou.

Když byly naše síly obklíčeny, měli jsme mezi sebou důstojníky z Turecka, Kataru, Saúdské Arábie, Izraele a USA. Ano, Američané jsou na naší straně. Boj je obtížný, Asadův režim je silný a dostává podporu z Ruska.

Abu Al Ezzem potvrdil, že za dosažení specifických bojových cílů dostává an-Nusrá finanční prémie:

Dostali jsme 2,3 milionu dolarů od Saúdské Arábie. A za dobytí pěchotní školy al Musliya jsme dostali od Kuvajtu 500 000 dolarů a od Saudské Arábie pět miliúonů dolarů. Máme mezi sebou bojovníky z Německa, Francie, Britanie a Ameriky. Naším cílem je svrhnout Asadův režim a ustavit v Sýrii islamský stát v souladu s právém šaría.

Zdroje:

Paul Craig Roberts

Global Research

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
22. 3. 2017 16:28

Umirneni rebelove byli podporovani, protoze lhali o jejich umyslech nastolit demokratictejsi system, coz Obama, oponent diktatora Assada , pouzil jako zaminku pro militarni pomoc. V syrske politice nejsou zadni dobri ci spatni, je to stejna sorta muslimske kultury, v neposledni rade boj Shiitu proti Sunnitum. Pro zapad ‚Prast jako uhod‘. Dle meho mineni Al-Nusra a podobni jsou stejni hrdlorezi, jako vsichni islamiste. Neni umirneneho muslima ani umirneneho muslimskeho bojovnika .. To bohuzel z casti plati i pro Kurdy, byt ti, to musim uznat, statecne bojuji proti jinym islamistum a jsou pratelsti k Americanum. Hned na zacatku roku Trumpova administrativa ukoncila… Číst vice »

Béda
22. 3. 2017 18:24

Dana, „Umirneni rebelove byli podporovani, protoze lhali o jejich umyslech nastolit demokratictejsi system, coz Obama, oponent diktatora Assada , pouzil jako zaminku pro militarni pomoc. V syrske politice nejsou zadni dobri ci spatni, je to stejna sorta muslimske kultury, v neposledni rade boj Shiitu proti Sunnitum. Pro zapad ‚Prast jako uhod‘. Dle meho mineni Al-Nusra a podobni jsou stejni hrdlorezi, jako vsichni islamiste. Neni umirneneho muslima ani umirneneho muslimskeho bojovnika .. “ No to, že jsou „umírnění“ muslimové všichni stejní by „soudruzi“ ze CIA, kteří je po desítky let piplají za tu dobu mohla snad vědět. Jinak pan prezident Asad,… Číst vice »

Dana
Dana
23. 3. 2017 3:25

Americane nic neroze.rali, pac uz to v te oblasti bylo davno rozes.rane islamskym jihadem. Na to mozna prijdete az pak, az vam v Praze vylitne do luftu Karluv most i s turisty. Jak to mate s ceskou obranou proti terorismu, – krisove staby, policejni jednotky, ambulance, zdravotni nouzove opatreni a podobne ? Je cas na pripravu, uz i turecky sultan je nabuzeny. Predstavte si Bedo, ze Amici nemaji mandat od Bashara bojovat proti islamistum. Hruza hruzouci. Assad nedavno prohlasil, ze Americany do zeme nezval, jsou to nezvani cizinci a teprve se ukaze, zda to kolonizatori mysli vazne s tim bojem… Číst vice »

Béda
23. 3. 2017 5:32

Dana, Nějak si nepamatuji, že by hořelo celé okolí Evropy před tím než v USA sehrály velké divadlo 11/9/2001, které posloužilo jako vhodný důvod (přišel jak na zavolanou) pro realizaci předem připraveného Programu pro nové AMERICKÉ STOLETÍ (3. říše měla být Tisíciletá) . Tím začal program „7 válek za 5 let“ – generál Wesley Clark. Takže milá Dano – Američané zcela záměrně rezes*aly celou tuto oblast a uvedly ji do chaosu a násilí s cílem prosadit svůj diktát (eufemicky nazvaný vývoz demokracie a Trvalé svobody – ta svoboda je vidět všude kam vstoupila noha amerického žoldáka – dnes dokonce i… Číst vice »