Všimli jste si? Na Letné o volbách ani slovo!

Řečí o demokracii, že byste je mohli vidlema přehazovat, plamenná chvála vynikajícího „čuchu“ 250 tisíců těch, kteří se na Letnou dostavili – ale že by ať už samotného oslavovatele toho čuchu či kohokoli jiného zajímala kvalita čuchu celého národa – to tedy ani nápad a též za žádnou cenu.

Protože my jsme sraz na Letné nezorganizovali jen tak z legrace, ale proto, abychom vytvořili podvod. A to nic miniaturního, ale velký a lstivý spektákl, jehož smyslem je vyvolat dojem, že my z letenské pláně jsme celý národ. Že jsme vzorkem, který stačí rozmnožit, aby zaplnil celou plochu republiky – a že tudíž právě my z Letné nejsme ničím jiným než republikou, sice malou a zmenšenou, ale jinak toutéž, jako je ta větší. A že tedy tak jako jsme my z Letné ztratili v psychóze davu rozum, žijí bez něho – a spokojeně – i všichni naši spoluobčané, kteří zůstali doma, na zahrádkách či u vody, u králíkáren či na kanapi.

A všimněte si: Přesně takto a v tomto duchu to naše média podávají. Cítíte z nich též onu křečovitou snahu zahltit nás představou, že Letná na vyjádření názoru národa bohatě stačí? Že národ prostřednictvím Letné vyjádřil přání, aby z vlády odešel ten a ta, že tak si to národ přeje, o čemž prý Letná podala důkaz tak přesvědčivý, že nic jiného už není třeba? A není už tudíž – jak už dokážete číst mezi řádky – ptát se na názor o věci všeho lidu, není už zapotřebí žádných voleb coby omšelého už instrumentu demokracie – ale je nutné nasadit do politického boje hnutí nejživější, nevycházející už z voleb, ale z veřejných ploch, z náměstí a ulic. Takové, jakým byl před Letnou Mussoliniho pochod na Řím, Hitlerův pochod k mnichovské Feldherrnhalle či ukrajinský puč z Majdanu.

Tááááák, a je to venku, a dřív než jsem chtěl. Ale nevadí, směr, kterým nás miliony chvilek a všichni jejich příznivci a podporovatelé chtějí vést, jsem vyznačil. Jde proti volbám a jde tudíž i proti demokracii a jde i proti nám všem, kteří demokracii ctí a chtějí v ní žít. A zcela otevřeně jde vstříc řešení fašistickému. Kterému k výhře nad námi chybí snad už jen mrtvola.

Už aby tady ty volby byly.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
idiotronic
28. 6. 2019 0:26

Ano, Letná ( červen 2019 ) o nové volby nestojí, všichni vědí, kdo je momentálně vyhraje. Někdo chce odstavit Andyho a nemá demokratické páky, tak dělá rámus. Andy je sice miliardář, ale nechová se jako globalista. A globalisty
nám třeba (myslí si EK). Podrobně se tím zabývá Vlastimil Podracký na NR.
Nějak mi trvalo chvíli, než j sem to přečetl, ale vám to tak pomalu nemyslí (mám tu přes 29°C).

PPK
PPK
28. 6. 2019 14:07
Botičky od Diora
Botičky od Diora
28. 6. 2019 15:00

Řekl bych že fašismus je liberalismus dotažený do stadia neoliberalismu, kdy největší soukromý kapitál v pudu sebezáchovy a kvůli svým zájmům sahá k otevřené násilné diktatuře vůči společnosti. Financuje fašistický převrat. Fašismus je vždycky zaměřen proti komunistům, kteří jsou přímou ekonomickou hrozbou pro velkokapitál a nikdy není zaměřen proti velkokapitálu. (přímo modelovou ukázkou fašismu byl puč provedený nadnárodním kapitálem a ukrajinskými oligarchy na Ukrajině).Od nepaměti byl svobodný ten, kdo odpovídal za dvoje činy a rozhodnutí. Liberalismus to postavil na hlavu – člověk má právo na svévoli bez odpovědnosti.No a protože společnost, postavená na podobných představách nemůže dlouho fungovat, nastupuje zákonitě… Číst vice »

orinoko
orinoko
29. 6. 2019 15:20

Chtělo by to jednu zásadní otázku z pódia na Letne:
Chcete se mít úplně na lejno? Ano , tak sem choďte každý den od 0 do 0.
A dav hyka: Demisi, demisi …
A priste, ať žije ten a ten. Takový novodobý ATENtat na lidské nezávislé mysleni.