Vzkaz ruské atletky Jeleny Isinbajevové před OH 2016: Hlavu vzhůru!

Setkali jsme se s bezprávím, nespravedlností a svévolí určitých lidí kolem světového sportu, kteří konají co chtějí a vymýšlejí svá pravidla měsíc před konečným rozhodnutím…

Překlad a titulky: V. Kostik

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
12. 8. 2016 18:17

Dobře to řekla. Je to milá, upřímná, výborná sportovkyně a očividně skvělý člověk.

zajoch
12. 8. 2016 19:55

Je štěstí, že máme OM a obětavé překladatele z videí Irenu a V. Kostika. Díky.

bbb
bbb
13. 8. 2016 6:47

Hodně znalý článek o dopingu – Zbyněk Fiala: Olympijská WADA http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/zbynek-fiala-olympijska-wada „Rusové ale nejsou vynálezci cinknutého sportu, jen tomu dali mocenský futrál. Ukazuje to i selhání kontrolního orgánu – nikoliv na národní úrovni, ten to zajišťoval. WADA to nezjistila sama, musel jí to někdo prásknout. Ani Mezinárodní olympijský výbor nepostřehl, že jeho rolí není jen chodit na čestné tribuny a recepce v nazdobených krovkách. . Mnohem užitečnější než olympijský stadión mohou být cyklostezky, kterými lze dojet do práce se sprchou a šatnou. – Avšak svalové úpony a šlachy posilují desetkrát pomaleji než svaly. A klouby se utužují desetkrát pomaleji než… Číst vice »

Točmistr
Točmistr
13. 8. 2016 11:02

Neposlouchal jste někdo včera Hodinu Vlka ? Byla tam zajímavá zmínka o norském běžkařském týmu, jeden volající se zmínil, že všichni v týmu jsou „astmatici“. Připomělo mi to materiál, který jsem posílal Vlkovi, jestli by ho nezkusil někam na kosu propašovat. Ale protože se tak nestalo, snad se na mě nebude nikdo zlobit, když to částečně zkopíruju sem. Na začátku se probírá případ americké olympijské plavkyně Dary Torres, která šokovala tím, že v 41 letech porážela mnohem mladší soupeře. Což vyvolalo otazníky v souvislosti s tím, že často užívala inhalátor na astma (mimochodem, nevšimli jste si v minulosti že nejeden… Číst vice »

Točmistr
Točmistr
13. 8. 2016 11:03

…ho používají (přestože studie o zlepšení výkonnosti chybí), ale to se najednou zakázalo ? Co se týká albuterolu, existují studie které prokázaly zvýšení výkonu, ale současně i studie které ho neprokázaly. Autor správně zmiňuje, že studie které prokázaly zvýšení výkonu , patří k těm méně citovaným, a to proto že testovaly malý vzorek sportovců. To je zajímavé, že ? Každou studii musí někdo zaplatit. A čím větší vzorek lidí chceme testovat, tím bude studie nákladnější. O tomhle se zmiňuje i „náš“ Petr Fořt v Knize „Výživa pro dokonalé zdraví a kondici“. Takže u menších studií je logicky větší pravděpodobnost, že… Číst vice »

Béda
13. 8. 2016 17:00

http://www.sportvital.cz/sport/doping-ve-sportu/nejvetsi-dopingove-skandaly/ http://www.sportvital.cz/sport/doping-ve-sportu/nejvetsi-dopingove-skandaly/4-americka-atletika/ V roce 2003 uveřejnil Dr. Wade Exum, bývalý šéf amerického Antidopingového výboru šokující zprávu mající 30000 stran o dopingu amerických atletů v letech 1988 až 2000. Ze zprávy vyplynulo, že ačkoli byla spousta amerických sportovců zvučných jmen (celkem více než 100 sportovců) v tomto období pozitivně testována na dopingové látky, nevyplynuly pro ně vůbec žádné postihy. Nejzářivější hvězdou na tomto seznamu byl fenomenální Carl Lewis, který byl pozitivně testován na zakázané stimulanty ještě před olympiádou v Soulu, kde vyhrál sprint na 100 m po diskvalifikaci dalšího dopingové hříšníka Bena Johnsona. Dalším příkladem je Jerome Young, který byl pozitivně… Číst vice »

Béda
13. 8. 2016 17:03

http://cz.sputniknews.com/svet/20160813/3700242/wada-stepanovova-hackeri-email.html Hackeři se nabourali do elektronické pošty běžkyně Julie Stěpanonové a jejího účtu v systému ADAMS, jehož pomocí informují sportovci WADA o místě svého pobytu, oznámila agentura R-Sport s odvoláním na webové stránky ESPN. „WADA potvrdila, že to byl jediný účet, do něhož se nabourali, což svědčí o tom, že se někdo pokusil zjistit místo jejího pobytu“, řekl zástupce sportovkyně. V USA mnozí používali doping, ale prošlo jim to Stěpanovová (roz. Rusanovová), která byla v roce 2013 diskvalifikována za doping, se stala spolu se svým manželem Vitalijem hlavní informátorkou pro film německé televize ARD o dopingových machinacích v ruské atletice.… Číst vice »

peter.
13. 8. 2016 19:29

Ruská skokanka do diaľky Darja Klišinová žila a trénovala od konca r.2013 v USA.Preto jej bola ako jedinej ruskej reprezentantke v ľahkej atletike umožnená účasť na OH v Riu.Dostala akreditáciu a bolo jej už pridelené aj číslo.Na poslednú chvíľu jej však IAAF akreditáciu odobrala a zakázala Klišinovej štartovať na OH.
http://www.aif.ru/olymp2016/newsolymp/cas_podtverdil_poluchenie_ot_klishinoy_apellyacii_na_nedopusk_k_oi

Vetrnik
Vetrnik
13. 8. 2016 21:17

Točmistr napsal
Neposlouchal jste někdo včera Hodinu Vlka ? Byla tam zajímavá zmínka o norském běžkařském týmu, jeden volající se zmínil, že všichni v týmu jsou „astmatici“. Připomělo mi to materiál, který jsem posílal Vlkovi, jestli by ho nezkusil někam na kosu propašovat. Ale protože se tak nestalo, snad se na mě nebude nikdo zlobit, když to částečně zkopíruju sem.

Já se vůbec nezlobím, stálo by za to uveřejnit i na jiných webech a šířit.

ducatista
ducatista
14. 8. 2016 7:19

Atletická federace se díky zákazu startu Klišinové definitivně odkopala. Jestli ještě někdo pochyboval o účelovosti a uplatnění kolektivní viny v případě ruských atletů, tak teď mu IAAF sama dala důkaz jak na stříbrném podnose. Atletka žije 3 roky mimo Rusko, kontroly provádí antidopinkové laboratoře mimo Rusko, nikdy nebyla pozitivně testována a přesto je vyloučena? HNUS, HNUS…
A Darji je mi líto, moc sympatická sportovkyně, favoritka na medaili. Co by tomu zákazu řekli naši bojovníci za čistotu sportu, např. pan dvojitý zavináč?

ducatista
ducatista
14. 8. 2016 7:26

A ještě na margo astmatiků, jak se pěkně rozepsal Točmistr. Je opravdu zajímavé, jak vysoké procento astmatiků se pohybuje ve vrcholovém sportu. Třeba v profi pelotonu na TdF nebo Giru. Myslím, že těch skutečných astmatiků tam bude tak 1 ze 100. Ale je fakt, že jsou výjimky, třeba bývalý desetibojař Tomáš Dvořák skutečně astma má.

fajt
fajt
14. 8. 2016 9:13

http://www.pribalovy-letak.cz/188-berotec-n-100-mcg – tohle zdravému jedinci zvedne vitální kapacitu plic o pár decilitrů, které mohou v závodě rozhodnout o všem – že to má i vedlejší účinky ( které lze zase dalšími medikamenty zatlumit) už vrcholové závisláky moc nezajímá. ..)

Točmistr
Točmistr
14. 8. 2016 9:44

Ještě jsem si vzpomněl na jednu perličku. Trochu sleduju vzpírání. V nižších váhách jsem si ničeho nevšiml, ale v supertíze to bylo očividné. Před několika lety jsem sledoval výkony v supertíze a říkal jsem si co se stalo, vždyť VŠICHNI zvedají o 10kg nebo míň než před rokem. Ozřejmil mi to až náš vzpěrač Patrik Krywult – změnil se systém dopingových kontrol… Nepochybuju o tom, že většina profíků sype co to dá – jde totiž o velké prachy. Možná si pamatujete na nedávný „zápas století“ v boxu. Pokud boxer nevyhraje K.O. ale je to na body, tak se ten výsledek… Číst vice »

slava
slava
14. 8. 2016 10:56

Zajímavý je nazor profesora Saveljeva, doktora přírodních věd, odborníka na lidský mozek. Samozřejmě , že profesionální sport je maras nejvyššího kalibru. Ale když už to lidi baví se na to dívat , sportovce ničit sve zdraví kvůli penězům a chemické laboratoře se předvádět ve výzkumu novych preparátu, budiž. V tom případě povolíme jakýkoliv dopink a nastolime nové pravidla. Například podmínkou získání medaile sportovcem bude jeho dožiti do ceremoniálu na bedně. Co bude s nim potom už nikoho by nezajímálo. Dalši vývoj profesionálního sporu si každý domysli sam , jak mu dovolí jeho fantazie.