Základy informačního boje

Politici strategicky využívají omezené pozornosti voličů, aby utopili negativní zprávy v moři irelevantních informací. (…) Politici jsou odpovědní do míry, s jakou je o jejich počínání informována veřejnost. Bez dohledu informovaných voličů politika degeneruje do korupční hry, v níž si zájmové skupiny odklánějí zdroje a manipulují právem a státními institucemi. (…) Vedle médií, která se nebojí konfrontovat státní moc nepříjemnou pravdou, je však informovanost veřejnosti závislá i na schopnosti občanů informace zpracovávat. V informačním nadbytku není problém informace najít, ale poznat důležitost určitých zpráv vůči informačnímu šumu. Kdykoliv totiž lidé diskutují o nějakém tématu, znamená to, že k jinému tématu mlčí.

(Jak utopit pravdu. Válka podle mediálního kalendáře)

Jak logické. Jak prosté. Jak snadno využitelné. Stačí jen plánovat akce, u nichž je pozornost nežádoucí, na dny, kdy lze očekávat masivní mediální provoz či jiná atraktivní témata, nebo využít jiné aféry k zakrytí té vlastní. Jaké z toho plyne poučení pro občana? Když vás něco zaujme, zbystřete a položte si otázku, jestli vás to zaujmout nemělo, abyste přehlédli něco jiného?

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
21. 2. 2017 8:31

Tentokrát Tribun trefil problém přesně na komoru. Klasický příklad. Unikly informace o tom, že Hitleri porušovala zásady o nakládání s utajovanými informacemi, rsp. o nakládání svěřenými finančními prostředky a pod.. To je SKUTEČNOST a znamenala by pro Hitleri a její volební štáb, její volební sponzory a sázkaře na její vítězství (jistý Soros kupř.) obrovský průšvih, patrně velkou ztrátu hlasů, volební prohru, zmařené investice šedých politických loutkovodičů). Aby se eliminoval negativní účinek těchto pravdivých zpráv na veřejnost, přichází jako na zavolanou RUSKÁ STOPA o ovlivňování jinak zcela alabastrových (již nejméně od dob Nixona) amerických voleb. Tato nepotvrzená konspirace a možná lež… Číst vice »

Béda
21. 2. 2017 10:01

Ozubená pleš si před volbami náhle opět vzpomněl na voliče – občana a tak kvůli drahému roomingu (předtím mu po mnohá léta drahý roaming pro občany vůbec nevadil) vyhodil z křesla jedného ze svých možných konkurentů Mládka. Do uvolněného křesla pravděpodobně obsadí NEZISKOVKAŘE Prouzu. Další finta ozubené pleše je vypuštění pasti na levicového voliče (který byl velice zaskočen naplněním slibů ČSSD o církevních restitucích a mnohdy přestává věřit, jestli je ČSSD vůbec levicovou stranou) , že by uvažoval o koalici s KSČM. Holt jak se praví, když ptáčka lapají, hezky mu zpívají. Třeba o roamingu, anebo, že je ČSSD levicová… Číst vice »

Aleš
Aleš
21. 2. 2017 11:23

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/temer-polovina-lotysu-neciti-bezpeci-kvuli-pritomnosti-armady-nato/
Nato začíná být chápána nejen jako nedostatečná záruka, ale především jako hrozba.

Aleš
Aleš
21. 2. 2017 11:27

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/lavrov-zaskocil-eu-nezrusime-sankce-dokud-nesplnite-dohody-z-minsku/
Tohle je ten správný tah ve správný čas, pořekadla o silnějších psech otočit proti svým autorům….

fajt
21. 2. 2017 21:10

https://www.youtube.com/watch?v=geUwKx9wM9E – vřele doporučuji :-)