Vzdejte se vší naděje

Vzdejte se vší naděje,

kdo sem vstupujete…

je psáno v Dantově Božské komedii nad vchodem do pekla.  Zdá se, že v době covidové to brzy bude platit obecně. Už je to rok, co epidemie začala, ušili jsme si roušky, přestali chodit do hospod a na fotbal a… ono se to uklidnilo tak hezky, že opozice vítězství nad koronavirem oslavila společnou trachtací na Karlově mostě (spíš se měli složit na mimořádnou prémii pro zdravotníky).

Jenže na podzim to začalo znovu a vláda si už netroufla se obořit na občany, aby dodržovali tři R. Upřímně řečeno, ono část občanů by stejně neposlechla a trucovala. A tak se příštipkařilo po týdnech podle nálady poslanců. Občané zčásti poslouchají a zčásti vyhlašují, že chcípl PES. Někteří jsou tak důslední, že ten covid chytí a ohlašují, že se z něj vyleží doma. Kéž by. Představte si, jak by to vypadalo, kdyby takový posměváček pohrdající vládními nařízeními covidu podlehl…

Problém je ten, že o tom,  co vláda činí, se nedá říci, že dobře činí. Ona si totiž neví rady. A jak sledujeme televizní zprávy (prý jsou v kategorii poplašných zpráv), tak si s tím nikde na světě moc rady neví.  Jen Číňani ten nápor ve Wu-chanu zvládli, ovšem copak se dá totalitnímu režimu věřit (ale když se po Číně potuluje volně reportérka ČT Šámalová, tak možná ano).  My jsme se přimknuli k mocnému dubisku Evropské unie a… taky to pokulhává. To, co mělo být předností, tj. společný spolehlivý nákup vakcín, se zadrhlo a dodává se méně, než bylo slíbeno, nemluvě o tom, že i to málo nějak neumíme expedovat po Česku. 

Pokud jsem se zmínil o posměváčcích, co se vládním opatřením vysmívali, tak je nutno připomenout, že někteří ti, co nás vážně varovali, si na sebe to varování nevztáhli a chodili pokradmu na pivo, na oslavy narozenin nebo dokonce veřejně na fotbal.  Lze se pak divit, že méně přemýšliví občánci si řekli, ono to asi nebude tak horké, jak je nám kázáno, když pan ministr nebo ředitel televize strach nemá.

A v posledních dnech jsme dokonce zjistili, že vstali noví odborníci v řadách soudců, kteří rozhodli, že ta opatření jsou protiústavní, protože ohrožují naše práva na volnost, rovnost, bratrství. Páni soudci by se měli rozhlédnout do šířky, protože mnoho dalších zákonů omezuje rovnoprávnost lidu a pustit se do jejich kompletní revize. To je přece jejich úkol – prověřovat, jestli jsou zákony v souladu s naší ústavou.

Jenže i menší soudci  se nadechli a předvedli svou erudici, když rozhodli na návrh jednoho primána, že jeho gymnázium nezákonně využívá učení na dálku přes počítačovou síť. Tak šup do školy – žáci i kantoři! Asi bude nutné, aby některý postarší kantor z té školy podal na soud návrh, že pobyt ve třídě ohrožuje jeho oslabené zdraví.

A k tomu ještě přistupuje rozkol v politických stranách, kdy poslanci jeden den odmítnou prodloužení nouzového stavu, aby se druhý den sešli straničtí hejtmani z krajů a požadovali jeho zachování, protože jinak svými prostředky situaci nezachrání. A do toho hodí vidle senátoři ze stejných stran s myšlenkou „třeba všichni zhyňte, ale nouzový stav nebude“.

Takže – zmatek nad zmatek. A to se ještě sejde čtyřicet vysoce kvalifikovaných vědátorů a vydají provolání, že takto to dál už nejde, vládo, dělej to jinak. Jen ta rada, jak to dělat, zase chybí.

Jen zdravotníci dřou a zachraňují, co se dá.  Myslím, že z jejich řad by měla přijít rázná odpověď klepajícím se politikům: Zastavte hádky a politikaření, to nám v této situaci nepomůže, a dělejme všichni podle rozumu.

 

 

2.6 19 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
g.hrosik
g.hrosik
25. 2. 2021 5:56

Soudruzi v Praze chystají opět pořádný svinstvo. Plukovník veřejně připustil to, co ministerstvo pravdy označuje vytrvale za nebezpečnou konspirační teorii – tedy čipování obyvatel… viz.: https://cnn.iprima.cz/musime-vedet-kdo-uz-byl-ockovany-at-uz-na-papire-nebo-cipu-navrhuje-prymula-19141?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=PwdqDf1c729-202102151155

PPK
PPK
Reply to  g.hrosik
25. 2. 2021 7:10

Myslím si, že není třeba za každou cenu rovnou čipovat. Čip vyžaduje vnější UHF elmag. pole k dodávce energie, komunikaci, atd. Postačí chemicky změnit očkováním genetiku DNA a po čase bude biorobot na světě také. A ještě bude ve své mysli bláhově šťasten, že už nikdy neonemocní žádnou nemocí. No a že to řeší rovnou ukecaný plukovník? To je logické, vždyť to vše je přece vojenská operace.

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  PPK
25. 2. 2021 8:48

Ano ! Změnit genetiku lze i neinvazivní metodou – nákazou způsobenou k tomu upravenými viry,semiinvazívně -při tzv.testování něčeho,co neumíme izolovat a posléze invazívně očkováním směsí,o které víme,že jde o biologickou zbraň. Výše zmíněná vojenská operace má jméno,které je zkratkou anglického názvu : C overed O peration of V irtual ID . Jedna z opravdu mála výhod,které její rozšíření přineslo,se projevilo v rodinách s malými dětmi.Ještě loni jejich rodiče přiváděli své malé do školky s nudlí u nosu bez ohledu na to,že nakazí ostatní děti. A nejen ty ! Letos se maminky staly zodpovědnějšími a při náznaku infekce nechávají své děti… Číst vice »

orinoko
orinoko
25. 2. 2021 7:05

Svět je plný překvapení. O co méně roční lockdown přináší proklamované cíle, o to více je jednou třetinou vyděšených vyžadovano jeho prodloužení třeba až do nekonečna. Zeptáte-li se vyděšeného, kdo to bude platit a jak dlouho, tak s výrazem somnabulního idiota neodpovídá. Škoda, že nefungují meziplanetární lety. Vyděšení by mohli komplet třeba na aktuální Mars. Dnes jim na Zemi zbývá jen záchodová mísa a přibouchnuté víko. V karanténě nám údajně vypukl syfilis v nebývalé míře. Tomu se nelze divit, když léčení syfilisu brání corona zuby nehty. Covid 19 odhalil jednu velmi důležitou věc: Minimálně jedné třetině obludé vůbec nevadí život… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
25. 2. 2021 7:57

K tomu odkazu: opět můžu potvrdit. Hlavně cestou zpátky na D1 jsem si všiml neskutečného množství kamionů s bulharskou poznávací značkou, které !! převážely různě lehce pobouchaná auta zjevně z Německa patrně někam na východ až jihovýchod.
Takto vypadají Německem uzavřené hranice
Personální transit Halič – Česko je obzvlášť na Florenci úkaz skoro dechberoucí.
Ale blbci jsou Češi.

JanDrda
JanDrda
Reply to  orinoko
25. 2. 2021 18:49

Drahý Orinoko, což sám víte, „i kdybychom padli všici, vstanou noví bojovníci …“. A národ začíná šílet v panice, soudci všech stupňů mají měknutí mozku (a nebo ja to nedělám pro sebe, ale pro prachy, politici bez páteře měkkotí a blekkotí v honbě za vol-preferencemi. K tomu télevize a rádio Gaga (ČRo 1 Blábolžurnál – ještě že máme regionální vysílání, které pořady uklidňuje). Nastává trockistický chaos, chybí „Lenin zdraví“. Dobrý článek bez hysterie zde http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/hole-baby-nosi-rousky a pro to, být nad věcí zde (je a není o zmrdech), předpokládám, že poslední jednička od Honzy Campbella je známa. http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/radim-uzel-ruzne-pojeti-sexualni-normy Jinak doporučuji přečíst… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  JanDrda
25. 2. 2021 21:58

O kokotí trilogii jsem se dozvěděl od kolegy při mé první štaci, ještě pár měsíců před tím, než jsem se dozvěděl o existenci outsidermedia. Karol Polák kdysi po prohraném hokejovém utkání Francie:Československo 1:0 prohlásil okřídlené „Kéž bychom tu mali viacero takých Kokotov!“ Ale po letech prožitků anabází s věčnými kokoty všude mezi námi, kteří můžou za vše, a Spikli Se proti nám na věčné časy a nikdy jinak a vědomím, že každá doba potřebuje svého Milouše, cítím, že už dost bolo Kokotov! Výkony některých by totiž asi s přehledem převálcoval i můj mentálně retardovaný hafan, jež totiž na rozdíl od… Číst vice »

Aleš
Aleš
25. 2. 2021 23:19

Do práce a domů. Navzdory datům a realitě, kdy nejzasaženější místa mají nejvíce nakažených díky pracovním kolektivům. Na zdraví a zdravotnictví a rizika, rizikové skupiny a rizikové faktory celá leta kašlou, a teď, aby se pod záminkou nepodělali. Jsem rodinný typ, osobně bych klidně takto do práce a domů mohl dlouho fungovat a vlastně i funguji. Ale tady jde přeci o něco úplně jiného. Co bude následovat příště? Čipy a vakcinační pasy jsou jenom začátkem. Je tady ještě vůbec někdo, kdo doufá, že to dělají pro nás? Prdlačky a tůdle nůdle. Vzdejte se vší naděje, že o tohle establishmentu napříč… Číst vice »

orinoko
orinoko
26. 2. 2021 7:41

Tak nám začne lockdown 2021 zvíci jara 2020. Po roce jsme tam, kde jsme byli. Tomu říkám úspěch strategie koblihy a paštiky. Má prý trvat tři týdny. Vážně se najde nějaký idiot, který se domnívá, že se situace zlepší? Buďto naprosto ostrý – pro který osobně jsem – anebo si ten rusínský chuj může akorát tak sám pohulit. Co může pomoci podle mého názoru? Naprosto ostrý skok do umrtvení veškerého proudění. Zavřít úplně všechno, žrádlo na příděl bude rozvážet armáda a policie, vypne se televize a internet, aby covidizace měla OPRAVDU mantinely. Chrámy konzumu okamžitě zavřít stejně jako korporátky. Především… Číst vice »

Gatta
Gatta
26. 2. 2021 8:09

Říkám tomu „blbiny – okno do světa“ – tedy všechny ty drsné, drsně reálné a všelijak znevažující weby.
On se tam, narozdíl od ČŤ a ČR, občas i něco dozví …
comment image

orinoko
orinoko
26. 2. 2021 8:25

Samozřejmě jsem jednu podstatnou věc opomněl. A to respirátor. Mám dva , oba britské. Už ani české nemůžou být … V tomto státě prý žije 10 melounů obludé. Vynechme vyděšené, toho času okupující hajzl mísu. S covid rybenkami je jim nejlépe. To máme nějaké 3 melouny obludé. Zbývá sedm. Odečteme naše děti, neb jsou na tom trochu jinak. Řekněme 2 melouny. Zbývá 5 pět. I kdyby čtyři, tak to máme každý den 4 milióny zasrmkaných a zaslintaných respirátorů. Zdravotně naprosto závadných. Vynásobeno týdnem to dělá 28 miliónů kusů oficiálně vytvořeného sajratu kurvičce Gretě ku svatořečení. Vynásobeno třemi týdny to dělá… Číst vice »

orinoko
orinoko
26. 2. 2021 14:40

Pro ilustraci, jakou matérií je vybavena corona fronta a její TRIBUNanál vkládám reakci na mojí diskusní účast ve felčarovském tanečním vysílení. Na odpověď Vlastě, nezajedeme spolu na Slovensko? Je třeba být cool! … jsem obržel toto –
Zvýrazněná odpověď
Vlasta
před 5 hodinami
Pane,jste ubožák s takovým názorem,pozor aby jste ty zdravotníky nepotřeboval…pozor ,třeba covit…

Covit … tak už máme asi stodevátou mutaci … jestlipak ji Blatník zvedne?

orinoko
orinoko
26. 2. 2021 15:08

Jj, covid prasátka to nemají jednoduché. Už ani ta rosa na kolejích není k mání, jen blábol a blábol a blbost míchaná s pitomostí.

https://www.e15.cz/nazory/komentar-petra-peska-rok-covidove-marnosti-1378274

orinoko
orinoko
26. 2. 2021 15:30

Pel mel osvobozujícího dobývání bašty covid 19: Hamáčkův dodavatel testů: prodělek dva miliony, pobočka ve stavebninách „Přicházíme s omezením pohybu mimo okresy, je to opatření nouzové, extrémní a časově omezené. Opatření jen kontroverzní, ale účinné. Rozumím, že už to nikoho nebaví, ale musíme to prostě ještě chvíli omezit,“ uvedl v pátek na plénu Sněmovny ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).“ Korupční nápytelník to zná. Kdo pojede jinam, má si vzít fakturu od plynu. – Ty vole, tohle bych nevymyslel ani kdyby mi pomáhal sám ďábel. HAMAforáž se nezdá. Potenciál idiocie ještě ani zdaleka nevyčerpal svoje zdroje. Ale jen houšť. Tenhle dojebaný národ potřebuje pořádný výprask.… Číst vice »

orinoko
orinoko
26. 2. 2021 18:21

Laik se diví a svět žasne. FláKANEC do světa okopávané. Nevídané, neslýchané.

Bohemka.jpg
Gatta
Gatta
26. 2. 2021 22:05

Možné scénáře řešení:
comment image

orinoko
orinoko
27. 2. 2021 7:21

Už i jinde vědí, co bude za tři týdny. Stejné covidlejno jaké máme teď a vlastně už celý rok. 300 zbytkových dní lomeno 30ti dny lokání výjimečného stavu nám dává výsledek 10. Ještě 10x bude tato fašistická vláda českého Pinocheta sama sebe žádat o prodloužení, protože ve výjimečném stavu se žádné volby přece konat nemůžou. Krakenhousy budou ještě dalších 20 let přetékat felčarskou nemohoucností a méééédyja budou hýkat nadšením nad sametovou expozicí Vénovy ventilace.
I diskuse se tam hýbe.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-tvrdy-lockdown-s-obri-dirou-144669#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=eW0k0UoZyDL-202102270707&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
27. 2. 2021 7:58

Škleb dějin nemůže být větší.
Po tzv. komunistickém puči v únoru roku 1948 se prolhaný Samet proměnil ve svůj konečný cíl – fašistický převrat s armádní asistencí v únoru roku 2021.
Fašista Bureš řečený udavač Česko konečně dotlačil na samý kraj útesu.

Gatta
Gatta
27. 2. 2021 8:33

Expertní tým …
comment image