Vlasovci

Musím se s Vámi podělit o zážitek, který jsem sice tak trochu očekával, přesto mě překvapilo, jak se Česká televize přesně podržela mého proroctví, když jsem na svém twitterovém účtu psal, že oslavy konce války se povedou v tom duchu, že Československo osvobodili Američané společně s „hodnými Rusy“, zatímco „zlí Rusové“  zde pouze znásilňovali a kradli hodinky.

Dnes v 11:40 na ČT 2 vysílali dokument Vlasovci, o němž se na stránkách České televize píše: „Vzpomínky českých pamětníků na květen 1945 odhalují tragický konec Andreje Vlasova a Ruské osvobozenecké armády. Unikátní odhalení a svědectví v dokumentu Aleše Koudely…“

Pro ty, co to neviděli, tak je to o ruských hrdinech v uniformách wehrmachtu, co ve jménu demokracie bojovali na pražských barikádách proti Hitlerovi a Stalinovi. A o nechápavých Američanech, co v té době nevěděli nic o zločinech stalinismu, takže je vydali Rudé armádě, která důstojníky postřílela a mužstvo poslala na Sibiř.

Wikipedia uvádí ztráty při osvobozování Československa v této výši:

  • 140 000 Sovětů
  • 66 495 Rumunů
  • 11 700 Čechoslováků
  • 1 302 Poláků
  • 1 230 Američanů

Z cca 10 dokumentů, které ČT 24 dnes zařadila na program, se podílem Sovětů zabývá pouze jeden (Tankisté), a to ještě tímto způsobem, cituji web ČT: „O mnoha historických událostech našich nedávných dějin jsme se učili a dozvídali v poněkud zkreslené podobě, ovlivněné komunistickou ideologií. Patří k nim i Ostravská operace, největší bitva na našem území na samém konci druhé světové války. Ovšem některá nová fakta a především vzpomínky a postřehy přímých účastníků nám právě teď mohou ozřejmit, jak to tenkrát bylo doopravdy.“ I z tohoto pohledu považuji uvedení hodinového propagandistického snímku Vlasovci v den, kdy oslavujeme konec 2. světové války, a v předvečer dne, kdy se v Rusku, kde panuje většinový názor, že Vlasovci byli zrádci, slaví Den vítězství, jako další hloupou provokaci.

V rámci nastoupené tendence se nebudu vůbec divit, když se za pár let bude u nás 8. května držet smutek za oběti vítězství bolševismu nad evropskými hodnotami.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Punta
Punta
9. 5. 2018 6:30

Máte úplnou pravdu. Způsob, kterým se ČT postavila k oslavám konce války je ostudný. Nejde vůbec o Rusko a momentální vztahy s ním, jde o základní otázky slušnosti, vděčnosti a hlavně objektivity. Pokud se člověk zamyslí, musí se dost stydět. Jako bychom se vrátili o 40 let zpět, s opačným znaménkem. „Politická publicistika“ zřejmě přitahuje charakterově podobné typy lidí, s tím zřejmě nic nenaděláme.

peter.
9. 5. 2018 12:22

RSTV sa zase viac ako koncu 2.svetovej vojny a oslobodeniu Európy Červenou armádou,venovala tak ako každoročne,zase len holokaustu.
Film „Obchod na korze“ a spomienkové relácie s tými,ktorí prežili holokaust.Straty na životoch : ZSSR – 29 miliónov, holokaust – 6 miliónov.
V Jeľcin – centre sa pracuje na úplnej rehabilitácii gen.Vlasova a vojakov ROA. Kubánskym kozákom bojujúcim na Hitlerovej strane velil ataman Škurlo.Tak jeho sochu chcú Škurlovi obdivovatelia postaviť v Krasnodare.Niečo ako sochy Benderu a Šuchaviča na Haliči.

Punta
Punta
9. 5. 2018 17:00

peter. napsal RSTV sa zase viac ako koncu 2.svetovej vojny a oslobodeniu Európy Červenou armádou,venovala tak ako každoročne,zase len holokaustu. Film „Obchod na korze“ a spomienkové relácie s tými,ktorí prežili holokaust.Straty na životoch : ZSSR – 29 miliónov, holokaust – 6 miliónov. V Jeľcin – centre sa pracuje na úplnej rehabilitácii gen.Vlasova a vojakov ROA. Kubánskym kozákom bojujúcim na Hitlerovej strane velil ataman Škurlo.Tak jeho sochu chcú Škurlovi obdivovatelia postaviť v Krasnodare.Niečo ako sochy Benderu a Šuchaviča na Haliči. „Obchod na korze“ ? To není až tak špatné, naše ČT 1 uvedla pohádku „Peklo s princeznou“ – o královských dětech… Číst vice »

Viky
Viky
9. 5. 2018 18:14

Mám drobnou výhradu k … (Viky má dycinky ňákou tu výhradu, ňáké to svoje ale a jenže, zkrátka – rozvraceč.) Stane, já s Vámi prakticky absolutně souhlasím. Jen ti, co chvíli bojovali na straně povstání nenosili uniformu Wehrmachtu. Nosili uniformu SS. Je v tom rozdíl? Ano i ne. Tím, jak dopadl Norimberský Proces, je to co uvádí ČT vlastně téměř na hraně zákona. A za hranou slušnosti. SS byla v rámci tohoto procesu označena za zločineckou organizaci. A pokusy o jakoukoli rehabilitaci kzerékoli části SS je skrytým pokusem o revizi Norimberského Procesu. Wehrmacht nebyl v rámci procesu odsouzen jako celek,… Číst vice »

fajt
fajt
9. 5. 2018 18:45

http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-hlavacek.php?itemid=31616 – tohle je opravdu špatně, kdyby šlo o nějakého brigádníka z Kaufu, či jiné nadnárodní firmy draze prodávající evropský odpad v česku, tak to pal ďas – ale tohle jelito se honosí tituly a dokonce asi historicky a lidsky przní další generace. ..

peter.
9. 5. 2018 19:16

Punta napsal
naše ČT 1 uvedla pohádku „Peklo s princeznou“ – o královských dětech a lsti, která vyvolala hněv samotného Lucifera

To je celkom príhodný výber.
Keďže v Rusku je dnes sviatok – Deň víťazstva,tak u nás práve teraz beží na STV-1 film „Krstný otec 1″(po česky „Kmotr 1).
Však mafiáni ako mafiáni.V USA pred a po vojne,v RF dnes.

racek
racek
9. 5. 2018 20:22

No, asi nejhorší oslavy co jsem zažil, a bylo jich už 70. Ubohé. Hlavně pak v Plzni, kde se ale ani nebojovalo, spíš se tam hrnuli němci se vzdát. Jo jo, už toho fakt mám dost. V televizi … však se podívejme. Hermanovy protiruské kecy … nějak vůbec postrádám trochu vděčnosti jeho etnika za osvobození a záchranu jeho etnika, bohužel není v tom jediný…. Kdo z vlády měl čas jít na ruskou recepci? A ten Novičok … jen lži a lži, co rozvědka to názor a Babišovi jistě všichni věří, že jsme o Novičoku nikdy neslyšeli … má to znamenat,… Číst vice »