Volby ve Francii vyhrál Muhammad

Včerejší druhé kolo francouzských prezidentských voleb vyhrál jistý Macron, kterého dnes na twitteru celá Francie šifrovala jako makaróna. Shoda jmen s argentinským prezidentem, který dekirchnerizuje Argentinu a jmenuje se Mauricio Macri, je úžasná. Třeba se ta jména, Macri, Macron, prodávají v Makru. Nevím.

Nejde o jména. Šéf francouzského hnutí se dal do pochodu s tím, že Francii změní v imigrační průchoďák. Nedosti na tom, že po 2. světové válce, jejíž konec připomínáme, musel jih Francie získat syndikát Korsičanů a Sicilanů, a to proto, že mafie obou ostrovů zajistila, že při invazi Američanů nezahynul ani jeden voják, a všichni se, jak píše Hlava 22, mohli věnovat kšeftování. Kriminální struktury jihofrancouzské byly korsickosicilské, dnes však už jsou maghrebské. Korsičané jsou v hrobě – Napoleon I., v ministerských úřadech – ministr vnitra Caseneuve, nebo na odpočinku.

Francie, kterou nespasila ani novodobá nacionalistická Jana z Arku, vlastně žije už jen nominálně. V jejím čele bude stát muž, který se v patnácti letech zamiloval do matky tří dětí, starší o čtvrt století. Nevím, zda Muhammadova manželka z roku 620 našeho letopočtu, starší též o čtvrtstoletí než Muhammad, si na něco hrála. Paní Brigitte Macron si hraje na Mireille Darc, což mi přijde trochu nefér. Divadlo ve Francii, kterým vztah Macron a Macronová začal, bude pokračovat. V kruhu evropském, nikoli rodinném.

Přejít do diskuze k článku 16 komentářů