Naléhavá výzva LNR Normandské čtyřce

18. srpna se na brifingu v LuganskInformCentru starostové čtyř obcí LNR – Slavjanoserbska, Pervomajska, Veseloj Góry, Oboznogo – obrátili na státy „Normandské čtyřky“, speciální pozorovací misi OBSE na Ukrajině a na celosvětové společenství s prosbou „aby vyzvali prezidenta a vládu Ukrajiny, ať zastaví krvavé šílenství a odvede své zbraně od linie dotyku v souladu s Minskými dohodami“.

„Jménem civilistů našich obcí se obracíme na státy „Normandské čtyřky“, speciální pozorovací misi OBSE na Ukrajině a na celosvětové společenství s prosbou o neodkladnou pomoc a adekvátní reakci na hrozbu likvidace obyvatelstva.

Uplynulo půl roku od podepsání Minských dohod 12.2.2015. Od té doby ukrajinská strana nesplnila ani jeden bod Dohody. Poslední týdny ukrajinská armáda prudce zvýšila počet dělostřeleckých obstřelů našich obcí. Umírají civilní obyvatelé, ženy, děti, staří lidé. Demolují se obytné domy, nemocnice, školy, školky a infrastruktura obcí. Ukrajinská vláda ignoruje minské dohody a stahuje těžkou vojenskou techniku k linii dotyku. Ostřelování probíhá z děl a minometů ráže 122 mm a 152 mm, které měly být stáhnuty od linie dotyku.

Prohlašujeme, že jediné naše přání je žít v souladu s našimi historickými tradicemi, kulturou, zvyky a jazykem, v míru se všemi sousedy, národy a státy. Proto prosíme státy „Normandské čtyřky“, speciální pozorovací misi OBSE na Ukrajině a všechny nelhostejné lidi aby vyzvali prezidenta a vládu Ukrajiny, ať zastaví krvavé šílenství a odvede své zbraně od linie dotyku v souladu s Minskými dohodami, provedli kontrolu plnění těchto dohod, potrestali viníky a poskytli právní a sociální pomoc těm, kdo utrpěl újmu od násilných činů ukrajinské armády.

Překlad: V. Kostik

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
chalupář
chalupář
19. 8. 2015 9:15

A občané Česka jen mlčí a přihlížejí.
Ještě se divíte, že nás Francouzi a Angličané nechali před Mnichovem v r. 1938 na holičkách a nebyli ochotni se angažovat kvůli nějaké zemičce kdesi na východě Evropy?
Mysleli, že v Mnichově zachrání mír a získali válku. A ztratili čest.
Vždyť my se chováme stejně. Z dějin se neumíme poučit.
Je to hanba nás všech!

Sio
Sio
19. 8. 2015 16:12

Kyjevská banda si jde pro další Debalcevo.

peter.
19. 8. 2015 17:30

Toto je pravý Ukrajinec! Tie skákajúce vraždiace opice sú tchori z Haliče:
http://novorossia.weebly.com/novorossia-news/ukrajinec-nevygumovany-propagandou-vypadni-prec-amerika-z-ukrajiny-video

CROIX
19. 8. 2015 20:15

Češi sice mlčí a přihlížejí, ale jsou také možná systematicky mediálně nejdebilizovanějším národem pod vlivem onoho Západu… Přesto zvolili v přímé volbě prezidenta Zemana a ne Schwanzenberga a mimo Prahu si za ním nadále stojí a on rozhodně vyjadřuje jinou vůli, než americkou, tím co říká i tím, jak koná..

Vaska
Vaska
20. 8. 2015 8:20
nula
nula
20. 8. 2015 17:37

Vaska napsal myslím že k tomuhle není co dodat– http://prvopodstata.blog.cz/1508/sybila-mela-prece-jenom-pravdu-jak-je-to-mozne Největší a poslední válka přijde do Evropy, kdy datum letopočtu obsáhne číslo sedm bez zůstatku. Podle mě to je autorova interpretační chyba, kdy číslice v letopočtu sčítá, místo aby letopočet dělil číslem 7. Nejbližší rok dělitelný číslem 7 beze zbytku je rok 2016. Myslím, že se máme na co těšit ještě, situace tomu nasvědčuje. Absolutně nesdílím optimismus a, řekl bych, až přímo nadšení pana Pjakina nad vývojem situace. Když přistoupím na teorii revolučního (atlantického) a evolučního (euroasijského) křídla nějakých elit, které rozhodují o chodu věcí, tak si myslím, že pan… Číst vice »

Sio
Sio
20. 8. 2015 18:18

Sibylu bych do toho netahal. Kdoví, co vůbec řekla.