Smutno nebo veselo?

V uplynulých dnech, za časů koronaviru, se české balkony na sídlištích, aby to bylo dobře slyšet, rozezvučely písničkou slov novodobého lidového gurua Zdeňka Svěráka. Lidé vystoupili z mělkých hlubin svých sídlištních příbytků na balkóny a pěli. Kdo uměl hrát na hudební nástroj, vynesl jej a hrál tu jednoduchou písničku. Dá se pochopit, že lidi strhla atmosféra spolubytí, cítili se spojeni s ostatními v době tak náhlé nejistoty, o níž nikdo nevěděl, co znamená, kam směřuje a kde skončí.

Každou opuštěnost lidské bytosti, existenciální chaos duše snižuje vzájemná solidarita a lidská blízkost, vědomí, že v tom nejsem sám. A tak se z balkónů linula slova „nemít prachy, nevadí, zažít krachy, nevadí.“ Lidé zpívali a zpívali rozradostněni, že se také na vteřinu zalesknou na televizních obrazovkách veřejnoprávní televize: „Mami, mami, hele, v televizi je náš balkon, vidíš to, to je, co,“ a na chviličku měli hezký pocit sounáležitosti. Nepochopitelné na celé věci nebylo to, že lidé zpívají, to je vždycky dobře, když se „zpívá, aby se neumřelo,“ ale divné bylo to, jaká slova vydechovali vstříc noční obloze, která byla průzračnější než jindy, protože se z velké části zastavila průmyslová výroba. Měsíc byl v onu bezměsíčnou noc ve znamení Berana. Měl zastřenou tvář, jakoby se na lidskou zmatenost nemohl dívat. Jak je v tradici horoskopů známo, lidé zrození ve znamení Berana jsou realističtí, materiálně založení lidé. Hvězdy v ty dny tedy napovídaly, že se bude přehodnocovat vztah k penězům, a všeobecně k majetku. A lidé také zpívali:

Chceš-li, trap se, že ti v kapse
Zlaté mince nechřestí,
Nemít žádné kamarády,
Tomu já říkám neštěstí.

V jiné době, v jiném čase, možná na jiné planetě, ne za časů cholery, pardon, pandemie koronaviru, by ta sladkobolná písnička byla roztomilá a kéž také pravdivá. Nejnepochopitelnější na všem bylo, že mnoho ze zpívajících lidí právě přicházelo o své živnosti, své další živobytí, plíživě přicházelo o svá místa ve firmách, psaly se výpovědi… Bylo dost nejasné, proč zpívají, že nemít prachy nevadí a že nevadí, když v kapse nechřestí zlaté mince, že zažít krachy nevadí.

Bylo pravdou, že nemnohým v kapse zlaté mince chřestily, a ti tu písničku s klidem zpívat mohli, ale nás lidičky ze sídlišť čekají krušné časy. Stát se k nám sice choval kupodivu docela přátelsky, když se snažil hledat cesty, jak nenadálou krizi všeho překonat, i když se poznenáhlu začínalo zdát, že to bude nad jeho síly. Chtěli jsme – a do jisté míry z hlediska zachování našeho živobytí – oprávněně, své mzdy, náhrady za provozování živností a také náhrady za zisk, co nám ušel. Chtěli jsme sice snít a zpívat písničky, protože to bylo příjemné a vzdalovalo nás to od reálií života samého, ale také jsme chtěli zpět své minulé jistoty. Proto bylo dost nejasné a nejapné, proč zpíváme nemít prachy, nevadí, když za dveřmi čekají strašidelné splátky hypoték, nájmy, staré dluhy a exekuce, které se vždy dočkají. Dokonce se říká, že ani válka dluhy nesmaže. Možná jsme ve chvílích zpívání, že nám nevadí krach, mysleli, že nám všechen minulý těžký nebo dokonce nepodařený život někdo odpustí, že nám snad smázne i nájmy a budoucí splátky.

Pozapomněli jsme v těch dnech na dobré staré české rčení „kde nic není, ani smrt nebere“. Spolehli jsme se na stát jako všemocného demiurga chatrného bohatství, že nám u příležitosti této vyšší moci, která zaplavila celý svět, pomůže. Možná, že jsme si mysleli, že za pár měsíců vyjdeme ze svých bytů nijak ničím nezraněni, nasedneme do škodovek a odfrčíme na chalupu, na chalupu a v kapse dukáty. Jak bylo řečeno, stát se sice snažil, vydával miliardy, ale také chřadnul a chudnul, ale to jsme nechtěli slyšet, a tak jsme bezduše (bez duše?) zpívali nemít prachy, nevadí, a mysleli si, že nám je někdo někdy – tedy nejspíš stát, kdo jiný – dá.

Přitom svět se tiše a neúprosně mění do podoby, o které jsme nic nevíme a netušíme, jaká bude. Mění se totiž paradigma všeho. A není ani v nejmenším jasné, jak svět DEN POTÉ bude vypadat.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
8. 4. 2020 13:00

Lecos začíná vylézat na povrch. Doufám,že příjde nikoliv to,co si přeje Gates se svou investicí do 7 továren na vakcíny,nýbrž že se vývoj věcí budoucích bude ubírat jinak,než si to přejí psychopati těžící z pandemie. Už brzo totiž zazní k jeho generálním poskokům památná znovu slova starého Rotschilda : „Kupujte,dokud na ulicích teče krev !“ Bylo by to nádherné zazpívat jim “ nemít prachy,nevadí…“ a doprovodit je do rukodělné výroby,třeba roušek, ať nejsme tak zlí,jako komunisté u nás po válce a hlavně po ´48.

orinoko
8. 4. 2020 15:25

Jedno z moznych reseni podle meho nazoru: Do hospod se bude chodit jako na smeny. V liche dny ti narozeni v liche roky, v sudych pripadech opacne.

Ale jinak TOHLE nema chybu. Kupodivu cele v rustine. I s ceskym prekladem.

https://janica9.wordpress.com/2020/04/07/promoreni-morem/#comments

orinoko
Reply to  orinoko
8. 4. 2020 15:31

V debate se musi az k casu nekde kolem 16, 40. Je to video.

Gatta
Gatta
8. 4. 2020 17:37

„Chceš-li, trap se, že ti v kapse
Zlaté mince nechřestí,
Nemít žádné kamarády,
Tomu já říkám neštěstí.“

Krásný text, vzniklý v době kdy nás v životě čekala (chtě – nechtě) “ jen samá pozitiva a sociální jistoty“.

Dnes mi takové panelákové zpívání spíš připomíná jiný film, kde je slogan: „Žijem si jak na zámku, ať to trvá věčně“.
https://www.csfd.cz/film/6200-pahorek/videa/?type=3

orinoko
8. 4. 2020 18:12

Nastin udalosti DEN POTE. Osmansky praseci mozek dostal mesic NATO, aby pacifikoval svuj terodobytek v Syrii. Presneji receno, lhuta bezi od 6. 3. Samozrejme jako vzdycky z toho nic neni. Zato na syrske uzemi presunul hromadu svoji ozbrojene vozby. Ve vzduchu je spousta dronu, a Rusko provadi pruzkum nizkoleticimi stihackami.
Je jen otazkou dnu, mozna hodin, kdy se spusti bombardovani a pozemni akce. Staci , aby k uhone prislo jedine ruske letadlo a nasledny uder bude znicujici.
V Libyi v Benghazi probehla slava. Mohutne shromazdeni oslavovalo Haftara a botama castovalo podobiznu Saradze. Bylo tam hodne kmenu ze saharske casti Libye.

Jan Kristek
Jan Kristek
8. 4. 2020 18:47

Konečně je první studie na imunitu na koronavir – na Aeronetu, s odkazem na čínský zdroj v angličtině.
Výsledky jsou dost překvapující: imunita vzniká převážně u starých lidí, u mladých mnohonásobně méně. V případě „promoření“ se budou mladí infikovat znovu a znovu, což nepřežijí. …To bylo keců: „Promořme populaci, ať vychcípají důchodci!“

Patrik
Patrik
Reply to  Jan Kristek
8. 4. 2020 20:42

Jak ještě někdo může věřit Aeronetu, který toho, který stojí za odstraněním sochy Koněva, SCHWARZENBERGA a TOP09, hájících zájmy Kalergiho Panevropy, Vídně a sudeťáků,označil za jediného českého vlastence?! A který je bezkonkurenčně největším šiřitelem antisemitismu v Česku (co článek, to proti Židům), přičemž vůbec neříká nic o tom, co se jmenuje „dvakrát nevstoupíš do stejné řeky“ . Kdo nerozumí, tak od doby sjednocení Německa opětovně budovaný antisemitismus už není o vytvoření nového Hitlera, ale o tom, že nově jeho roli má splnit islám. A ten nezná většího nepřítele, ne je Izrael a tedy Židé (v a v souhrnu Bible, tzn.… Číst vice »

Jan Kristek
Jan Kristek
Reply to  Patrik
8. 4. 2020 22:18

Z toho důvodu jsem také kontroloval zdroj.

racek
racek
Reply to  Jan Kristek
8. 4. 2020 22:39

Kupodivu jsem si toho taky někde dnes ráno všiml a byly to větší noviny. Jen mám dojem, že to nebyla zpráva z číny. Možné to je. O tom že není prokázáno že by po uzdravení následovala nějaká významná imunita. Tak uvidíme, moc dobrí zpráva by to nebyla.

orinoko
Reply to  Patrik
9. 4. 2020 3:17

Tak treba ja osobne ho ctu.A nevidim duvod , proc to nedelat. To bych mohl vynechat take treba Zvedavce. Ten je na tom udajne podobne. Take antisemitsky, coz je sam o sobe demagogicky pojem.
Aeronet je prosudetacky? Proc majitele tedy prohanejsi rezimni infodementi po parkovisti, aby ho diskreditovali?

orinoko
Reply to  Patrik
9. 4. 2020 3:30

Tak jsem si trochu Aeronet prosel. A nic tady konkretne kritizovaneho jsem tam nenasel. Vznika tedy otazka, co tato reakce sleduje? Ze by odkopana selka?

orinoko
Reply to  Patrik
9. 4. 2020 3:45

https://aeronet.cz/news/radnice-prahy-6-vyuzila-zakazu-shromazdovani-kvuli-coronaviru-a-nechala-odstranit-sochu-marsala-sovetskeho-svazu-a-osvoboditele-ivana-stepanovice-koneva-z-namesti-interbrigady-v-praze/

Tak Aeronet stoji za odstranenim sochy Koneva. Opravdu? Tak to jde o nejakou mimoradnou schizu. Ja osobne to vidim uplne jinak. OM se stava semenistem fejku , ktere si nekteri obzvlast inteligenci obdareni jedinci jeste lajkuji.
Kdo mysli, tomu to dochazi. A kdo nemysli, tak „diskutuje“.

Martin (už bez taky m)
Reply to  orinoko
9. 4. 2020 7:19

Ahoj orinoko, já osobně ho nečtu. Vím že nejsem žádné „kritérium“, ale nelíbí se mi přístup některých pisatelů tam. Nemá to u mne nic s „antisemitismem“, ale s tím že jsem drobet „háklivý“ na to když mi někdo říká CO A JAK si mám myslet… K tomu se totiž snažím (přes vědomě respektované vlastní chyby a omyly) dopracovat v životě sám. I když každý nepochybně víme, že často jsme to „dopracovali“ do ne moc veselého, nemám zájem se řídit „nenápadnými přikázáními“ nějakého „VK“ a podobných. Nikdo a nikde nám nenabídne ani „hotovou“ pravdu ani skutečnost. Pravda není houska na krámě.… Číst vice »

orinoko
Reply to  Martin (už bez taky m)
9. 4. 2020 8:10

Cau, s tim muzu jen souhlasit. Snazim se to delat take tak. Tim spise me pak jaksi na zaklade vyse napsaneho musi zajimat „Patrik“. Konkretni prispevek je bez jedineho zdroje, zatimco jindy jimi tentyz autor oplyva. Aeronet jiste neni vizionarem politiky, ale to neni nikdo. Ja osobne veci z Aeronetu beru ponekud s rezervou , ale zaroven nemuzu prehlednout okolnost, ze AE je pomalu nejvetsi otloukanek mainstreamovych ritolezcu a rezimnich bukacu vseho druhu. A pokud je napadan naprosto brutalne a lzive i na alternative, tak se musim ptat, jak se veci vlastne maji. Kdo je kdo, o co mu jde,… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  orinoko
9. 4. 2020 8:05

Přečetla jsem si odkaz na Aeronet a také jeho odsouzení ohledně pomníku nechápu. S čím v tom článku ale nesouhlasím
je tvrzení, že se Stalin stal v roce 22 absolutním vládcem. To je buď hrubé nepochopení skutečnosti, nebo vědomá lež
převzatá od ukrů. Ale jedno je jisté. Pokud radnice opravdu původně chtěla odstranit pomník na Den vítězství, tak je
to bezesporu fašistické hnízdo.

Patrik
Patrik
Reply to  orinoko
9. 4. 2020 11:50

„Tak jsme blbci, no a co…“ Orinoko, není moje vina, že Vám stačí kamínky, zatímco mne zajímá mozaika. A není moje vina, že si neumíte poskládat 2+2 a že tedy jeden článek(a nejeden podobný) je pro Vás důkazem alternativy. A polopaticky: není moje vina, že nevidíte souvislost: „TOP 09 a socha Žukova“ na straně jedné a označení hlavního vodiče TOP 09, prosudeťáckého a globalistického Schwarzenberga, za JEDINÉHO ČESKÉHO VLASTENCE proto, že je proti Izraeli a proti Židům. A že tedy nevidíte, že svržení sochy maršála, který osvobodil Osvětim, je nacistickou symbolikou (obvzláště, když se tak stalo po vzoru banderovců,)kteří před… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
9. 4. 2020 12:12

Více v mém komentáři zde https://outsidermedia.cz/prazska-spina-se-vyporadala-s-marsalem-ktery-prahu-uchranil-pred-osudem-varsavy/#comment-96391 A také v komentáři zde https://outsidermedia.cz/hanebnost-prahy-6/#comment-96483 kde zdůrazňuji odkaz na článek „Starosta a NACISTA Kolář DEMONTÁŽÍ KONĚVA NEPŘÍMO POPŘEL HOLOKAUST“ a na komentář pod ním, o hlasování OSN a EU proti Izraeli. Pro úplnost: „Proč přesně jste tedy hlasoval proti bodu, který podle vás ztotožňuje kritiku Izraele s antisemitismem?“ https://www.respekt.cz/politika/schwarzenberg-kritika-izraele-a-antisemitismus-neni-totez Odpověď samozřejmě – blá, blá, blá…. A Aeronet dělá přesně to, co je v globálních zájmech a pro úplnost dodám, že kritizuje i Putina, byť ten velmi dobře ví, proč Izrael označil za rusky hovořící zemi (a proč přes nejrůznější provokace Izrael nebombarduje tak,… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
9. 4. 2020 12:31

A jestli Vám to pořád nedochází, nebo to snad nedokážete pochopit, tak Hitler celou Evropu k tažení na Rusko zfanatizoval právě antisemitismem. A protože historie se právě opakuje, tak běží stejný proces. Ten ale s tím rozdílem, že spolupráce Německa s muslimy dostala vyšší level, než za Hitlera – viz Hitler a JERUZALÉMSKÝ (!) – nikoliv tedy izraelský (!) muftí Husajní https://cs.wikipedia.org/wiki/Am%C3%ADn_al-Husajn%C3%AD a proto Putin právě přes Izrael (a Ukrajinu) brání tomu, aby se historie zopakovala, tentokrát ovšem v podobě třetího džihádu. Ale pokud Vy si přejete, aby se Jeruzalém stal hlavním městem islámu (čehož nástrojem je Palestina) tak věřte… Číst vice »

orinoko
Reply to  Patrik
9. 4. 2020 12:56

Najde se tu nějaký ochotný TRANSlation? Já si v klidu užívám jarní 111 na predzahradce mého oblíbeného podniku. Jsem tu sam, ale lidi už vylezaji z nor.
V bicyklech jsem cyklicky nakoupil nakoupil potřebné a vyhlédl nové kolo. Na lidský pohon. Prý mě budou muset změřit na posedu, aby mě nebolely zada. Jj, pokrok nezastavis.
OM se vyčítá jednomyslnost. Ta tu nebyla nigdy.
Jednota rovnez.
O COOP nemluve.
Je nadherne. Fotr 111 nakopal rit 666 , a to nemá chybu.

orinoko
Reply to  orinoko
9. 4. 2020 13:07

Začali se mi ozývat znami od duny, kdy dorazim. Tam to má grady. Řešíme s pytlíky a burtiky na 111 vektorový tah ruskeho Suchoje a finanční prusak emerickeho chuje.
Kolem hezkých holek chlapi tvoří hvezdici, neb se to vyplati. Jak 111 jede ve svém voze po obloze , tak se hezké ženské otáčejí , jako slunečnice každý den.
A kdo je zrovna IN , to se pozná , že Má ZVEDNUTOU PRDEL!!
Tady je třeba někomu konečně zvednout mandle.
😎

orinoko
Reply to  Patrik
9. 4. 2020 12:38

Koukám NATO jako vul😎…. Odkopana selka. A nevidím nic jiného než perfidni mysleni.
PeriFERIE? Pro mě osobně jsou to především naše domácí lany, louky, a písečná duna poblíž nudy pláže u Vlkova.

hudryper
hudryper
Reply to  orinoko
9. 4. 2020 13:13

Svět a důležité události v něm se blíží rozvrhu v megablázinci. Za těchto okolností drobné pseudopoznatky nicka Patrika jsou hluboko pod limitem pro všudypřítomný šum vytvářený lidmi,kteří se cítí povoláni k hodnocení jiných. Sleduji aeronet pravidelně od samého počátku a proto jsem musel narazit na chyby v prezentaci jeho poslání. Většinou vytváří v Česku informační pole pro síly,jež zatím soupeří s neocony a us.deep state, k čemuž potřebuje naši čtenářskou důvěru,abychom mu uvěřili hlavně to,co potřebuje zanést do našeho vědomí.Aby se tak dělo,musí zveřejňovat snad z 95% pravdivé zprávy. Jiná otázka je,odkud je čerpá,samozřejmě.Ale jako zdroj informací,které se jinde nedovíte… Číst vice »

orinoko
Reply to  hudryper
9. 4. 2020 14:07

Ještě jednou cau… To snad není ani mozne… Právě teď mi do sluchátek s vynikajícími charakteristikami píše svoji fenomenální kytarou Steve Vai ten starý příběh DD. To dlužím OM stejně jako janice úplně jiný s jinými aktery. Jenže … je to technicky slozite, už jsem to zkoušel. Ale ta věc od S. Vaie je hrozně svudna. Ta konkrétní je prostě ženská. A jak už dávno říkal ruský klasik – kytara je jako ženská , ňadra , pas, boky … A jak filosofický dodal Horníček , nejlépe hraje tehdy, když se k ní přistoupí z té správné strany. A už mi… Číst vice »

orinoko
Reply to  hudryper
9. 4. 2020 14:21

Už to nebude dlouho trvat … Tady se NATO vyseru. Zaplatpambu jsem NATO nedal ani vorla. Kámoš se mě ptal , máš to zapotřebí? Tak zvláštní covid zcela určitě ne.
A zase to zmizne. Kdo komu slouzi je jen otázka pohledu do zrcadla anebo mimo nej.

hudryper
hudryper
Reply to  orinoko
9. 4. 2020 14:40

Pjakin varuje před závěry po hledění do křivých zrcadel. V tom je ovšem s ním zcela souhlasit.

orinoko
Reply to  orinoko
9. 4. 2020 14:46

Tak dneska to byl unikat… Historie se opakuje , a nikoli ve vyvrtce.
Blaboly tu mají živnou půdu, už jenom chybí ten blbecek z die kurve na Kamyk. Mám problém si vzpomenout, jak si to lejno několikanásobně rikalo. Prý tu zvedal úroveň diskuse. A zamysleni. A jak jinak ? V době krize. Každý je sám sobě strůjcem vlastního osudu. VESkrna má NATO patent.

orinoko
Reply to  orinoko
9. 4. 2020 14:46

Čeká to na schvaleni.

orinoko
Reply to  orinoko
9. 4. 2020 14:48

Schváleno to nebude. Podstatné jsou kriplismy Dany, leha, Patrika, racka a podobných entit. Alternativa? Asi jako že jo.

orinoko
Reply to  orinoko
9. 4. 2020 14:51

Aby člověk měl jasno, tak musel sedět v kriminale. TAM se nadějný nauci, jak svět funguje. Aby také věděl , že curan VESkrna byl jen obyčejný kolaborant. Stejně jako mnoho jiných a dalsich. Takový je dnešní svet: Fales za falsi. Sama sajtle.

orinoko
Reply to  orinoko
9. 4. 2020 14:53

Kalich už není napůl prázdný a plny. Kalich se naplnil.

hudryper
hudryper
Reply to  orinoko
9. 4. 2020 17:07

Nenech si otrávit velikonoce a tak raději upij z poháru ať nepřeteče.

Patrik
Patrik
Reply to  orinoko
9. 4. 2020 20:06

Orinoko, „Alternativa? Asi jako že jo“. Diskuse s Vámi je zbytečná, protože Vy žádné faktické argumenty neuvádíte a jen napadáte. Ale není můj problém, že Vás například nezajímá ani tato pamětní mince z roku 1934, vydaná k oslavě spojenectví nacistů a Palestiny https://plus61j.net.au/panel-picks/one-rare-offering-nazi-zionist-co-operation-medal-auction/ (srovnejte s jeruzalémským muftím Husajním) a že tedy fandíte těm, kteří jsou na straně Palestiny, tzn.na straně Aeronetu a Schwarzenberga. Nacismus totiž nikam nezmizel .a nově je pouze právě přes Palestinu (tzn. proti Izraeli plus antisemitismem a dále přes banderovce) probouzen. Odstranění sochy Koněva coby osvoboditele Osvětimi do toho velmi zapadá. A protože stránky „Ostrov Janiky“jsou velmi… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
10. 4. 2020 5:28

Kolář st.: „Bojím se o svého syna“
https://plus.rozhlas.cz/bojim-se-o-sveho-syna-starostu-prahy-6-kdyby-nebyla-ruska-vojenska-rozvedka-tak-8180463?player=on#file-9251901

Šojgu: „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva“
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Odevzdejte-nam-sochu-marsala-Koneva-Rusky-ministr-poslal-razny-dopis-Metnarovi-Toto-v-nem-pise-dale-620114

Mě se jen potvrzuje, že Praha svržením sochy vyslala tak významný globalistický signál (Schwarzenberg),že Rusko musí reagovat – přes Prahu proti globalistům.

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
10. 4. 2020 6:40

Před rokem byl na české scéně veliký humbuk, když ministr Staněk odvolal šéfa Národní galerie, nad kterým do poslední chvíle držel ochrannou ruku prezident Zeman. Odvoláním Fajta byla zastavena obnova výstavby Kaplického (britské) knihovny v Praze – pobočky Rothschildovské Centre Pompidou https://outsidermedia.cz/kauza-stanek-nejde-o-cssd-ale-o-kaplickeho-knihovnu/ Umělecká fronta tehdy stvořila petici za zrušení Staňka a podepsali ji, cituji: „Petenti, mezi nimiž jsou architektka Eva Jiřičná, fotograf Josef Koudelka, režiséři Jan Hřebejk či Olga Sommerová, šéf činohry Národního divadla Daniel Špinar či politik KAREL SCHWARZENBERG, se Staňkovými důvody odvolání nesouhlasí. Způsob odvolání a jeho načasování podle petentů připomíná praxi normalizačního období před rokem 1989. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/antonin-stanek-andrej-babis-kulturni-instituce-petice.A190426_145651_domaci_jumi… Číst vice »

orinoko
8. 4. 2020 19:00

Rusky soud pred asi dvema hodinami svym rozhodnutim zakazal neziskovku Jamestown Fundation. Pusobeni teto duck duck kdakalovy teroristicke organization v Rusku je nadale nezadouci a jeji pripadna dalsi cinnost bude posuzovana pod zornym uhlem prislusnych trestnich paragrafu. Konecne padna odpoved na prasacke jednani toho ubozaka , jehoz preference covid 19 zene vyrazne dolu. Kdyby ted byly volby, tak Biden vyhraje 60 ke 40ti. A nemusi pritom delat vubec nic. Jako „krizovy“ managor je trumpolina jen souborem nadavek na vsechny strany. S nicim si nevi rady, plkani na kviktweetu je snuska naproste bezradnosti a pod jeho vedenim prave ted USA prochazeji… Číst vice »