Vměšujeme se do vnitřních záležitostí Běloruska 

Ano, vměšujeme (i finančně) a nijak jinak se současné naše nadšené křepčení kolem paní učitelky Cichanouské z Minska nazvat nedá. A vměšujeme se do běloruských záležitostí přesně tak, jako jsme se vměšovali do vnitřních záležitostí Ukrajiny s tím, že pro ni společně s USA a s EU chceme jen to nejlepší. A dnes se dovídáme, že 20 milionů Ukrajinců se po úspěšném cíli onoho našeho vměšování z Ukrajiny vystěhovalo, protože doma nenašlo ani práci a a tím pádem ani chleba. A to, co doma zůstalo, je ovládáno rasistickými a antisemitskými organizacemi Svoboda a Pravý sektor, používajícími stejnou symboliku jako nacistické Německo. A z úst někdejšího premiéra „nové Ukrajiny“ jsme se při příležitostí jeho prosebné berlínské mise o poskytnutí úvěru v r. 2015 dověděli, že „Německo a Ukrajinu váže stejný osud, protože obě tyto země napadla v roce 1944 Rudá armáda“.

Takový je tedy náš nový kamarád a navlas stejný by byl ten, kterého bychom se dočkali, kdyby stejně úspěšný jako Jaceňuk na Ukrajině byla Cichanouská v Bělorusku. Jejich úspěch by spolu s nimi sdílely totiž už jen ozbrojené síly USA a NATO, které by se po předcházejícím posunu blíž k Moskvě na Ukrajině, dostaly blíž k témuž cíli i z Běloruska, odkud by dokonce i středorážními děly mohly pálit na starobylé ruské město Smolensk.

Člověka napadá, je-li pro nás takovýto obraz budoucích dějů skutečně tím, k čemuž bychom se měli vzpínat jako k něčemu, bez čehož nemůžeme žít? A nevadí-li nám též, že svým vměšováním do vnitřních záležitostí Běloruska trháme na cáry Chartu OSN, kterou jsme v San Franciscu v červnu 1945 spolupodepsali a která byla formulována s cílem vyhnout se v budoucnu hrůzám válečných konfliktů mezi zeměmi, včetně konfliktu světového? 

Jako nejdůležitější zásady pro udržení míru uvádí Charta OSN tyto tři: 

  • Zásada svrchované rovnosti států 
  • Zákaz použití síly či hrozby silou vůči jinému státu 
  • Zákaz nevměšování se do vnitřních záležitostí států 

Přečtěme si je a při současně vedených našich tancích kolem Běloruska zpytujme svědomí: Neotrnulo nám od onoho června 1945 v San Franciscu až trochu moc?

5 14 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
9. 6. 2021 9:24

„To, že Senát Parlamentu České republiky pozval jako hlavního představitele Světlanu Tichanovskou, si vykládám tak, že Senát a já osobně považuje za toho, kdo je pro mě osobně prezidentem elect (zvoleným, pozn. red.) Běloruska, Světlanu Tichanovskou. Vítejte v českém Senátu,“ řekl na úvod předseda Senátu.

A ještě prý vyvěsili okupační vlajku Běloruska za 2. světové války – BČB!

http://voicesevas.ru/news/59084-senat-chehii-chestvoval-tihanovskuyu-kak-prezidenta-belorussii.html

Ti si určitě rádi dají fotbálek s Ukrajinci v jejich nejnovějších dresech s fašistickým heslem!

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
10. 6. 2021 8:48

„Problém tohoto světa spočívá v tom, že blázni jsou příliš sebevědomí a chytří lidé jsou plní pochybností.“
Bertrand Russell

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
10. 6. 2021 18:42

Hrdinný Zeman právě navrhl Tichanovské otevřít kancelář běloruské opozice v Praze…

idiotronic
idiotronic
Reply to  Botičky od Diora
11. 6. 2021 4:03

Na závěr návštěvy by se slušelo udělení čestného doktorátu
Metropolitan & Aluminium University v Humpolci.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  idiotronic
12. 6. 2021 13:49

Aluminium University in Humpolec-city :-))))
Ono se to hodí i na práci v šroubárně :-))

Irena
Reply to  Irena
9. 6. 2021 10:13

Tady je ta vlajka:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/senat-vyvesil-beloruskou-vlajku-na-znameni-solidarity/r~c7c0672e693111eb95caac1f6b220ee8/

Možná by měl tedy Vystrčil s Tichanovskou zavzpomínat na tu „překrásnou“ dobu německé okupace Běloruska?!

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
10. 6. 2021 17:28

Ano, pí. Ireno, žijeme v absurdní době, která s největší pravděpodobností vyústí ve zdánlivě absurdní, ale naprosto logický výsledek…Zatím co nějaký pplk. v.v. byl jat do klepet, uvržen v žalář a obviněn za nadržování teroristům protože na Donbas dovezl nacisty zmrzačeným sirotkům hračky za pár tisíc kč, má perspektivu vyfasovat až 20 let kriminálu, tak „naši“/ jejich námi voly volení politici pečlivě zametají vrbetické stopy po ilegálním a všem mezinárodním normám odporujícím pašováním zbraní k opravdovým teroristům, svrhávajícím legální vlády a zvou a s poctami za naše peníze hostí, chrání a všelijak podporují fašistické podjebávače, kteří se k moci buď… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Botičky od Diora
orinoko
orinoko
9. 6. 2021 10:46

Poněkud jsem se sekl, když jsem věnoval svojí pozornost soudružce kvídočihausce. Musím ovšem uznat, že ruský zdroj, ze kterého jsem vycházel se sám poněkud zmýlil , ale jinak většinově trefil. Pepek vyskoč ze Senátu dělá vlastní zahraniční politiku a pokud jeho ovečka pozve soudržku čihausku do svého bytu, tak je jasné, že se toho moc nepovedlo. Třeba jako že by ji přijali tzv. kapitáni českého průmyslu a veřejně nad ní onanovali, aby vše korunovali sankčním výstřikem, tak to zatím neproběhlo. A nejspíše se tak ani nestane. Hradní partyka dovršil osobní ostudu s dalším prezidentistou z vůle teoretického záchudu, a je… Číst vice »

Irena
Reply to  orinoko
9. 6. 2021 12:06

Tedy Orinoko ty perlíš :-) Alespoň se člověk trochu při vší té bídě zasměje…

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
9. 6. 2021 20:58

… a pak se někdo diví a kvíčí, proč jsme na Seznamu nepřátelských vůči Rusku států. Hamáček: „А нас за что??“

Aleš
Aleš
Reply to  orinoko
10. 6. 2021 19:31

Ori: Plně rehabilituji tvoje užití voolgarismů. Koronovaní tupotlukové a papaGájové všech zemích světa nám skutečně mohou vlézt na hrb. Putin tu holt kandidovat ve volbách nechce a tak nezbývá než utíkat ke snovým představám, kdy to budeš komentovat místo Ovčáčka čtveráčka jako hradní mluvčí/klaun/rádce pana prezidenta Martina Míčka, který jmenuje předsedu vlády Botičky od Diora a ministryni zahraničí paní Irenu. Generální ředitel České televize Stan dostane státní vyznamenání. Ministr zdravotnictví David zruší covidové šílenství a rusofobii zahrne do seznamu velmi těžkých psychiatrických diagnóz. Ministryně spravedlnosti Procházková začne tvrdě trestat vlastizrádce a kupčení s odpustky a okamžitě omilostní hrdiny z Donbasu.… Číst vice »

Honza999
Honza999
Reply to  Aleš
10. 6. 2021 23:06

Mám pocit, že Isaac Asimov byl právě sesazen z trůnu krále sci-fi.

Aleš
Aleš
Reply to  Honza999
11. 6. 2021 7:37

Někteří lidi nevěří, že jamajský bob zvítězí… Planeta opic, Smrtící epidemie, Den Trifidů, Farma zvířat, 1984? Vše se už nějakým způsobem realizuje….

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Aleš
11. 6. 2021 8:39

„Vy kluci pitomí, knihu „1984“ jsem napsal jako varování, ne jako návod – abyste všichni nelezli po stromech jako vopice!“ 

Váš Švejk Orwell  :-))           

orinoko
orinoko
Reply to  Aleš
11. 6. 2021 8:03

Miluju ruské překlady křestního jména Bideta. Džo B. nebo Jojo B. – Díky tomu jsem si vzpomněl na úplně zapomentou kapelu Jo Jo Gune, kterou založili dva, co odešli ze Spirit bandu. Také jsem narazil na spojení: Joe Biden – cikada man.
Jinak Spirit natočil několik velmi zajímavých desek, ale skladba Mechanical World už kdysi dávno budila obavy. Je silně depresivní. Už 50 let.

https://www.youtube.com/watch?v=MqUdswZY6jI

orinoko
orinoko
9. 6. 2021 16:40

Pokrokové btw … tady se vyměšujeme do svých vlastních záležitostí. Cobliha smrad měl nutkání – „Paní Libuši Šafránkovou jsem měl moc rád. Její Popelku jsem viděl snad stokrát. Bez ní si neumím představit české Vánoce. A myslím, že nikdo z nás. Je mi strašně líto, že odešla. Upřímnou soustrast všem pozůstalým a blízkým,“ napsal krátce po oznámení úmrtí populární české herečky premiér Andrej Babiš (ANO). Tak především Libuška, jejímž jsem nikdy nebyl bezhlavým obdivovatelem, ale oceňoval zároveň její odstup od veškerého českého hovadismu, odešla jakoby tiše a mimochodem, a přesto politická prasata v jurské co co tárně mají šílené puzení.… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
10. 6. 2021 17:33

„Mengelové současnosti“, koukej co se děje:
http://zvedavec.org/komentare/2021/06/8745-mengelove-soucasnosti.htm

Alva
Alva
Reply to  Botičky od Diora
10. 6. 2021 19:35

A teď – komu mají lidé věřit, když i praktici už jsou správně proškoleni?
Možná bude pro zdraví bezpečnější pokusit se včas najít nějakou bábu kořenářku, dokud nějaké ještě existují.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-cesku-hrozi-vyhazovani-vakcin-nikdo-to-nechce-stezuji-si-praktici-167019#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=vfDj60RH3bW-202106101918&dop_id=167019&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Po dlouhých peripetiích, kdy praktici měli nedostatek vakcín, se jim situace opět komplikuje. Vakcíny sice už mají, ale nikdo je nechce. Mají totiž vakcíny Vaxzevria a Janssen, které ministerstvo mladším 60 let nedoporučuje……

Ivančákovi v jeho druhé ordinaci v Kolíně zbývá ještě 10 dávek vakcíny Janssen. Jak říká, bude se snažit někoho sehnat, ale obává se, že nikoho, kdo by si vakcínu nechal aplikovat, nenajde.

prozaik
prozaik
Reply to  Botičky od Diora
11. 6. 2021 6:08

Divím se, že se vůbec ještě divíte. Gyndaři jsou už řadu let realizátoři nejhoršího hyenismu v současném pseudozdravotnictví. Ti nemají svědomí. Už dávno ne… ( IVF, HPV, HA, interrupce, poplatky, příplatky, atd. ) To je taková lavina pokleslosti, lží, ubližování, vražd a lichvy, že žádná „konference o etice“ už to nezachrání, nezmění. Téměř každý z nich je ochoten zabít zdravé dítě nebo napíchat cokoli do žen, dívek. Oni sází na lidskou neznalost a sobectví, má to i duchovní zákulisí, točí se v tom obrovské prachy, atd. Lze se jim jedině vyhýbat obloukem, varovat ty, kdo ještě mají uši k slyšení,… Číst vice »

Točmistr
Točmistr
Reply to  prozaik
11. 6. 2021 7:41

Už když se to dítě rodí, tak se musí divit do čeho se to žene. A tohle udělají všem. Pak je člověk “institucionalizovanej”.
ZNC – Zrozeni v kleci, v kleci i umřem, a klec všech klecí nosíme ve svý hlavě. Nejvyšší spravedlnost – smutný pán na orloji – všichni jsme vzešli z prachu, tam si budem zas rovni.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Točmistr
11. 6. 2021 8:41

“institucionalizovanej” – „Vykoupení z věznice Shaw Shank“?

Točmistr
Točmistr
Reply to  Botičky od Diora
11. 6. 2021 8:49

Jo. Docela trefili hřebíček na hlavičku. Nebo “Vyhoďme ho z kola ven” (kniha).

Aleš
Aleš
Reply to  Botičky od Diora
11. 6. 2021 12:17

Tak, tak. Všechna naše varování slouhové prediktora berou jako návod. Black Sabbath, Divokej Bill, Rammstein, Bob Dylan a mnozí další. Jejich myšlenky jsou často zneužity. https://www.youtube.com/watch?v=0qanF-91aJo https://text.radioonline.cz/divokej-bill-i747/padaj-bomby-na-bagdad-s6884/ https://www.youtube.com/watch?v=ZRuFFdalgQQ https://www.youtube.com/watch?v=e7qQ6_RV4VQ https://www.youtube.com/watch?v=G58XWF6B3AA#utm_content=organic&utm_term=bob%20dylan%20blowin'%20in%20the%20wind&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz&title=Blowin'%20In%20The%20Wind%20-Bob%20Dylan%20-%20Lyrics%20-%20YouTube Přesto však jsou tu základy naší civilizace, které se křečovitě někdo snaží nahnat proti sobě. Pěkná hymna našich velkých východních bratrů. https://www.youtube.com/watch?v=cMFIWBQB1kE Nejpěknější hymna, mojí vlasti, Československé socialistické republiky. https://www.youtube.com/watch?v=l7Mnl8K7shk Vykoupení z věznice Shawshank. https://www.youtube.com/watch?v=JyJ2azwmtoo Botičky: Jestli nemáte čas si pustit všechna videa, pusťte si aspoň to poslední. Od té doby, co jsme v Evropě slyšeli o Tai-či, je čas euroatlantské MAFII udělat pá, pá. Proč je čas teď? Protože… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Aleš
12. 6. 2021 14:03

S chutí jsem si našel čas se na všechno podívati – DĚKUJI. Začal jsem z posledního odkazu, ten film znám skoro nazpaměť. Hned ten první komentář to leeehce :-) zkomolil a uvedl na pravou míru: „Nikdo z nás nevěděl, o čem ti ruští chlapi zpívají. Ale všichni jsme cítili zvláštní nutkání chopit se výrobních prostředků.“ Nebo „Přestaňte říkat, že je to lepší než originál, TOTO JE ORIGINÁL“ :-)) S „ … tu jsou základy naší civilizace, které se křečovitě někdo snaží nahnat proti sobě“ bezvýhradně souhlasím, neboť to taky tak nejen cítím ale už i vidím. Proto vkládám své naděje jen… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Botičky od Diora
11. 6. 2021 13:19

Příšerný výčet.
Vzpomínám na knihu Zdeny Frýbové – Z neznámých důvodů. A na její obdiv
k přepečlivým postupům západních výzkumných farmaceutických společností.
Jak jsme byli naivní a důvěřiví !!

PPK
PPK
10. 6. 2021 20:07

Poněkud OT: Charitativní spolek samozvaných cenzorů a chudých podnikatelů „Nadační fond nezávislé žurnalistiky“ oznámil, že nemá rád OM. Své příznivce proto žádá o podporu, protože jinak „Bez nezávislých médií se oni (rozuměj NFNŽ) nemohou správně rozhodovat a proto bude dobré, když jim lidé pošlou nějakou tu hotovost v rozmezí 250 Kč až 2000 Kč. Za to svým podporovatelům z jejich peněz pak NFNŽ slibuje granty. Fascinující … 
https://www.nfnz.cz/konspiracni-server-outsider-media/

Last edited 1 rok před by PPK
Irena
11. 6. 2021 5:28

Z internetu odkaz včetně příspěvku: https://www.novinky.cz/volby/clanek/volby-by-vyhrali-pirati-se-stan-prisaha-blizko-peti-procent-40362364 “Co o tom říkají zaměstnanci průzkumné agentury: „Na průzkumech se podílí vzorek tzv. „vybraných respondentů“. To jsou osoby, které s naší agenturou spolupracují. My o nich máme sociologický a profesní profil, známé jejich rodiny, přátele, zaměstnání, rodinný příjem a vše ostatní, abychom mohli respondenta zařadit do určité sociální skupin. Obecně můžeme říct, že známe dopředu reakci respondenta na určité téma s přesností převyšující 90% pravděpodobnosti. Dokážeme tedy naplánovat výsledek zadaného průzkumu klienta, aniž bychom zfalšovali jediný checkbox. Nikdo nefalšuje odpovědi respondentů. My pouze zajistíme, že otázky budou položeny na stůl vybraným respondentům, o kterých… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  Irena
11. 6. 2021 7:31

Jediná statistika, které věřím, je ta, kterou si sám vymyslím. Vzhledem k tomu, že se z velké části živím jako sběrač dat a informací pro ministerstvo zemědělství, vím, že Vámi popisovaný způsob je skutečně „nejlepší“ a divil bych se, kdyby dobře placené vlivové organizace a agentury používali způsoby jiné, méně účinné. A když jde o volby, tak tam může jít do Tuhého, tam už dochází v okrscích se správně euroatlanticky vybranými sčítacími komisaři k dramatickým podvodům s počty hlasů, které pak klíčově pomáhají k potřebným hlasům a procentům pro euroatlantické směřování obcí, krajů, parlamentu, senátu a vlády. A pokud jde… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Aleš
11. 6. 2021 20:45

V době koronavirové má statistika už nulovou vypovídací hodnotu, je totálně zdiskreditovaná – asi tak jako když sčítáte jablka a hrušky a vyjde vám počet banánů.

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
11. 6. 2021 7:48

Nevím, jak se to nakonec zobrazí a jestli vůbec. To jsou přůběžně vyhodnocované preference, kterými samozřejmě míchá fakt, že člověk může volit až tři partaje, které preferuje. Na druhou stranu se toho účastní tisícovky lidí.

https://2021.programydovoleb.cz/predvolebni-anketa/prubezne-vysledky

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
11. 6. 2021 7:52

Můžu potvrdit, že ta čísla se hýbou. Když jsem to otevřel poprvé, jednotlivé subjekty vykazovaly jiná čísla. Ta úplně nahoře rostou, ta pod nimi – jako flibustýři, prakopartaj, ano či ne .- mají sestupný trend.

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
11. 6. 2021 11:47

Zrovna čtu knížku o prognosticích, co jsou schopni v přesnosti odhadů překonávat i specializované a tajné zpravodajské služby.
Žádní kouzelníci, jen týmy (často jen internetové) a jejich nekončící poctivá snaživá práce a kombinace a otevřená diskuze mnoha protichůdných phledů.
I autor ale přiznává, že u profesionálů často převládne „kolektivní pravda“, únik do nepostižitelné nekonkrétnosti, nebo prostě jen „ohledy“ na zàjmy zadavatele odhadů.

No a pokud čtu v odkazu (třeba) ČSSD u různých agentur od 4.0 do 10.5%, tak je to něco jako předpověď počasí na 3 měsíce dopředu.

Škoda času to číst.
Snad jen pro info, kam nás chtějí natlačit.

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
11. 6. 2021 11:58

Microvýseč z dob starších ale i času Přemysla Totáče v jednom nejmenovaném městě.
Problémy na YT muselo pomoci řešit Slovensko.

https://www.mojevideo.sk/video/35124/genius_loci_ix.html

Botičky od Diora
Botičky od Diora
11. 6. 2021 13:37

V Evropském parlamentu probírají vztah k Bělorusku, na manéži polský pošuk a evropský výkvět tomu tleská:

https://www.youtube.com/watch?v=IwpkIO2GkgE&t=16s