Vrtěti psem aneb Válečná lest

Stanislav Blaha

Jak tři premiéři a jeden vicepremiér vyhráli světovou válku.


 

John Helmer je nejdéle sloužící zahraniční korespondent v Rusku, v Moskvě žije od roku 1989. Na svém blogu zveřejnil článek, z něhož cituji:

Morawiecki a západní tisk lhali – v Kyjevě se žádné setkání nekonalo. Místo toho se schůzka konala v polském železničním uzlu Przemysl, 95 km západně od Lvova (Lvov) a 20 km uvnitř polské hranice s Ukrajinou.
Ve zprávě, kterou zveřejnila varšavská kancelář agentury Associated Press (AP), se uvádí, že „dlouhá cesta po zemi z Polska do Kyjeva, kterou absolvovali Morawiecki, polský vicepremiér Jaroslaw Kaczynski a premiéři České republiky Petr Fiala a Slovinska Janez Jansa, vyslala signál, že většina Ukrajiny stále zůstává v ukrajinských rukou“.
Důkazy shromážděné ze zdrojů ve Varšavě a z analýzy videozáznamů a fotografií zveřejněných na schůzce dokazují, že se žádná „dlouhá cesta“ nekonala; žádné setkání se nekonalo v Kyjevě ani ve Lvově, hlavním městě Haliče, který je operačním sídlem ukrajinské vlády. Z důkazů poskytnutých Poláky a také Zelenského propagačním štábem je nyní jasné, že v ukrajinských rukou zůstává jen malá část západní Ukrajiny. Sám Zelenskyj je nyní v polských rukou.

Zdroj: John Helmer via Blog Bavor V

Pochybnosti o tom, zda se schůzka „na nejvyšší úrovni“, při níž premiéři Polska, Česka a Slovinska vyjádřili bezvýhradnou podporu Ukrajině, uskutečnila opravdu v Kyjevě, se na českých sociálních sítích objevily už před zveřejněním Helmerova článku a vycházely z rozboru časového harmonogramu takové cesty. Teď to vypadá, že i ostatní indicie ukazují na propagandistické divadlo.

Pokud jsme stále ještě demokratická země, kde je vláda odpovědná parlamentu a občanům, dopustil se náš ministerský předseda nehorázného „vrtění psem“ a měl by okamžitě odstoupit. Pokud jsme však již totalitní země, kde je pod záminkou nevyhlášené války povoleno vše, pak nám nezbývá nic jiného, než pochválit pana premiéra za válečnou lest, která sjednotila národ za vůdcem v přilbě a neprůstřelné vestě a připravila nás pro nadšené schválení všech věcí, které by nám ještě před dvěma lety připadaly jako naprosto skandální a neakceptovatelné.

Sláva Česku! Hrdinům sláva!


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 250 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

4.8 25 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
20. 3. 2022 9:13

Dá se tomuhle říkat bezprecedentní lež? Nedá. Protože ..
Precedens (lat.) případ, který se stal dříve; předchozí případ, který buď slouží za příklad pro další podobné, nebo opravňuje, ospravedlňuje následující obdobné případy.
Takže pokud se lhaní stalo normou…
Norma (lat.) pravidlo, směrnice, měřítko; vzor, předpis, příklad; vůdčí zásada; obvyklost, pravidelnost.
… tak tato lež je prostě pravidlo a vůdčí zásada, není na ní vzhledem k nekonečným precedentům předtím nic neobvyklého.
Jen je mimořádně TRAPNÁ a jak je už dalším zvykem naší reprezentace odfláknutá a neplní tudíž svůj úkol. Místo obdivu vzbuzuje stud.

Alva
Alva
Reply to  Bety
20. 3. 2022 17:57

Cesta „tam a zpět“ nese i jiné a jistě vítané benefity, než být jen hrdinou před tváří světa. Ve své vlasti se u části obyvatel stává modlou a nadšení nezná mezí, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-prezidentske-glosa-fiala-na-hrad-194434 „Je Fiala schopen v případném souboji o Hrad porazit Babiše? V tuto chvíli bezesporu. Protože my, Češi, zatížení čtyřicetiletým mindrákem mlčící většiny, nyní evidentně vnímáme nebojácnost jako jednu z nejvyšších hodnot. ČlánekOd návratu Petra Fialy z Kyjeva jsem zatím nenarazil na bleskový průzkum veřejného mínění, který by ukázal, zda a jak se cesta na Ukrajinu podepsala na premiérově popularitě. Docela by mě to zajímalo. Prochází-li člověk veřejné zdroje, může totiž lehce nabýt dojmu, že… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Alva
20. 3. 2022 21:40

V Parlamentních listech se už vyslovilo téměř sedmdesát tisíc lidí k anketě, zda
Fiala zvládne svůj úřad. Je to na tyto ankety mimořádně vysoké číslo a asi 87%
odpovědí zní záporně. Tolik k mínění občanů versus tomu, co hlásá mainstream.
Ovšem náš protektorát vedou místodržící – a Hácha byl zřejmě v tehdejším tisku
také oslavován.

g.hrosik
g.hrosik
20. 3. 2022 12:02

Autorovi velkej palec nahoru!

fajt
fajt
20. 3. 2022 12:18

neskutečně zpackaná akce ( chtělo by se říci, že ji poláci dělali skoro totožně, jak se za každou cenu snažili přistát ve Smolensku ), motivace je jasná, ale výsledek možná nakonec nemile překvapí i samotné grosse války chtivé snaživce – v každém případě je takový fiala odvařený pro další globální akce západu a česko už může dělat maximálně mediální americké válečné vlny směrem k Rusku a k ukrajině. ..)

orinoko
orinoko
20. 3. 2022 12:49

Tři premiéři a jedna derniÉRA. Bez ohledu na cokoli dalšího se 4 postgraduální sametová lejna propůjčila ke šmíře s jedním evidentně COOLem, co má permanentně pod kůží. Se Záchudem to nebylo až tak v lati, zato latrýna to byla světová. Nejlepší je comment, že 4 politické world TOPky jely do útrob Haliče podporovat statečný boj emero degeneráta až do posledního haličského kousku. Ukrajina je umělý útvar, který zapomněl zaregistrovat úředně svoje hranice. To něco velmi významného znamená. Státy stojí na svých gulích. Ukrajinu stvořil Sovětský svaz v roce 1917 a pohřbí ji Spojené státy americké v roce 2023. Bez gulí… Číst vice »

orinoko
orinoko
20. 3. 2022 12:51

Soudruhu Stříži, konej. Třeba klidně i harakiri.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
20. 3. 2022 13:10

Dodávám podstatné – občan Babák má svoje Vrbětice, fialový sudeťák svojí Przemysl. Základní konstepování? Jeden za padesátou odmocninu a druhý za padesátou slátaninu.
Jednou jim historie vyměří skutečnou společenskou a politickou veliKOST. Bude NATO zapotřebí atomový mikroskop.

orinoko
orinoko
20. 3. 2022 14:34

Husáku, vstávej!, soudruh Stříž se ti zbláznil!!

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
20. 3. 2022 14:56

Tak jsem na stole našel AHA. Nakonec jsem se do toho podívat musel. A není divu, že 30% obludé jsou hovada úplně mimo mísu. To, co stačí bezmozkům k životu, je celkem obvyklé. – Barevné h@vno.

Patrik
Patrik
20. 3. 2022 15:31

Tři premiéři nepochopili, že hodina „H“ nastane (pro Zelenského konečně!) až dnes:
Volodymyr Zelenskyj bude mať v nedeľu videoprejav v izraelskom parlamente
https://dennikn.sk/minuta/2770927/

Tak Zelenskyj se konečně dočká (tak moc a tolikrát se snažil, ale vždy byl Izraelem odmítnutý
https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/dalsi-zklamani-kneset-zabouchl-zelenskemu-dvere-40390044
)

, ovšem s jakým výsledkem, toť otázka – zatím totiž žádná sláva, protože pokud jde o Izrael, tak vítězí Putin
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vzdej-se-Rusku-vyzval-izraelsky-premier-Zelenskeho-A-ten-odpovedel-695646

A že Putin současné rusofobní tažení proti Rusku přirovnává ke genocidě židů za Hitlera, tak Putin moc dobře ví, co říká (a co činí).

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
20. 3. 2022 15:54

Oleg Carev – proruský židovský kandidát na ukrajinského prezidenta v roce 2014 – je k tomu třeba komentář?? https://www.youtube.com/watch?v=y1n3FnKEdYc https://www.youtube.com/watch?v=fQZ8RdrIWPY Pro úplnost – Oleg Carev pochází z Dněpropetrovsku, centra Chabadu https://news-front.info/2017/05/19/dnepr-hasidskaya-stolitsa-mira-oleg-tsaryov/ A ať si každý dle sebe na současné mapě Ukrajiny najde, jak se Putin (tedy kromě přístavů kolem Azovského a Černého moře) blíží k ochraně Dněpru-Dněpropetrovsku. A hlavně ať si to každý srovná s tím, že za Hitlera také tažení proti Rusku začalo tažením Hitlera pro židům. A to už vůbec nehovořím o Zemanově prohlášení „Jsem žid“ a o následném jeho vyjádření, že Zelenského chce vyznamenat nejvyšším českým vyznamenáním.… Číst vice »

Last edited 3 měsíců před by Patrik
orinoko
orinoko
Reply to  Patrik
20. 3. 2022 16:24

Ty si moc do huby nevidíš, presstitutko… Splachovací hajzl ve stylu haličské zeleniny. Kdosi ten tvůj kosočtverec charakterizoval jako neukojenou pizdu, která musí exhibovat tam, kde má pocit, že se nachází zdravý rozum.
Tak zatím je to mínus 2 000,- kachlí, a to ani nebudu zmiňovat, jak s tvojí flaksou vymetl admin po té sprostotě, kterou jsi mu, ty pizdo, adresovala.

no one
no one
Reply to  Patrik
20. 3. 2022 21:12

@Patrik Dobrý den, jak jsem slíbil, dlužím Vám ještě odpověď k Vašim komentářům zde (https://outsidermedia.cz/tucker-carlson-jsme-ve-valce-s-ruskem/) z minulého víkendu a začátku tohoto týdne. Ale tak nějak to shrnu i s reakcí na Vaše dnešní komentáře zde a komentáře na Konceptuálovi. Začnu dnešní zprávou a tou je toto: https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/zelenskyj-vystoupil-s-projevem-ke-knesetu-40391026#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=ig2TUNXCUBD-202203201945&dop_id=40391026&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varDD&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz A některé z těch Zelenského tvrzení v tom odkazu opravdu stojí zato (např. že „Ukrajina se před 80 lety rozhodla a zachránila Židy“) a v Izraeli si asi museli při tom projevu ťukat na čelo, jakému idiotovi to dovolili promluvit. Největší ironií ale na tom je to, že Zelenskij je sám žid a… Číst vice »

no one
no one
Reply to  Patrik
20. 3. 2022 21:15

@Patrik Dobrý den, jak jsem slíbil, dlužím Vám ještě odpověď k Vašim komentářům zde (https://outsidermedia.cz/tucker-carlson-jsme-ve-valce-s-ruskem/) z minulého víkendu a začátku tohoto týdne. Ale tak nějak to shrnu i s reakcí na Vaše dnešní komentáře zde a komentáře na Konceptuálovi. Akorát mi to nechce pustit celé, tak odpověď přidám po částech. Začnu dnešní zprávou a tou je toto: https://1url.cz/tKxsp A některé z těch Zelenského tvrzení v tom odkazu opravdu stojí zato (např. že „Ukrajina se před 80 lety rozhodla a zachránila Židy“) a v Izraeli si asi museli při tom projevu ťukat na čelo, jakému dě-bilovi to dovolili promluvit. Největší ironií… Číst vice »

no one
no one
Reply to  Patrik
20. 3. 2022 21:17

@Patrik Dokončení: Naprosto souhlasím s Vaším tvrzením, že v současné době je mnoho analogií s obdobím týkajícím se 2. světové války, ovšem analogické zcela v jiném ohledu, než hlásá oficiální narativ a hlavní proud. Izrael, potažmo židé se ze své historie již poučili, a proto ví, jaká hra je na ně rozehrána. A stejně tak to ví i Putin. To se ovšem nedá říct např. o Polácích (https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/polsko-vyslani-mirove-mise-na-ukrajinu_2203181138_til), kteří opět na základě své rusofobie chtějí ochotně plnit roli užitečných idiotů, neuvědomujíc si tu skutečnost, že za to budou po zásluze „odměněni“, jako ostatně už několikrát v „jejich“ historii. A konečně… Číst vice »

M.C.
Reply to  Patrik
20. 3. 2022 18:51

Když je někdo povoláním komik, tak mu nevadí, když ze sebe dělá na veřejnosti blbce. Naopak, čím početnější obecenstvo, tím lépe. Dneska se komik ptal Knessetu, proč Izrael nepřijal žádné sankce proti Rusku, proč Ukrajině skoro nic neposílá, prosil o izraelské protiraketové systémy aj. Kdyby sledoval asi před týdnem Jakova Kedmiho, tak by si tu šaškárnu mohl ušetřit. Jakov Kedmi mluvil o tom, že bojovníci za svobodu Ukrajiny, kteří jsou dopravováni na léčení do izraelských nemocnic, jsou často potetováni svastikami a podobnými obrázky. To, že ukrajinský režim otevřeně oslavuje Stěpana Banderu a další výtečníky a bojovníky dobrovolnických divizí SS, je… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  M.C.
20. 3. 2022 20:03

Ukrajinský žid Eduard Chodos, v té době již tzv. konvertovaný k pravoslaví, ve videu z roku 2014 školí AZOV a Pravý sektor k zabíjení východoevropských židů
https://rutube.ru/video/2a00a3370c65cc61092541eccfa42a50/

Zabíjení židů=obdoba Hilerova „Každý Rus je židobolševik“. resp. obdoba Marxe= „Židé a Slované jsou stejná verbež“.
A Putin není děbil.

M.C.
Reply to  M.C.
21. 3. 2022 11:46

Reakce Izraelců: Ex-ministr národní infrastruktury, energetiky a vodohospodářství J. Steinitz: ,,Kdyby byla Zelenského řeč pronesena v neválečném období, hraničila by s popíráním holocaustu. Jakékoli srovnávání mezi obyčejnou válkou(jakkoliv může být těžká) a likvidací milionů Židů v plynových komorách v rámci ,,konečného řešení židovské otázky“ je naprostým překrucováním historie. Totéž se týká tvrzení, že Ukrajinci pomáhali Židům v dobách holocaustu. Historická pravda je taková, že ukrajinský národ nemůže být hrdý na svoje chování v dobách holocaustu.“ Poslanec Knessetu S. Rotman: ,,Nerozumím ukrajinsky, ale jestli byl překlad přesný, tak nás Zelenský žádal, abychom se chovali k Ukrajincům tak, jako se oni chovali… Číst vice »

PPK
PPK
20. 3. 2022 15:56

Čestný politik by možná dočasně udělal ze sebe hloupého tehdy, když by to přineslo užitek těm, kteří ho do funkce zvolili. Chytrý a nečestný politik by ze sebe udělal hloupého asi jen tehdy, když by to přineslo užitek především jemu osobně. A co hloupý politik? Ten dělá ze sebe ještě hloupějšího pokaždé, když začne poslouchat návrhy zoufale nesoudných a ješitných fanatiků, kteří si zkusí hrát na intrikány. Anebo když začne realizovat plány ještě větších hlupáků, než je on sám.

Alva
Alva
20. 3. 2022 18:05

Jak „číst“ Zelenského, resp. jakou zprávu nám „mezi řádky“ posílá?
Že Ukrajina pořád vítězí, nebo už prohrála?

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru pro americkou CNN prohlásil, že je nutné využít všechny šance a mluvit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je připravený jednat se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Současně varoval, jestliže pokusy o vyjednávání selžou, mohlo by to znamenat „třetí světovou válku“. Zelenskyj to prohlásil v rozhovoru s americkou CNN.
„Jsem na jednání s ním připravený. Byl jsem připravený poslední dva roky. A myslím si, že bez vyjednávání tuto válku nemůžeme ukončit,“

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-zelenskyj-chci-mluvit-s-putinem-kdyz-rozhovory-selzou-hrozi-svetova-valka-194569#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=lkjUj4lB3PX-202203201800&dop_id=194569&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

PPK
PPK
Reply to  Alva
20. 3. 2022 18:44

Pro trapnou úlohu soudobých evropských a ukrajinských politických pejsků, poslušných svých zámořských „řídících orgánů“, dnes jednoznačně platí výrok, který kdysi napsal Karel Havlíček Borovský: 

„Nechoď, Vašku, s pány na led, 
mnohý příklad známe,
že pán sklouzne 
a sedlák si za něj nohy zláme“.

Zkrátka, i kdyby teď chtěli ti pejsci dvacetkrát s někým vyjednávat, už není s kým. Holt, jak si kdo ustele, tak si lehne. Někdy i dva metry hluboko pod zem.
 
https://azcitaty.cz/karel-havlicek-borovsky/11554/

M.C.
Reply to  Alva
21. 3. 2022 11:32

Včera prohlásil Sergej Lavrov na tiskovce, že k ukončení bojů by stačil jeden telefonát.
Od Bidena Zelenskému: ,,Zastavte bojové akce a podepište ruské návrhy.“ A ještě týž den by bylo po válce.
Jenže ten telefonát neproběhne, protože současná situace kruhům kolem Bidena, tj. neokonzervativcům, maximálně vyhovuje. Konec citátu.
Jestliže si toto v Kremlu a okolí uvědomují, znamená to samo sebou, že usilovně přemýšlejí a následně i konají, aby tato situace neokonzervám vyhovovat přestala.

PPK
PPK
20. 3. 2022 19:08

Je toto vůbec možné?

Něco pro síň tradic.jpg
zajoch
21. 3. 2022 7:48

Po zahájení speciální operace RF na Ukrajině má Rusko o dvě starosti méně, Je to spojeno s přílivem drog..
https://www.pravda.ru/news/society/1691826-rossiiskie_pravookhraniteli/