Výzva Ne základnám: Hrozí změna Ústavy ČR. Bezpečnost naší země je v ohrožení

21. 2. 2017 začíná 55. schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, během které má být 3. 3. 2017 projednána novela čl. 43 Ústavy České republiky týkající se pravomocí nad Armádou ČR, vysílání vojáků do zahraničí a povolování přítomnosti cizích armád na našem území. Představitelé iniciativy Ne základnám natočili dvě videa, ve kterých vysvětlují podrobnosti tohoto návrhu a vysvětlují možné důsledku takovéto změny. Zastavme další přesun pravomocí nad naší armádou do rukou Ministerstva obrany, resp. NATO!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
20. 2. 2017 18:25
Béda
20. 2. 2017 19:05

Tak jak to vlastně s tím Trumpem ve vztahu k Rusku, k NATO, k EU a východní Evropě vlastně je? Zná někdo odpověď? https://globe24.cz/svet/26057-rusko-chce-prekreslit-hranice-silou-budeme-podporovat-polsko-i-pobalti-slibil-pence

Aleš
Aleš
21. 2. 2017 6:37

Jak tohle zastavit? Brečet a podepisovat petice nepomůže. A blokáda poslanecké sněmovny by musela být tak masivní, aby do ní nevstoupil jediný poslanec, který by hlasoval pro ty šílenosti… Jiné šance, než hromadně zvolit na podzim v parlamentních volbách stranu, jež má v programu vystoupení z NATO, není. A čas se krátí. Bédo: Jestli vztah Trump Pence nebude obdobný jako vztah Putin Medveděv. Neházejte Flynntu do žita, na pedofilní síť bych nevsadil již ani Pence. Možná zavraždili Čurkina, Karlova, Alexandrovce, teď se snaží vyprovokovat Donbas. https://cz.sputniknews.com/svet/201702174771062-kreml-reakce-zacharcenko-donbas/ Vím, že když v Moskvě lusknou prsty, budou za dva týdny až v Užhorodě.… Číst vice »

Aleš
Aleš
21. 2. 2017 7:23

dojde k úplné ztrátě krytí Kyjevské bandy od USA. A tady bude důležitá reakce Evropy a postoje k Rusku a k fiktivním hrozbám. Vojenskou akcí na Ukrajině by váleční štváči z Bruselu či Washingtonu dostali munici, naopak při mírovém řešení na Donbase budou mít lepší pozici Rusové a to jak doma, tak na Ukrajině, tak v Evropě (a veřejném mínění Evropanů, kteří se budou rozhodovat, jak a proč investovat do své bezpečnosti/nebezpečnosti) a taky ve světě. Pláč, že není povoleno osvobození, je pláčem na špatném hrobě. Je to obdobné, jakoby jsem měl mít oprávnění šlápnout Kalouskovi do úsměvu, protože je… Číst vice »

Aleš
Aleš
21. 2. 2017 7:41

http://www.novarepublika.cz/2017/02/valka-tajnych-sluzeb-s-prezidentem.html A musíme každý svým dílem přispět, aby tahle válka nepřerostla do války horké. A čím víc lidí přispěje, tím méně budou ohroženi jednotlivci. Útoky na jednotlivce mohou být způsobeny, buď kvůli tomu, že elity ví, že informovaní lidé mají strach a nebo proto, aby ten strach ostatním nahnali. Teď jsme si při vyjasňování postojů a tříbení názorů dovolovali luxus a několikrát se tu různí lidé pohádali i kvůli už „neaktuálním“ tématům nebo těm, které sami moc neovlivníme. Nejsme jednolitá masa, to je pro naši orientaci ve složitosti světa pozitivum. Ale teď musíme víc než kdy jindy semknout, vzájemně se… Číst vice »

Béda
21. 2. 2017 7:50

Aleš, Ukrajina je díky přímému vměšování Západu „padlá země“ a každý vidí že je to ČERNÁ DÍRA, Všichni postupně od kyjevského oligarchického nazi režimu dávají ruce pryč. Nikoliv proto, že by jim nevyhovoval táhlý konflikt s Ruskem ale spíš proto, že nechtějí tu černou díru (která kromě nenávisti vůči všemu ruskému a parazitování na Západu na základě této ustavičně živené nenávisti nemá absolutně žádný pozitivní program) dál financovat. S Ukrajinou to dopadlo jako všechno čeho se v poslední době Západ dotknul. Probehla tam „Lybijizace“ = země je v totálním rozvalu na prahu úplného kolapsu a válčí tam warlordi systémem všichni… Číst vice »

Béda
21. 2. 2017 8:00

Aleš, jinak píšete o tom, jak se to mele v USA. To je pravda. V USA se mezičasem nakumulovala docela hezká řádka nahromaděných neřešených vnitřních problémů. Na každý pád je potřeba si uvědomit schéma, které již bylo politicky narýsováno. ZA VŠECHNO ŠPATNÉ V USA MŮŽE PODLÝ RUS, který napodobuje praktiky používané po dlouhá léta „civilizovanými“ USA. Rus si založil svoji státní televizi vysílající ruské zprávy (resp. pohled ruského establishmentu) do celého světa (USA mají svojí Svobodnou Evropu, Hlas Ameriky…), napodobil zákon o cizích agentech. Z toho americké šedé síly automaticky vyvodili, že to musel být Rus, kdo se snažil ovlivnit… Číst vice »

Béda
21. 2. 2017 8:15

Aleš,

zajímavé je, že zatímco nejrůznější vylhané zprávy z dílny USA (jako ta o údajných ZHN Iráku) jsou „košer“, PRAVDIVÉ informace ÚDAJNĚ z ruské dílny (asi FSB anebo přímo Putina) jsou „nicht košer“. Co mně na tom přímo elektrizuje je fakt, když konspirátoři (neřeknu špinavci) zveřejněnou holou PRAVDU přebíjí nepotvrzenou pomluvou a téměř jistou LŽÍ. Přitom sami lžou kudy chodí, ani poledne nedrží.

Béda
21. 2. 2017 8:18

Úplnou perličkou pak je http://www.zvedavec.org/komentare/2017/02/7187-vzestup-darebneho-slona-cia-coby-kralovrah.htm

„…kdy členové CIA a NSA NECHÁVAJÍ UNIKNOUT materiály o komunikaci Michaela Flynna s ruskými představitel..“ V přímém přenosu zcela otevřeně sami cíleně nechávají uniknout informace ze zákulisí vládní kuchyně. (Jestli je cestou trochu poupravili, anebo přikrášlili, aby byl účinek silnější, to je další věc).

Béda
21. 2. 2017 8:39

http://www.novarepublika.cz/2017/02/to-nema-obdoby-stropnicky-predal.html

„To nemá obdoby. Stropnický předal polovinu naší armády pod německé velení. Vojenský analytik vstává ze židle“

Aleš
Aleš
21. 2. 2017 8:58

Flynn přinesl informace, že pedofilní podsvětí ve Washingtonu se týká i osob z blízkosti Pence. A proto se neocons rozhodli otestovat národ, jak moc ho znervózní vyhození Flynna skrz kontakty s Rusy a jak moc tím pádem mají v hrsti i Trumpa. Jelikož se žádné větší akce na podporu Flynna nekonají, trochu zjistěli v kramflecích. A my se můžeme jen dohadovat, zda podepsání rezignace bylo reakcí ve stylu hlavou zeď neprorazíš, nebo jestli může být pravda něco ohledně psychologického profilu DJT, nebo je to podobná hra jako v Rusku. Strategie rozsévání černých děr udržuje cíleně neocons u moci, která by… Číst vice »

Admirál
Admirál
21. 2. 2017 9:41

Bojeschopná armáda je výrazem suverenity, z toho titulu podporuji její budování.
Musí to však být armáda určená prvotně k obraně našeho území bez ambic zapojovat se do agresí našich „spojenců“. Vzorem budiž armáda švýcarská. Tudíž její nasazování musí pod co možná největší kontrolou veřejnosti prostřednictvím volených zástupců. Jakékoli předávání pravomocí na exekutivu je nebezpečné a nepřijatelné.

Aleš
Aleš
21. 2. 2017 10:49

http://www.hlavnespravy.sk/k-donecku-sa-postupne-pripoji-cela-ukrajina/903029
http://www.eurasia24.cz/aktualne/item/2326-co-se-to-deje-v-polsku-armadu-masove-opousteji-generalove-a-vyssi-dustojnici
„Ukrajina blokovala přijetí prohlášení předsedy Rady bezpečnosti OSN, věnované Čurkinovi. V tom je celá ukrajinská „moc“: nic dobrého udělat nemohou, pouze všem všechno kazí, dokonce i sobě“, napsala Zacharovová na svém Facebooku.

Béda
21. 2. 2017 11:14

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/estonsko-rvacky-mistnich-s-vojaky-nato-ruska-provokace/

S čím příště přijdou ti sprostí provokatéři? „Vedoucí estonské zpravodajské služby (Foreign Intelligence Service) Mikk Marranos připouští možnost rvaček britských vojáků NATO s místním obyvatelstvem, ale vidí v tom „ruku Moskvy“, uvedly Times…“

Admirál
Admirál
21. 2. 2017 13:58

Béda napsal http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/estonsko-rvacky-mistnich-s-vojaky-nato-ruska-provokace/ S čím příště přijdou ti sprostí provokatéři? „Vedoucí estonské zpravodajské služby (Foreign Intelligence Service) Mikk Marranos připouští možnost rvaček britských vojáků NATO s místním obyvatelstvem, ale vidí v tom „ruku Moskvy“, uvedly Times…“ Já bych ty rvačky nerozmazával. Kdo to dělá, ať z té či oné strany je blb. Byl jsem na vojně a vím, jak to chodilo a chodí. Zavřete kluky do kasáren, pohoňte je po pahorku, vezměte na pár týdnů do lesa na pořádné cvičení ala Zlaté rouno a je pak je pusťte na vycházku. Testosteron smíšený s alkoholem vykoná svou práci a „ruce Moskvy“… Číst vice »

Béda
21. 2. 2017 14:51

Admirál napsal Já bych ty rvačky nerozmazával. Kdo to dělá, ať z té či oné strany je blb. Byl jsem na vojně a vím, jak to chodilo a chodí. Zavřete kluky do kasáren, pohoňte je po pahorku, vezměte na pár týdnů do lesa na pořádné cvičení ala Zlaté rouno a je pak je pusťte na vycházku. Testosteron smíšený s alkoholem vykoná svou práci a „ruce Moskvy“ mohou zůstat v klidu založeny. Když nás na vojně pustili prvně na vycházku, nebylo to jiné. Vojín Šůň si chytil cestou zpět z restaurace do kasáren nějakého civilistu a učil ho pochodovat. Při následné… Číst vice »

Admirál
Admirál
21. 2. 2017 16:42

Béda napsal 1/ s tím rozdílem, že v Lotyšsku za to údajně může lstivý Rus 2/ Žoldnéř v cizí zemi na rozdíl od vojína ZVS je a) profesionál b) reprezentuje svoji zemi 3) je tam za docela slušné peníze a dobrovolně 1- Píšu, rozmazávat a dělat z toho škandál může jenom blb. Sapér Vodička by jim ukázal v Lotyšsku, jak se zachází s ýbršvuňkem. 2 – Mezi profesionálem a žoldnéřem široké pole kde je to „něco mezi“. V tom bych neviděl problém. Nezvaní tam nejsou. To taky není problém. Vidím problém v tom, že ti co je tam pozvali jsou… Číst vice »

Gatta
Gatta
21. 2. 2017 16:54

Na iDnes pod příslušným článkem fakt bezva diskuze :-)
http://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A170221_140112_zahranicni_aha

Admirál
Admirál
21. 2. 2017 17:41

Gatta – dík za upozornění :). To je docela nářez.

Nikdy jsem si nemyslel, že budu žít v tak skvělé době. Poručík Dub reinkarnován, Krausů von Zillergut plno, kam se podíváš.

Béda
21. 2. 2017 19:16

Admirál,

takže máme být spokojeni s českou žoldnéřskou reprezentací, která se podílí na provokacích proti Rusku v pobaltí? A s tou další špínou, která se hází na Rusa, kvůli tomu že jacísi ožralí nadržení blbečci neudrží své pudy na uzdě a perou se s místní policií? Může skutečně lstivý Rus za každý průser blbců z „civilizovaného“ vidlákova?

Admirál
Admirál
21. 2. 2017 21:10

Béda napsal Admirál, takže máme být spokojeni s českou žoldnéřskou reprezentací, která se podílí na provokacích proti Rusku v pobaltí? A s tou další špínou, která se hází na Rusa, kvůli tomu že jacísi ožralí nadržení blbečci neudrží své pudy na uzdě a perou se s místní policií? Může skutečně lstivý Rus za každý průser blbců z „civilizovaného“ vidlákova? Z toho, co jsem napsal, vyplývá, že se mi účast našich vojáků na provokacích v pobaltí nelíbí. Nicméně se nenechám překvapit tím, že se chovají „přirozeně“. Jak už jsem napsal, kdo to chce rozmazávat, je blb. A v našich dějinných a… Číst vice »

Béda
21. 2. 2017 21:27

Admirál napsal
Z toho, co jsem napsal, vyplývá, že se mi účast našich vojáků na provokacích v pobaltí nelíbí.

Nicméně se nenechám překvapit tím,že se chovají „přirozeně“.

Jak už jsem napsal, kdo to chce rozmazávat, je blb. A v našich dějinných a kulturních intencích kašpar. Dobře se bavím.

Jenže to rozmazává tajná služba pobaltského státu a této „přirozenosti“ ožralých nadržených žoldáků zneužívá k rozdmýchávání mezinárodního napětí, které jitří protiruské nálady. Čeští žoldáci, kteří dělají mezinárodní ostudu plní kromě provokace na ruských hranicích ještě další úlohu – užitečných protiruských idiotů.