Vyzobáno z webů za březen 2018

*Proč se vyspělost státu poměřuje armádou a ne sociálními standarty a životní úrovní?

*Tibor Vaško: Je nezajímá vykořisťování – takto kratochvíle levice – protože oni si berou prostředky přímo ze státního rozpočtu. Vědí, že existuje miliarda lidí ve slumech, kteří mají jedinou touhu – nechat se vykořisťovat – tj. najít zaměstnání.

*Těžko můžeme hovořit o demokracii, když se většina z nás nachází v zaměstnáních, které jsou řízeny principem diktatury, či mírněji autoritářství.

* Michael Hauser: Co se tím myslí? Kde jsou nějaké evropské hodnoty? Kdo v ně věří? Ano, křesťané věří v Krista, moderní Evropan věřil v rozum, postmoderní Evropan věří, že ničemu nevěří. Evropské hodnoty jsou fikcí a v politice účinkují právě jen jako fikce, do níž si každý vloží, co se mu líbí. Co dnes pravice může nabídnout voličům? Už jen málokoho přesvědčí myšlenka, že bohatství je výsledkem píle, pracovitosti, iniciativy, nápaditosti. Tento „americký sen“ se už v době finanční krize a po odhalení různých privatizačních a korupčních skandálů začal jevit jako politicky nepoužitelná fikce.

*Je to strašná vizitka naší republiky po 25 letech její existence. Něco zlé je pod povrchem, něco zlé je v samých základech našeho státu, prohlásil Kiska. Jsem připravený zemi touto složitou situací provést, dodal.

*Filip řekl, že se nedá nic znárodnit. Dokonce prodaná pitná voda v některých obcích se bude muset vykoupit znovu.

*Jestliže jste nepracovali v té době, neživili se řádným způsobem, byli jste příživníky a byli jste také tak trestáni. To také pamatujeme. Škoda, že to dnes možná není, bouřil zase poslanec Pavel Kováčik.

*Štěpán Kotrba: Proboha, 25. únor 1948 byl jen zcela demokratickým a ústavním pokračováním 5. dubna 1945. Tehdy se systém změnil jen z demokracie elit na demokracii lidu. Většiny. Dnes se tak nestane. Vnímám nesmírný strach posametových, třicet let etablovaných elit, které se bojí, že nástupem a vítězstvím lidmi zvolených protestních hnutí a stran přijdou o získanou moc rabovat tuhle zemi a oblbovat její občany. Vnímám děs a hrůzu z obecného, závazného referenda. O čemkoliv. Ještě větší hrůzu vnímám z pokusů o odvolatelnost politiků a jejich hmotnou i trestněprávní odpovědnost. To všechno je v Okamurově politickém programu a to všechno se má šanci převtělit do ústavních zákonů. Vnímám děs z probouzející se masy obyčejného, většinou chudého lidu, který nemá co ztratit, jen své okovy, řečeno s klasikem… A to je dobře. Politici se musí bát. I toho, že mohou viset…

*Zdeněk Nejedlý: Buržoazní Západ zkrachoval, dráždil plavou bestii německého fašismu, jen aby se vrhla na jiné, Západu nevítané národy a státy. Naproti tomu stojí druhý svět, totiž slovanský Východ v čele se Sovětským svazem. To on je ta pravá hvězda Východu, která rozráží temnotu Západu s jeho zbahněním a skleníkovou kulturou.

*Václav Dvořák: Já jsem především byl proti tomu cokoliv církvi dávat. Minimálně od doby císaře Josefa II. ten „církevní“ majetek nebyl její, ale byl veřejný, církev ho jen spravovala a užívala, a to pod dohledem státu. Kdo říká něco jiného, vědomě lže. Já osobně bych zavedl na ten dar církvím sektorovou daň ve výši 100 procent, ale myslím, že Sněmovna bude k církvi vstřícnější.

*Daniel Herman: Desátého března jsme si připomínali 59. výročí okupace Tibetu vojsky komunistické Číny, tehdy bylo na straně Tibeťanů zhruba osmdesát tisíc mrtvých a potom asi milion Tibeťanů zemřelo v koncentračních táborech. Ta čísla jsou otřesná. (Wikipedie: o život přišlo přes čtyři tisíce tibetských vojáků, podle tajemníka komunistické strany Číny pro Tibet bylo během invaze zabito 5700 „nepřátel“)

*V průběhu letošní prezidentské volby hlavy státu prohlásil Ladislav Špaček, jeden z Havlových nejbližších spolupracovníků, zajímavou větu: „Kdyby přímá volba byla zavedena hned z počátku existence České republiky, tak by nikdy nebyl českým prezidentem zvolen Václav Havel, protože ten by v takové aréně a v takovém zápase nikdy nemohl uspět.“ Mínil samozřejmě systém, kdy se z volby prezidenta stala veřejná show, provázená televizními duely. A ještě dovolte jeden citát z někdejšího Havlova okolí. Jeho bývalý mluvčí Michael Žantovský se dopustil rovněž poněkud sebevražedného výroku, cituji: „Slabinou referenda je skutečnost, že problémy redukuje na odpovědi ano či ne.“ To snad ani nepotřebuje komentáře. Lze si snad mezi dvěma možnostmi vybrat tu třetí? Možná, ale nikoli v demokracii.

*O věznici v Uherském Hradišti se také mluvilo 25 let. Otázkou je, proč ti antikomunisti už dávno nepostavili muzeum totality, po čem také volali političtí vězni, vysvětlil Babiš před novináři.

*Zdá se, že miniaturní politické strany, které jakž takž pronikly do PS, nemají jiný politický program než bojovat proti komunismu a tak trochu zapomínat na svou vlastní minulost. Přál bych jim, aby konečně tu svou válku s J. V. Stalinem a Klementem Gottwaldem už vyhrály a zajímaly se raději o něco, co občany ČR trápí více, reagoval Zbořil.

*Už dávno mi boj s komunismem připadá dost divný, hlavně proto, že už tu fakt žádný není. A není ani v Moskvě. Dokonce ani v mongolském Ulánbátaru! A Čína, Vietnam nebo Kuba kráčejí takovou tou novátorskou cestou budování socialismu prostřednictvím kapitalismu.

*Jakákoliv společnost ležící východně, jakož i jižně, od USA, Kanady a západní Evropy – obzvláště od Francie a Británie, a německy mluvících zemí – je považována za jinou a podřadnou. V Evropě to znamená, že všichni východně od Německa jsou buď mlčky, nebo otevřeně líčeni jako kulturně zaostalí. To znamená Balkán, slovanské národy, Albánci, Řekové, Turci, Rumuni, ortodoxní křesťanstvo a bývalé sovětské republiky. Podle orientalistického myšlení v USA jsou dokonce ještě níže na tom neevropské národy. To znamená lidé v Africe, Asii, latinské Americe a v Karibiku.

*O. Kejčí: Demokracie mezi sebou nebojují. Toto pojetí je nejen iluzí, ale často i nebezpečným přeludem. Obecně platí, že žádný stát nevedl po 2. světové válce tolik válek jako liberálně demokratické Spojené státy.

*Návrh na uzavření mírové smlouvy s USA nastolují severokorejské úřady již dávno, od dob děda Kim Čong-una, prvního prezidenta KLDR Kim Ir-sena. Washington dosud odmítal samotné projednání této možnosti, poněvadž USA pojí spojenecké závazky s Korejskou republikou, podle jejíchž zákonů není KLDR státem, ale zakázanou protistátní organizací. Rozdělení Korejského poloostrova z vůle imperialistů – tak se stav trvající od roku 1958 na severu i jihu nazývá.

*South China Morning Post píše, že Kim si pod „odzbrojením“ představuje, že má být odzbrojen celý Korejský poloostrov, a že by měly být staženy i jaderné zbraně, které v Jižní Koreji umístili Američané. Ale budou USA schopny toto akceptovat?

*Barber dokonce tvrdí, že pokud by hledal náboženství, které vynikalo fanatismem, násilným šířením a netolerancí, myslel by spíše na křesťanství než na islám. Dokládá to příkladem židovských menšin, které vždy dávaly přednost životu v islámské společnosti než v křesťanské, pokud si mohly vybrat. Benjamin Barber nabídl i hlubší historickou zkušenost. Při svých přednáškách obyčejně začíná připomínkou antického Řecka. V 5. století před letopočtem Řekové navštěvovali okolní svět jako představitelé impéria, a tak se rozšířilo úsloví: Pozor na Řeky, zvlášť když přicházejí s dary. Dnes by se hodilo podle Barbera spíše: Pozor na Američany, zvlášť když hodně mluví o demokracii.

*Například v Číně a Japonsku se za posledních 30 let spotřeba masa zvýšila shodně ze 4 na 54 kg na osobu a rok. Podobná situace nastala i v Brazílii, kde na konci 80. let minulého století snědli 28 kg masa na osobu a rok, zatímco dnes je to téměř trojnásobné množství (79 kg).

*Čína vyrobí za měsíc víc oceli než USA za rok. Stejné je to s hliníkem.

*Podle lednového U. S. Geological Survey vyrobili loni ve Spojených státech 86,3 milionů tun cementu, ovšem v Číně to bylo 2400,0 milionů tun; čínská produkce představuje více než polovinu světové výroby. Tento týden začne na Šanghajské burze obchodování s ropou za jüany; zároveň vedle londýnské ropy Brent a texasko-newyorské WTI se začne obchodovat s novým standardem – Shanghai Crude.

*Trump: „Obchodní války jsou dobré a snadno se vyhrávají.“ Zdá se, že je jediný, kdo si to myslí. Trump se s nikým a nikde dohodnout nechce. Sám uvalí cla, sám oslabí dolar, ostatní budou hrát podle jeho rozhodnutí – nebo? Nebo co vlastně? Ale jak se vyhnout válce (měnové, obchodní, ale především té skutečně vojenské), když jsou u moci ti, kteří si ji tak přejí?

*Irán ukončil obchodovanie prostredníctvom amerického dolára. Ako súčasť obchodného embarga majú americké banky zakázané obchodovať s Iránom. Vzhľadom na to, že používanie dolára je zakázané pre Irán a obchodníci doslova používajú alternatívne meny v ich transakciách, už nie je dôvod pokračovať s faktúrami, ktoré používajú dolár ako základnú sadzbu, dodal Kasraeipour.

*Od chvíle, kdy se staly mocností, Spojené státy nikdy netolerovaly stejně silného konkurenta. Zvažují dvě strategie zadržování Číny: preventivní válku a přijetí takové politiky, která by zpomalila ekonomický růst. Na rozdíl od dnešního amerického prezidenta se ale domnívám, že neexistuje praktická cesta zpomalení čínské ekonomiky, která by zároveň nepoškodila ekonomiku americkou.

*Po rozpadu SSSR ex-sovětské Rusko ztratilo kolapsem Sovětského svazu cca 23,8 % území, 48,5 % obyvatel, 41 % HDP, 39,4 % průmyslového potenciálu, 44,6 % vojenského potenciálu – to vše v souvislosti s dělením armády a hospodářství Sovětského svazu. Technika tehdy zastarávala, na Kavkaze se válčilo, ve vedoucích podnicích zabývajících se obohacením uranu pracovali po roce 1991 američtí konzultanti. Zdálo se, že Rusko za dané situace nezvládne provozovat své dosluhující zbraně. Rusko se navíc topilo v dluzích. Bez dotací MMF by lavírovalo na hraně ekonomické katastrofy ještě více. Západ věřil, že je pouhou otázkou času, kdy se Rusko v dohledné době rozloží. Proto USA odstoupily od ABM(T), jelikož nabyly dojmu, že smlouvu už k ničemu nepotřebují, že Rusko není nebezpečné. Rusko nemělo jinou možnost, než odpovědět asymetricky, ekonomicky a superefektivně.

*Starikov: Zničil stát za neuvěřitelných šest let. To ani Hitler nedokázal, co Gorbačov za šest let. A proč? Chtěl ho zničit. Necenil si jej. A přesně takového Gorbačova budou hledat a vychovávat.

*Doba Jelcina, kdy bylo Rusko rozervané, a kdy američtí poradci bez výčitek zasahovali do záležitostí státu, kdy si oligarchové rozdělovali mezi sebou koláče rychleji, než se připraví boršč.

*Karolína Flaszová: Vrchol ústavní krize, tedy pře mezi prezidentem Jelcinem a parlamentem. Jelcin parlament rozpustil a odpojil v budově telefony, elektřinu a vodu. Posléze se situace vyhrotila, na straně prezidenta zasáhla i armáda s tanky. Při bojích u parlamentu a televizní věže Ostankino zemřelo mnoho lidí. Zatímco oficiální údaje hovořily o necelých dvou stovkách obětí, podle nevládních organizací šlo až o desetinásobek.

*Tereza: Rakouský kancléř Sebastian Kurz se v Moskvě setkal s Putinem a horoval za to, aby EU přehodnotila své vztahy vůči Rusku. Co to? Že by další agent Kremlu? Jasný a velmi čitelný agent, který už dokonce odhalil své krytí, přinejmenším v podání našich novinářů, co je nikdo nesmí kritizovat. A k tomu ještě Kurz prohlásil, že mír v Evropě se dá zajistit jen spoluprací s Ruskem, a nikoli proti němu. Generálové NATO se musejí chytat za hlavu. Jejich šéf tuhle během tří dnů prohlásil, že Rusko je hrozbou, pak že není, a pak že zase je, a teď mu do toho chaosu ještě bude mluvit ten Rakušák?! A co víc, podpořil taky projekt Nord Stream II, v němž je silně zaháčkovaný rakouský ÖMV. Už předtím se ve stejném duchu ostatně vyjádřila i Angela Merkelová, protože německé koncerny jsou v Nord Streamu II taky až po uši. Čili jeden agent Kremlu vedle druhého a zástup se prodlužuje. Dokonce mám pocit, že se ve frontě začíná i předbíhat. Ruští agenti se demokraticky dostávají k moci! Zrušme demokracii a volby!

*Jakékoli použití jaderných zbraní proti nám nebo našim spojencům budeme vnímat jako jaderné napadení Ruska. Odpověď bude okamžitá se všemi z toho vyplývajícími důsledky, řekl prezident. Rusko nepotřebuje silou zbraní nic vybojovávat či získávat. My máme všechno, uvedl ruský lídr.

*Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že rozhodnutí o použití jaderných zbraní Ruskem může být přijato jen jako odvetný úder. Ano, pro lidstvo to bude globální katastrofa, pro svět to bude globální katastrofa, ale jako občan Ruska a jako hlava ruského státu bych chtěl položit otázku: a nač bychom potřebovali takový svět, když v něm nebude Rusko?

*USA hrubě a nestydatě oklamaly Rusko před převratem na Ukrajině, prohlásil Vladimir Putin. Tento případ se stal prvním vážným klamem ze strany amerických partnerů. Tak hrubě a nestydatě to bylo snad poprvé. Tak, aby nám řekli: „Udělejme to takto,“ a ve skutečnosti udělali všechno jinak a ani se neuráčili k tomu něco říci – to tady snad ještě nebylo, dodal.

*Navíc byla v Rusku vytvořena síť radarů PM, pracujících v metrovém pásmu, které jsou rovněž schopny zachytit letouny s technologií Stealth. Jsou levné a podle názoru odborníka je dokáže instalovat a opravovat i televizní opravář.

*Skupiny lietadlových lodí sa v prípade konfliktu stávajú úplne irelevantnými, platí to aj pre každú loď, nezávisle na svojej protivzdušnej a protiraketovej obrane. Kompletne anuluje stovky miliárd dolárov investovaných do týchto platforiem a zbraní, z ktorých sa stali tučné bezbranné ciele. Americké hladinové loďstvo sa stalo prázdnou silou, dobrou iba na vojenskú parádu a mávanie vlajkami v blízkosti slabých a málo rozvinutých krajín. Nemajú čím odpovedať, okrem naštartovania rotačiek na doláre, čo bude iba viesť k bankrotu. Al Capone pronesl, že človek ďalej zájde so zbraňou a dobrým slovom, ako len s dobrým slovom. Veď napokon Rusko to skúsilo len s dobrým slovom, a nefungovalo to, takže USA si za to môžu sami.

*Ironičtí jazykové by jistě mohli utrousit, že ať už Rusové intervenují či neintervenují, ať něco dělají či nedělají, vždy je to špatně a dle fráze Obamovy administrativy, Rusové vždy budou stát na špatné straně historie.

*Rusko je přímo řízené Bohem. Pokud ne, pak není vůbec jasné, jak může Rusko existovat, žertoval Putin. S nadsázkou v rozhovoru pro Vladimíra Solovjova – rozhovor je dostupný na internetu pod názvem „Světový pořádek 2018“ – říká: „Jeden ruský maršál v osmnáctém století rozumoval, že Rusko má před jinými státy očividnou výhodu. Rusko je přímo řízené Bohem. Pokud ne, pak není jasné, jak může vůbec existovat.“

*Na své stránce na Facebooku Zacharovová napsala, že na začátku pracovního oběda japonský ministr poznamenal, že ruská delegace „přivezla“ do Japonska sníh. „Když už jsme nezasáhli do vašich voleb, rozhodli jsme se zasáhnout alespoň do počasí,“ odpověděl Lavrov a sněžení si vyfotografoval.

*Jaderná rovnováha mezi supervelmocemi se obnovuje. Pravděpodobnost jaderného útoku na Rusko a na jeho odvetnou reakci se o něco zmenšila. Podotýkáme, že zkušenost s házením atomovek na cizí města mají zatím jen a pouze USA.

*Mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov prohlásil, že v souvislosti se jmenováním Mikea Pompea ministrem zahraničí USA se sotva dá obávat zhoršení dvoustranných vztahů, protože se už více zhoršit nemohou. Chápete, těžko bychom mohli spadnout níž, než je podlaha. Proto se v tomto smyslu sotva můžeme obávat dalšího zhoršení, ale v každém případě zůstává naděje na konstruktivismus a na střízlivý přístup ve vzájemných vztazích. Tato naděje je tu vždycky, řekl Peskov.

*Londýn bude dřív nebo později muset buď předložit důkazy, nebo se omluvit, prohlásil v pondělí novinářům tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov. „Je nám jasná euroatlantická solidarita a také další, ale opakuji ještě jednou, dříve nebo později bude nutné odpovídat za tato nepodložená obvinění. Budou je muset buď podložit nějakými důkazy, nebo se příslušným způsobem omluvit,“ řekl tiskový mluvčí hlavy státu.

*Maria Zacharová: Akce Londýna jsou „kolosální provokací a dobrodružstvím“.

*Generál Valerij Gerasimov: „Žádný stát nevyhlásil Sýrii válku otevřeně, ale všechny nezákonné ozbrojené útvary se ozbrojují, financují a řídí ze zahraničí.“

*Kinetická diplomacie, čili diplomacie ozbrojených sil. Útoky 9/11 na americké půdě umožnily americké vládě poměrně lehce vykreslit nepřítele USA jako skupinu šílenců, se kterou není možné vyjednávat a nedá se odstrašit.

*Sara Sandersová, oficiální představitel Bílého Domu se nechala unést, když vyhlásila, že Rusko vyvinulo destabilizační zbraně. Jinými slovy, vlastně naznačila, že stabilizační zbraně mají samozřejmě jen Američani a jejich spojenci.

*Rusko pokračuje v destabilizaci regionální bezpečnosti a ignoruje mezinárodní normy, které zachovávaly mír v Evropě od roku 1945. Rusko chce změnit světový pořádek, rozeštvat NATO a podlomit vedoucí postavení USA, aby ochránilo svůj režim, potvrdilo svoji dominanci nad sousedy a dosáhlo velkého vlivu na celém světě. Kreml, aby dosáhl těchto cílů, je připraven zapojit celé spektrum ruské moci, včetně použití svých stále efektivnějších ozbrojených sil, řekl americký generál Scaparrotti.

*Jen idiot může tvrdit, že vojenské agrese zemí NATO jsou v souladu se západní demokracií.

*Na zahraničně-politickém směru Rusko přistoupilo k ofenzívním krokům na široké frontě. Pokud během dlouhých let demonstrovalo přání dosáhnout dohod se Západem, zajistit za cenu ústupků rovnováhu zájmů, snažilo se dělat svoje řečnické vystupování maximálně přijatelným v naději, že bude vyslyšeno, tak dnes všechny diplomatické pózy zamlčování najednou odhodilo. Vypadá to, že kompromisy už nebudou. Rusko spadne do náručí Číny, Íránu a Turecka.

*Samozvané Doněcká a Luhanské republiky (DLR a LLR) musí být pro vyplnění minských dohod rozpuštěny, oznámil zvláštní představitel USA pro Ukrajinu Kurt Volker při vystoupení v Hudson Institute. „V ukrajinském ústavním zřízení pro ně (pozn. DLR a LLR) neexistuje místo. Minské dohody jsou namířeny na obnovu suverenity a územní celistvosti Ukrajiny a tyto útvary musí být rozpuštěny,“ řekl Volker.

*Když hovořil o Číně, velitel STRATCOMu poznamenal, že Čína je nejrychleji rostoucím nepřítelem Spojených států. „Nikdo na světě se nerozvíjí rychleji, než Čína. Čína je nepřítel, který se vyvíjí rychleji než všichni ostatní. Nejrychleji se rozvíjejí v kosmickém průmyslu, ve vývoji nadzvukových systémů, sice stále ve většině kategorií zaostávají za Spojenými státy, ale oni se vyvíjejí zatraceně rychle,“ poznamenal velitel nukleárních sil USA John Hyten. Pokud jde o téma KLDR, řekl, že korejský problém se liší od problému s Moskvou nebo Pekingem. Přičemž Hyten zdůraznil: „Všechno, co děláme ohledně Koreje, se týká Číny. Všechno, co děláme vůči Číně, se dotýká Ruska. Všechno, co děláme s Ruskem, se týká všech ostatních. Rusko je nejdůležitější hrozbou pouze proto, že je v současné době jedinou hrozbou pro existenci Spojených států,“ řekl Hyten se svojí železnou logikou.

*Problémy současného světa by měly být zkoumány z hlediska asijských zemí a nikoli tak, jak si přejí původně jen euro-američtí bankovní piráti.

*Filipínský prezident Rodrigo Duerte, který netrpí politickou korektností ani přílišnými ohledy, prohlásil, že mnoho novinářů v jeho zemi, kteří zemřeli násilnou smrtí, si to zasloužilo. Pokud jsou žurnalisté zkorumpovaní, je jejich zabití oprávněné, řekl. Veřejně.

*To, co provádí Evropská centrální banka, lze nazvat kriminální činností. ECB je nejdůležitější, nikým nekontrolovanou a nedemokratickou institucí, která disponuje skutečnou a neomezenou mocí nad státy Evropské unie.

*Evropská rada požaduje příměří ve východní Ghútě. Aby, jak s černým humorem píše na FB Tereza Spencerová, nám ten džihád dočista nevymřel.

*USA trvají na tom, že se budou „kamarádit“ jen s těmi státy NATO, které navýší své výdaje na zbrojení – tedy na nákup amerických zbraní – alespoň na dvě procenta HDP. Když jsou ale Rusové teoreticky o takový kus před námi, vnucuje se (s lehkou nadsázkou) silný pocit, že nás USA donutí kupovat vlastně zastaralý šunt, který nám v případě války k ničemu nebude. Neuvěřitelné… ale reálné.

*Počas bombardovania bosniackych Srbov r. 1995 ruský prezident B. Jeľcin povedal: „Toto je prvý znak toho, čo sa môže stať, keď sa NATO priblíži k hraniciam Ruskej Federácie. Plamene vojny môžu vzbĺknúť po celej Európe.“ Ale Rusi boli príliš slabými na to, aby mohli prekaziť posun NATO smerom na východ, ktorý v každom prípade nevyzeral nejako hrozivo, keďže ani jeden z nových členov, okrem maličkých pobaltských republík, nesusedil s Ruskom. Alexander Gruško, ktorý bol vtedy námestníkom ministra zahraničných vecí, prehásil: „Členstvo Gruzínska a Ukrajiny v NATO je obrovskou strategickou chybou a malo by veľmi vážne dôsledky pre pan-Európsku bezpečnosť.“ Putin trval na tom, že pripojenie týchto dvoch krajín do NATO by predstavovalo pre Rusko “priamu hrozbu“. Jedny z ruských novín písali, že Putin vtedy Bushovi úplne jasne oznámil, že „ak prijmú Ukrajinu do NATO, tak prestane existovať.“

*Viceprezident Mike Pence na loňské konferenci AIPAC: „Každý svobodomyslný Američan stojí za Izraelem, protože jeho věc je naší věcí, jeho hodnoty jsou našimi hodnotami a jeho boj je naším bojem.“

*Martin Koller: Po pravdě jsem se obával, že ministryně obrany nechá pod tlakem zájmových skupin vládnout již bývalého náčelníka. Případně ještě horší možnost, že povolá z Bruselu Pavla, aby přesvědčil národ, že má jít radostně do jaderné války se zpěvem Ódy na radost, navíc v rámci eurosocialistického Bundeswehru Merkelové. Válečný štváč Pavel dostal nedávno vysoké americké vyznamenání za ohlupování lidí při propagaci války v Evropě. Kdysi se vyznamenání dávala statečným lidem, dnes takovým, kteří pro koryto zapomínají na svoji vlast a národ. Amerika se dost změnila a nikoli k dobrému. Ještě mohl dostat za odměnu noc s Albrightovou, Clintonovou, případně Sorosem. Zasloužil by si to.

*Tereza Spencerová: V pondělí Macron omezil pozdrav Vladimiru Putinovi k zvolení pouze na „přání ruskému lidu k politické, demokratické, hospodářské a sociální modernizaci země“.

*Zeman: V Rakousku dokonce vicepremiér Strache, ten řekl, že, teď nebudu přesný, že existuje místo, kde se lži stávají skutečností, nebo lži stávají pravdou, což je zpravodajství tamní televize ORF. A vicepremiér rakouské vlády dokonce tedy navrhl zrušení poplatků, koncesionářských poplatků, a rozpoutalo to tam jaksi velkou mediální bitvu. No, tak pravděpodobně taková bitva začíná i u nás.

*V současné neomarxistické relativizaci společnosti totiž platí: následek se stává příčinou, oběť pachatelem a šarlatánství vědou.

*Kněz Tomáš Halík: „Syřané prchají nejen před Islámským státem, ale i před tím damašským řezníkem Bašárem Asadem, který dnes za pomoci Ruska dělá v Sýrii genocidu. To, čeho se tam dopouští režim Vladimira Putina spolu s režimem Asadovým, jsou válečné zločiny. Skutečně tam bombardují nemocnice. Masakrují desetitisíce civilního obyvatelstva. A to jenom proto, aby se diktátor Asad udržel u moci, protože se stává loutkou v rukou Moskvy. Tady neselhává Evropská unie, tady selhává OSN. Protože v OSN je možné, že nedemokratické státy jako Rusko a Čína mohou zablokovat projednávání těchto zločinů. Podobný postoj zastává i KDU-ČSL. Jaká je skutečná alternativa, kterou Západ žádá pro Sýrii? Islámský stát, šaría? A to ve jménu svobody a demokracie syrského lidu?

*„Zahraniční politiku ČR budou tvořit experti z ministerstev zahraničí Německa, Francie a USA (až tam nebude Trump). Do prezidentského úřadu ČR bude kooptována Magda Vášáryová. Bude zaveden trestný čin hanobení republiky před západními spojenci. Vystěhování ambasády Ruské federace a její obsazení Knihovnou Václava Havla. Doživotní imunita pro Zdeňka Bakalu. Úplný zákaz médií označených za proruská,“ zmínil například Plesl a dodal i zmínku o zákazu obchodu s Ruskem a Čínou. Zbytek už dopíše Pehe, dodal.

*Představitelé evropských států navštěvují Írán a chtějí vyjednávat o jeho roli na Blízkém východě, přitom to vůbec není jejich věc, uvedl dnes Chameneí. „Je to náš region. Proč tu jste?“ dodal. O své činnosti hodlá podle íránského duchovního vůdce Írán diskutovat pouze s dalšími zeměmi v regionu. „Budeme vyjednávat s Amerikou, až budeme chtít být v USA,“ řekl.

*Erdogan: Plány Ankary pokračovat v operaci v Sýrii nelze považovat za agresivní. Je to Západ, který se během celé své historie opakovaně projevoval jako útočník a agresor, řekl turecký vůdce.

*Dnes už Erdogan otevřeně říká: Turecko neakceptovalo své nynější hranice dobrovolně. Naši praotcové se narodili za těmito hranicemi.

*Tereza Spencerová: Turecko je příliš malé na to, aby razilo vlastní politiku, ale dostatečně velké, aby kazilo politiku ostatním.

*Angela Merkelová je kancléřkou – už zase. „Nemohu rozpoznat, co bychom měli dělat jinak,“ řekla ona sama, v den voleb, 25. září.

*Krvavá Madla Albrightová: Nač má Amerika tak mocnou armádu, když ji nevyužíváme.

*Londýn podle Spencerové v dalším vývoji sází hlavně na šetření expertů Organizace pro kontrolu chemických zbraní (OPCW). V Sýrii tato organizace obvykle spolehlivě dosvědčí, že stopy chemického útoku vedou k Asadově vládě.

*Bety: Za 1. světové války bylo chemickými zbraněmi postiženo 1 297 000 lidí a 91 200 lidí zemřelo. Na rozdíl od tradovaného Německa první nepříliš účinné granáty s chloracetonem použili hned na začátku války Francouzi. Celkem Francie použila 36 000 tun, Německo 68 000 tun a Velká Británie 25 000 tun otravných látek. Výroba otravných látek samozřejmě pokračovala i po skončení války a to i v Československu.

*Tereza: Putin po večerech, kdy se už konečně pro ten den dovměšoval do chodu celého světa, lehce uondaně usedá v Kremlu za stůl plný čadících kádinek a začíná cosi vyvíjet třebas na té „bázi genetiky“… Experti poukazují, že kdyby v Británii provedli Rusové útok bojovým plynem, byli bychom svědci rozsáhlých evakuací, bylo by nemožné, aby práci lidí ve skafandrech přihlíželi zívající policisté a hasiči, a to tak že v bezprostřední blízkosti protichemické jednotky! Vypadá to, že je tady někdo silně nekompetentní, jestli vystavuje obyvatele UK ohrožení poté, co byla konstatována bojová otravná látka. Proč mlčí Scotland Yard?

*Peter Markup: Spojené království a jeho politici lhali o Iráku a jeho údajných zbraních hromadného ničení. Lhali o skutečných příčinách pádu letounu PanAm 103 nad skotským Lockerbie. Lhali a lžou o situaci v Libyi i v Sýrii, kde dodnes podporují teroristy. Hodláme podpořit mnohonásobné usvědčené lháře, kteří svojí agresivní politikou ohrožují celý svět a zhoršovat proto dále svoje vztahy s Ruskem? Toto by mělo být v zájmu naší země a jejích daňových poplatníků?

*Ivo Šebestík: Letecká válka NATO proti desetimiliónovému Srbsku byla patrně nejostudnější a nejzbabělejší válečnou akcí světových dějin, a vůbec si nezaslouží místo v dějinách vojenství. Na jedné straně potenciál téměř miliardy obyvatel nejbohatších států světa, na straně druhé deset miliónů Srbů (v zemi zasažené embargem), kteří půl tisíciletí bojovali za svoji zemi, a přitom vyvinuli takovou míru statečnosti a sebeobětování, o jakém se běžnému Američanovi ani nesní. Agrese NATO se uskutečnila bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN, neboť ji vetovaly Rusko a Čína. Tím musí být tato ostudná akce všude označována jako válka nelegální. Západní státy darovaly blízkovýchodnímu a severoafrickému islámu kus evropského území, ze kterého může do budoucna probíhat expanze islámského fundamentalismu.

*Rozruch způsobil váš status na facebooku ohledně 15. března 1939. Až takový, že o tom napsaly Lidovky.cz. „Před 78 lety nás obsadili dnešní spojenci. Už jen čekám, kdy se v médiích objeví, že to byla bratrská pomoc, která nás měla ochránit před Stalinem.“

*Socha svobody. Nestojí na území státu New York a dokonce není ani na ostrůvku města New York a darovali ji Francouzi a autorem je Alsasan a měla stát v Suezském průplavu, ale Británie byla proti.

*Napravit omyl v Unii znamená vytvořit nový.

*Na květnovém shromáždění své volební kampaně Trump prohlásil, že „jedinou důležitou věcí je sjednocení lidu – protože ostatní lidé nic neznamenají“.

*Donald Trump: Budeme vyhrávat tak moc, že se vyhráváním můžete i unavit.

*Slovensko založili chlapi, kteří utekli z Česka, které je majetkem Německa, řekl „šprýmař“ prezident Erdogan.

*Silvio Berlusconi má 81 let: Jsem jako dobré víno, s věkem se zlepšuju a teď jsem dokonalý.

*Myšlienka vydatej ženy: „Ja som veľmi rada, že mi manžela vybrali rodičia. Pri pomyslení, že som si takého kokota našla sama, by ma jeblo!“

*A Mozart? Nebyl vůbec chudý. Za hodinu si účtoval dva zlaté, což byl tehdy plat služky za půl roku, a za jediné veřejné vystoupení chtěl nejméně tisíc zlatých. Srovnáme-li jeho příjmy s platem hospodyně a porovnáme-li příjmy dnešních popových hvězdiček se současnými průměrnými platy, tak uvidíme, že doba se nezměnila.

*Karamzin: Rusko má dva problémy – hlupáky a cesty.

*Ještě v letech 829 a 1010 zamrzal Nil.

*Kapitalismus není nic jiného než vláda mezi sebou soupeřících mafií.

*Emile Zola: Bohatí muži bez zásad jsou pro moderní společnost mnohem nebezpečnější než chudé ženy bez počestnosti.

*Král Leopold vydrancoval konžskou slonovinu a kaučuk. V okamžiku, kdy belgický monarcha dokončil svou práci, bylo zmasakrováno nějakých pět až osm milionů Konžanů. Byl to největší akt genocidy v moderní éře před nacistickým holocaustem. Leopold byl dokonce i během svého běsnění v Evropě obdivován kvůli své počestnosti.

*V britském Parlamentu se zjistilo, že jeden z pěti zaměstnanců či poslanců, mluvím o ženách, byl vystaven nevhodnému chování či obtěžování ze strany členů „opačné pohlavní skupiny“. (Tak mně napadá – dá se vůbec ještě napsat, že muži a ženy jsou opačné pohlavní skupiny? Neurazím tím všechny homosexuály, lesbičky, transsexuály, všechny „kastráty“ a vůbec všechny?)

*Korporace Apple prodala v celém světě 2,05 miliardy smartphonů a počítačů. Přitom 750 milionů z nich již nejsou používané.

*Hnací ideologie světonázoru – neoliberálního řádu na fundamentu neustálého růstu je ideologie nádorové buňky. Ta je taky hyperúspěšná ve všech ohledech, ale jen do té doby, než zničí celek, který ji umožnil její „vysoce užitečnou“ proliferaci.

*Pokud máte peníze, je snazší obstarat si další. U nadání to moc nefunguje, vyšší nadání (nebo nějaká dovednost) vám vesměs neusnadňuje získat nadání nebo dovednosti další.

*Odvolávat se na wikipedii je dle mého úsudku čirá manipulace! Jako příklad uvedu Libyi. Jen škoda, že to nelze porovnat, ale vím na 100 %, že wikipedie je poplatná době, jelikož před rokem 2010 bylo psáno o Libyi něco zcela jiného než v roce 2016. Před rokem 2010 byl Kaddáfí málem pánbůh a po roce 2016 je zločinec nejhrubšího zrna! Tak co se vlastně změnilo? Kaddáfí a nebo wikipedie?

*Znal Albert Einstein osobně George Sorose? Domnívám se, že ano. Jak jinak by mohl prohlásit: Je snadnější denaturovat plutonium než zlého ducha v člověku.

*Když řadu málo kvalifikovaných úkonů zautomatizujeme, designová část bude bezplatná, tak nastane situace, kdy již jen velice malá část zboží bude mít tržní hodnotu.

*Pokud se člověk nevypořádá s okolnostmi, okolnosti se vypořádají s ním.

*Kategorii „obyčejného člověka“ s těmi nejlepšími úmysly a v duchu své vrozené laskavosti charakterizoval Karel Čapek v několika svých textech, ať už přímo či nepřímo, jako člověka, který nemůže opřít svůj vliv a postavení ve společnosti o funkce či o majetek.

*Ostatně Bůh se musel při aktu stvoření výborně bavit, když za univerzální a nezměnitelný základ živé hmoty ustavil požírání jednoho tvora druhým. Kdo považuje Boha za milujícího, spravedlivého a laskavého, měl by se nad tímto detailem alespoň na chvíli zastavit v hlubokém rozjímání.

*Když v únoru 1600 upalovali v Římě Giordana Bruna, psal tehdejší tisk úplně jako přes kopírák, že na Campo de Fiori shořel prokletý kacíř, zplozenec pekel.

*Slyšte nevídané vyprávění o Češích, nejhorší to pakáži pod sluncem, která zradila pravou katolickou víru. Lid v celém království jest pijácký, obžerství oddaný, pověrčivý a chtivý novot. Šlechta slávychtivá, válek zkušená, pohrdající nebezpečím a ve slibu stojící, ačkoliv jest velice nesnadno utišiti její nenasytnost. Takto se snažil slavný humanista Enea Silvio Piccolomini (pozdější papež Pius II.) upoutat čtenáře své kroniky, dopsané roku 1457. Šlo patrně o vůbec nejpopulárnější zahraniční zpracování českých dějin středověku. Svou kroniku nazval Historii českou. Z pohledu Eneova byla česká koruna zemí prolezlou odpadlíky a heretiky.

*Z Remarquova románu Na západní frontě klid (1928): Kropp navrhuje, aby se vyhlašování válek dálo po způsobu lidových veselic se vstupenkami a s hudbou jak u býčích zápasů. Potom by se v aréně měli do sebe dát ministři a generálové obou stran a všichni v plavkách a všichni ozbrojeni dřevěnými holemi. A za vítěze by byl vyhlášen stát, jehož reprezentanti to přežijí. Bylo by to lepší než zde, kde po sobě střílejí lidi, kteří za nic nemohou. Návrh se líbí.

*V Evropě měly jako první volební právo finské ženy, a to od roku 1906 – tedy v rámci carského Ruska.

*Sobčakova byla schopná pronést perlu: „Proč vytváříme armádu? Nač ji potřebujeme? Západ k nám nikdy nepřicházel s válkou.“ Nikdo jí neřekl: Co to proboha meleš? Nauč se dějepis. Hitler a Napoleon k nám snad vtrhli s kulturní misí? A my jsme jen nepochopili jejich blahé záměry?

*V roce 2014 zaplatila Ljubov Černuchina, manželka náměstka ruského ministra financí, 160 000 liber za právo zahrát si tenis s Davidem Cameronem a Borisem Johnsonem. Tato žena od roku roku 2012 věnovala britským konzervativcům celkem 514 000 liber.

*Německý kancléř Helmut Kohl (CDU) pronesl legendární vtip: Některé děti věří, že peníze pocházejí z bankomatu – a někteří dospělí si myslí, že evropské dotace jsou z Bruselu.

*Gender studies. To je něco jako árijská fyzika nebo lysenkovská biologie dneška. Každá totalitní ideologie si vymýšlí své vlastní pavědy. Neomarxismus není výjimkou.

*V čele tehdy stála KSČ, která měla od roku 1960 zakotvenou svou vedoucí úlohu v Ústavě. Tu pasáž tehdy před lety formuloval se svým týmem právník Zdeněk Jičínský. A tentýž právník, nyní už starší, ji v roce 1989 z Ústavy zase vyndával. Dějiny prostě fungují dokonale a doktor Jičínský stačil na všechno.

*Rok 2002 byl rokem, kdy Boris Běrezovskij vykřikoval na každém rohu, že jak Putina k moci dosadil, tak ho také odtamtud zase sesadí.

*Kohn a Rosenzweig se pohádají a hádka končí u soudu. Soudce vynáší rozsudek: Zde přítomný obžalovaný Kohn je povinen veřejně vyhlásit, že to, co pověděl o Rosenzweigovi, není pravda. Nechť pronese: Rosenzweig není lump! Kohn přijímá rozsudek a prohlašuje: „Rosenzweig není lump?“ Na to soudce: „Pane Kohne, tak to ale být nemělo!“ „Dohodl jsem se se soudem na slovech, nebo na melodii?“ Tímto způsobem postupuje ČT více než obvykle a to v různých variacích.

*Holmesi, co myslíte, kdo je vinen v otrávení Skripala? No kdo, osobně Putin! Proč, Holmesi? To je přece jednoduché, Watsone: Nebýt Putina, nemuseli jsme otrávit Skripala.

*Víte, proč neotrávili Gorbačova nebo Chodorkovského? Protože kdyby tohle hodili na Putina, tak jeho rating vyskočí na 98 %!

*U otráveného Skripala a jeho dcery se našel samovar, balalajka a případně i pas Vladimira Putina. Skripalovi příbuzní v Rusku podotýkají, že kromě důkazů vlastně není ani samotný Skripal, protože „nikdo neví“, kde je, nebo jestli je živý nebo mrtvý a tak vůbec.

*Pellegrini: Slovensko nebude dělat zbytečná divadelní gesta.

*Sergej Lavrov: Môžete si byť istí, že budeme na to odpovedať. Dôvodom je to, že by nikto netoleroval takéto chrapúnstvo. My to tolerovať tiež nebudeme.

*The Saker: Stávající situace přinejmenším ukazuje, že zastupitelská demokracie nefunguje. Že respektování práva se vztahuje pouze na slabé a chudé. Že západní hodnoty byly nyní redukovány na smutný vtip. Že kapitalismus pro své přežití potřebuje válku a ovládání světa. Že se anglosionistická říše hroutí a že jedinou otevřenou otázkou zůstává jak a za jakou cenu. Je mi jen záhadou, zda američtí politici skutečně chtějí ztratit svou zemi kvůli malé klice arogantních a pompézních britských oslů, kteří si myslí, že ještě představují impérium? Podívejte se na Borise Johnsona, Theresu Mayovou nebo Gavina Williamsona. Opravdu jste připraveni zemřít na obranu zájmů těchto degenerátů?!

*Pavel Janíčko: Ale největší průlom do dlouholeté tradice se podařil asi v oblasti práva, kdy se dozvídáme, že k odsouzení kohokoliv nejsou potřeba důkazy, ale stačí princip, že jeho vina je „highly likely“, tedy vysoce pravděpodobná. Vzpomínám si na oprávněné kritiky „právních“ koncepcí tvrdících, že důkazem je přece přiznání příslušné osoby, neboť takové přiznání lze samozřejmě vynutit, jak se to dělo za inkvizice, za Vyšinského v SSSR a jak by o tom mohli dnes referovat američtí experti používající metodu „waterboarding“. Naši západní „spojenci“ tak jedním rázem smetli všechny základní právní principy a svým způsobem usnadnili práci všem soudním instancím na celém světě, k čemu nějaké dokazování, stačí vyhodnotit, co je v dané případě „highly likely“, a je to. Vynesení rozsudku dle hesla: Čin se obviněnému sice nepodařilo prokázat, ale dalo se to od něj očekávat.

*Čína koordinované akce Západu vůči Rusku označila za hrubou a nekulturní formu chování. Skutečnost, že hlavní západní mocnosti se mohou spojit a vynášet soudy vůči jinému státu, ignoruje mezinárodní pravidla a postupy, což vyvolává značné obavy. Během studené války by se žádná západní země neodvážila k takové provokaci, ale dnes se to dělá. Takové činy nejsou ničím jiným než formou šikany Západu, který ohrožuje celosvětový mír a spravedlnost, uvedly Global Times. Západ je jen malá část světa, dodaly Global Times.

*Doporučili bychom USA, aby se zdržely jakýchkoli akcí, jež by mohly poškodit obchodně-hospodářské vztahy dvou zemí, jinak se samy dostanou do jámy vykopané pro jiné, prohlásil mluvčí čínského ministerstva obchodu Gao Feng.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
idiotronic
31. 3. 2018 4:53

Štěpán Kotrba píše o hrůze volených zástupců z možnosti postihu za jejich hříchy, (Okamura) , ale třeba S.A.Hošek v článku o likvidaci OKD ( NR 2016) vyjadřuje názor, že je běžné, že kandidát, který je zvolen, se nepovažuje za správce veřejných statků, ale za shůry povolaného majitele. A pro odkoupení vody nazpět (Vojtěch Filip) by bylo možné uspořádat celonárodní sbírku, jako roku 1968 výkup zlata na Fond republiky. Analogie obou situací je zřejmá. Možná i perspektiva zpětného odkupu je stejná. Majitel bude v Basileji. Mně zahraniční vlastník vody vyhrožoval, že pokud po úmrtí předchozího plátce nedodám souhlas všech spolumajitelů domu,… Číst vice »