Vypluje ještě někdy?

Kdysi obávaná bitevní loď armády pracujících – Komunistická strana – po prohrané bitvě, která vlastně ani bitvou nebyla, ale jen jakousi šarvátkou, již čtvrtstoletí nečinně kotví ve smrduté Kapitalistické zátoce, na rejdě zvané Poslanecká sněmovna. Posádka na pokyn z kapitánského můstku přetřela název lodi, ze stěžně již dávno stáhla bojovou zástavu se srpem a kladivem a namísto ní pověsila na ráhno dvojici třešní, aby tam, snad z piety, zůstala alespoň jakási bledá připomínka dřívější rudé. Prořídlá a stárnoucí posádka z posledních sil udržuje ještě jakous takous provozuschopnost lodi.

Kapitán nechal demontovat lodní kompas a ponechal si jen radar, kterým pilně pročesává okolí, aby včas zachytil, kde co letí a mohl včas uhnout. Na volné moře již nehodlá vyplout, proč také? Za klidné kotvení nemusí platit, naopak pobírá od majitelů rejdy pěknou gáži, dokonce i na většinu osazenstva lodního můstku se dostalo. Na volném moři je nebezpečno, hrozí nevyzpytatelné živly, může dojít i ke střetu s jinou válečnou lodí a výsledek takového střetu je nejistý. Vždyť není pomalu ani z čeho střílet! Před časem, ve zmatku během překotného spouštění bojové zástavy a přemalovávání názvu lodi, tehdejší osazenstvo lodního můstku zašmelilo i nejmohutnější kanon z hlavní dělové věže. Ten, pro svojí mohutnost a obrovskou ráži měl i svoje jméno, jmenoval se Rudé právo. Zadarmo ho nechali zprivatizovat tehdejšímu veliteli hlavní dělové věže, ten ho demontoval, přejmenoval a převezl, patrně za pěkný bakšiš, na nepřátelskou loď. A kterým směrem vůbec plout, když chybí kompas, a dokonce i sextant někdo ukradl?

Občas někomu z posádky povolí nervy z toho nicnedělání a vystřelí zoufalou ránu z malokaliberního děla na některé z postranních dělových věží. To se však nesmí, majitelé kotviště se potom zlobí, že nemají klid na svojí práci, která spočívá v pilném svinění Kapitalistické zátoky.

Páchnoucí krusta slizkého svinstva, jíž je pokryta Kapitalistická zátoka, ozdobená krajkou smrduté pěny, je rok od roku silnější a hrozí, že zanedlouho se loď nedokáže uvolnit z jejího sevření, ani kdyby z lodního můstku čirou náhodou zazněl povel k vyplutí. A jestli nevypluje teď, tak časem v žíravé tekutině Kapitalistické zátoky zkoroduje úplně a potupně půjde ke dnu. Zatím však nic nenasvědčuje tomu, že by tam nahoře, na kapitánském můstku, o nějakém povelu k vyplutí vůbec uvažovali.

V některých šedivých hlavách stárnoucí posádky se uhnízdila neodbytná vzpomínka na již téměř zapomenutou legendu – na křižník Potěmkin. Cítí, že nezbývá mnoho času, že je třeba jednat, tak jako kdysi na Potěmkinu – vymést lodní můstek od zpohodlnělých důstojníků, naházet je přes palubu, vztyčit rudou a vyplout na širé moře, od přístavu k přístavu. Jen v nových přístavech lze doplnit prořídlou posádku o nové plavčíky a nové kadety. Bude třeba vybojovat i nejednu bitvu, ale nešť, vždyť jejich loď byla postavena pro boj a nikoliv k zahnívání na rejdě. Nebyla postavena proto, aby dle potřeb majitelů rejdy dotvářela vhodně kouřovou clonu nazývající se demokracie, kterou potřebují, aby na ně nebylo vidět, když s velkým nasazením pokračují ve svinění zátoky. A třeba se při dunění bitvy probere i armáda pracujících, která již téměř ztratila naději – uvědomí si, že jejich bitevní loď opět vyplula, že není ještě vše ztraceno, že nastal čas jednat.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vlastimil
Vlastimil
7. 2. 2016 11:22

Obávám se, že článek, ač napsaný s brilatní nadsázkou, a slohem hodným
Victora Huga, málokdo pochopí. Zvláště se obávám, že to budou ti, kteří se s nadmutou hrudí, ozdobenou metály, pyšně rozhlížejí z kapitánského můstku vraku, kotvícího ve smrduté rejdě.

fajt
fajt
7. 2. 2016 11:59

Tribune, očekávám od vás nějaký manuál pro potápějící se boroky, kteří už nějaký pátek jsou až po uši v zesrané zátoce, třebas jak na dno dostat i kapitána a vlastníky celé zátoky. ..)

hudryper
hudryper
7. 2. 2016 13:51

Vlastimil napsal článek, ač napsaný s brilatní nadsázkou, a slohem hodným Victora Huga, napsal další skvělý literát Vlastimil.Vedení KSČM je na tom skutečně tak,jak to popisuje autor, což se jasně ukázalo během kauzy a jejího ukončení smrtí skutečného a vzdělaného komunisty Ransdorfa. Musím tomuto levicové straně fandícímu autorovi dodat trochu optimismu. Zdá se mi, že odchodem Sobotkova vedení z čela ČSSD po katastrofální volební porážce a nástupem jiných tváří do vedení KSČM (Josef Skála a jeho velmi zajímavě pojatý smuteční projev) definitívně skončí svěrací kazajka nasazená oběma těmto levicovým stranám americkými poradci na bohumínském sjezdu s jeho známým usnesením, po… Číst vice »

fajt
fajt
7. 2. 2016 14:24

Stan napsal

Autorem není Tribun.

ups, omlouvám se Tribunovi , vám Stane děkuji za upozornění na mou ošibku( tohle se mi stává jednou za sto let :-) ) a dotaz směřuji na Turbina ( podle jeho formy a podání problému očekávám opravdu něco výživného ). ..)

peter.
7. 2. 2016 14:51

Podľa mňa tá loď už nevypláva.Posádka aj s kapitánom zomrie pokojnou smrťou,loď skoroduje,zhnije a potopí sa.To ale neznamená,že ľudia stratia vieru a túžbu po tom,aby sa raz ľudstvo dopracovalo k tomu,že človek sa k človeku bude správať ako človek a nie horšie,ako to zviera.Lev keď uloví korisť,tak sa nažerie a zbytky nechá iným zvieratám,aby sa nasýtili tiež.Človek nie!Ten zbytky zničí alebo predá,aby sa priepasť medzi ním a chudobnými ešte prehĺbila.Kvôli tomuto ideálu vstupovali ľudia do komunistických strán,kvôli tomuto ideálu ľudskosti zomierali v boji proti fašizmu.Tak ako veriacich kresťanov neviedli ku vykynožovaniu celých národov a k upaľovaniu čarodejníc Kristus a kresťanské… Číst vice »

K. J.
K. J.
7. 2. 2016 18:22

Na palubě už je ze sentimentu v provozu pouze letní kino a za mrzký příplatek je možná i prohlídka již trochu zatuchlého muzea…

JK
JK
7. 2. 2016 18:33

Já myslím že může vyplout kdykoli, musel by se ale objevit silný spojenec. V nepřátelském obklíčení nemá smysl dělat teatrální gesta, schytat jeden ležérně poslaný výstřel a klesnout na dno. Možná by to zapůsobilo jako hrdinství, ale takto se bitvy nevedou, mají-li být vítězné. Musí se objevit silná válečná loď, která by poskytla krytí a s ní a s dalšími vytvořit neohrožené loďstvo. Severoatlantický kapitalistický zlořád také stojí a padá s USA. Bez nich je nic. Zkrátka a dobře jsme malí a je nesmysl jít za stávající situace do bitvy proti všem. Jak se říká, osamocených hrdinů jsou plné hřbitovy.… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
7. 2. 2016 19:35

Jak tak sleduji hemžení na scéně, tak se kvapem blíží doba, kdy nadkritické množství štěpného materiálu bude k dispozici. Teď už jen najít ten volný neutron, který zažehne řetězovou reakci. Pochybuji však, že se najde právě na této lodi. Jinak souhlas s JK – armáda pracujících opravdu není armádou statečnou, raději si počká, jestli za ní tu bitvu nevybojují třeba blaničtí rytíři.

koloděj
koloděj
7. 2. 2016 19:55
Aleš
Aleš
7. 2. 2016 21:06

Herci už si zamlouvají plastické operace na sešikmení víček? Nicméně pro stranu mírného pokroku v mezích zákona by současné dění ve světě mohl být impuls. Již nikdy více muset poslouchati šašky ze šapitó. Spojenci na obzoru. https://www.youtube.com/watch?v=isB2U-yl_GM

hudryper
hudryper
7. 2. 2016 21:17

http://aeronet.cz/news/video-dustojnik-ministerstva-vnitra-koordinoval-provokacni-akci-skupiny-maskovanych-muzu-behem-sobotni-demonstrace-proti-islamu-v-praze-neuveritelna-inscenace-rezimu/#comment-50231

Je to s těmi agenty W4C bída. Jdou od průseru k průseru.Včera Libanonec,dnes nepovedené představení pod hradem a ještě nasraní ,zneužívaní policisté.
*
AKTUALIZACE 07-02-16, 17:00*

Předseda Unie bezpečnostních složek *Jiří Vítek vyzval ministra vnitra Chovance k odstoupení*, a to kvůli zneužívaní policistů pro politické úkoly v reflexi na sobotní provokační akci přestrojených příslušníků ministerstva vnitra za nácky v provokačním schématu, který měl zdiskreditovat demonstranty proti islámu v očích veřejnosti.

Admirál
Admirál
8. 2. 2016 7:02

hudryper napsal napsal další skvělý literát Vlastimil.Vedení KSČM je na tom skutečně tak,jak to popisuje autor, což se jasně ukázalo běhemkauzy a jejího ukončení smrtí skutečného a vzdělaného komunisty Ransdorfa. Musím tomuto levicové straně fandícímu autorovi dodat trochu optimismu. Zdá se mi, že odchodem Sobotkova vedení z čela ČSSD po katastrofální volební porážce a nástupem jiných tváří do vedení KSČM (Josef Skála a jeho velmi zajímavě pojatý smuteční projev) definitívně skončí svěrací kazajka nasazená oběma těmto levicovým stranám americkými poradci na bohumínském sjezdu s jeho známým usnesením, po jehož přijetí byl pro Zemana a jeho druhy otevřen i hlavní vchod… Číst vice »

Aleš
Aleš
8. 2. 2016 7:47

Mýlíte se Admirále. Mladá generace pořád žije v bláhové naději, že ten zlý Zeman národ podvedl, že se na hrad dostal jen kvůli lhaní, a že přijde někdo, kdo bude lépe vyhovovat jejich vysněnému kádrovému profilu, kdo ho porazí. Musíme vycházet z toho, co máme za materiál. V tomto čas hraje proti nám. Mizíme my i s námi naše historická paměť. Čas hraje pro jen v globální politice. Erdragonova role Hitlera bude mít kratší životnost, než on sám doufal. V civilizaci, kde včera znamená předevčírem. A my musíme sladit tyto dva protichůdné procesy evolucí v kýženou změnu. Nikdo za nás… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
8. 2. 2016 8:09

Aleš napsal Mýlíte se Admirále. Mladá generace pořád žije v bláhové naději, že ten zlý Zeman národ podvedl, že se na hrad dostal jen kvůli lhaní, a že přijde někdo, kdo bude lépe vyhovovat jejich vysněnému kádrovému profilu, kdo ho porazí. Musíme vycházet z toho, co máme za materiál. V tomto čas hraje proti nám. Mizíme my i s námi naše historická paměť. Aleš má pravdu, proto asi ta zoufalá výzva Turbina – už nezbývá času, protože ten pracuje proti nám. „Demokrati“ možná neznají DVTŘ (DOTU), ale přesně podle ní postupují – viz 1. až 3. priorita: 1. priorita –… Číst vice »

Gatta
Gatta
8. 2. 2016 8:44

JK napsal Já myslím že může vyplout kdykoli, musel by se ale objevit silný spojenec. V nepřátelském obklíčení nemá smysl dělat teatrální gesta, schytat jeden ležérně poslaný výstřel a klesnout na dno. Možná by to zapůsobilo jako hrdinství, ale takto se bitvy nevedou, mají-li být vítězné. Musí se objevit silná válečná loď, která by poskytla krytí a s ní a s dalšími vytvořit neohrožené loďstvo. Severoatlantický kapitalistický zlořád také stojí a padá s USA. Bez nich je nic. Zkrátka a dobře jsme malí a je nesmysl jít za stávající situace do bitvy proti všem. Jak se říká, osamocených hrdinů jsou… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
8. 2. 2016 9:03

Pokud dojdete k (správnému) názoru, že pro příští volby současné strany , včetně LIDEM, ANO, PROTOŽE,ANŽTO a podobnými s tzv. lídry a s celostátní členskou základnou, která ani nezaplní autobus, nenabízejí věrohodné kandidáty, musíte založit stranu novou. Ujasněte si předem , jak čelit agresi cizopasníků proti nové straně. K dospozici mají výpověď z bytu, ze zaměstnání,inscenované přepadení , jehož vyšetřování nikam nepovede, a nově též nastěhování migrantů do domu , podepřené státní (bruselskou) dotací. Toto vše koordinováno telekomunikacemi v zahraničním vlastnictví.Až bude zřejmé, kterak tyto překážky obejít, svítá naděje.

Admirál
Admirál
8. 2. 2016 9:17

Dolmen, Aleš – ano, čas je v tomto procesu podstatná veličina. Oblbovači oblbují, myslím ale, že se jim moc nedaří. Částečně proto, že oblbovači se stávají nevěrohodnými, částečně proto, že valná část mladé generace se nedá nadchnout vůbec pro nic a nelze využít/zneužít z té či oné strany vůbec k ničemu, částečně že existuje něco jako rozum předávaný z generace na generaci – mladí i přes generační vzpouru – mají v podvědomí zabudovány názory předků a pracují s nimi a v případě lámání chleba bývají pro ně při rozhodování podstatné. Také si nemyslím, že by čas hrál nějak výrazně proti… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
8. 2. 2016 9:37

A ještě jeden rozdíl se zvolna rýsuje. Zatímco v devadesátém roce mohl policista
odejít od policie a uchytit se v podnikatelské vrstvě, takže se s padajícím režimem mohl desolidarizovat a chovat se přiměřeně nové pozici, která skutečně existovala, dnes je již zřejmé, že cesta mezi bezdomovce je stále otevřena, ale jinak už alternativ mimo policii moc nemá. Bude se chovat disciplinovaněji.

Dolmen
Dolmen
8. 2. 2016 17:10

idiotronic napsal Pokud dojdete k (správnému) názoru, že pro příští volby současné strany , včetně LIDEM, ANO, PROTOŽE,ANŽTO a podobnými s tzv. lídry a s celostátní členskou základnou, která ani nezaplní autobus, nenabízejí věrohodné kandidáty, musíte založit stranu novou. Založit novou stranu, to chce peníze, peníze a zase peníze. Je-li dost peněz, začne se sbíhat i ctižádostivé členstvo…a potom stačí i velmi jednoduchý program, např. ANO, bude líp. Tomu všichni rozumí a všichni chtějí, aby bylo líp a je tedy i elektorát. Jenomže takové strany tu už byly, budou i nadále vznikat nové a ještě novější. Jistější cesta by byla… Číst vice »

JK
JK
8. 2. 2016 19:24

Gatta napsal “ Totiž armáda pracujících není tak docela armádou hrdinnou. “ Lid má ale ještě i jinou vlastnost. Pokud není spokojený, tak v krizových dobách prostě jen „nepodpoří vládnoucí režim“ a jde za tím kde vidí naději pro budoucnost. A z vládnoucí elity se přes noc stane „kůl v plotě“a genarál bez armády. Na to zapomněli komunisti, na toto zapomíná bruselská EU i dnešní ČSSDa ostatní politické strany. Jde tedy jen o to ve vhodnou chvíli být pro lidi „přijatelnou a reálnou nadějí pro budoucnost“. Mám pocit, že KSČM stojíc ne rejdě pomalu prohrává i tuto šanci … Gatto,… Číst vice »

JK
JK
8. 2. 2016 19:27

… Ostatně moc se těm komunistům nelze divit, pokud nebyli opravdu pravověrní a rozhodli se obnovit kapitalismus. Ne každého by bavilo pořád muset řešit na ÚV každé prdnutí v nejzapadlejší vísce republiky a neustále poslouchat „Soudruhu, proč nemáme tohleto a támhleto, proč na Západě mají tak obrovskou nabídku všemožného blýskavého zboží, proč tam jezdí taková fára, proč můžu vidět luxus a vysoký životní styl jen v západních filmech, proč… ? Proč já, poctivý popelář, kolikrát pracující celou šichtu i v pondělí a občas i v pátek, jezdím Warťasem a ty Žigulem? To má být ta tvoje socialistická rovnost a diktatura… Číst vice »

hudryper
hudryper
8. 2. 2016 20:23

JK napsal Myslím že komunisti na nic nezapomněli a kdyby chtěli, tak bysme budovali socialismus dodnes. Jenomže oni už nechtěli, resp. významná část z nich nechtěla. Záviděli moc a bohatství západním prominentům, kteří se přitom ani nemusí neustále zodpovídat lidem za to v jakých podmínkách žijí, protože jejich ideologie je „každý sám za sebe, každý svého štěstí strůjce“. „My jsme tady jen od toho, aby všichni měli stejné šance“ JKCitovat Dobře řečeno JK. Potřebovali se zbavit nepohodlné ideologie a kontroly nad svou zlodějnou. Ovšem jen někteří,ti ostatní na to čuměli jak telata na nová vrata. A pak se to řadě… Číst vice »

Gatta
Gatta
9. 2. 2016 7:30

Re JK – pokud propaganda zvládne, aby lid žral kořínky a byl u toho spokojený (což není nic neobvyklého a to i po dlouhou dobu), tak pochopitelně nebude klást ani ten pasivní odpor. Stejně tak pokud bude mít pocit, že nějakou staronovou stranou „tentokrát konečně štěstí dojde“. Svoboda a spokojenost nejsou totiž okolnost, ale stav mysli. Pokud bude mít vetchý stařík společenskou sílu velkého opičáka, jako třeba Ghandí, půjdou lidi i za ním. Jde jen o tu obecnou sílu. “ … výsledků práce spadlých ze stolu …“ – jak byste to nazval za komančů ? Možná to nebyly drobky, ale… Číst vice »

Aleš
Aleš
9. 2. 2016 8:24

JK, hudryper: Samozřejmě že změna bude souviset se změnou geopolitickou. Ale i tak budeme muset nejen jí nebránit, ale i jít naproti. I z Pjakina je to cítit. I šachy nejsou jen o tom, co mi dovolí soupeř, ale i o tom, co já dovolím jemu. Výstižný komentář pod Pjakinovou přednáškou měl Martin bez m. Navíc pokud bude aspoň trochu geopolitické vůle, nikde není psáno, že výsledkem procesu musí být vždy přesně to, co si určí jako cíl nějaký prediktor.

Korcagin
Korcagin
12. 2. 2016 16:27

Samozřejmě nejde o nic jiného, než o likvidaci komunistické strany a přetvoření v eurolevici. Na kapitánském můstku jsou ti, kteří zvedali ruku pro změnu názvu strany, zvedali ruku pro vstup do EU. Členská základna odmítla to první, i to druhé. Ale to elitám v KSČM nevadí. Je nutné se zbavit členské základny, ta překáží. Ale svojí pasivitou dává této likvidační akci argumenty.