Volby 2021: Ti, co čekají světlé zítřky, budou nepříjemně překvapeni

Letošní volby ukázaly, že permanentní manipulace a propagandistické působení na masy se vyplácí.
Přiznávám, že jsem si nedovedl představit, že v dobách akcelerující inflace, v dobách, kdy se chystá další „důkladné“ zdražování a přicházejí ekonomické těžkosti, připustí voliči eliminaci levicových stran. Dalo se předpokládat, že se podaří sjednotit část společnosti proti současné politické reprezentaci, podněcováním typu: Babiš je příliš bohatý, má zámek atd. Mnozí na to slyší.

Neuvěřitelné pro mne bylo ale zveřejnění „Pandora Papers“ den před volbami. Je to něco, co by skutečně politicky vyspělé státy nikdy nepřipustily. Je to přímé ovlivnění voleb – další „Kubiceho šaráda“. Novináři o kauze věděli pravděpodobně několik měsíců, ale například Německo nedopustilo zveřejnění před volbami. (Česká televize informaci ráda zveřejnila.)

Zkrátka proti profesionální, několik let trvající kampani, neměl současný premiér příliš šancí.
Vyhrály koalice, které samy sebe nazývají demokratickými a slibují, že až odstraní premiéra, čekají jen samé světlé zítřky. Nemyslím si to, a naopak se domnívám, že voliči těchto koalic budou nepříjemně překvapeni. Pokud si slibují od nové vlády, že se bude angažovat ekonomicky alespoň tak, jak vláda současná, budou pravděpodobně vyvedeni z omylu a to rychle.

Babišova vláda byla velmi štědrá, sociální se schopnou a důvěryhodnou ministryní financí. Vítězné koalice se dušují, že nebudou zvedat daně, současně mluví ale o úsporách a současně o větší podpoře podnikatelům. To je neřešitelná rovnice, anebo by se také dalo říci populismus.

Doufám, že se nedočkáme toho, že se pod heslem „nezadlužíme naše praprapotomky“ opět začneme platit u obvoďáků, ale současně budeme miliardami masivně sanovat NATO nákupem zastaralé vojenské techniky, další privatizace (či rozkradení) té hrstky stále fungujících státních podniků a rozkradení zbytku zdravotnických zařízení.

Co se svobody slova týká, jistě nedojde ke zlepšení a ČT bude mít klid na práci. Budeme se dále z televizní obrazovky dozvídat pouze to, jak v naší zemi kují pikle vytrvale a pouze služby Číny a Ruska a i to, že se dva agenti pokusili před devadesáti pěti lety narušit euroatlantickou demokracii. Dál budeme poslouchat zkreslené zprávy o porušování lidských práv na Východě, ale jistě neuslyšíme o zločinech Západu (ani jméno Juliana Assange).

Nechci ale toto téma zlehčovat, protože dostanou-li se k moci lidé se „senátní“ morálkou, je možné, že se za čas budeme obávat o některých věcech mluvit nahlas. Dále se jistě bude upravovat historie a lhát o i o věcech, které jsme zažili.

Babiš vadil Evropské unii, ne proto, že byl bohatý, ale proto, že vybočoval – byl schopný a zvyklý razantně vyjednávat. Bral se za své a neposlouchal. Babiš, ať byl jakýkoli, se příliš nehrbil.

Nastupující vládní garnituru vidím jako garnituru mající služebnou náturu. Nemají ani schopnosti, ani sebevědomí prosadit se tak, jako Andrej Babiš. Jsou zvyklí poslouchat a sloužit. A slouhové bývají přisní páni.

To se sice v EU bude jistě líbit, ale naší zemi to neprospěje. Jsem zvědav, jaký bude například vývoj v kauze Turow.

Budeme svědky toho, že k rychlé politické kariéře bude stačit hlasitě nadávat na komunisty, Babiše či prezidenta. Je možné, že se změní i optika části soudní moci.

Vzhledem ke skutečnosti – že společně levicovými stranami se podařilo eliminovat i strany tradiční, národní, nic nestojí v cestě naší další „integrace“ do EU a NATO, a to není nadějná vyhlídka.

4.5 16 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
17. 10. 2021 8:00

Jen dvě poznámky … – zcela nejmenovitě – učitelé (i VŠ) a vojáci (i generálové) mají v pracovním zařazení i přes rozdílná zaměstnání něco společného – vyžadovat svojí autoritou kázeň u podřízených a slepě poslouchat nadřízené. A to za zaždého režimu. – neúspěch Pirátú nezpůsobila levice a dokonce ani alternativní weby. Snad jen některé i nepolitické články k tomu pŕispěly tím, že ukázaly na „Pirátské plány“. V rámci „koalice“ porazili Piráty voliči STAN – tedy umírněná pravice. A část pirátů pŕešla k patrně k té krásné paní – tedy ke staré pravici. Snad jen fakt, že voliči volili jinak, než… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
17. 10. 2021 9:10

Poťouchlí šíbři strategicky nakopali naivního FLINTA i Jeníka Silveru do rozpůlených protéz a nepomohl jim ani papouch ponořený ve voctě. Ta korzárská deziluze je dechberoucí. Vo tom to je. Mám tě rád, pravil Gazda pásce na volském voku. Já tebe taky, odtušil skull and bones a šel si nabrousit peroŘÍZEK. Očekávám jurské zázraky v místní Kakánii: Bukanýři budou mír 6 MINIsterstev, aby kopalice měla správný půdoRYSný charakter. Jinak jsem ve spojení se Psem /OČ/. Napsal jsem jim dva emaily a teď se dočkal pozitivních reakcí. Pes bude pokračovat, protože kopalice nesvéprávných PARTají bude kopírovat nastoupenou linii uzávěr, zákazu, předpisů a… Číst vice »

Last edited 1 rok před by orinoko
Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
17. 10. 2021 19:37

Zdar – na konec týdne dva obrázky.
Jeden je sice nadpisem původně k roku 2020, ale na letošek – a roky další jea bude dále použitelný.
comment image

A druhý vysvětluje jednu nevyjasněnou otázku jak to bylo, když byli Ami na Lunu :-)
comment image

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
17. 10. 2021 9:58

Právě jsem si uvědomil, že už teď snad máme světový unikát: V Kakánii bude vládnout koalice koalic. To by mi prask. Musím dát bacha, aby se mi z toho neudělal kotoul.

malymax
malymax
17. 10. 2021 9:32

Mnoho honců, zajícova smrt.

Neboť co jiného může očekávat volič z té slepené troj, nebo dokonce pětikoalice ?!
Uspějí ti,
pro které vychází slunce v Bruselu a také ti, pro které vychází ve Washingtonu.
Nebo obojí. Také na dvou židlích se dá sedět, že ano…
Volič je žádán až za čtyři roky, tak zklidněte hormóóny.

orinoko
orinoko
17. 10. 2021 9:53

Článek jsem přečetl až teď. No … mám k němu několik výHRAD. Občan Babák nebyl žádný tvrdý vyjednavač, v podstatě je to dost nápadný měkejš. Je velmi lehce vyDÍRAtelný a skáče jen chozrasčot mezi pukavci. Felčarská zařízení je třeba naprosto tvrdě zdedukovat. Covid kolize odhalila ve vší nahotě rezervy systému. Různé šejdířské start upy /nejraději mám ten od Rolling Stones/ už pracují na aplikacích typu – zoči voči s felčarem přes 10G rychlostí 20 machů na monitoru náramkových holínek … pardon hodinek, trapně jsem se pletl při pohledu na kočičáka Flígra, kterak se líbá se soudruhem Kubkem, přičemž oba mají… Číst vice »