Vojenské tajemství s Igorem Prokopenkem z 10. 10. 2015

(Úryvek)

Záběry, které oběhly celý svět, s odborným komentářem.

Výběr, překlad a titulky: Irena

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
1. 11. 2015 15:59

Tajemství proč se Rusům takto daří je ukryto ještě v sovětském školství zaměřeném na reálnou ekonomiku, techniku, matematiku, fyziku. Odpověď, proč se tolik nedařilo v dobách SSSR je v zrádcovské politice Brežněvovské a Chruščovovské věrchušky, která nakonec dovedla až samorozpuštění SSSR. Vědecká a technická inteligence totiž pracovala systému navzdory nikoli s jeho pomocí. To se teď zjevně změnilo, Rusové odhodili ideologické zábrany a našli způsob jak vyzdvihnout a odměnit ty nejlepší. V tom je tajemství těchto neskutečných úspěchů. Profesionálové z dob SSSR jsou v zralém věku, tito lidé jsou tvořiví, zvyklí improvizovat a nikterak zkostnatělí. Dostali se k západní elektronice,… Číst vice »

zajoch
1. 11. 2015 16:42

Tak zvaná umírněná opozice se v Sýrii doslova schovává za ženské sukně. Používají unesené ženy jako živé štíty tak, že je umisťují v klecích na střechy domů. Jedná se především o alavitky. K alavitům patří i Asad.
http://warfiles.ru/show-99016-umerennaya-oppoziciya-v-sirii-pryachetsya-za-zhenskie-yubki.html

K. J.
K. J.
1. 11. 2015 21:08

Sio napsal Tajemství proč se Rusům takto daří je ukryto ještě v sovětském školství zaměřeném na reálnou ekonomiku, techniku, matematiku, fyziku. Odpověď, proč se tolik nedařilo v dobách SSSR je v zrádcovské politice Brežněvovské a Chruščovovské věrchušky, která nakonec dovedla až samorozpuštění SSSR. Vědecká a technická inteligence totiž pracovala systému navzdory nikoli s jeho pomocí. To se teď zjevně změnilo, Rusové odhodili ideologické zábrany a našli způsob jak vyzdvihnout a odměnit ty nejlepší. V tom je tajemství těchto neskutečných úspěchů. Profesionálové z dob SSSR jsou v zralém věku, tito lidé jsou tvořiví, zvyklí improvizovat a nikterak zkostnatělí. Dostali se k… Číst vice »

Alena
Alena
2. 11. 2015 6:08

K. J. napsal
Rusové si to možná s tím školstvím jsou velmi dobře vědomi:
https://www.youtube.com/watch?v=A_88x8SZTSY
Nicméně z lidského hlediska mě přijde neuvěřitelně smutné, že mír ve světě je založen na rovnováze zbraní hrůzného účinku. Napadá mě jestli spolu s tím jak stoupá inteligence zbraní rovnoměrně stoupá též inteligence lidí, kteří rozhodují o jejich použití. Zda je zde přímá, či nepřímá úměrnost… To nám nicméně ukáže čas.

po shlédnutí videa- není to klasická ruská škola, když má pouze třináctiletou tradici. Přesto velmi zajímavý experiment

Sio
Sio
2. 11. 2015 9:29

Alena napsal po shlédnutí videa- není to klasická ruská škola, když má pouze třináctiletou tradici. Přesto velmi zajímavý experiment Sice jsem mluvil o technickém vzdělání ne o ruské konstruktérské škole, ale i tak. SU-24 mají koncepci od 70-tých let. Co je nového, to je lepší podpora a motivace konstruktérů, než v SSSR a otevřenost ekonomiky Ruska, tudíž přístup k materiálům, technologickým postupům a elektronice západu. Co se týče znalostí principů, vědy a kvality kádrů na tom byli Rusové velmi dobře už v dobách SSSR. Pro konstruktéra je ovšem velmi limitující, co může použít jako konstrukční elementy a tady se otevřely… Číst vice »

Irena
2. 11. 2015 12:09

Zajímavé informace od 49:14 (tak dvě tři minuty)
https://www.youtube.com/watch?v=zt8ELF2o8oA

Myslím, že se VVP soustředil na armádu a teď zamete i v civilní dopravě, jakmile k tomu bude mít volné ruce.

Sio
Sio
2. 11. 2015 13:12

Irena napsal

http://politikus.ru/events/61904-ssha-otpravlyayut-velikuyu-armiyu-v-siriyu-50-specnazovcev.html

Hezký průvodní obrázek.

50 Rambů, no to bude cirkus. :-)