Vodíkovka pod stromeček

Jak ukazují  deklasifikované údaje Strategic Air Command, strýček Sam chystal pro země za železnou oponou v  padesátých letech minulého století dárečky v podobě padajících H-Bomb.

Co přirozeně udivuje, je výběr cílů v zemích porobených, jak denně říkávala Svobodná Evropa. Sotva po válce dostavěná Varšava by byla smetena a vypálena i se svými obyvateli, stejně tak jako Berlín. Ten by shořel celý, at východní, ruský, nebo Západní Berlín, francouzský, britský a americký. Přitom z NDR denně přes Západní Berlín prchalo do NSR zhruba tisíc osob, a to až do srpna jedenašedesátého roku.

Jsou ovšem známy i dvě osoby, které prchly směrem opačným právě v druhé polovině padesátých let. Farář Kasner s dcerou Angelou. Dnes Merkelovou. Ale ani na ně by bomby americké ohled nebraly…

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
24. 12. 2015 9:19

Stojí za to si uvědomit, že i když se neustále mluví o krvežíznivosti SSSR, tak Sovětský svaz nikdy neměl ani jeden plán s konkrétně naplánovanými datumy začátku jaderného útoku na USA nebo Západní Evropu. Ano, měl plány odvetných úderů, ale konkrétní plány vojenského útoku na tento den, tento měsíc, tento rok nikdy neměl. A Spojené státy, ta bašta demokracie, měly takových plánů útoků mnoho. Byly to plány Charioteer (1948), Fleetwood (1948), SAK-EVP 1-4a (1948), Dropshot (1949) a další, a každý z nich obsahoval konkrétní datum začátku války. Jestliže první nebyly realizovány, neboť si USA spočítaly, že 133 atomových bomb, které… Číst vice »

Irena
24. 12. 2015 9:19

a celkem s ohledem na další bojové akce, že zahyne více než 100 mil. sovětských lidí. Mimochodem, obvykle jsou tyto odhady budoucích obětí chybné a počítají s nižšími čísly.
Nikde v plánu Dropshot nebylo uvedeno, že válka začne pouze v případě, kdy SSSR na někoho zaútočí apod. Ne, jedinou podmínkou bylo, aby Spojené státy měly k dispozici určený počet jaderných bomb a dalších zbraní, a aby nastoupilo vyznačené datum. To byly jediné důvody pro to, aby zabili napřed 60 miliónů lidí, a potom ještě dalších 40.

Béda
24. 12. 2015 9:20

Zarážející je, kolik těch cílů pro jaderné zbraně („nejmírumilovnějšího, nejlidskoprávnějšího a nejhumánnějšího“ státu světa) na území Československa mělo být – viz grafika v článku http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/390162-usa-odtajnily-cile-jaderneho-bombardovani-praha-mela-poradove-cislo-61.html

Béda
24. 12. 2015 9:29

Irena napsal a celkem s ohledem na další bojové akce, že zahyne více než 100 mil. sovětských lidí. Mimochodem, obvykle jsou tyto odhady budoucích obětí chybné a počítají s nižšími čísly. Nikde v plánu Dropshot nebylo uvedeno, že válka začne pouze v případě, kdy SSSR na někoho zaútočí apod. Ne, jedinou podmínkou bylo, aby Spojené státy měly k dispozici určený počet jaderných bomb a dalších zbraní, a aby nastoupilo vyznačené datum. To byly jediné důvody pro to, aby zabili napřed 60 miliónů lidí, a potom ještě dalších 40. To by se stalo v případě, že by SSSR nic nedělal a… Číst vice »

brankoslav
brankoslav
24. 12. 2015 10:39
brankoslav
brankoslav
24. 12. 2015 12:06

Demokracie podle kavárny

Aleš
Aleš
24. 12. 2015 13:23

dokonce i v tv nova tohle nezatajili, jen blbečci u vesla to zatím nereflektují

alexithymie54
alexithymie54
24. 12. 2015 14:43

Včera na ČT 24 jakýsi Český chytrak historik hodnotil Beriju-to zase bylo něco-litalo tam darebák, krvežíznivý, atd. Je zajímavé jak je neustále ten Stalin „sere“. Abych nezapomněl ten chytrak se jmenuje Dvořák.

idiotronic
idiotronic
24. 12. 2015 21:14

alexithymie napsal
ten chytrak se jmenuje Dvořák.

Hledal jsem ten pořad a zabrousil jsem na pořad o Stalinovi. Tam jsem se dozvěděl, že Chruščov se křestním jménem jmenoval Nulita.

mm
mm
25. 12. 2015 11:52

všem klidné Svátky. Jen tak bokem: byl to Chruščov, který první v roce 1032 nazval Stalina Velkým vůdcem. Stalin prý, podle Poskrebyšova, vedoucího jeho kanceláře, když ohlašoval Chruščová k přijetí, Stalin si vždycky mumlal…jaký Chruščov, vždyť ten člověk je někým jiným….

hudryper
hudryper
25. 12. 2015 14:48

mm napsal Chruščov, vždyť ten člověk je někým jiným…. Chruščova po politických procesech a 30 případech majora Zemana jsme baštili i s navijákem všichni,bez výjimky,viďte mm ? Komu došlo,že po úžasném uvolnění totálně sešněrovaného života příjde v roce 1955-56 pravý opak v reakci na maďarskou revoluci ? Nedoporučování ke studiu VŠ , prověrky v 1957-58 těch,co se prozradil vloni o majálesu atd. Ale po krátké době zase úžasné úspěchy sovětské kosmonautiky a obranného průmyslu a hlavně po odeznění tzv. Kubánské krize a zcela původní ,sympatická politika J:F Kennedyho způsobily,že si z toho všeho odnesl Chruščov docela dost osobní slávy. Až… Číst vice »

hudryper
hudryper
25. 12. 2015 14:50

oprava : …příjde po létech 1955.56 pravý opak v reakci na…

mm
mm
25. 12. 2015 16:07

neznám, hudrypere. Jinak přeji – che l’Anno nuovo sia speciale, sorprendente e felice! Tanti auguri di Buon 2016 per la famiglia di Lei.

mm
mm
25. 12. 2015 16:08

a pro všechny ruský videoslib…..https://www.youtube.com/watch?v=oCv7a5rdSyI

mm
mm
25. 12. 2015 16:33
hudryper
hudryper
25. 12. 2015 19:23

Tanti auguri anche a Lei. Speriamo che l´anno 2016 trascorri in pace.

M.C.
25. 12. 2015 22:59

idiotronic napsal Hledal jsem ten pořad a zabrousil jsem na pořad o Stalinovi. Tam jsem se dozvěděl, že Chruščov se křestním jménem jmenoval Nulita. Zřejmě to byl nějaký trouba, co má ve wordu zapnutou automatickou opravu chyb. A hned byl z Nikity Nulita. Já to vypínám hned na začátku na každém kompu, protože u technických textů s odbornými výrazy, které slovník nezná to chyby spíše vyrábí než opravuje. Už jsem zažil i pár problémů vyvolaných touto zlomyslnou funkcí. Dovolil bych si polemizovat s tvrzením, že Varšavská smlouva neměla útočné plány. Bez útočných plánů nelze zvítězit, pouhou obranou dosáhnete nanejvýše remízy.… Číst vice »

Irena
25. 12. 2015 23:22

M.C. napsal
M.C

Za prvé je nutné počítat s variantou: „Když je rvačka nevyhnutelná, udeř jako první“ :-)

A za druhé, to že se na jednom místě útočí, neznamená, že to není odvetný úder po útoku, který začal na zcela jiném místě. V odvetném jaderném úderu také byl plán „odvetného“ útoku, či ne?

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
26. 12. 2015 1:24

M.C. napsal Zřejmě to byl nějaký trouba, co má ve wordu zapnutou automatickou opravu chyb. A hned byl z Nikity Nulita. Já to vypínám hned na začátku na každém kompu, protože u technických textů s odbornými výrazy, které slovník nezná to chyby spíše vyrábí než opravuje. Už jsem zažil i pár problémů vyvolaných touto zlomyslnou funkcí. Dovolil bych si polemizovat s tvrzením, že Varšavská smlouva neměla útočné plány. Bez útočných plánů nelze zvítězit, pouhou obranou dosáhnete nanejvýše remízy. Já sám jsem jako voják na začátku 90.let viděl mapu jižní části NSR a přilehlých zemí, na které byl červenými šipkami vyznačen… Číst vice »

Béda
26. 12. 2015 7:07

M.C. napsal Zřejmě to byl nějaký trouba, co má ve wordu zapnutou automatickou opravu chyb. A hned byl z Nikity Nulita. Já to vypínám hned na začátku na každém kompu, protože u technických textů s odbornými výrazy, které slovník nezná to chyby spíše vyrábí než opravuje. Už jsem zažil i pár problémů vyvolaných touto zlomyslnou funkcí. Dovolil bych si polemizovat s tvrzením, že Varšavská smlouva neměla útočné plány. Bez útočných plánů nelze zvítězit, pouhou obranou dosáhnete nanejvýše remízy. Já sám jsem jako voják na začátku 90.let viděl mapu jižní části NSR a přilehlých zemí, na které byl červenými šipkami vyznačen… Číst vice »

Sio
Sio
26. 12. 2015 10:47

@Irena: Většina lidí to nechápe dodnes, ale pokud se velmoci drží díky jaderným zbraním v šachu, neznamená to, že jedna nemůže porazit druhou. Právě DVTŘ a model řízení na šesti prioritách velmi náhledně ukazuje, jak je možné porazit i jadernou velmoc. Na šesté prioritě to díky jadernému odstrašení nejde. Na všech dalších ale ano. Proto se vede INFORMAČNÍ válka. SSSR ji v devadesátých letech prohrál. Díky selhání na vyšších prioritách (světonázorové, chronologické a ideologické) došlo k selhání i na ekonomické a genocidní prioritě. Sovětská věrchuška dovedla řízení země do takového stavu, že socialismus, především po ekonomické stránce, dokonale zdiskreditovala. Přitom… Číst vice »

mm
mm
26. 12. 2015 14:30

jenom dodám, že první den postupu německým prostředím měl být zakončen noclehem (jak koho) v bavorském Bad Tölz-u. Zřejmě v penzionu paní Rézi za milé přítomnosti komisaře Bena :-)), který by byl neutralizován. Podle toho, jak kolem Bena krouží nesezdané i sezdané Němky, by hned první noc mohlo být veselo. V místě je, přirozeně, kasino.

Béda
26. 12. 2015 16:32

http://www.isstras.eu/cs/2015/12/25/dostojevskij-o-nevdeku-slovanskem/ «Rusko nebude míti a nikdy ještě nemělo takových nenávistníků, závistlivců, pomlouvačů a dokonce zjevných nepřátel, jako všechna ta slovanská plemena, jakmile je jen Rusko osvobodí a Evropa dá souhlas uznat je za osvobozené! A nechť mi nenamítají, nechť se se mnou nepřou, nekřičí na mne, že přeháním, a že jsem nepřítel Slovanů! Já naopak miluji velmi Slovany, ale hájit se nebudu, protože vím, že všechno to stane právě tak, jak říkám a to ne pro nízký, nevděčný prý charakter Slovanů, mají v tom smyslu charakter jako všichni ‒ nýbrž proto, že takové věci se na světě ani nemohou jinak… Číst vice »

M.C.
27. 12. 2015 15:18

Dostojevský má pravdu, předsedo. Posledních 25 let to dokázalo v míře vrchovaté. Tím, že jsem hodil do placu osobní poznatek o útočných plánech VS nijak nezpochybňuju agresivní podstatu NATO. Stačí se podívat na časovou posloupnost politických kroků v Evropě po skončení druhé světové. Řeči o protiúderech jsou jenom takovou krycí legendou. Léto 1941 ukázalo velmi názorně a pro národy SSSR až příliš bolestivě, že není možné nechat protivníka udeřit a až poté podnikat protiútok. Naopak, platí citovaná Putinova myšlenka. Podle mě tento výrok vejde do dějin. Odpovídat útokem na napadení na jiném místě samozřejmě možné je a v praxi je… Číst vice »