Vojenské tajemství s Igorem Prokopenkem z 10. 10. 2015

(Úryvek)

Záběry, které oběhly celý svět, s odborným komentářem.

Výběr, překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
1. 11. 2015 15:59

Tajemství proč se Rusům takto daří je ukryto ještě v sovětském školství zaměřeném na reálnou ekonomiku, techniku, matematiku, fyziku. Odpověď, proč se tolik nedařilo v dobách SSSR je v zrádcovské politice Brežněvovské a Chruščovovské věrchušky, která nakonec dovedla až samorozpuštění SSSR. Vědecká a technická inteligence totiž pracovala systému navzdory nikoli s jeho pomocí. To se teď zjevně změnilo, Rusové odhodili ideologické zábrany a našli způsob jak vyzdvihnout a odměnit ty nejlepší. V tom je tajemství těchto neskutečných úspěchů. Profesionálové z dob SSSR jsou v zralém věku, tito lidé jsou tvořiví, zvyklí improvizovat a nikterak zkostnatělí. Dostali se k západní elektronice,… Číst vice »

zajoch
1. 11. 2015 16:42

Tak zvaná umírněná opozice se v Sýrii doslova schovává za ženské sukně. Používají unesené ženy jako živé štíty tak, že je umisťují v klecích na střechy domů. Jedná se především o alavitky. K alavitům patří i Asad.
http://warfiles.ru/show-99016-umerennaya-oppoziciya-v-sirii-pryachetsya-za-zhenskie-yubki.html

K. J.
K. J.
1. 11. 2015 21:08

Sio napsal Tajemství proč se Rusům takto daří je ukryto ještě v sovětském školství zaměřeném na reálnou ekonomiku, techniku, matematiku, fyziku. Odpověď, proč se tolik nedařilo v dobách SSSR je v zrádcovské politice Brežněvovské a Chruščovovské věrchušky, která nakonec dovedla až samorozpuštění SSSR. Vědecká a technická inteligence totiž pracovala systému navzdory nikoli s jeho pomocí. To se teď zjevně změnilo, Rusové odhodili ideologické zábrany a našli způsob jak vyzdvihnout a odměnit ty nejlepší. V tom je tajemství těchto neskutečných úspěchů. Profesionálové z dob SSSR jsou v zralém věku, tito lidé jsou tvořiví, zvyklí improvizovat a nikterak zkostnatělí. Dostali se k… Číst vice »

Alena
Alena
2. 11. 2015 6:08

K. J. napsal
Rusové si to možná s tím školstvím jsou velmi dobře vědomi:
https://www.youtube.com/watch?v=A_88x8SZTSY
Nicméně z lidského hlediska mě přijde neuvěřitelně smutné, že mír ve světě je založen na rovnováze zbraní hrůzného účinku. Napadá mě jestli spolu s tím jak stoupá inteligence zbraní rovnoměrně stoupá též inteligence lidí, kteří rozhodují o jejich použití. Zda je zde přímá, či nepřímá úměrnost… To nám nicméně ukáže čas.

po shlédnutí videa- není to klasická ruská škola, když má pouze třináctiletou tradici. Přesto velmi zajímavý experiment

Sio
Sio
2. 11. 2015 9:29

Alena napsal po shlédnutí videa- není to klasická ruská škola, když má pouze třináctiletou tradici. Přesto velmi zajímavý experiment Sice jsem mluvil o technickém vzdělání ne o ruské konstruktérské škole, ale i tak. SU-24 mají koncepci od 70-tých let. Co je nového, to je lepší podpora a motivace konstruktérů, než v SSSR a otevřenost ekonomiky Ruska, tudíž přístup k materiálům, technologickým postupům a elektronice západu. Co se týče znalostí principů, vědy a kvality kádrů na tom byli Rusové velmi dobře už v dobách SSSR. Pro konstruktéra je ovšem velmi limitující, co může použít jako konstrukční elementy a tady se otevřely… Číst vice »

Irena
2. 11. 2015 12:09

Zajímavé informace od 49:14 (tak dvě tři minuty)
https://www.youtube.com/watch?v=zt8ELF2o8oA

Myslím, že se VVP soustředil na armádu a teď zamete i v civilní dopravě, jakmile k tomu bude mít volné ruce.

Sio
Sio
2. 11. 2015 13:12

Irena napsal

http://politikus.ru/events/61904-ssha-otpravlyayut-velikuyu-armiyu-v-siriyu-50-specnazovcev.html

Hezký průvodní obrázek.

50 Rambů, no to bude cirkus. :-)