Vláda zmrazí příslušníkům bezpečnostních sborů platy

Listopad 30, 2011

Vláda formálně potvrdila, že příslušníkům bezpečnostních sborů zůstanou v příštím roce zmrazeny platy. Letos se tarifní platy policistů, hasičů, celníků a příslušníků vězeňské služby, Bezpečnostní informační služby a Úřadu pro zahraniční styky a informace v rámci úsporných opatření snížily o deset procent. Stupnice platových tarifů by měla zůstat stejná i v příštím roce, protože na platy není víc peněz.

Premiér Petr Nečas po zasedání kabinetu novinářům řekl, že vláda tak postupuje podle programového prohlášení. Přidáno dostanou pouze učitelé, navýšení platů soudců a státních zástupců bylo vynuceno rozhodnutím soudu. Ministři se podle něj bavili o tom, že by schvalování příslušných tarifních tabulek nemělo být povinné automaticky každý rok.

Další nařízení, které na dnešní jednání kabinetu připravilo ministerstvo vnitra, počítá se zvýšením náhrad za ztrátu na služebním příjmu po skončení neschopnosti ke službě kvůli služebnímu úrazu nebo nemoci z povolání a náhrad nákladů na výživu pozůstalých v roce 2012 o 1,6 procenta. Náhrady mají růst stejně jako důchody.

 

Zdroj: eSondy

 

Foto: zdroj

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments