Vykoupení

Překlad Janika, převzato odtud.

Víte, co mě deprimuje ze všeho nejvíc?

Morální barbarství rozšířené u velké části našeho národa. Tisíce mrtvých žen, starých lidí, dětí… Stovky brutálně umučených v zajetí… Zničené vesnice a města…

Kdyby alespoň jeden takzvaný ukrajinský intelektuál vyjádřil alespoň formální politování nad masovými vraždami civilistů v Donbasu. Kdyby alespoň jedna haličská žena zvolala: CO TO DĚLÁME! VŽDYŤ TAM JSOU ŽIVÍ LIDÉ! LIDÉ, JAKO MY! PROČ JSME TAM ŠLI? PROČ TAM ZABÍJÍME DĚTI?!!!

Ne! Ani jedna nevykřikla, ani jedna neplakala. Žádné slitování, žádný soucit, žádná lítost… Jen škodolibá radost a uspokojení nad utrpením a smrtí druhých.

Nářek a bědování je slyšet jen nad ubohými bojovníky ATO, které lídři Majdanu poslali zabíjet lidi se špatnými zbraněmi a idiotskými veliteli.

A toto mě napadlo…

Celá tato morálně zdivočelá Ukrajina zplodila strašlivé ZLO. A blázen je ten, kdo si myslí, že zlo zůstane v Donbasu, že se nebude pohybovat tam, kde bylo zrozeno v kolektivním rituálu šíleného davu..

Tomuto zlu je nyní málo místa na Donbasu, jeho chuť k jídlu je příliš velká, a co je nejdůležitější, je mu jedno, koho pohltí, jestli starce, ženy či děti. Ten, kdo doufá, že toto zlo je pro-ukrajinské a své nebude požírat, je hlupák. U zla neexistují „svoji“. I ti, co ho přivedli na svět, jsou pro něho cizí. A toto zlo zahyne, teprve až sežere maso a krev těch, kdo ho stále přiživují.

Není divu, že křesťanství přišlo s pokáním… To zbavuje lidskou duši zlé síly. Ale pochybuji, že majdanská Ukrajina, přes její sklon k křesťanským rituálům, je schopna pokání… A to znamená, že zlo nezmizí, dokud nepožere samo sebe…

A potom přijde vykoupení…

Převzato z ostrova Janiky

Petici proti válce můžete podepsat zde

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
4. 9. 2014 6:54

Putin mal zabrať Novorusko spolu s Krymom.Sankcie z USA a EU by neboli horšie ako dnes,USA by zúrili rovnako ako zúria teraz,hrozba svetovej vojny by bola rovnaká ako dnes a boli by ušetrené ľudské životy a infraštruktúra Donbasu.

Béda
4. 9. 2014 7:36

http://www.noveslovo.sk/c/Par_slov_o_ruskej_invazii_a_o_primeri Ako by vyzerala skutočná vojenská invázia? Spýtajme sa čestne: Začalo Rusko naozaj vojnu voči Ukrajine tak, ako nám to predkladajú naše mienkotvorné médiá? Celkom zjavne nie! Keby Rusko totiž začalo skutočnú vojenskú inváziu na Ukrajinu, mohlo by sa stať práve to, čo podľa talianskych novín V. Putin spomenul v rozhovore s J. M. Barrosom: Rusi by do dvoch týždňov boli v Kyjeve! Napriek tomu, že dva týždne sú prehnaný odhad, skúsme si len predstaviť, ako by asi postupovalo Rusko, keby rozvinulo ozajstnú vojenskú inváziu na Ukrajine. Zrejme by postupovalo podobne ako USA v Iraku alebo v iných krajinách. Ruská… Číst vice »

Béda
4. 9. 2014 7:40

Ruská armáda by takisto mohla na Ukrajinu vtrhnúť aj cez ďalšie regióny, napr. cez Charkovskú oblasť, kde žije veľmi mnoho odporcov kyjevského režimu. Keďže väčšina ako-tak bojaschopných ukrajinských jednotiek odtiaľ odišla bojovať do ľudových republík, Rusi by tu mohli zaznamenať veľký úspech. Ruské armády by tiež dokázali postupovať aj z Krymu a na čiernomorskom pobreží sú pozície novej ukrajinskej moci podstatne slabšie než v centrálnych oblastiach Ukrajiny. Toto je len zopár z celého spektra možností, ktoré by malo Rusko, keby sa rozhodlo pre ozajstnú vojenskú inváziu na Ukrajine. Myslím, že aj v Kyjeve si dobre uvedomujú, že Rusko nevedie skutočnú… Číst vice »

Sio
Sio
4. 9. 2014 8:01

peter. napsal Putin mal zabrať Novorusko spolu s Krymom.Sankcie z USA a EU by neboli horšie ako dnes,USA by zúrili rovnako ako zúria teraz,hrozba svetovej vojny by bola rovnaká ako dnes a boli by ušetrené ľudské životy a infraštruktúra Donbasu. Myslím, že ne, byla by to vážná chyba. Západ a taktéž obyvatelé Novorosie si potřebovali uvědomit, co je vláda v Kyjevě zač. V Novorosii je jen kolem 70% etnických Rusů a Putin by si mohl také vyrobit odboj a podobnou válku, jakou teď vede Porošenko. Takto má teď na své straně nejen těch 70% Rusů, ale věřím, že i většinu… Číst vice »

peter.
4. 9. 2014 8:20

Sio napsal Myslím, že ne, byla by to vážná chyba. Západ a taktéž obyvatelé Novorosie si potřebovali uvědomit, co je vláda v Kyjevě zač. V Novorosii je jen kolem 70% etnických Rusů a Putin by si mohl také vyrobit odboj a podobnou válku, jakou teď vede Porošenko. Takto má teď na své straně nejen těch 70% Rusů, ale věřím, že i většinu Ukrajinců, kteří tam žijí. Možná je cynické takto uvažovat, když je tu několik tisíc mrtvých. Ale nebylo by to náhodou při obsazení Novorosie ještě horší? Vznikla by velká opozice proti němu nejen tam a na Ukrajině, ale na… Číst vice »

Béda
4. 9. 2014 8:28

peter. napsal
Asi máte pravdu,ale už mám toho obsierania plné zuby.

Putin to samosebou nemohl udělat, protože Putin nemůže dělat to, co můžou zcela suverénně dělat Clinton, taťka Bush junior a Ó bama. Putin je samozřejmě fašista a terorista, i když ještě žádný stát vojensky nenapadl podobně jako to již dvě desetiletí dělají propagátoři a vývozci „svobody, demokracie, míru, humanity alidských práv“. Putin na Ukrajině nemůže dělat ani to, co tam udělali jeho západní protěšjšci, kteří podpořili násilné svržení a podvodné ustavení fašistické junty k moci. Takové věci „teroristi“ nemůžou dělat. To mohou dělat pouze „demokrati“.

Béda
4. 9. 2014 8:31

„Teroristé“ mohou pouze „držet demokratům“ a podrobit se jejich hostii „míru, demokracie, svobody a humanity“, tedy ve skutečnosti války, převratu, totality, fašismu, vydírání a násilí. Tak pravil Orwell

Dolmen
Dolmen
4. 9. 2014 8:38

peter. napsal Putin mal zabrať Novorusko spolu s Krymom.Sankcie z USA a EU by neboli horšie ako dnes,USA by zúrili rovnako ako zúria teraz,hrozba svetovej vojny by bola rovnaká ako dnes a boli by ušetrené ľudské životy a infraštruktúra Donbasu. Něco mi říká, že v tomhle má peter pravdu. Po prvních útocích na civilní obyvatelstvo a po prvních masakrech měli Rusové nastoupit. NATO by zvadlo, jako tulipán bez vody, takový odpor by je naprosto vyvedl z konceptu.Každopádně zcela určitě evropské přisírače z NATO, to by je roztřásla zimnice strašpytlů. Tím pádem by zvadli i svalovci z USA, protože ti chtějí… Číst vice »

Béda
4. 9. 2014 8:46

Dolmen, co by se asi stalo, kdyby Putin prakticky vypověděl juntě válku a obsadil Kyjev. Stalo by se to, že by automaticky největší světoví teroristé ostrakizovali Rusko v OSN, zaklapla by železná opona, byly by vyhlášeny tvrdé sankce a americké základny by se ježily v pobaltí s namířenými jadernými raketami na ruská velkoměsta. Zloděj, velkoparazit a loupežník by ukazoval svými křivými krvavými prsty na Rusa, dělal z něj Hitlera, vyvrhele, žádal jej předvolat před mezinárodní soud. Páté kolony v Rusku by záskaly bohatou potravu pro boj říše „dobra“ s říší „Zla“. Světové mínění by bylo na straně „Dobra“, to je… Číst vice »

Vodník
Vodník
4. 9. 2014 8:54

Dolmen: všechno to, co píšete, se už děje i bez té ruské invase – a těch zbytečně mrtvých je už tak dost.

Rado Miko
4. 9. 2014 9:04

Rusové útočí na Kyjev!
https://www.youtube.com/watch?v=oJbFUvmmnbk

Béda
4. 9. 2014 9:05

Vodník, víte, v čem je ten rozdíl? V tom, že kdyby Putin vpad vojensky na Ukrajinu a zdecimoval v průběhu několika dnů vojenskou sílu junty, získal by semknuté nepřátele na Ukrajině a dal by do rukou munici propagandistům Západu (různým Dolejším, Mitrofanovům, Štětinům, Schwarzenbergům, Fištejnům …) že jde o agresora, který se začíná podobat západním teroristickým „mírotvůrcům“. Veřejné mínění západu by nadobro ztratil. Poté co odolal návnadě, může vcelku lehce odhalovat neudržitelné podrazy a lži západu. Je jenom otázkou času, kdy politické vedení západních velmocí zůstane před veřejností jako pověstný „kůl v plotě“. Nepomohou mu ani sofistikované lži Dolejších a… Číst vice »

Gatta
Gatta
4. 9. 2014 9:09

Silný článek.

Jen pro připomenutí – kde byli evropští demokraté a naši pravdoláskaři letos v březnu, kdy to šlo vše ještě zarazit – Zabi Rusa … hop, hop, hop! ??? A kde jsou dnes ?

Vždy jde o selhání elit – nejen politických ale i třeba uměleckých – tedy lidí, kteří mají ve společnosti vliv – a za ty „elity“ se rádi vydávají. To oni jsou v prvé řadě odpovědní za stav společnosti.

http://www.youtube.com/watch?v=xrlTx4J2oKo

nikdo
nikdo
4. 9. 2014 10:26

Dolmen napsal Něco mi říká, že v tomhle má peter pravdu. Po prvních útocích na civilní obyvatelstvo a po prvních masakrech měli Rusové nastoupit. NATO by zvadlo, jako tulipán bez vody, takový odpor by je naprosto vyvedl z konceptu.Každopádně zcela určitě evropské přisírače z NATO, to by je roztřásla zimnice strašpytlů. Tím pádem by zvadli i svalovci z USA, protože ti chtějí s Ruskem bojovat do posledního Evropana, sami to chtějí jen zdáli pozorovat. Ne, nemá. Nejedná se o nějaké evropské „veřejné mínění“, to vyrábějí západní sračkomety a pravdu k tomu nepotřebují, prostě se použijí záběry odjinud nebo se to… Číst vice »

JK
JK
4. 9. 2014 10:50

peter. napsal Putin mal zabrať Novorusko spolu s Krymom.Sankcie z USA a EU by neboli horšie ako dnes,USA by zúrili rovnako ako zúria teraz,hrozba svetovej vojny by bola rovnaká ako dnes a boli by ušetrené ľudské životy a infraštruktúra Donbasu. Pokud vím, tak Putin Krym nezabral. O definitivním odtržení Autonomní republiky Krym od Ukrajiny a jejím začlenění do Ruské federace, rozhodlo obyvatelstvo Krymu v referendu. Rusko Krym přijalo, nikoli zabralo. I přesto, že se tak Rusko jistě nerozhodlo z prosté dobrotivosti, ale že tak jako pro Krym, i pro Rusko je to výhodné a možná i nutné. Naproti tomu z… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
4. 9. 2014 11:40

Béda, železná opona zaklapne a rakety se budou ježit tak jako tak. Jenomže by se při tom ježení dosti chvěly, takže by byl problém je dobře zamířit. Také se zeptám komu vyhlásili západní demokrati válku než začali humanitárně bombardovat Srbsko? Vycházím z toho, jaká politická garnitura vede EU. Většinou jsou to samí takoví giganti jako Zaorálek a Sobotka. Potom jsou tu třeba ještě takoví Zemanové, kteří dokáží statečně nadávat psu, který je za vysokým plotem a nemůže na ně. Statečnosti a zásadovosti by se v takových jeden nedořezal i kdyby řezal až na kost. Takových jako je Fico nebo Orbán… Číst vice »

Gatta
Gatta
4. 9. 2014 11:56

Souvisí jen částečně, ale za pozornost to stojí:

http://www.blisty.cz/art/74576.html

Jan Čulík v BL, ve snaze o jakési vyvažování se vůči panu Kotrbovi a jeho nedávnému komentáři, dospěl k názoru, že u nás jsou jen „dva hysterické tábory“ a jediný objektivní je on a jeho BL.

Že by propustil KD … ?

nikdo
nikdo
4. 9. 2014 12:17

Něco pro zasmání.
Jeden Kyjevan žije posledních pět let v Doněcku. Trvalý pobyt má v Kyjevě. Zvoní mobil, vojenská správa. Dostavte se k odvodu, sebou spodní prádlo, jídelní potřeby. Chlápek na to: „Ale já nejsem v Kyjevě a ostatně už bojuju.“
„A kde? Kdy jste se přihlásil? Jaký útvar, kdo je velitelem?“
„Dobrovolník. Šachťorská divize. Doněcké národní povstání.“
Po pauze se hlas tvrdě zeptá: „A kdy se dostavíte do Kyjeva?“
Chlápek na to:“Jenom to tady dokončíme a hned jedeme k vám. Slibuju že na vojenskou správu nejdřív.“

Béda
4. 9. 2014 12:39

Dolmen,

ještě jedna věc je důležitá. Nejde jenom o západní veřejné mínění ale také o důvěru států BRICS, které by zajisté nepodporovaly, resp. nespojovaly by se se stejným státem jako jsou vrchní konspirátoři provádějící převraty v jiných státech a teroristé – USA. Proto je tak důležitá mezinárodní imidž Ruska. Rusko nemůže být stejné „jako oni“ – vývozci míru, demokracie, svobody a humanity nerespektující mezinárodní právo ani vlastní sliby a závazky, t.j. USA.

Irena
4. 9. 2014 13:08

http://politikus.ru/events/28780-cheshskie-aktivisty-piketirovali-pravitelstvo.html

Tak málo lidí, to je hrůza. Proč se všechny akce vždycky musí konat jenom v Praze.

Irena
4. 9. 2014 13:18

Další ukrajinská perla
http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/4430-rada-vo-vremya-zakrytogo-zasedaniya-podgotovila-donbassu-voennoe-polozhenie.html
Vyhlášení válečného stavu „na východě Ukrajiny“

zbrojmistr
zbrojmistr
4. 9. 2014 13:29

Dobrý den, nikdy jsem nemněl moc chuti se zapojovat do diskusních tlačenic.Ale. Včera večer, díky výpadku informací jsem zhlédl část projevu pana Obamy.Nikdo,opravdu nikdo není schopen, či ochoten reagovat na jeho nehorázné lži o právu národů na sebeurčení, všichni pribaltijci mu tupě tleskali, ale myslím si, že i oni si myslí své, ale….peníze,koryta, vliv,jak je možné, že pasáček řve svoje „pozor vlk“ po dvacáté a evropští vesničané pořád přicházejí na pomoc i když ví, že pasáček ovcí je největší ZMRD v dědině…Pěkný den

Béda
4. 9. 2014 13:30

Irena napsal

Další ukrajinská perla
http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/4430-rada-vo-vremya-zakrytogo-zasedaniya-podgotovila-donbassu-voennoe-polozhenie.html
Vyhlášení válečného stavu „na východě Ukrajiny“

To bude asi nějaká další Porošenkova „mírová“ iniciativa. Fašistům a nacistům se nedá věřit ani pozdrav.
Když mluví o míru jde jim o válku.

peter.
4. 9. 2014 14:17

zbrojmistr napsal Dobrý den, nikdy jsem nemněl moc chuti se zapojovat do diskusních tlačenic.Ale. Včera večer, díky výpadku informací jsem zhlédl část projevu pana Obamy.Nikdo,opravdu nikdo není schopen, či ochoten reagovat na jeho nehorázné lži o právu národů na sebeurčení, všichni pribaltijci mu tupě tleskali, ale myslím si, že i oni si myslí své, ale….peníze,koryta, vliv,jak je možné, že pasáček řve svoje „pozor vlk“ po dvacáté a evropští vesničané pořád přicházejí na pomoc i když ví, že pasáček ovcí je největší ZMRD v dědině…Pěkný den Ja som ten prejav sledoval a dávam vám vo všetkom za pravdu.Najviac ma naštvalo,keď znovu… Číst vice »

Béda
4. 9. 2014 14:25

Peter,

to bude tím, že američtí politici na špici vědí úplné ho… o historických reáliích, o Evropě… Přečtou všechno, co jim jejich mluvčí a poradci hodí na papír, ať by to byla sebevětší pitomost. Je úplně jedno jestli posloucháte Obamu, Kerryho, G.Bushe juniora, Hitlary Clinton, Psaki, Nulandovou anebo McCaina. Omezenost a sebestřednost z nich přímo čiší. Přitom jsou Evropanům k smíchu. Tragédií je, že takoví hlupci mají významný vliv na osud lidstva.

Béda
4. 9. 2014 14:27

Je zvláštní, že vedle amerických politiků i Vasil Biľak vypadá jako vědec.

ducatista
ducatista
4. 9. 2014 14:39

peter: Přesně tak, a nejen v SS, ale i v těch nejodpornějších vyhlazovacích jednotkách Einsatzgruppen byli Lotyši a Estonci velmi aktivní a v Pobaltí dělali za Němce „špinavou práci“. Obama je úplně na palicu.

peter.
4. 9. 2014 15:19

Ukrajinskú armádu majú vycvičiť Nóri.Mohli to dať Holanďanom,tí už svoje schopnosti a vysokú bojovú morálku preukázali pri Srebrenici.
http://ukraina.ru/news/20140904/1010385622.html

Béda
4. 9. 2014 15:34

http://www.zvedavec.org/vezkratce/8969/
Naštvaný Obama: Putin mi nezvedá telefony
USA: Obama se marně snaží zavolat Putinovi, ten mu nebere telefon a hovor jde rovnou do hlasové schránky. Rovněž na emaily Putin neodpovídá, přichází pouze odpověď ve stylu „jsem mimo, zanechte zprávu“.

„Jak se můžeme domluvit o budoucnosti Ukrajiny, když Putin nechává přepínat hovory do hlasové schránky?“ řekl viditelně naštvaný Obama před summitem NATO v Bílém domě.

Pokud to není kec, tak je to docela úsměvné. :-))

Zdroj: http://www.newyorker.com/humor/borowitz-report/furious-obama

Béda
4. 9. 2014 15:35

Ze Zvědavce: Nizozemí je připraveno uveřejnit kompilaci faktů o pádu malajsijského letadla

Nizozemsko: 9. září uveřejní Rada bezpečnosti Nizozemí předběžnou zprávu k pádu malajsijského letadla. Zpráva by měla vycházet z faktických zdrojů – z údajů v černé skříňce, z radiolokačních údajů a ze satelitních snímků.
Půjde však o pouhou kompilaci faktů a nebude vzneseno žádné obvinění.

Zdroj: http://bigstory.ap.org/article/initial-report-ukraine-plane-

Béda
4. 9. 2014 15:36

Ze Zvědavce: Porošenko ozbrojí vězne a pošle je bojovat na Donbas. Smyjí prý svou vinu krví.
——-
To je také antiteroristická operace??

Zdroj: http://www.politnavigator.net/shtrafnye-batalony-poroshenko-

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
4. 9. 2014 15:40
Béda
4. 9. 2014 15:46

Otázka: proč by měl V.Putin zvedat telefon tomu křivákovi z Bílého domu, když stejně ať řekne anebo udělá cokoliv, bude to překrouceno a použito proti němu?

Béda
4. 9. 2014 15:48

http://www.hlavnespravy.sk/britsky-novinar-kososvo-a-ukrajina-najdite-rozdiel/344599

„Anti-teroristická “ operácia ukrajinských vojsk na východe krajiny má za dôsledok omnoho masívnejšiu humanitárnu katastrofu ako činy Miloševiča v Kosove, ale NATO sa neponáhľa odsúdiť Kyjev“, tvrdí novinár Neil Clark. Podľa jeho mienky, je Západ pripravený prepáčiť Petrovi Porošenkovi akékoľvek obete na civilnom obyvateľstve, ak prezident – oligarcha splní svoju hlavnú úlohu – prihrá Ukrajinu do rúk MMF a NATO

V novodobej histórii, minimálne v dvoch prípadoch európsky štát inicioval „protiteroristickú“ operáciu proti „separatistom“. Pritom západná elita veľmi odlišným spôsobom reagovala na tieto udalosti…

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
4. 9. 2014 15:58
Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
4. 9. 2014 16:00

z toho článku lze pochopit, že se lidi snažili domluvit, ale „někdo“ dělá vše proto aby se nikdo s nikým nedomluvil

peter.
4. 9. 2014 16:34

Béda napsal

Ze Zvědavce: Porošenko ozbrojí vězne a pošle je bojovat na Donbas. Smyjí prý svou vinu krví.
——-
To je také antiteroristická operace??

Zdroj: http://www.politnavigator.net/shtrafnye-batalony-poroshenko-

Však Kyjev aj Walzman si ešte s tými vygumovanými hovadami od Jaroša,Tjahnyboka a Kolomojského,užije svoje,zvlášť keď sa k nim pridajú aj oslobodení trestanci.Týmto nacionalistickým kreténom nebude vyhovovať žiadne mierové usporiadanie Ukrajiny a ak už nebudú môcť zabíjať „kacapov“,tak sa obrátia a potiahnu na Kyjev.Porošenko tým,že túto lúzu ozbrojil,vysadol na tigra,z ktorého ako je známe nemôže zosadnúť,lebo ho ten tiger zožerie.

peter.
4. 9. 2014 16:40

No.Tu to máme!Čo už len od takýchto ľudí môže demokratická,slobodná aľudskoprávna Európa očakávať:
http://ukraina.ru/news/20140904/1010387884.html

peter.
4. 9. 2014 17:15

Ten,kto urobil toto video(asi Čech)je frajer.Veľmi dobré:
https://www.youtube.com/watch?v=vjsWQCeNQA0&feature=youtu.be

petr
petr
4. 9. 2014 20:43

Dávám to v orginále: Украинская армия молчит о потерях: матери погибших призывников ищут их через Интернет 04.09.2014 – http://news-info.su/?p=2574

Gatta
Gatta
5. 9. 2014 6:03

peter. napsal

No.Tu to máme!Čo už len od takýchto ľudí môže demokratická,slobodná aľudskoprávna Európa očakávať:
http://ukraina.ru/news/20140904/1010387884.html

Re peter:

Už jsem to tady od Vás zachytil onehdy, a musím říct, že ten web „ukrajina.ru“ je velmi dobrý. Obsahově i formou.

Gatta
Gatta
5. 9. 2014 6:30

PS – k „ukraina.ru“

To je výborně udělaný moderní web – alespoň z uživatelského pohledu.
Výrazné fotografie, které zaujmou, přehledný, rozsahem lehce čitelný text a obsahem, který má vždy skutečnou informační hodnotu. To vše přehledné ve čtyřech záložkách a průběžně doplňované.
Jediný nedostatek vidím v absenci alespoň anglické mutace.