Vzkaz občana

Pane ministře zdravotnictví,

proč děsíte občany této země výroky typu: „Neočkujte se, pokud vám nevadí, že zemřete?“ (vysílání CNN Prima News ze dne 16. 3. 2022). Podle mého názoru jste se tímto dopustil stejně jako jiní před Vámi šíření poplašné zprávy ve smyslu paragrafu 357 odst. 1 Trestního zákoníku. Ptám se, proč jako vysoký vládní představitel a navíc praktikující křesťan a katolík namísto povzbuzení a zklidnění strašíte unavenou a covidovými opatřeními dva roky deprimovanou populaci ničím nepodloženými tvrzeními. V situaci, kdy sám rušíte omezující nařízení a hospitalizováno je cca 1906 osob (přibližný údaj, čerpáno z veřejně dostupných zdrojů) vyslovujete přesvědčení, že na podzim přijde další vlna covidu a zbytečně zemřou neočkovaní lidé. 

Proč to říkáte a hlavně, jak to můžete vědět?

Zařadil jste se těmito výroky k Vašim předchůdcům, kteří nás během uplynulých dvou let strašili podobnými výhrůžkami a nestyděli se dokonce arogantně sdělit veřejnosti, že sice to, co nařizují je nezákonné, ale přesto to nařídí a počkají si, až to NSS zruší. Před Vánoci 2021 nás například strašil ředitel Motolské nemocnice s tím, že kdo se nenaočkuje, může si na Vánoce sbalit tašku a počítat s tím, že půjde do nemocnice umřít. Takže nejen, že jste nám svými nesmyslnými a neodůvodněnými restrikcemi zkazili již druhé Vánoce, ještě nám bylo vyhrožováno, že pokud se nenaočkujeme, zemřeme. No, naštěstí se pan Ludvík mýlil. Permanentně nás podobně straší pan MUDr. Kubek a další, stále titíž, předchozí i současnou vládou  a veřejnoprávními médii  preferovaní odborníci.

Nyní nás tedy znovu strašíte Vy, pane ministře zdravotnictví. Čeho tím chcete dosáhnout? 

Všichni občané tohoto státu nejsou tak tupé ovce, jak si Vy a další donedávna neznámí odborníci nebo vládní představitelé či většina poslanců myslíte. Přestože již několik let žijeme ve společnosti, kdy se v zásadě smí říkat a číst jen to, co je takzvaně politicky korektní, zaznívají ve veřejném prostoru také názory jiných a mnohem erudovanějších odborníků z řad lékařů i jiných profesních skupin. Občané si tak do jisté míry mohou zatím, i když stále v omezenější míře, porovnat různé informační zdroje a udělat si vlastní názor. Vláda ČR, která má plá ústa demokracie, svobody a lidských práv, však lidem tuto možnost současnými cenzurními zásahy stále více znemožňuje. Pravda se ale umlčet nedá! 

Na počátku očkovací kampaně jste slibovali Tečku a tvrdili jste lidem, že po dvou dávkách vakcíny budou dokonale chráněni před onemocněním SARS-Cov-2, zdůrazňovali jste, že očkovaní jsou ti ohleduplní a svědomití, kteří zabrání šíření infekce a že nikdo neumře, pokud se nechá naočkovat (dlužno podotknout, že očkování jsem absolvovala za svůj poměrně dlouhý život několik, ale byla pouze jednorázová a opravdu mně celoživotně před daným onemocněním ochránila). Tloukli jste nám do hlav, že ti, co se nenaočkují, jsou bezohlední ignoranti a sobci, kteří zapříčiní šíření nemoci a smrt svých blízkých. V rozporu s těmito tvrzeními hovořil například již dne 6.1. 2021  ve vysílání na ČT 24  skutečný odborník, prof. MUDr. Vojtěch Thon, Ph.D.  o tom, že očkování nechrání před onemocněním, pouze před jeho velmi těžkým průběhem, že očkovaný člověk je nadále nakažlivý a může nakazit další a že tzv. vakcinovat se mají pouze ti, kteří jsou v ohrožení života. Vaše Tečka Tečkou nebyla a poslanec za ANO MUDr. Jiří Mašek se svého času, když se už doporučovaly tzv. posilovací dávky, nestyděl  s arogantním úsměvem na rtech veřejně v TV prohlásit, že přeci každý musí chápat, že Tečka byla marketingovým tahem… 

Slova pana imunologa Thona a některých dalších se v současnosti plně potvrzují. Přesto dnes opět vyvoláváte paniku a strach ze smrti, pokud se lidé nenaočkují proti Covidu. Očkování zůstává přitom nepovinné. 

Za ty měsíce v podstatě vynucovaného vakcinování, se ukázalo, že Tečka nebyla a asi ani nebude Tečkou. Sám to totiž, pane ministře, předjímáte. Chápu… zájem o očkování klesl, jakmile jste zrušili nesmyslné a protiústavní ustanovení o zavedení povinného očkování. Česká republika však, jak je známo, disponuje obrovským množstvím prošlých vakcín, obrovským počtem vakcíny Novavax a další vakcíny budeme muset až do r. 2023 odebírat. Co s nimi, že? Očkovaní požívali několik měsíců neoprávněných výhod, šířili onemocnění a v konečném efektu onemocněli a umírali stejně tak jako umírali neočkovaní.

Statistiky jsou dohledatelné, i když ty pravdivé těžce. Proč zase používáte tutéž rétoriku a vůbec nechcete vzít v úvahu prokazatelná fakta (časově omezená, tedy nedostatečná účinnost  vakcín a tedy nutnost přeočkovávání tzv. posilujícími dávkami, počty nemocných a zemřelých v souvislosti s vakcinací, přenos infekce vakcinovanými atd.).

Veřejnosti jsou známy procesy, které probíhají v současné době v EU a WHO s cílem globálně a trvale zavést to, co se na národní úrovni zavést nepodařilo. Odmítám stejně jako statisíce lidí z celého světa přijmout globální nařízení týkající se nikoliv zejména ochrany zdraví, ale dalšího oklešťování osobnostních práv a svobod. Odmítám diktát kohokoliv, kdo chce jen dále v této či jiné oblasti  oklešťovat pravomoci jednotlivých států a národů a osobuje si z pozice nikým nevoleného orgánu direktivně diktovat centrálně všem členským zemím EU nebo dokonce zemím celého světa, jak mají postupovat. 

***

Pane ministře Víte Rakušane,

paní ministryně Jano Černochová,

proč nám od začátku konfliktu na Ukrajině každodenně tvrdíte, že jsme ve válce a proč od prvních dní posíláte do ohniska válečného konfliktu zbraně? Ne, nejsme ve válce, protože v České republice nemáme vyhlášen válečný stav. Pokud ano, kdy a kým byl, prosím, válečný stav vyhlášen? Také vy, stejně jako pan ministr zdravotnictví, používáte ve veřejnoprávních médiích narativ, který má v lidech vyvolat pocit strachu a ohrožení.  Na základě rozhodnutí vlády ČR jsou do ohniska konfliktu dodávány ve stále větším množství zbraně. Toto dle mého přesvědčení rozhodně nepřispívá k nastolení miru, nýbrž přesně naopak. Čím více zbraní, tím více mrtvých. Jsem plně pro humanitární pomoc a sama ji v rámci svých možností potřebným lidem poskytuji, ale nesouhlasím s tím, aby vláda ČR dodávala do ohnisek válečných konfliktů zbraně a tím potenciálně zatahovala naši zemi do skutečné války. Dle vašich nedávných výroků, paní ministryně Černochová a pane ministře Rakušane, NATO chystá umístění mezinárodních bojových skupin do zemí svého východního křídla. Jak jsem se dnes dozvěděla z tiskové konference ministrů obrany České a Slovenské republiky, jedna z těchto skupin v počtu 2100 vojáků bude umístěna na Slovensku a z toho 600 má být Čechů. Pane ministře Rakušane, Vy a vaše politické hnutí dokonce navrhujete, aby jednotky cizích vojsk byly umístěny na našem území trvale. Paní ministryně, Vy zase nabízíte, aby část německých vojáků vysílaných na Slovensko mohla působit v Česku. Doufám, že ani jeden z těchto nápadů nebude akceptován Parlamentem ČR. Nebo o těchto krocích již Parlament nerozhoduje? Takové iniciativy nikterak nepomohou ukončení konfliktu na Ukrajině a nemají nic společného s tolik potřebným diplomatickým řešením.

***

Pane předsedo vlády,

Vaše vláda, pětikoalice, která zastupuje zájmy pouhých cca 43 procent zúčastněných voličů, činí pod Vaším vedením nesmírně důležitá a nejen pro současnost zásadní rozhodnutí, a to jménem celé ČR. Respektuji legitimní volbu občanů, ale jako pacifistka budu vždy podporovat řešení válečného konfliktu diplomatickou cestou, nikoliv dodáváním zbraní do jeho ohniska. Snad k tomu diplomatickému řešení přispěje Vaše nedávná zahraniční cesta, i když občanům dodnes konkrétní význam nebo dopad této „mise“ nikdo nevysvětlil. Ideologicky podložený narativ není pro mne vysvětlením či uklidněním.

Ptám se, co jste Vy a Vaše vláda udělali od nástupu do svých funkcí pro obyčejné lidi žijící v České republice? Jaké zákony Vaše vláda navrhla nebo přijala s cílem zlepšit a usnadnit život obyčejným lidem? Zato byl přijat Pandemický zákon, který má a bude mít obrovský dopad na život nás, občanů, a to nikoliv pozitivní. Následně Vaše vláda vyhlásila nouzový stav, jehož vyhlašování a bezdůvodné a prodlužování v opozici pětikoalice tolik kritizovala. Za poslední týdny dramaticky stoupá inflace a stouply ceny potravin, energií, pohonných hmot i dalšího zboží. Poklesla významně úroveň  zdravotní péče. Jak reagovala Vaše vláda na tyto skutečnosti? Jak a čím jste pomohli milionům obyčejných lidí, kteří již i před těmito negativními změnami žili na pokraji chudoby nebo dokonce bídy? Je jistě potřebné pomáhat uprchlíkům z ohnisek válečných konfliktů, ale přinejmenším stejně tak důležité je pomáhat vlastnímu obyvatelstvu v situaci, kdy se jeho životní úroveň dramaticky mění k horšímu, a to jak v důsledku přijatých vládních opatření v souvislosti s infekcí SARS-Cov-2, tak vlivem konání či nekonání Vaší vlády. 

Dagmar Tisovská


4.9 39 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
g.hrosik
g.hrosik
22. 3. 2022 19:46

Když se nad situací zamyslím, docela mě mrazí, když vidím, jak je tenhle spolek sociopatů a psychopatů jistý neotřesitelností své pozice…

Gatta
Gatta
Reply to  g.hrosik
24. 3. 2022 19:46

Přesně – “ …jistí neotřesitelností své pozice.“

https://www.hlasite.cz/text-pisne/honzanedved/119001-tondazapotockej/

Silentpysk
Silentpysk
22. 3. 2022 20:53

Vtírá se mi myšlenka, že máme ve vedení státu samé svině!

Alva
Alva
22. 3. 2022 22:25

Nesleduji to denně, ale dnes jsem si všimla, že Seznam hlásí:
JIP na 1 mil. obyvatel 12 neočko, 13 očko.

Nějak se nám ty počty dostávají do realističtějších čísel.

idiotronic
Reply to  Alva
24. 3. 2022 9:09

24.03.2022
Dnes je 14/14 (ale zapomněl jsem, kolik je kterých , možná jsem to prohodil)