Výzva k vyjádření názoru na stržení sochy maršála I. S. Koněva v Praze

Jako jednotlivci a jako občané této republiky jsme hluboce pobouřeni vandalským činem stržení pomníku válečného hrdiny a osvoboditele Prahy maršála I. S. Koněva spáchaným na náměstí Interbrigády v pátek 3. dubna 2020, a to z vůle, ale správněji ze zlovůle představitelů Prahy 6. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář den po tomto činu, tedy v sobotu ve vysílání České televize přiznal, že k odstranění sochy využila radnice Prahy 6 období nouzového stavu a omezeného volného pohybu, takže dlouho chystaná akce stržení maršálovy sochy se tak mohla obejít bez veřejných protestů.

A tak tedy to, co se tito zloduchové báli provést za normálních podmínek a za běžné přítomnosti lidí, bylo provedeno pokoutně a v situaci, kdy jak strach ze zákeřné nemoci, tak z občanské poslušnosti vládnímu nařízení nevzdalovat se zbytečně ze svých domovů držely Pražany doma, čímž se na vyprázdněném náměstí Interbrigády zločincům otevřely dveře k jejich činu dokořán.

Protože zastupitelstvo Prahy 6 na čele se svým starostou Kolářem vedla k jejich činu jediná pohnutka, již nemohlo být pochopitelně nic jiného, než co možno nejsurověji a nejbrutálněji potupit a urazit ruskou vládu i ruský lid, a svoji vlastní žlučovitou nenávist k oběma představit navíc též jako nenávist všeho českého lidu, považujeme za spravedlivé, aby našim občanům byla dána možnost uvést tento záměr na pravou míru a přímo k Rusku a jeho lidu vyjádřit svůj názor na to, k čemu v pátek. 3. dubna v Praze 6 došlo.

Tento svůj názor máte možnost napsat ruskému velvyslanectví v Praze, jehož mailová adresa je: embruscz@mid.ru

Podepsáni:

Lubomír Man, spisovatel
Evžen Scholler, akad. sochař

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
8. 4. 2020 12:03

Rusové nejsou hloupí a dokáží odlišit, co udělá nějaký psychicky labilní parchant a co udělá vláda. To mlčení vlády je ten horší signál. Řiťolezci tu budou vždy, ale vláda by konat měla. Ještě štěstí, že máme alespoň dobrého prezidenta. Pan prezident prostřednictvím svého mluvčího vyjádřil jasné pobouření nad touto sprostou a podlou akci havlistů, která se dá srovnat s činem fašistů. Nemohu ale pochopit trapné mlčení vlády, tzn. pana premiéra, ministerstvo vnitra a v neposlední řadě ministerstvo zahraničních věcí. To jako tihle šašci – starostové (kolář, hřib, novotný) určují naši zahraniční politiku? V situaci, kdy jsou ohroženy diplomatické vztahy s… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  Botičky od Diora
8. 4. 2020 12:14

V Rusku prezident podepsal zákon, které takové činy přísně odsuzuje.
https://cz.sputniknews.com/nazory/2020040811771793-putin-podepsal-zakon-o-odpovednosti-za-poskozeni-valecnych-pamatniku-vcetne-zahranicnich-spada-pod/
Pokud budou žádat z Ruské federace o vydání zločince Koláře, neměla by naše vláda tomu nijak bránit. Ústavní zvyklosti jsou ústavní zvyklosti a precedens existuje.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
8. 4. 2020 17:03

Ministr obrany Sergei Šojgu požádal šéfa ruského federálního Vyšetřovacího výboru, Alexandra Bastrykina, navrnout a co nejdříve začít stíhání zahraničních činitelů, odpovědných za demolici památek sovětských občanů – „Mluvíme o „nejodpornějších představitelích státních a místních orgánů“, kteří rozhodují o demolici sovětských památkových zařízeních. Zejména 3. dubna 2020 byl v Praze, z iniciativy starosty městské části Praha-6 demontován a odstraněn památník osvoboditele města, maršála Sovětského svazu I.S. Koněva“, připomněl Šojgu.

Kdo nechce mluvit s Lavrovem, bude muset mluvi se Sergejem Kužugetovičem. Cecilko, odevzdáváme našeho koláře do služeb vědeckotechnické revoluce :-)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Botičky od Diora
10. 4. 2020 8:23

„Bojím se o svého syna, starostu Prahy 6. Kdyby to nebyla ruská vojenská rozvědka, tak mávnu rukou, přiznává bývalý diplomat Kolář.“
Pozdě bycha honiti, Koláři. Ne nadarmo se říká, že jablko nepadá daleko od stromu….
Nesmíme také zapomenout na jedovatou houbu co sedí na magistrátu + zdegenerovaného a věčně zfetovaného Novotného. Prostě banda debilů a záškodníků. Velký Petříček nad nimi drží ochranou ruku a píše protestní noty do Moskvy.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Botičky od Diora
10. 4. 2020 12:34

Jooo, koláři, měls myslet dříve než skočit amíkům na lep. Jak se ti teď spinká, hnuse? Hlavní vyšetřovací oddělení vyšetřovacího výboru Ruska zahájilo trestní řízení v souvislosti s demontáží pomníku sovětskému maršálovi Ivanovi Konevovi v Praze, uvedla oficiální představitelka oddělení Svetlana Petrenko. Zpráva na webu TFR uvádí, že případ byl zahájen na základě trestného činu podle části 3 čl. 354.1 trestního zákoníku (znesvěcení symbolů vojenské slávy Ruska, spáchaných veřejně). „Tímto cynickým jednáním pražské městské úřady hrubě porušily závazky, které Česká republika přijala v rámci dvoustranných dohod s Ruskou federací, prokazující jejich ignorování společné paměti a historie boje sovětského lidu proti… Číst vice »

racek
racek
8. 4. 2020 22:47

To máte tak. Za komoušů se objevila Charta, podepsalo jí pár lidí a psalo se o ní po celém světě a srana a vláda se mohli pominout. Dnes na to jdou jinak. Prostě si toho nevšimnou.
Samozřejmě, s textem petice souhlasím. Jako asi každý slušný člověk. Bohužel, naše mládež už je zcela převychovaná, jak všude sleduji. Dnes zrovna zahradník, který mi dělal jarní prořez a vertikulaci na zahradě. Přitom takový šikovný chlapec.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
9. 4. 2020 9:06

Bylo jen otázkou času než dostaneme vyúčtování za zločiny předků: Trestný výprava „legionářů“ (čti „vrahů a zlodějů“) v altajské vesnici Košelevo, fotky památníku s jmény obětí 1. Дедяев Алексей Владимирович, 62 года 2. Зайков Фёдор Михайлович, 30 лет 3.Ударцева Варвара Ивановна, 12 лет Dvanáctiletá holčička!!! 4. Чуркин Дмитрий Алексеевич, 65 лет 5. Чуркин Григорий Дмитриевич, 27 лет 6. Тюленев Исай Николаевич, 55 лет 7. Бледных Климентий Власович, 40 лет 8. Нагорных Филипп Иванович, 18 лет 9. Юшин Иван Петрович, 27 лет 10. Лупарев Иван Михайлович, 33 года 11. Шадрин Алексей Васильевич, 48 лет. 12. Харитонов Яков Иванович, 33 года https://colonelcassad.livejournal.com/5776932.html… Číst vice »

asym
asym
9. 4. 2020 14:17

Spolek pražskejch paňáců kteří kormidlují podobně jako řeporyjské prasca …. a ostatní mlčí obtěžkáni spoluvinou, hypotékou či špatným svědomím: https://www.youtube.com/watch?v=w8UARDgB1wk

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  asym
9. 4. 2020 15:37

Nechtěli jsme socialismus, máme kapitalismus…
„A hovno kapitalismus máme!“ Egon Bondy

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
10. 4. 2020 12:09

ČT k trestnímu stíhání – komentář, čas od 2:06 zde
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/220411058330410