Výzva vědců: Neodvracejme se od cizího neštěstí!

Jsme vědci a vědkyně, akademici a akademičky, výzkumní pracovníci, studenti a studentky vědeckých oborů, lidé, jejichž základní schopností i hodnotou by mělo být kritické myšlení, schopnost nazírat problémy nezaujatě, pracovat s informacemi, rozeznat fakta od hypotéz a nedopouštět se manipulací. Jsme znepokojeni prudkým nárůstem xenofobních nálad ve společnosti a aktivitou extremistických skupin, které nemají dostatečnou protiváhu. Radikalizace společnosti skrze strach je podle nás jedno z největších nebezpečí, které nám v souvislosti s imigrační krizí hrozí. Toto téma musí být předmětem diskuze, ta však musí být vedena s chladnou hlavou a na základě faktů.

Cílem této výzvy není zlehčovat skutečná rizika plynoucí z imigrace. Cílem této výzvy není agitovat za konkrétní kroky ve vztahu k uprchlíkům. Cílem této výzvy je důrazně se vymezit proti tomu, jakým způsobem je v naší zemi rozdmýchávána a všeobecně tolerována etnická a náboženská nesnášenlivost – dopřáváním sluchu extremistickým hnutím, šířením překroucených i zcela lživých zpráv, které posilují paniku, jež ve výsledku vede k dehumanizaci lidí v nouzi, diskriminaci i k násilí z nenávisti. Vadí nám, že politici a média, místo toho aby prokázali charakter a zodpovědnost, často mlčí a dávají tak šíření strachu a nenávisti prostor, a mnohdy se ho dokonce aktivně účastní v honbě za sledovaností či popularitou.

My, zde podepsaní vědci a vědkyně, pracovníci akademických a výzkumných institucí, jsme velmi znepokojeni prudkým nárůstem xenofobie ve společnosti. Mnozí politici i média užívají rétoriku strachu z cizinců a lhostejnosti k jejich utrpení, dříve považovanou za extrémní a nepřijatelnou. O imigrantech, lidských bytostech, se píše, jako by šlo o škodnou zvěř či parazity valící se do naší vlasti, aby vysávali sociální systém nebo rovnou vraždili a znásilňovali. Cizinci žijící v Evropě jsou vykreslováni jako pátá kolona, podvodníci a zločinci. Muslimové jsou házeni do jednoho pytle s teroristy, bez ohledu na jejich skutečné názory či nepřebernou rozmanitost náboženských směrů, které vyznávají. Dennodenně se z našeho údajně holubičího národa ozývají hlasy přející té či oné skupině cizinců smrt. Nic z toho neodpovídá realitě a neodráží ani tak skutečnou migrační krizi, jako nemoc naší vlastní společnosti, která ztrácí lidskost a zdravý rozum.Proto žádáme politiky, aby nezneužívali cizí neštěstí k hromadění levných politických bodů. Jednejte jako odvážní státníci, nikoli jako malicherní obchodníci s mocí! Vyzýváme vás, abyste ve věci přijímání uprchlíků zohledňovali skutečné potřeby a možnosti, ne vrtkavé nálady veřejného mínění. Všem, kdo v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení. Ti skutečně potřební musí být přijímáni a integrováni na základě individuálního a spravedlivého výběrového procesu, aniž by je předem diskvalifikovala jejich etnická či náboženská identita.

Apelujeme na média, aby si uvědomila svou nesmírnou moc nad názory společnosti. Informujte pravdivě a s chladnou hlavou, nešiřte vykonstruované senzace a paniku. Svoboda slova patří k tomu nejcennějšímu, co máme. Užívejte ji zodpovědně a citlivě. Historie učí, že strach plodí nesvobodu. Svoboda slova, zneužitá ke lži a očerňování nevinných, zabíjí sebe samu.

Především ale prosíme veřejnost, každého jednoho z vás, tedy nás, o opatrnost v soudech a kritický pohled na svět! Své názory musíme stále znovu konfrontovat s fakty, s vlastním svědomím i obyčejným selským rozumem. Jen tak nepodlehneme primitivním pudům a zůstaneme důstojnými bytostmi obdařenými svobodnou vůlí. Nenechme se manipulovat podvodníky, kteří do nás zasévají falešné důvody ke strachu a sklízejí jeho plody jen k vlastnímu užitku, ať jsou jím hlasy ve volbách či sledovanost médií. Nevěřme každé senzaci. Pamatujme, že čím více je zpráva šokující či děsivá, tím dále bývá od pravdy. Ověřujme si informace, které utvářejí naše názory – mnohdy stačí několik kliknutí na internetu, abychom odhalili lži, tvářící se jako spolehlivé zpravodajství. Neodvracejme se od cizího neštěstí! Je naivní a nebezpečné myslet si, že se můžeme uzavřít před světem a ignorovat jeho problémy. Naopak, čím aktivněji pomůžeme s jejich řešením, tím méně na nás v budoucnu dopadnou. Zajímejme se o dění ve světě, snažme se porozumět skutečným příčinám zla a hledejme způsoby, jak mu společně čelit.

Seznam signatářů, podporovatelů i možnost podepsat výzvu najdete zde.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
133 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ladys
Ladys
18. 8. 2015 20:11

„Jsme lidé, jejichž základní schopností i hodnotou by mělo být kritické myšlení, schopnost nazírat problémy nezaujatě, pracovat s informacemi, rozeznat fakta od hypotéz a nedopouštět se manipulací….“, no to sedí. Kde byli, když se bombardovala Jugoslávie, či Libye. Kde byli a jsou, když se zabíjejí děti a ženy na Donbasu, kde byli když v Oděse upálili za živa desítky lidí, kde byli, když byl napaden Irák, či destabilizovaná Sýrie. Z jakých zdrojů čerpali ty své informace tenkrát, nebo spíš nečerpali, protože by jistě psali jednu petici za druhou a hned by bylo díky jejich kritickému myšlení na světě lépe. A… Číst vice »

Béda
18. 8. 2015 20:14

Souhlasím, že bychom se neměli odvracet od lidského neštěstí. Proto, všechny žvanily o lidských právech a humanitě, kteří pro třísku nevidí les bych s gustem poslal někam. Farizejové se hrozně pohoršují nad děním v Tibetu a kvůli vraždě dvou novinářů v Rusku dělají ukrutný virvál a na druhou stranu se odvrací od neštěstí milionů lidí ve fašisty decimované DLR a LLR, vraždění desítek novinářů v zemi která byla „demokratizována“ zvenčí zinscenovaným převratem je zcela mimo jejich pozornost. Lkají nad osudem desetitisíců běženců, kteří údajně utíkají před válkou (ale ne do zemí bezpečných – nejbližších ale zásadně do zemí s nejštědřejším… Číst vice »

Béda
18. 8. 2015 20:25

Pro tyto lidi zaklínající se kritickým myšlením je typické, že pokud jde o společenské problémy rádi dělají z komára velblouda a přitom stádo skutečných velbloudů je pod jejich rozlišovací schopnost (nevidí a neslyší je ani když dupe kolem nich.)

Točmistr
Točmistr
18. 8. 2015 20:28

Nějak jsem nepochopil, co po mně teda vlastně chtějí. Chtějí, abych něco konkrétního udělal ? Nebo chtějí abych naopak nedělal nic ? Jako člen rady ligy hlupáků a signatář výzvy za boj s větrnými mlýny, v tom mám osobně docela dost chaos.

hudryper
hudryper
18. 8. 2015 20:29

Tuhle část jediné věty by bylo možno podepsat : … čím aktivněji pomůžeme s řešením problémů, tím méně na nás v budoucnu dopadnou. Zajímejme se o dění ve světě, snažme se porozumět skutečným příčinám zla a hledejme způsoby, jak mu společně čelit.
Jenže podepsat se vedle Putny , Gála či Vlka ? To ne !

peter.
18. 8. 2015 20:44

hudryper napsal
Jenže podepsat se vedle Putny , Gála či Vlka ? To ne !

pán hudryper:
Ja by som k tým trom pridal aj Romanceva.V poslednom odstavci sa o tejto výzve píše v tomto článku.Ide o posledný odstavec
https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2015/08/18/kretenovy-zapisky-videl-jsem-imigranty/

brankoslav
brankoslav
18. 8. 2015 20:53

Tu výzvu „vědců“ jsem si otevřel, napsal Ctrl+F „putna“, zhlédl výsledek, no a tím je pro mne tato záležitost uzavřena.

Ladys
Ladys
18. 8. 2015 20:55

Točmistr napsal

Nějak jsem nepochopil, co po mně teda vlastně chtějí. Chtějí, abych něco konkrétního udělal ? Nebo chtějí abych naopak nedělal nic ? Jako člen rady ligy hlupáků a signatář výzvy za boj s větrnými mlýny, v tom mám osobně docela dost chaos.

No samozřejmě, aby lidé jenom jako ovce tupě zírali, o nic se nestarali a hlavně nekřížili plány ředitele zeměkoule. K vyřešení situace je určena přeci námi demokraticky zvolená vláda, byrokrati v Bruselu a abych nezapomněl, fůra pochybných neziskovek, které mají „řešení“ v popisu a náplni práce.

Sio
Sio
18. 8. 2015 21:05

Chudinky, kdo nepodepíše, nedostane grant.

Sio
Sio
18. 8. 2015 21:07

Pro koho je přísun imigrantů výhodou? http://blisty.cz/art/78555.html Článek mnohé vyjasňuje na příkladu britské ekonomiky. Vskutku příklad vyspělého západu, který imigranty, narozdíl od zlých Čechů, vítá. A teď už víme, v čem tkví jejich ekonomický přínos. V možnosti jejich bezohledného vykořisťování. Cituji: „Britský statistický úřad vydal minulý týden čísla, z nichž vyplývá, že téměř tři čtvrtiny ze všech nových pracovních míst dostali občané jiných zemí než Británie.“ „Nevyžaduje to jen imigraci, ale nekonečnou imigraci, protože jen úplně nově příchozí, zoufalí a zranitelní lidé jsou ochotni tolerovat podmínky, které pro ně byly vytvořeny. Dokazuje to neustálá výměna imigrantských zaměstnanců a jejich neustále… Číst vice »

Alena
Alena
18. 8. 2015 21:10

Nicméně, toto není dobrý počin a vizitka pro čechy
http://www.novinky.cz/krimi/378058-utocnici-rozbili-okna-mesity-v-brne-zeleznymi-tycemi.html
a na základě předchozího zneuctění brněnské mešity jsou zde operativci islámského státu
http://petrcvalin.blog.idnes.cz/c/469613/seznam-fsb-se-jmeny-operativcu-islamskeho-statu-z-nichz-nekteri-operuji-i-na-uzemi-ceske-republiky.html

peter.
18. 8. 2015 21:11

Nerozumiem tomu,prečo tie talianske a grécke lode ktoré každý deň zachraňujú pri svojom pobreží tisícky imigrantov,neodplávajú rovno k líbyjským brehom,prečo nenaložia tých imigrantov tam a neprevezú ich do talianska(Grécka)priamo oni.Nemuseli by zachraňovať a mnoho imigrantov by ostalo nažive.

Sasin
Sasin
18. 8. 2015 21:18

Ladys Podobný nástup jsem chtěl použít i já. Voni žijou totiž v nebesách. Šechny jejich objevy, mana-nauky a pá-vědy slouží přesně těm, na které jakože apelují. To je neuvěřitelné. Blboní v tom hledají výsledky, růst dph a technologickodatověplatonické výhody a pokroky, které normální lidi táhnou zpět do bažin feudálněaristokratckoharpagondechajcké inkviziční byrokracie. Gde jsou gdyž se kurví svět? No přece v nebíčku, pod harpagondechajckými křídly. Voni nejsou sto pochopit, že jdou za světlem Lucifera, který osvětluje svojí září tento svět bambusovou baterkou. Zřekli se sami a dobrovolně hned u slibu společnosti, že oni nebudou tím světlem, cestou nebo čímkoli o co… Číst vice »

Alena
Alena
18. 8. 2015 21:27

z průběžných zpráv na ČT- jedna miliarda, která má být určena migrantům, nebude stačit. Počítá se, že bude zapotřebí 5 mld.
Ty podpisy mají velkou cennost. Až nebude stačit ani těch 5 mld., ví naše vláda, na koho se obrátit, a to nejen pro peníze, ale i zabezpečení ubytování běženců

Alena
Alena
18. 8. 2015 21:49

v Rakousku se prodaly utečenecké areály do soukromých rukou. Čím více běženců, tím více peněz. Azylový byznys běží
http://news.e-republika.cz/article3254-Azylovy-byznys-a-Rothschildove

tožtak
tožtak
18. 8. 2015 23:06

Chápu tyto učené vědce, a jistě budou souhlasit se snížením platů až se vyčerpají prostředky pro uprchlíky a nebude kde brát.
Naše vláda má již bohaté zkušenosti začleňováním romské menšiny do společnosti, takže se ji to bude hodit.
Pokud by naši vědci chtěli prokázat ještě vstřícnější gesto, tak by se místo výzvy mohli ve svém obydlí postarat o několik rodin a svého zaměstnavatele požádat, aby na jejich místo vzal některého z uprchlíků a tím jim zajistili slušný příjem.

paskal
paskal
18. 8. 2015 23:09

NAše milé myslivny. Slezte z Olympu a přijďte mezi nás obyčejné smrtelníky. Uvidíte, uslyšíte. Nejsme tupé stádo, ale čteme i (představte) mezi řádky. Nechceme Majdan nechceme válku. Nechceme v naší zemi Vahab Islám. Žvaníte o věcech o nichž nemáte ponětí a buďte jen rádi , že nemáte. Jste lékaři, co vidí důsledky a nevidí příčinu nemoci. Ten kdo vlny invazi utečenců způsobil, má za povinnost řešit důsledky. My jsme to nebyli a proto říkáme rozhodné NE . Proto nepřipojím svůj podpis vedle podpisů lemplů a nemakačenků jako je Gál, nebo Putna. A nikdo, kdo má kousek mozku v hlavě.

paskal
paskal
18. 8. 2015 23:13

Pardon, zapomněl jsme na politického gráfografa Romanceva, perlu perel našeho diskurzu. Je ku podivu, co za pakáž učí naše mladé lidi na VŠ , ba co víc na UK. Placeno z našich daní !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

děda
děda
19. 8. 2015 3:27

Aktivní fázi života jsem prožil mezi vědci, jako jeden z nich. Nyní musím přiznat – touto peticí morálně, lidsky, propadli. Prokázali, jak u koho, zmanipulovanost, neblahou politickou korektnost, závislost, neinformovanost (slušně řečeno), odtrženost od reality, přezíravost vůči spoluobčanům. Vstoupili do diskuze o problému tím, že od něj odvádí pozornost. O skutečných rizicích imigrace ani slovo.

Podrobněji o petici, s jejím úplným textem, na příklad zde: http://radimvalencik.pise.cz/2634-uprchlici-probudili-akademiky.html

fajt
fajt
19. 8. 2015 5:55

cca dvě stě tisíc bezdomovců , asi dva miliony lidu v chudobě, švejk v průměru starší než bájný Metuzalem, gospodarka na huntě, krom toho totálně závislá na světovém odpadu a čezký grund ( jediný skutečný majetek) navždy v cizích packách a oni se proberou teprve na imigranty a vyčítají ovečkám ( tedy mezi řádky), že jsou prý moc xenofobní a chybí jim ta bájná láska a pokora k vrchnostenské manipulaci – njn, mazaní pragmatici, ale farizejský smrad nezahluší, jsou cítit smrtkou na sto emerických honů. ..)

peter.
19. 8. 2015 5:55

http://www.hlavnespravy.sk/africki-migranti-zorganizovali-v-taliansku-mensiu-vzburu-nepacia-sa-im-podmienky-ubytovania/660456
Doma srali do latríny,živili sa bohvie čím,spali na rohožiach a po príchode do Európy by im nestačil ani Hilton hotel.

fajt
fajt
19. 8. 2015 6:02

peter. napsal

http://www.hlavnespravy.sk/africki-migranti-zorganizovali-v-taliansku-mensiu-vzburu-nepacia-sa-im-podmienky-ubytovania/660456
Doma srali do latríny,živili sa bohvie čím,spali na rohožiach a po príchode do Európy by im nestačil ani Hilton hotel.

měli by je nalodit a odvést ke břehům SSA – přesně tam, kde skončily miliardy Kaddáfiho. ..)

peter.
19. 8. 2015 6:10
fajt
fajt
19. 8. 2015 6:19

peter. napsal
Títo „vyvolení“to ešte vylepšia :
http://novorossia.weebly.com/novorossia-news/medzinarodny-vojensky-report-izrael-planuje-invaziu-do-syrie-video

kolik asi je ve svaté hroudě ruských židů, někde psali, že dokonce asi okolo dvou milionů ( no a někteří se dostali hodně vysoko, třebas jako tohle hovado https://cs.wikipedia.org/wiki/Avigdor_Lieberman ), neměl by na ně mít Putin nějakou páku? a nebo je nakonec nechal programově přesídlit na jedno malinké území, aby s nimi mohl jednou provždy zúčtovat? . ..)

fajt
fajt
19. 8. 2015 6:30

http://www.novinky.cz/domaci/378060-deti-v-krachujicich-klokancich-uz-o-stehovani-vedi.html – a co na to Evropa, asi hovno – je teď berou jenom afričtí freikorps válečníci instruovaní bájnou CIA.

ti nejmenší se stali imigranty ( bez pomoci ) ve vlastní zemi – to je vizitka, která v brutalitě nemá slov. ..

prubir
prubir
19. 8. 2015 6:33

Vážení vědci i ostatní petenti.

Je vás příliš málo na to, abyste nám ostatním (většině) předepisovali,
jaký postoj máme zajumout k imigrantům.

Je vás dost na to, abyste si každý vzal k sobě domů po 10 kusech
těchto dle vás tak „přínosných“ lidí a problém je vyřešen !
Jste-li natolik mravní a citliví, tak jděte příkladem.
Ale je pokrytecké chtít, abychom vaše představy o „humanitě“ zaplatili nebo řešili my, kteří máme jiný názor.

iri
iri
19. 8. 2015 6:49

Největším neštěstím je opravdu to, že si někdo osobuje právo zasahovat do způsobu života jiných, ať násilím, ať jinými metodami.
A to, že má někdo titul, funkci, rozum vůbec neznamená, že je v realitě.
Spíš může u něj hrát roli nabubřelé sebevědomí.

peter.
19. 8. 2015 6:53

Tá výzva akademikov by mala oveľa väčší dosah a údernosť,keby boli medzi signatármi aj dvaja z najvýznamnejších českých akademikov a to profesora Kohouta,jedného z najväčších performátorov a spermátorov na svete a profesora Halíka jedného z najväčších kurvičov RKC.

abx
abx
19. 8. 2015 7:00

Ladys napsal Kde byli, když se bombardovala Jugoslávie, či Libye. Kde byli a jsou, když se zabíjejí děti a ženy na Donbasu, kde byli když v Oděse upálili za živa desítky lidí, kde byli, když byl napaden Irák, či destabilizovaná Sýrie. vedci zareagovali propagandisticky a nie vedecky. ak by boli vedcami, v prvom rade by vyzyvali, aby sa problem riesil tam kde vznikol – to znamena na africkej pevnine, z ktorej vyrobili USA obrovsky kypiaci kotol chaosu svojimi vojnami proti Libyi, Iraku, Syrii, svojou podporou islamskeho fundamentalizmu v podobe zabijakov ISILu. ale na take prehlasenie by im Shapirova ambasada nedala… Číst vice »

Ladys
Ladys
19. 8. 2015 7:04

Jedna věc je jasná. Pokud strany, které jsou teď u moci nic neudělají s nárůstem počtu imigrantů, stávají se z nich politické mrtvoly, nikdo je nebude už volit. Na sliby podobného typu jako měli k řešení „církevního daru“ nikoho už nenachytají. Lidé jich mají plné zuby. Co pak budou říkat páni akademici až bude u vesla jiná parta, která začne řešit problémy jiným způsobem a „nekriticky“ smýšlející lid jim k tomu bude tleskat? Zajisté už teď mají připravený další názorový kotrmelec, včetně popela, který si budou sypat na hlavu,.. vyhodnocovači těch „správných“ informací.

abx
abx
19. 8. 2015 7:09

najprv urobit adresar a potom natlacit a distribuovat letaky s ludmi ochotnymi pomoct africkym imigrantom tohto typu:

HELP and SUPPORT to Eritrean people
Name: Tomas Halik
Adress: Vysehradska 49, 128 00 Praha 2

fajt
fajt
19. 8. 2015 8:08
merlin
merlin
19. 8. 2015 8:56

sio – Mám dotaz, je možné, že souvisí to, že iracionální chování je podstatnou částí racionálně vybudovaných systémů s tím, že matematické konstanty jsou iracionální čísla? Čím vyšší míra uspořádanosti systému, tím vyšší míra iracionální chování jednotlivců v něm ? Myslíš že je to úplná blbost nebo ne? Jestli ne, tak by to šlo dokázat. /když tak i na mail. Dík.

abx
abx
19. 8. 2015 9:19

Rakusko nezvlada napor imigrantov, obracia sa s prosbou o pomoc k obcanom:
http://www.hlavnespravy.sk/rakuska-vlada-je-s-utecencami-v-koncoch-v-otvorenom-liste-ziada-rakusanov-o-pomoc/660618

chalupář
chalupář
19. 8. 2015 9:31

V tomto mají pravdu!
„Nevěřme každé senzaci. Pamatujme, že čím více je zpráva šokující či děsivá, tím dále bývá od pravdy. Ověřujme si informace, které utvářejí naše názory – mnohdy stačí několik kliknutí na internetu, abychom odhalili lži, tvářící se jako spolehlivé zpravodajství.“
Škoda, že to neudělali při zprávách o zbraních hromadného ničení Saddáma Hussaina, po pádu Dvojčat, o zvěrstvách Kaddáfího či Assáda, o pozadí Majdanu atp. Na rozdíl od nás, obyčejných lidí, kteří to udělali a vědí, jak se věci mají.

Béda
19. 8. 2015 9:44

„Humanitární“ zločinci“! Na jednu stranu podporují „humanitární“ bombardování, „humanitární“ války a fašisty, žádají aby stát měl podíl na těchto zločinech a na druhou stranu žádají, aby bylo státem pomoženo mizivému procentu obětí těch „humanitárních“ válek, „humanitárního“ bombardování a fašismu na úkor těch, kteří ty zločiny nepodporovali. Typickým představitelem těchto „humanistů“ je „pravdoláskař“ Fedor Gál.

merlin
merlin
19. 8. 2015 9:54

Pochopte, že vědci už nejsou ti vědci, co bývali. Věda to má ostatně těžké, mění se v nauku o inovacích a inovace nikoho nadlouho nespasí. Navíc je příšerné a děsivé, že dnes úředníci ! /nebudu znovu rozebírat jejich kvalitu a kvantitu a to jakým způsobem se na svá místa dostávají/ rozhodují o tom, co věda je a co není. Jsou tam jména lidí i lidí velmi chytrých, ale vyrostlých na stejném paradigmatu /výkvět najdete v NERV a RVVI/. Jejich vnímání je proto podobné pozorovateli Amesovy místnosti :-) http://www.muzi.cz/obrazky/2015/04/41-642×282.jpg

fajt
fajt
19. 8. 2015 12:24
Alena
Alena
19. 8. 2015 16:27

měla jsem možnost mluvit se zaměstnanci z uprchlického tábora v Zastávce u Brna. Jsou zde umístěny syrské rodiny s malými dětmi, které prchají před válkou. Přesně takoví utečenci by u nás měli být přijímáni.

Sio
Sio
19. 8. 2015 16:34

merlin napsal Pochopte, že vědci už nejsou ti vědci, co bývali. Věda to má ostatně těžké, mění se v nauku o inovacích a inovace nikoho nadlouho nespasí. Navíc je příšerné a děsivé, že dnes úředníci !/nebudu znovu rozebírat jejich kvalitu a kvantitu a to jakým způsobem se na svá místa dostávají/ rozhodují o tom, co věda je a co není. Jsou tam jména lidí i lidí velmi chytrých, ale vyrostlých na stejném paradigmatu /výkvět najdete v NERV a RVVI/. Jejich vnímáníje proto podobné pozorovateliAmesovy místnosti http://www.muzi.cz/obrazky/2015/04/41-642×282.jpg Ano, s tím souhlasím. Pro většinu těchto „vědců“ je toto označení v původním slova… Číst vice »

peter.
19. 8. 2015 17:25
Nairub
Nairub
19. 8. 2015 19:36

Tahle výzva mi už pomalu začíná připomínat “ Antichartu“ a podobné výzvy.
Měli bychom se nejdříve postarat o své potřebné ( a na ty „nejsou peníze“), a pak teprve začít přemýšlet komu ještě můžeme pomoci.

Dana
Dana
19. 8. 2015 20:29

….základní schopností i hodnotou by mělo být kritické myšlení, schopnost nazírat problémy nezaujatě, pracovat s informacemi, rozeznat fakta od hypotéz a nedopouštět se manipulací…. Tento vyrok vedcu schvaluji, ovsem to je je vseobecna a normalni ligika. Nedoufam, ze se nekomu rozsviti v hlave a rozezna fakta od hypotez. Priklad hypotezy: Presvedceni , ze Spojene Staty zamerne nici Evropu zaplavou emigrantu… Priklad faktu: Smrt historika a vědce Chálida Asada ve středu ohlásila syrská oficiální agentura SANA .Bojovníci Islámského státu muži v úterý uťali hlavu na náměstí před palmýrským muzeem za přítomnosti několika desítek lidí. Pak tělo dovezli na místo starobylé Palmýry… Číst vice »

Sasin
Sasin
19. 8. 2015 21:01

Gdyž se kolonizovala Amerika, větci pronášeli určitě celé příběhy o dobru objeveném na novém, čistém a zeleně připraveném prostoru echkonomického růstu. Bohatí zlo ději jeli budovat zlo dějský svět. Muheeeeee Určitě všem potřebným a nactiutrhovaným pracovním kolonistům, „dneska se tomu říká imigrat“ dopláceli úvěry aby do nových kolonií vůbec dopluli včas, bez újmy na zdraví a splnou penzí na čistých bankocetlových lístcích. Předem si domluvili s Indiány ubytování s plnou penzí a dokumenty, které jim umožní legální pobyt na tři měsíce, že. Větcům se rozšířily slinovody a tak spoluvymysleli efektivní využítí nových obzorů pro blaho lidstva. No prostě neco jako… Číst vice »

Dana
Dana
19. 8. 2015 21:54

Sasine, ….čo bolo, to bolo… terazky som američanka.. :-) Co myslite, jak moc bude vadit Americanum, kdyz se Evropa promeni v islamsky bordel ? Rekla bych, ze asi podobne, jako kdyz Iranci svrhli shaha Pahlaviho a nastolili revolucni vladu. Hodne kriku, ale zasadni akce zadna. . Cesi, maly narod s malilinkou armadou, by si to meli zacit zehlit u NATO a USA. . Americky kontinent ma tu vyhodu, ze ma na obou stranach oceany. Kdyz nebude transatlanticka cesta vyhodna, zameri se pres Tichy ocean na vychod. .( Coz je z me posice zapad..) To uz se v pocatecni fasi arci… Číst vice »

Ladys
Ladys
19. 8. 2015 22:46

Já bych tu otázečku trochu poopravil. „Jak moc bude výhodné pro Američany, když se Evropa promění v islámský bordel?“ Odpověděl bych si asi tak, že vznikne zaprvé další perfektní odbytiště zbraní a jelikož budeme samozřejmě Americe za pomoc v boji proti chaosu vděčni, budeme nadále plnit její všechny přání, například přijmout následně pomoc při obnově rozflákané Evropy, případně se angažovat aktivně v boji za demokratizaci zlého Putinovského Ruska. Tak teď přemýšlím, nebylo tady kdysi už něco podobného, jen s obměnou několika nevýznamných slovíček?

Dana
Dana
19. 8. 2015 23:12

Ladys,
Z jakeho sebestreneho duvodu predpokladate, ze by se USA nutne angazovaly v boji Evropske Unie proti islamskemu chalifatu ? Co kdyz se najednou octnou USA v jinem predikamentu, kde budou mit vymluvu nezasahovat plnymi prostredky ? Prirodni katastrofy, pad dolaru, obcanske nepokoje….
Amikum Putin zas tak nevadi, kdyz se bude drzet v mezich Zapadem urcenych a nebude delat ramena. .USA s Ruskem behem embarga vesele obchoduji. Jenze rikat si velmoc a pak se doma handrkovat v sankcich o kus syra, doslovne , je nanejvyse trapne….
To bylo porad reci, jak kapitaliste palili obili, zatim co pracujici lid hladovel… :-)