Vyznání ryzího pravicového demokrata

Ládík, můj dobrý známý, mne občas navštíví a hned ve dveřích ironicky pronese, že přichází nasát levicové myšlenky. Tož uvařím kafé, nabídl bych mu i pivo či kořaličku, ale je abstinent a věrný až fanatický katolík a nábožný obdivovatel knížete, a také čtenář Hitlerových projevů (prý ten svazek ho stál skoro tisícovku), takže zůstáváme pouze u kávy a rozebíráme „světovou politiku“. Tedy Láďa rozebírá, já se v podstatě zmůžu akorát tak na repliky stylu: ale Láďo, vždyť to je jinak, vždyť to je výmysl, to je přímo lživé tvrzení, přece historikové tvrdí… atp., ale na to nereaguje a mele si svou dál.

Všechno je mu naprosto jasné. Lid Ukrajiny chtěl do Evropy. Ukrajina sice v Evropě je, ale lid chtěl i do EU a do NATO. Prezident Janukovič pod silným nátlakem Putina na poslední chvíli odmítl podepsat asociační dohodu s EU. Bylo potom naprosto logické, že ukrajinský lid se vzbouřil a chtěl Janukoviče lynčovat. Před osudem Kaddáfího ho uchránila Putinova tajná služba, která mu umožnila prchnout do Ruska pod ochranná křídla Kremlu.

V Kyjevě se konečně dostali k moci silně demokratické a proevropské síly v čele s Porošenkem a Jaceňukem. Ovšem uprchlý bývalý president nelenil a spřádal intriky proti demokraticky demonstrujícím demokratům a osobně zařídil a nařídil postřílet stovku demokratických demonstrantů na náměstí – majdanu. (Majdan Nezaležnosti, tedy Náměstí nezávislosti. Samotné slovo maidan pochází z arabštiny, ale používá se i v perštině. Třeba Náměstí Tahrír neboli Midan Tahrir v egyptské Káhiře.) Dalším Janukovičovým teroristickým činem bylo upálení asi padesáti obyvatel Oděsy. Je také naprosto jasné, že společně s Putinem zosnovali teroristické sestřelení malajského letadla s třemi stovkami zahynulých.

Já: Ale Laďo, proč nejsou zveřejněna jména těch, kdo stříleli, upalovali a sestřelili letadlo, a proč nejsou za tak dlouhou dobu postaveni před soud?

Laďa: Jména jsou známá, je to Putin a Janukovič, a před soud budou v krátké budoucnosti určitě postaveni. Putin se tam bude navíc zodpovídat za to, že uloupil Kosovo, vlastně Kosovo ne, uloupil Krym.

Já: Ale Láďo, kdyby nepřipojil Krym, tak by si tam USA zřídily vojenskou základnu stejné velikosti, jakou mají v Kosovu.

Laďa: No a co? Když to pronajmuli Rusům, proč by nemohli Američanům, kteří za pronájem zaplatí víc. To je přece logické, no ne? Putin už rok rozdmýchává teroristické akce v Luhansku a Doněcku. Posílá tam dobrovolníky a zbraně a těžkou techniku. Kdyby to nedělal, tak už dávno by demokratické síly na Ukrajině na východě země udělaly pořádek a vyhnaly teroristy nazpět do Ruska.

Tož tak zhruba mi to vysvětlil Ládík.

Jako odpověď jsem navrhl uskutečnit u nás nějakou finanční sbírku na účet bytostného demokrata Jaceňuka, který by za výtěžek sbírky u našich zbrojařů mohl nakoupit moderní zbraně a těmi vyhnat z východní Ukrajiny teroristy a vzbouřence nazpět do Ruska. Doporučil jsem Ládíkovi, aby se ujal organizování této sbírky, aby to nenechával jenom na Štětinovi či jím milovaném knížeti. Dokonce by to mohl zorganizovat i Dolejší z Blistů, vždyť tam u nich pořádají sbírky na všelicos furt. Ládík můj návrh ani neodmítl, ale ani nepřijal. Ono u nás na dědině by se toho moc nevybralo. I když, kdoví, možná by to vyšlo třeba i na jeden zastaralý tank či na jedny vojenské boty zvané kanady.

V dalším hovoru mi vysvětlil, že si mám dávat bedlivý pozor na propagandu z Ruska, neboť jejich propagandisté úplně všechno obrací v opak. Třeba vymýšlejí konspirační teorie o 11. září, ve kterých popírají oficiální zprávu CIA o oné tragické události. Úplně nesmyslně tvrdí, že po nárazu letadel do mrakodrapu nemohl z letadla vypadnout cestovní pas Muhammada Atty. Proč by nemohl, když zpráva CIA uvádí, že letadlo se rozprsklo na kousky, které dopadly na zem, a tam onen pas našel jeden z hasičů. Také třetí budova, ve které byly uloženy zlaté rezervy státní banky a které dle konspirátorů byly čtrnáct dnů před útoky odváženy náklaďáky, do níž žádné letadlo nenarazilo, se prý dle ruských propagandistů nemohlo zhroutit, což je nesmysl, neboť třetí budova spadla přece kvůli otřesům při pádu Dvojčat. Třetí unesené letadlo spadlo nad opuštěnou krajinou proto, že cestující se s holýma rukama postavili proti teroristickým útočníkům, kteří při vidině porážky raději nechali letadlo sebevražedně padnout k zemi, jak telefonovala z letadla mobilem jedna paní manželovi. Jméno oné telefonující zahynuvší paní uvádí oficiální zpráva CIA. Čtvrté unesené letadlo narazilo do budovy Pentagonu právě v okamžiku, kdy se prováděla kontrola funkčnosti venkovních kamer, a ty byly proto nefunkční. Jenom z toho jednoduchého důvodu nejsou k dispozici kamerové záběry tohoto teroristického útoku.

A v každém letadle bylo nejméně 250 až 300 cestujících, tj. další více než tisícovka obětí. Kde jsou jejich seznamy? Jak to, že žádný příbuzný nepodal žalobu na odškodnění? Jsou jejich jména také vytesána na nějakém obelisku? Moji otázku Ladík přeslechl.

A prý dokonce dle ruských ulhaných konspirátorů nemáme věřit ani tomu, že útok zosnoval Usáma bin Ládin ze svého přepychového sídla v jeskynní pevnosti Tora Bora, jak nám veřejně zdokladoval osobně Dick Cheney (viz video na Youtube o pevnosti Tora Bora v Afghánistánu). Přece vicepresident by si nedovolil lhát! Dodnes se sice ona pevnost nenalezla, je holt dokonale ukryta. Ale v nedaleké budoucnosti se určitě podaří onu pevnost nalézt.

Ruská propaganda též lživě popisuje události v Iráku, Libyi a Sýrii. Američané v těchto zemích svrhli surové diktátory a ukrutné tyrany, kteří v masovém měřítku vraždili své vlastní obyvatelstvo. To přece nebylo možné tolerovat, bylo nutné zakročit. Sice demokracie v těchto zemích se rodí pomalu a pozvolna, ale během několika málo let tam bude určitě nastolena. Ta pomalost v nastolování demokracie je dána zaostalostí, reakčností a primitivismem muslimského náboženství. Demokratické státy mají před sebou obtížný úkol v přesvědčování oněch nevzdělaných analfabetů o výhodách a přednostech demokracie a svobody. O úspěchu našeho snažení jsem naprosto přesvědčený. Je ovšem nutné neúnavně vysvětlovat principy demokracie a přednosti a výhody svobody.

Na moji námitku, že při tom vnucování demokracie jsou statisíce mrtvých civilistů, žen, dětí, starých a miliony uprchlíků bez domova, rezolutně tvrdí, že ale to se přece zabíjejí muslimové mezi sebou, sunité šíity a naopak, to je způsobeno tím jejich zvrhlým náboženstvím.

Tož tak Ládík vidí svět. O můj názor, že já ten svět vidím úplně jinak, neprojevil sebemenší zájem. Měl ovšem ještě tolik taktu, že nevyslovil, že moje řeči nemíní poslouchat.

Tak třeba Libye, tedy „Velká libyjská arabská lidová socialistická džamáhíríje“, která se řídila tzv. islámským socialismem, což je směsice arabského nacionalismu, socialismu a přímé demokracie, měla nejvyšší životní úroveň na celém africkém kontinentu, že gramotnost obyvatel za vlády krále Idríse byla 10 % a za Kaddáfího 90 %, že průměrný věk dožití byl v Libyi nejvyšší na kontinentu (muži 75 let, ženy 80 let; tedy vyšší než v České republice) a že za vlády Muammara Kaddáfího byl veřejný dluh Libye nulový. Nebylo náhodou důvodem k zavedení demokracie a svobody to, že Kaddáfí znárodnil naftový průmysl a že zrušil americké vojenské základny na předměstí Tripolisu a britské vojenské základny v Tobrúku?

Podobně i Saddám Husajn v roce 1973 znárodnil veškeré ropné společnosti na území Iráku a vybudoval z Iráku moderní stát s vyvinutým průmyslem a relativně vysokou životní úrovní. Země byla ovládána socialistickou stranou Baas. (Kuvajt byl tisíce let vždy iráckou provincií, vždy byl nedílnou součástí Iráku, až v roce 1961 pod nátlakem Velké Británie a ostatních arabských států byl Irák donucen vzdát se své provincie.)

Podobná situace existovala i v Sýrii, kde všechny náboženské konfese spolu bezproblémově koexistovaly. Ve všech těchto třech státech žili vedle sebe příslušníci různých náboženství v pohodě, míru a klidu. Po zavedení demokracie a svobody a po zlynčování Kaddáfího a oběšení Husajna a povraždění jejich synů, jsou tyto země v rozvalinách.

Nadhodil jsem, zda nebyl příčinou demokratizace těchto států fakt, že měly ve svých názvech slovo socialistická, stejně jako třeba Jugoslávie – Socialistická federativní republika Jugoslávie. Tu bylo taky nutné humanitárně vybombardovat, neboť Miloševič odmítal privatizovat a odevzdat zadarmo západním korporacím průmysl. No, socialista, není proto divu, že nechtěl demokracii.

Ale naše euroamerická civilizace nepotřebuje socialistickou Jugoslávii, ani socialistickou Libyi, ani socialistický Irák, ani socialistickou Sýrii (arabská socialistická strana Bass). My nutně potřebujeme tyto uvedené země demokratické a svobodné, což se nám na sto procent zdařilo. Ládík uzavřel besedu tím, že rakovinový nádor komunismu a socialismu se musí vyříznout hned v zárodečné fázi.

Takže dle Ládíka nemám věřit oněm vymyšleným nepravdivým konspiračním teoriím, které zasévají zmatek do myslí demokraticky smýšlejících obyvatel EU. Naše televize nedostatečně vysvětluje zlovolnou ďábelskou ruskou propagandu, měla by býti aktivnější a dáti větší prostor Štětinům, Schwarzenbergům, Zieglerům, Fištejnům, Fendrychům, Marjanovičům, Dolejším…

No, a když se loučíme, neopomene dodat: Jane, a nevěř bludům!

Přejít do diskuze k článku 16 komentářů