Vláda schválila zákon o prokazování původu majetku vyššího než sedm miliónů korun

Druhý pilíř důchodového spoření definitivně končí

Vláda premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) schválila návrh zákona o prokazování původu majetku. Norma dává finanční správě možnost porovnat výši majetku v souvislosti s daňovým přiznáním. Pokud zjistí nesrovnalosti a majetek vyšší než sedm miliónů korun, bude muset dotyčný prokázat původ majetku a případně jej zdanit. Původní návrh operoval s hranicí deseti miliónů.

„Vláda schválením zákona o prokazování původu majetku plní jeden ze svých klíčových závazků, jedná se o jeden z nejvýznamnějších kroků v boji proti daňovým únikům a daňovým podvodníkům za poslední roky,” okomentoval rozhodnutí kabinetu premiér Sobotka.

Zároveň by mělo dojít ke zpřísnění sankcí za nepravdivé prohlášení o majetku. Doposud maximální roční sazba odnětí svobody se má zvednout na tři roky. V návrhu je rovněž výslovně uveden peněžitý trest.

Vláda na svém dnešním zasedání rovněž rozhodla, že druhý pilíř důchodového spoření závěrem příštího roku definitivně skončí. Podle vládního návrhu, by od začátku roku 2016 nemělo být možné spořit v druhém pilíři. Až do konce téhož roku by měli účastníci dostávat uložené peníze zpět.

„Vláda dnes udělala definitivní tečku za druhým pilířem důchodového systému, nepovedeným experimentem pravicových vlád, o který byl mizivý zájem a který se ukázal pro důchodový systém jako slepá ulička. Věřím, že parlament rozhodnutí vlády podpoří, a budeme se moci soustředit na systémová opatření, která mají za cíl důchodový systém skutečně stabilizovat a dále rozvíjet,” komentoval pondělní rozhodnutí Sobotka.

Pilíř využilo přes 83 000 lidí. Uložené peníze by se jim podle návrhu měly vrátit do konce roku 2016. Lidé se sami rozhodnou, zda budou chtít úspory vrátit poštou, na účet, nebo převést do třetího pilíře.

Zdroj: Esondy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
19. 5. 2015 5:56

V tom bude nějaký háček. Patrně se jedná o majetek, který někdo teprve nabyde od platnosti zákona.

fajt
fajt
19. 5. 2015 6:24

tahle norma je paskvil – ale velmi nebezpečný paskvil, nemá cenu tady uvádět na koho nakonec spadne a kdo bude mít sevřenou prdel, ale ti skuteční zloději a šikovní odkloňovači miliard s politickým krytím to rozhodně nebudou, ti jsou z čezké jurisdikce dávno vyjmutí a nedotknutelní pro světskou spravedlnost – takže chápu cech exekutorský, který se už třebe, že jim přibude pořádná agenda macatých „provinilců“, které pěkně podojí ( současné exekuce už nemají skoro žádnou výživnost a začínají připomínat těžkou duchařinu, prostě kde nic není ani exekutor nic nebere) fakt nechápu, tady v tehle jeblé kolonii je skoro tři tisíce… Číst vice »

fajt
fajt
19. 5. 2015 19:25

tak o tom taky v Soči jednali Lavrov s Kerrym ? dojde taky na avizované rozdělení Ukrajiny mezi mocnosti a nebo tomu nechají divoký průběh po bankrotu kyjevské chunty? a nebo pakt Lavrov-Kerry bude mít v čase stejný průběh jako předešlý a nechává pouze prostor pro překvapivou válečnou akci? . ..)

fajt
fajt
19. 5. 2015 19:30

fajt napsal

tak o tom taky v Soči jednali Lavrov s Kerrym ?dojde taky na avizované rozdělení Ukrajiny mezi mocnosti a nebo tomu nechají divoký průběh po bankrotu kyjevské chunty? a nebo pakt Lavrov-Kerry bude mít v čase stejný průběh jako předešlý a nechává pouze prostor pro překvapivou válečnou akci? . ..)

tohle mělo být jinde, ale velký bratr rozhodl jinak :-(

cnemo
19. 5. 2015 20:06

Tak stát bude všem nakukovat do peněženky. Výše částky odpovídá útoku proti střední třídě. Dnešní elita včetně Mr. Babiše si nakradla v řádech desítek miliard a teď si bude hrát na svaté a držet lidi pod krkem kvůli blbým čtvrt milionu € Co to je, jeden byt v Praze, panelák naplacato a 1000 m2 hlíny v díře bez infrastruktury za Prahou? Ti, kdo mají skutečné peníze (8-9 nul a více), ty, které nelze získat jinak než krádež (ať její vztah k právě platné legislativě jakýkoli) je snadno vyvedou pryč do bezpečí. Když máte tyto sumy, je to vcelku jednoduché. Budou… Číst vice »

mirror
mirror
19. 5. 2015 20:50

cnemo napsal
Vznikne dost odporná ochlokracie, na jedné vláda pár superboháčů, pak velká díra a dole (spíš duchovně) vyhladovělá spodina, plná závisti k sebemenšímu miniúspěchu kohokoli. Těžko se jim bude vysvětlovat, že jejich nepřítelem není soused pokrývač, který občas udělá něco na černo, ale mediálně hvězdný megazloděj, sedící třeba přímo na ministerstvu financí.

Kde bydlí Babiš, to ví málokdo. Soused pokrývač bydlí vedle a je mu vidět do talíře.

idiotronic
21. 5. 2015 6:12

mirror napsal Kde bydlí Babiš, to ví málokdo. Soused pokrývač bydlí vedle a je mu vidět do talíře.    Citovat idiotronic   mirror napsal Kde bydlí Babiš, to ví málokdo. Soused pokrývač bydlí vedle a je mu vidět do talíře.    Citovat idiotronic   mirror napsal Kde bydlí Babiš, to ví málokdo. Soused pokrývač bydlí vedle a je mu vidět do talíře.    Citovat idiotronic   mirror napsal Kde bydlí Babiš, to ví málokdo. Soused pokrývač bydlí vedle a je mu vidět do talíře.    Citovat idiotronic   Dobrovolné příspěvky na provoz webu Číslo účtu 2900618307/2010 Reklama The administrator needs… Číst vice »