Vyznání ryzího pravicového demokrata

Ládík, můj dobrý známý, mne občas navštíví a hned ve dveřích ironicky pronese, že přichází nasát levicové myšlenky. Tož uvařím kafé, nabídl bych mu i pivo či kořaličku, ale je abstinent a věrný až fanatický katolík a nábožný obdivovatel knížete, a také čtenář Hitlerových projevů (prý ten svazek ho stál skoro tisícovku), takže zůstáváme pouze u kávy a rozebíráme „světovou politiku“. Tedy Láďa rozebírá, já se v podstatě zmůžu akorát tak na repliky stylu: ale Láďo, vždyť to je jinak, vždyť to je výmysl, to je přímo lživé tvrzení, přece historikové tvrdí… atp., ale na to nereaguje a mele si svou dál.

Všechno je mu naprosto jasné. Lid Ukrajiny chtěl do Evropy. Ukrajina sice v Evropě je, ale lid chtěl i do EU a do NATO. Prezident Janukovič pod silným nátlakem Putina na poslední chvíli odmítl podepsat asociační dohodu s EU. Bylo potom naprosto logické, že ukrajinský lid se vzbouřil a chtěl Janukoviče lynčovat. Před osudem Kaddáfího ho uchránila Putinova tajná služba, která mu umožnila prchnout do Ruska pod ochranná křídla Kremlu.

V Kyjevě se konečně dostali k moci silně demokratické a proevropské síly v čele s Porošenkem a Jaceňukem. Ovšem uprchlý bývalý president nelenil a spřádal intriky proti demokraticky demonstrujícím demokratům a osobně zařídil a nařídil postřílet stovku demokratických demonstrantů na náměstí – majdanu. (Majdan Nezaležnosti, tedy Náměstí nezávislosti. Samotné slovo maidan pochází z arabštiny, ale používá se i v perštině. Třeba Náměstí Tahrír neboli Midan Tahrir v egyptské Káhiře.) Dalším Janukovičovým teroristickým činem bylo upálení asi padesáti obyvatel Oděsy. Je také naprosto jasné, že společně s Putinem zosnovali teroristické sestřelení malajského letadla s třemi stovkami zahynulých.

Já: Ale Laďo, proč nejsou zveřejněna jména těch, kdo stříleli, upalovali a sestřelili letadlo, a proč nejsou za tak dlouhou dobu postaveni před soud?

Laďa: Jména jsou známá, je to Putin a Janukovič, a před soud budou v krátké budoucnosti určitě postaveni. Putin se tam bude navíc zodpovídat za to, že uloupil Kosovo, vlastně Kosovo ne, uloupil Krym.

Já: Ale Láďo, kdyby nepřipojil Krym, tak by si tam USA zřídily vojenskou základnu stejné velikosti, jakou mají v Kosovu.

Laďa: No a co? Když to pronajmuli Rusům, proč by nemohli Američanům, kteří za pronájem zaplatí víc. To je přece logické, no ne? Putin už rok rozdmýchává teroristické akce v Luhansku a Doněcku. Posílá tam dobrovolníky a zbraně a těžkou techniku. Kdyby to nedělal, tak už dávno by demokratické síly na Ukrajině na východě země udělaly pořádek a vyhnaly teroristy nazpět do Ruska.

Tož tak zhruba mi to vysvětlil Ládík.

Jako odpověď jsem navrhl uskutečnit u nás nějakou finanční sbírku na účet bytostného demokrata Jaceňuka, který by za výtěžek sbírky u našich zbrojařů mohl nakoupit moderní zbraně a těmi vyhnat z východní Ukrajiny teroristy a vzbouřence nazpět do Ruska. Doporučil jsem Ládíkovi, aby se ujal organizování této sbírky, aby to nenechával jenom na Štětinovi či jím milovaném knížeti. Dokonce by to mohl zorganizovat i Dolejší z Blistů, vždyť tam u nich pořádají sbírky na všelicos furt. Ládík můj návrh ani neodmítl, ale ani nepřijal. Ono u nás na dědině by se toho moc nevybralo. I když, kdoví, možná by to vyšlo třeba i na jeden zastaralý tank či na jedny vojenské boty zvané kanady.

V dalším hovoru mi vysvětlil, že si mám dávat bedlivý pozor na propagandu z Ruska, neboť jejich propagandisté úplně všechno obrací v opak. Třeba vymýšlejí konspirační teorie o 11. září, ve kterých popírají oficiální zprávu CIA o oné tragické události. Úplně nesmyslně tvrdí, že po nárazu letadel do mrakodrapu nemohl z letadla vypadnout cestovní pas Muhammada Atty. Proč by nemohl, když zpráva CIA uvádí, že letadlo se rozprsklo na kousky, které dopadly na zem, a tam onen pas našel jeden z hasičů. Také třetí budova, ve které byly uloženy zlaté rezervy státní banky a které dle konspirátorů byly čtrnáct dnů před útoky odváženy náklaďáky, do níž žádné letadlo nenarazilo, se prý dle ruských propagandistů nemohlo zhroutit, což je nesmysl, neboť třetí budova spadla přece kvůli otřesům při pádu Dvojčat. Třetí unesené letadlo spadlo nad opuštěnou krajinou proto, že cestující se s holýma rukama postavili proti teroristickým útočníkům, kteří při vidině porážky raději nechali letadlo sebevražedně padnout k zemi, jak telefonovala z letadla mobilem jedna paní manželovi. Jméno oné telefonující zahynuvší paní uvádí oficiální zpráva CIA. Čtvrté unesené letadlo narazilo do budovy Pentagonu právě v okamžiku, kdy se prováděla kontrola funkčnosti venkovních kamer, a ty byly proto nefunkční. Jenom z toho jednoduchého důvodu nejsou k dispozici kamerové záběry tohoto teroristického útoku.

A v každém letadle bylo nejméně 250 až 300 cestujících, tj. další více než tisícovka obětí. Kde jsou jejich seznamy? Jak to, že žádný příbuzný nepodal žalobu na odškodnění? Jsou jejich jména také vytesána na nějakém obelisku? Moji otázku Ladík přeslechl.

A prý dokonce dle ruských ulhaných konspirátorů nemáme věřit ani tomu, že útok zosnoval Usáma bin Ládin ze svého přepychového sídla v jeskynní pevnosti Tora Bora, jak nám veřejně zdokladoval osobně Dick Cheney (viz video na Youtube o pevnosti Tora Bora v Afghánistánu). Přece vicepresident by si nedovolil lhát! Dodnes se sice ona pevnost nenalezla, je holt dokonale ukryta. Ale v nedaleké budoucnosti se určitě podaří onu pevnost nalézt.

Ruská propaganda též lživě popisuje události v Iráku, Libyi a Sýrii. Američané v těchto zemích svrhli surové diktátory a ukrutné tyrany, kteří v masovém měřítku vraždili své vlastní obyvatelstvo. To přece nebylo možné tolerovat, bylo nutné zakročit. Sice demokracie v těchto zemích se rodí pomalu a pozvolna, ale během několika málo let tam bude určitě nastolena. Ta pomalost v nastolování demokracie je dána zaostalostí, reakčností a primitivismem muslimského náboženství. Demokratické státy mají před sebou obtížný úkol v přesvědčování oněch nevzdělaných analfabetů o výhodách a přednostech demokracie a svobody. O úspěchu našeho snažení jsem naprosto přesvědčený. Je ovšem nutné neúnavně vysvětlovat principy demokracie a přednosti a výhody svobody.

Na moji námitku, že při tom vnucování demokracie jsou statisíce mrtvých civilistů, žen, dětí, starých a miliony uprchlíků bez domova, rezolutně tvrdí, že ale to se přece zabíjejí muslimové mezi sebou, sunité šíity a naopak, to je způsobeno tím jejich zvrhlým náboženstvím.

Tož tak Ládík vidí svět. O můj názor, že já ten svět vidím úplně jinak, neprojevil sebemenší zájem. Měl ovšem ještě tolik taktu, že nevyslovil, že moje řeči nemíní poslouchat.

Tak třeba Libye, tedy „Velká libyjská arabská lidová socialistická džamáhíríje“, která se řídila tzv. islámským socialismem, což je směsice arabského nacionalismu, socialismu a přímé demokracie, měla nejvyšší životní úroveň na celém africkém kontinentu, že gramotnost obyvatel za vlády krále Idríse byla 10 % a za Kaddáfího 90 %, že průměrný věk dožití byl v Libyi nejvyšší na kontinentu (muži 75 let, ženy 80 let; tedy vyšší než v České republice) a že za vlády Muammara Kaddáfího byl veřejný dluh Libye nulový. Nebylo náhodou důvodem k zavedení demokracie a svobody to, že Kaddáfí znárodnil naftový průmysl a že zrušil americké vojenské základny na předměstí Tripolisu a britské vojenské základny v Tobrúku?

Podobně i Saddám Husajn v roce 1973 znárodnil veškeré ropné společnosti na území Iráku a vybudoval z Iráku moderní stát s vyvinutým průmyslem a relativně vysokou životní úrovní. Země byla ovládána socialistickou stranou Baas. (Kuvajt byl tisíce let vždy iráckou provincií, vždy byl nedílnou součástí Iráku, až v roce 1961 pod nátlakem Velké Británie a ostatních arabských států byl Irák donucen vzdát se své provincie.)

Podobná situace existovala i v Sýrii, kde všechny náboženské konfese spolu bezproblémově koexistovaly. Ve všech těchto třech státech žili vedle sebe příslušníci různých náboženství v pohodě, míru a klidu. Po zavedení demokracie a svobody a po zlynčování Kaddáfího a oběšení Husajna a povraždění jejich synů, jsou tyto země v rozvalinách.

Nadhodil jsem, zda nebyl příčinou demokratizace těchto států fakt, že měly ve svých názvech slovo socialistická, stejně jako třeba Jugoslávie – Socialistická federativní republika Jugoslávie. Tu bylo taky nutné humanitárně vybombardovat, neboť Miloševič odmítal privatizovat a odevzdat zadarmo západním korporacím průmysl. No, socialista, není proto divu, že nechtěl demokracii.

Ale naše euroamerická civilizace nepotřebuje socialistickou Jugoslávii, ani socialistickou Libyi, ani socialistický Irák, ani socialistickou Sýrii (arabská socialistická strana Bass). My nutně potřebujeme tyto uvedené země demokratické a svobodné, což se nám na sto procent zdařilo. Ládík uzavřel besedu tím, že rakovinový nádor komunismu a socialismu se musí vyříznout hned v zárodečné fázi.

Takže dle Ládíka nemám věřit oněm vymyšleným nepravdivým konspiračním teoriím, které zasévají zmatek do myslí demokraticky smýšlejících obyvatel EU. Naše televize nedostatečně vysvětluje zlovolnou ďábelskou ruskou propagandu, měla by býti aktivnější a dáti větší prostor Štětinům, Schwarzenbergům, Zieglerům, Fištejnům, Fendrychům, Marjanovičům, Dolejším…

No, a když se loučíme, neopomene dodat: Jane, a nevěř bludům!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petrpavel
Petrpavel
25. 1. 2015 1:35

Pěkné, je tam všechno – ze zahraniční politické sféry.
Ale my žijeme v České republice … jistě sice velké globální velmoci ovlivňující svět, ale přece jenom bychom se měli dívat trochu i k nám domů. Už jenom proto abychom zjistili, že Ládíky si platí a přeplácí na všech pozicích nejen CIA, ale i TOP, ODS, KDU, ČSSD a jejich volyči, a dokonce ze společných peněz.

Josef II.
Josef II.
25. 1. 2015 9:14

Nevím kdo přeplácí naše vol(y)če ani která strana. Nicméně takovýchto Ládíků je u nás minimálně 30-40 % populace. Řada z nich je dokonce zatížena vzděláním nebo ho přímo produkuje. Nedávno jsem mluvil s jednou učitelkou, která mi naprosto vážně vysvětlovala, že za naší vysokou nezaměstnanost mohou Vietnamci. Asi proto, že jsou tak pracovití a tak dobře vychovávají své děti. Jak je vidět, na to, aby byl někdo Ládík, úroveň vzdělání nemá vliv … -) nic proti tomu jménu osobně nemám.

Carlo_F
Carlo_F
25. 1. 2015 9:39

Je to naprosto neuvěřitelné, ale mám kamaráda, který je asi Ládíkovou kopií. Jen bych dodal, že při slovu Rusko mu nabíhají pupínky. A mimochodem si hrozně stěžuje, že si nemá s kým popovídat (vést víceméně monolog)… :-)

r.m.
r.m.
25. 1. 2015 9:53

Taky je znám. Bez kabátové revoluce by byli vzorní Svazáci.

Béda
25. 1. 2015 10:15

Vyznání liberála Polaneckého: http://svobodnenoviny.eu/mene-nez-tretina-obyvatel-cr-zivi-zbytek-neverite/

Že si naprostá většina důchodců důchod „předplatila“ to jej nezajímá – „živí“ je „privátní sektor“. Že firmy se sídly v off shorech zde daně neplatí a firmy s nadnárodními centry „poptimalizují“ (vyvádějí) zisky a daně platí jinde to je taky buřt. Že zaměstnnanci v řadě firem se státní účastí (třeba ČEZ) platí daně v ČR a zejména všichni zaměstnanci, ať v privátním anebo státním sektoru, kteří si svojí prací zasloužili svoji mzdu platí daně, to je pro liberála Polaneckého taky buřt. Tyto všechny „živí soukromý sektor.“

Petrpavel
Petrpavel
25. 1. 2015 10:34

Josefe II, s těmi 30-40 % přeplácených volyčů (gramatiku znám :-) ) jste se strefil přesně. To je počet volyčů těch čtyř stran, 15 % volí protisystémové strany, 10 % strany které mají výzy do 5 % a tedy propadají těm čtyřem stranám, 10 % přelétá u každých voleb jinam (tu Zelení, tu TOP, tu VV, tu ANO) a zbytek kol 40 % k volbám nechodí.
Proč je považuji za přeplácené? Jejich přínos společnosti zdaleka neodpovídá jejich příjmům, které jsou uměle nastaveny vysoko.

petr
petr
25. 1. 2015 11:55

K zamyšlení. Rok 2015 – pohyb finančního světa se zrychluje http://proinvestory.cz/rok-2015-pohyb-financniho-sveta-se-zrychluje

fajt
25. 1. 2015 12:35

Ladiky si rozhodne nezvu domu ( to je dost nepatricna tolerance a krmeni zla), uz vubec bych jim ( ani osvetou) nepomahal, tem pomuze ( mozna necha procitnoum ) pouze banderovec s nozikem, ci zelezem na krku. ..)

peter.
25. 1. 2015 12:47

7.februára 2015 (už o dva týždne) sa na Slovensku uskutoční referendum o zásadných otázkach týkajúcich sa rodiny a odmietnutia morálnej deštrukcie národov o ktorú sa snažia liberáli ruka v ruke so socialistami.Slovenský mainstream robí všetko preto,aby referendum nebolo úspešné,t.j.aby sa ho zúčastnilo menej ako 50 % oprávnených občanov.Ak by totiž toto referendum bolo úspešné,zasadilo by to ťažkú ranu všetkým presadzovateľom práv LGBTI komunít a genderovím ideológom.Referendum na Slovensku môže mať vplyv na vnímanie týchto otázok nie len doma,ale minimálne v celej Európe.Český mainstream je skôr pomocníkom toho slovenského a preto apelujem na všetky alternatívne médiá aj tie české,aby napomohli k… Číst vice »

Sio
Sio
25. 1. 2015 13:30

Béda napsal Vyznání liberála Polaneckého: http://svobodnenoviny.eu/mene-nez-tretina-obyvatel-cr-zivi-zbytek-neverite/ Že si naprostá většina důchodců důchod „předplatila“ to jej nezajímá – „živí“ je „privátní sektor“. Že firmy se sídly v off shorech zde daně neplatí a firmy s nadnárodními centry „poptimalizují“ (vyvádějí) zisky a daně platí jinde to je taky buřt. Že zaměstnnanci v řadě firem se státní účastí (třeba ČEZ) platí daně v ČR a zejména všichni zaměstnanci, ať v privátním anebo státním sektoru, kteří si svojí prací zasloužili svoji mzduplatí daně, to je pro liberála Polaneckého taky buřt. Tyto všechny „živí soukromý sektor.“ To je esenciální blb, tomu už nepomůže nic. Doufám,… Číst vice »

peter.
25. 1. 2015 16:44

http://weissbach-info.webnode.cz/news/zastavme-sialenu-kominternu-/
Toto škodí ľavicovým stranám najviac.Vymenili to,z čoho vznikli t.j.obhajobu záujmov sociálne utláčaných ľudí,za agendu multikulturalizmu,práv LGBT komunít,genderovú ideológiu a juvenilnú justíciu.

Béda
25. 1. 2015 16:57
peter.
25. 1. 2015 19:51

Tak!Syriza v Grécku vyhrala voľby.Bude síce k vládnutiu musieť pribrať nejakého koaličného partnera,ale náskok pred doteraz vládnucimi demokratmi je okolo 10%,čo je naozaj veľké víťazstvo „krajnej“ľavice.
Ako bude Syriza vládnuť?Čo nové prinesie a čím obohatí ľavicové hnutia vo svete?Splní sa táto predpoveď?
http://vzdor.org/?p=931
Je to prvý krát,čo sa po páde socialistického tábora dostal v Európe takýto typ
strany k moci.Tak som zvedavý ako si bude počínať hneď od začiatku a či nezaviazne v súčasnom ľavicovom bahne.

hudryper
hudryper
25. 1. 2015 22:00

peter. napsal
peter. • 25. Leden 2015

Tak!Syriza v Grécku vyhrala voľby.Bude síce k vládnutiu musieť pribrať nejakého koaličného partnera,ale náskok pred doteraz vládnucimi demokratmi je okolo 10%,čo je naozaj veľké víťazstvo „krajnej“ľavice.

Peter,ještě není vyloučena ani jednobarevná vláda.Syriza dostane bonus výherce voleb 50 křesel !
Na levici jsou ještě Nezávislí Řekové,kteří se také dostali do sněmovny a ti mohou minimální tři
nezbytné hlasy Syrize dodat,takže začínám věřit na následný pohyb nejen v měnové únii, ale též
v celé EU.

fajt
25. 1. 2015 23:24

peter. napsal

Tak!Syriza v Grécku vyhrala voľby.Bude síce k vládnutiu musieť pribrať nejakého koaličného partnera,ale náskok pred doteraz vládnucimi demokratmi je okolo 10%,čo je naozaj veľké víťazstvo „krajnej“ľavice.
Ako bude Syriza vládnuť?Čo nové prinesie a čím obohatí ľavicové hnutia vo svete?Splní sa táto predpoveď?
http://vzdor.org/?p=931
Je to prvý krát,čo sa po páde socialistického tábora dostal v Európe takýto typ
strany k moci.Tak som zvedavý ako si bude počínať hneď od začiatku a či nezaviazne v súčasnom ľavicovom bahne.

nestane se nic radikalniho, kapital se uz postara. ..)

Alena
Alena
26. 1. 2015 5:23

fajt napsal
nestane se nic radikalniho, kapital se uz postara. ..)

který kapitál? ten angloamerický, nebo ruský, nebo čínský? Myslím, že zrovna na hlasu Ruska byl článek, že pokud Řecko vystoupí z eurozóny, skončí pro ně zákaz dovozu potravin do Ruska. Taktéž plynovod, který skončí na turecko -řecké hranici, z nich může udělat bohatý stát. A to může být lákavější, než ty úplatky v podobě směšných amerických papírků