Všichni Obamovi koupení muži

Nezávislý US-web publikoval seznam Obamových spolupracovníků a jejich vazeb na klientelistické struktury korporací. Jde celkem o 791 jmen, z nichž téměř polovina je už oficiálně registrována jako lobbisté.

Obamova éra slabého, nerozhodného, tajnůstkářského a vcelku neschopného prezidenta pomalu končí. Vládní titanik jeho administrativy jde ke dnu, a tak se na konci prezidentského období znovu spouští známý kolotoč tzv. „revolving door „, neboli „otočných dveří“. Obamovi poradci odcházejí na lukrativní posty do firem a korporací, kterým ke konci volebního období již aktivně pomáhali k politickému či k ekonomickému vlivu, a pochopitelně i k vládním zakázkám. Nezávislý web www.opensecrets.org publikoval seznam Obamových spolupracovníků a ukázal jejich vazby na klientelistické struktury korporací. Jde celkem o neuvěřitelných 791 jmen, z nichž téměř polovina je už oficiálně registrována jako lobbisté. Záznamy ukazují, že dveře fungují na obě strany: někteří přišli z korporací do vlády, jiní se tam po korporátně úspěšném působení v politice opět vracejí. Mluvit v tomto systému zaběhaného jednoho procenta o nějaké demokracii je dost směšné.

Které odchody jsou nebezpečné pro nás Evropany? Je to především sféra Pentagonu a dozoru nad zpravodajskými službami. Těm šel Obama naprosto na ruku a umožnil jim beztrestně fízlovat celý svět. USA jako vojenská velmoc pomalu končí a umírající kůň ke konci dost kope. Proto jsou lidé s vazbami na politiku a na vojensko-průmyslový komplex USA vysoce nebezpeční pro zbytek demokratické Evropy. Mluvit o legálním či vládním dozoru nad NSA je celkem zbytečné, to ukázal Edward Snowden. Tito vládní úředníci se opět vracejí ke zpravodajské práci se sluchátky na uších. Další nebezpečná oblast otáčivého efektu souvisí se smlouvou TTIP. Monsanto a jemu podobné korporace, včetně fosilních spalovačů mrtvol, pošlou bývalé vládní úředníky, nyní již své vlastní placené zaměstnance, vyjednávat smlouvy typu TTIP. Tam si vlastně jen vymění židle a budou dál dělat totéž. Evropskou unii zastupuje stejná skupina, takže si na tajných jednáních perfektně rozumějí. Kam to povede, ukazuje článek Smlouva TTIP: korporátní revoluce, která požere své děti . Další oblast je pochopitelně bankovnictví, kde Obamovi političtí banksteři odloží masku nestranných úředníků a budou tím, čím byli předtím, tedy placenými bankstery bank, nikoliv státní administrativy. Z hlediska nás, občanů EU, budou škodit zejména svými vazbami na současné EU-politiky, kteří jsou již z velké části koupení. Viz článek Finanční lobbisté v Bruselu, vlivový dominátor EU .

Ostatní formy lobbingu a kupčení s vlivem více postihnou samotnou USA. Jde zejména o lobbisty, kteří odcházejí z ministerstva spravedlnosti, sociálního zabezpečení, důchodů a jiných důležitých oblastí. K tomu viz článek Obamovy zdravotnické přešlapy . U nás vlastně ani o lobbingu nikdo nemluví, poté co korporátník Babiš přímo vládne se skupinou Agrofertu na ministerstvech, odkud předtím vytlačil podobnou tlupu ODS a TOP 09, která tyto posty s našimi volebními hlasy okupovala 20 let. A vlivný senátor-korporátník Ivo Valenta nás občany bude v rámci mezinárodní arbitráže žalovat za to, že mu kazíme kšeft s hracími automaty, které ničí celé rodiny.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 350 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
4. 11. 2015 7:26

Tím, že ušáci drží pod krkem Makrelistán, drží na řetězu celou Evropu. Je čas ji podojit a možná i porazit na maso.

fajt
fajt
4. 11. 2015 15:51
Dana
Dana
4. 11. 2015 16:13

Vymena lobystu a klientelskych struktur kazde 4 roky je ta nejlepsi obrana proti oligarske mafii, ktera nema cas se etaablovat a zavadet permanentne sva pravidla.
Vymeneni administratori se pak rozplynou a jsou i taakovi, hadala bych, ze jich je dost, kteri za Obamy videli chyby a v privatnim prostoru pak resi problemy ponekud jinak. Obnova je zarukou vyvoje.
Nakonec i Craig Roberts byl v Reaganove vlade a pak si sel svou cestou.

V Cesku mate stale stejne politiky co opruzuji system a parasituji na systemu uz desetileti, proto se stale tocite v jednom kruhu.

abx
abx
4. 11. 2015 16:54

Dana napsal
Vymena lobystu a klientelskych struktur kazde 4 roky je ta nejlepsi obrana proti oligarske mafii, ktera nema cas se etaablovat a zavadet permanentne sva pravidla.

kazdy americky lobbista podplaca tak demokratov, ako aj republikanov – aj tak sa mu to podplacanie vyplati. preto su v USA len dve strany. keby ich bolo napriklad 10, museli by lobisti platit nie dvojnasobne, ale desatnasobne – a to by nebolo rentabilne, cize by to nebola sloboda a demokracia…

Dana
Dana
4. 11. 2015 19:45

Prave, ze se podplacet nevyplati kdyz je u moci souprava, ktera ma naprosto odlisny nazor a jeste k tomu je u vesla. Kdyz je nekdo uz ve vlade, nenecha se zasadne ovlivnovat oposici, i kdyz bere uplatky. . Lobbiste zde napumpovali doslova miliardy do zdravotnickeho planu, zde zvaneho Obamacare, obema stranam, pro i proti. Obamovci, chlapci u kormidla jiste take financni podpory brali, nejsem tak naivni, ale pres vsechny oposice a lobbisty si nakonec Obama jeho statni pojisteni prosadil… To je priklad, kde se podplaceni nevyplatilo. Jednou z nejsilnejsich lobby v USA je NRA, narodni asociace pro obcanskou obranu, proti… Číst vice »

Sio
Sio
4. 11. 2015 20:36

Dana napsal Vymena lobystu a klientelskych struktur kazde 4 roky je ta nejlepsi obrana proti oligarske mafii, kteranema cas seetaablovat a zavadet permanentnesva pravidla. Vymeneni administratori se pak rozplynou a jsou i taakovi,hadala bych, ze jich je dost, kteri za Obamy videli chyby a v privatnim prostoru pak resi problemy ponekud jinak.Obnova je zarukou vyvoje. Nakonec i Craig Roberts byl v Reaganovevlade a paksi sel svou cestou. V Cesku mate stale stejne politiky co opruzuji system aparasituji na systemu uz desetileti,proto se stale tocite v jednom kruhu. Obnova zkorumpovaných prachatých politiků za jiné zkorumpované prachaté politiky je zárukou vývoje podle… Číst vice »

leho
leho
4. 11. 2015 23:08

abx: …aj tak sa mu to podplacanie vyplati. preto su v USA len dve strany…

Dost velký omyl, kterého se dopouští nejen abx. USA se skládá z 50 států a každý stát ma frančízu demokratů a republikánů, které mnohdy zdaleka nejsou vůbec stejné. Spíš naopak. Takže máme vlastně 100 politických stran, ne dvě. Ale to jen tak naokraj…

Dana
Dana
5. 11. 2015 1:38

Sio : „Obnova zkorumpovaných prachatých politiků za jiné zkorumpované prachaté politiky je zárukou vývoje podle těch, co platí a neobměňují se. Vy snad věříte, že zrovna vás bude obhajovat někdo, kdo je totálně za vodou?“ No, totalne za vodou je mnoho nezavislych Americanu a zrovna moje zajmy nabourava humanisticka frakce socanu, kteri tak cini zcela drze a verejne, ne nejaky prachaty politik. Kazdy politik se projevi uz v cinech, nez je zvolen senatorem nebo zastupitelem, takze volic ma slusnou predstavu, jak se bude projevovat hlasovanim v Kongresu. . Mne je uplne jedno, kolik ma penez, chci vysledek. Pocitam jen s… Číst vice »

fajt
fajt
5. 11. 2015 8:59

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/385451-rusky-airbus-poslala-k-zemi-bomba-islamskeho-statu-uvedla-cnn.html – ten spěch s jakým amíci přisuzují smrt ruských turistů na Sinaji islámskému státu je varující, pravda o likvidaci letadla bude asi hodně blízká bílé chýši ( i když odvádění pozornosti na ISIL je dost hloupé, protože to je zcela americký parchant). ..)

Sio
Sio
5. 11. 2015 19:01

Dana napsal Sio :„Obnova zkorumpovaných prachatých politiků za jiné zkorumpované prachaté politiky je zárukou vývoje podle těch, co platí a neobměňují se. Vy snad věříte, že zrovna vás bude obhajovat někdo, kdo je totálně za vodou?“ No,totalne za vodou je mnoho nezavislych Americanu a zrovna moje zajmy nabouravahumanisticka frakcesocanu,kteri takcini zceladrze a verejne,ne nejaky prachaty politik. Kazdy politik se projevi uz v cinech,nez je zvolen senatorem nebo zastupitelem, takze volic ma slusnou predstavu, jak se bude projevovat hlasovanimv Kongresu. . Mne je uplne jedno, kolik ma penez,chci vysledek. Pocitam jen s polovinou jeho slibu a uverim,azneceho dosahne.Jen pak ho zvolim… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
5. 11. 2015 19:20

Sio napsal Odvolatelnost politiků? A tak kolik senátorů bylo odvoláno za posledních 10 let? Vynechme jasně kriminální činnost, za kterou byli odsouzeni. Dano, možná máte nějaké formálně dodržované právo plynoucí z ústavy, protože těm, co skutečně vládnou vaší zemi, a není to ani Obama a ani senát, se to prostě hodí. Nicméně, na demokracii bych na vašem místě moc nevěřil. Jak může v demokratickém právním státu mít někdo lepšího a jiný horšího advokáta podle toho, kolik má peněz? Fakt věříte, že takto má vypadat rovnost před zákonem? A co fešácké kriminály pro bohaté? Také rovnost před zákonem? Někdo si může… Číst vice »