Yankee´s murders go home!

 

Včera 26. 3. 2015 v době asi mezi 15 až 16 hodinou proběhla na Masarykově náměstí ve Vyškově pokojná demonstrace proti nezákonnému přejezdu vojsk NATO,  provokační demonstraci síly a případné naší okupaci Spojenými státy americkými.

Výsledkem bylo natáčení České televize, podpis petice protestující proti přejezdu vojsk (před 16 hodinou petici na místě podepsalo přes 150 lidí), ujasňování si názorů mezi demonstrujícími, ukázání se náhodným kolemjdoucím i zvědavcům ve Vyškově, možná i částečné vzájemné získávání kontaktů mezi lidmi, jimž není lhostejný osud naší země, taktéž i v menším poklidná debata s pokojnými odpůrci demonstrace.

Zajímavostí byla věková struktura účastníků, která se asi lišila od jiných podobně laděných demonstrací. Nejvýraznější transparent si připravila skupina asi 15 teenagerů, kteří stáli opodál od organizátorů akce a hloučku asi 60 lidí, který se pomalu obměňoval. Bystré pozorovatele zaujmuly jejich nápisy Save Donbass, DICTATORSHIP či NATO = SS, což musím přiznat, že i mě mile od nich překvapilo. Nevím, zda se uskuteční při utajovaném příjezdu vojsk do Vyškova akce s nalepováním letáků s nápisem Yankee´s murders go home! na záda, nebo jestli se toho snad ujme někdo v Praze. Pak v samotném organizačním hloučku se pohybovalo několik mladých lidí. Nejvtipnějším na místě byl asi 20 letý mladík s vojenskou bundou se vzhůru nohama našitou americkou vlajkou. Bohužel se foto nedochovalo, stejně tak u parodie červených karet se vztyčeným prstem na USA.

Lidé byl nejčastěji z Vyškova, Vyškovska a hlavně Brna, našli se i lidé z Prostějova i vzdálenějšího okolí. Téměř chyběla dle očekávání střední generace, pro ni to určitě nebyl vhodný termín (čtvrtek již v 15 hodin). Taktéž byla znovu pozorovaná očekávaná bolístka. Nikdo s organizátorů osobně se nesnažil mluvit s lidmi, co přišli, dokonce to z pohledu organizátorů chvíli vypadalo, že ta druhá skupinka demonstrujících jsou nějací provokatéři. Tady bude i jádro pudla, proč to mladé netáhne k myšlenkám sociálně i celkově spravedlivější společnosti. Strany, jež tyhle myšlenky prezentují či aspoň formálně zastupují, je neumí oslovit. Ti teenageři se báli nás a ani lidé v hlavním hloučku až na výjimky neměli moc chutě se s nimi více družit.

Rozporuplné bylo natáčení České televize. Za zády strčené ruchové mikrofony s kamerou, zabírali lidi v družném hovoru, kteří nevěděli, že je někdo natáčí. A v okamžiku, kdy si člověk utříbil myšlenky, aby něco řekl, kamera s mikrofony šla jinam. Jeden z demonstrantů prohlásil něco o úrovni otázek reportérů a tak jsem si raději televize kromě svého upozornění na mediální manipulaci nevšímal. Snad jen kromě viditelného nošení žluté kartičky.

Před srdečným rozloučením s některými demonstranty si jeden z doyenů protestních protirežimních akcí posteskl, jak bude asi zase akce prezentovaná ve zprávách.

Ač si nedělám iluze o účinku demonstrace na rozhodnutí mocenských struktur válčit, jsem rád, že jsem se jí účastnil, snad to nebyl ztracený čas a energie.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
radyss
radyss
27. 3. 2015 15:44

Článek jsem nečetl, protože když jsem na začátku uviděl fotografii s nějakým retardovaným levičákem, který má na nohavici srp a kladivo, tak už bylo zbytečné cokoliv číst. Jak se říká, jeden obraz vydá za tisíc slov. Je jen škoda, že touhy lidí po nezávislosti, svobodě a jejich vlasteneckých citů zneužívají komančové a jejich vypatlaní pohrobci k propagandě vlastní zrůdné ideologie. Je rovněž zarážející, že OM jim v tom zveřejňováním jejich propagačních snímků zdatně sekunduje a pomáhá! To sebou opravdu stále musíme nechat cloumat ode zdi ke zdi? Opravdu neexistuje nic mezi US NWO a zastydlým CCCP komunismem?

Béda
27. 3. 2015 16:14

radyss,

v zásadě existuje pouze systém, kde jednotlivec anebo několik jednotlivců skoncentrují postupně ve svých rukou veškeré bohatství a ostatní zbídačí (vyjma úzké služební „elity“) anebo „rovnostářství“ . Jedno jestli tomu prvnímu budeme říkat otrokářství, feudalismus, kapitalismus a tomu druhému socialismus anebo komunismus. Tos jsou dvě hlavní rozlišovací kritéria od kterých se všechno ostatní v politice odvíjí.

peter.
27. 3. 2015 16:42

Irena napsal

http://politikus.ru/events/46613-i-esche-nemnogo-informacii-o-padenii-samoleta-germanwings-skazki-dlya-slaboumnyh.html

p.Irena
Tu sú zhrnuté všetky pochybnosti okolo tej havárie.
Aj tie pochádzajúce z Ruska.
http://prvopodstata.blog.cz/1503/dalsi-nepochopitelne-zpravy-na-ruznych-webech-o-zriceni-letadla-lh
Panstvo sa už ale rozhodlo,že vinníkom je kopilot a s tým už neurobí nikto nič.Všetko čo bude v rozpore s oficiálnou správou bude označené za konšpiračnú
teóriu.

Alena
Alena
27. 3. 2015 17:09

radyss napsal Článek jsem nečetl, protože když jsem na začátku uviděl fotografii s nějakým retardovaným levičákem, který má na nohavici srp a kladivo, tak už bylo zbytečné cokoliv číst. Jak se říká, jeden obraz vydá za tisíc slov. Je jen škoda, že touhy lidí po nezávislosti, svobodě a jejich vlasteneckých citů zneužívají komančové a jejich vypatlaní pohrobci k propagandě vlastní zrůdné ideologie. Je rovněž zarážející, že OM jim v tom zveřejňováním jejich propagačních snímků zdatně sekunduje a pomáhá! To sebou opravdu stále musíme nechat cloumat ode zdi ke zdi? Opravdu neexistuje nic mezi US NWO a zastydlým CCCP komunismem? reagujete… Číst vice »

peter.
27. 3. 2015 17:42

Človek ktorému stačí obrázok k tomu,aby odmietol čítať článok pod ním,ktorý sa opováži urážať človeka bez toho aby poznal jeho názory je blbec.Aj v seminároch a na bohosloveckých fakultách sa študenti učia Marx-leninskú filozofiu,aby proti nej mohli argumentačne uspieť.Tu na OM sa diskutujú rôzne názory a argumentuje sa.Pojem argumentácia je vám asi neznámy.Preto sa uchyľujete k urážkam.Ľudia ako vy,sú nešťastím tohoto sveta,lebo nedokážu akceptovať názory iných.Jeden významný chuj napísal,že radšej sa bude mýliť s USA ako mať pravdu s Ruskom.Ste mu podobný.

peter.
27. 3. 2015 17:43

peter. napsal
Človek ktorému stačí obrázok

odkaz patrí pod radyssov príspevok.

zedd
zedd
27. 3. 2015 17:46

Paradoxní je, že pokud by se někdo vyskytl v ČSSR v kraťasech ušitých ze sovětské vlajky před 25 lety, měl by značné problémy s policií a možná i soudem – šlo by o hanobení státního symbolu. Naopak radyss to považuje za propagaci čehosi. Další paradox je bunda s logem Visacího zámku, který byl za minulého režimu vystaven nejedné zcela nesmyslné buzeraci. Chlapci byli jistě naladěni protirežmně, ale drželi se při zdi a své názory vyjadřivali značně kryptickou a satirickou formou. Ostatně názor Visáčů na současnou situaci by mne docela zajímal. Obávám se, že zrovna nechrochtají blahem pod vládou ANO a… Číst vice »

zedd
zedd
27. 3. 2015 17:47

O těch mamelucích z Topky či ODS ani nemluvě.

leho
leho
27. 3. 2015 22:24

Je neuvěřitelné, jak stovka amerických pěchotních vozidel mobilizuje české komundíry a kolik pozornosti je jim věnováno v médiích. A přitom je jich skutečně pár a ještě jsou tak trapní a blbí, až to mlátí dveřma, viz s. Vyvadil a jeho kampaň na Facebooku. Do Vyškova se jim nepodařilo svolat ze širého okolí víc než pár desítek. Jen tak mimochodem, oni opravdu nevidí rozdíl mezi obsazením a zotročením země Rudou armádou a americkou přítomností například v Německu? I dnes je tento rozdíl velmi patrný na první pohled při přejezdu hranic do ČR. Ten, kdo tohle nevidí, by se měl léčit… Článek… Číst vice »

Béda
28. 3. 2015 4:31

Ty kolony proudící na území ČR ze třech směrů jsou demonstrací moci Protektora a testem připravenosti české veřejnosti k okupaci americkými fašisty. Mají otestovat změnu nálad po „antiíránské a antikorejské“ protiraketové obraně. Kdyby šlo jenom o přepravu techniky, dělo by se tak po železnici a v noci a veřejnosti by se o tom prakticky skoro nedozěděla.

Béda
28. 3. 2015 4:40

Dovětek: Smlouvu SOFA totiž nikdo nezrušil. Ta druhá část, která nepojednává o radaru ale ponechává zadní vrátka pro americké základny v ČR je stále v platnosti.

Aleš
Aleš
28. 3. 2015 9:40

Radyss: Jakou generaci mládeže jsme si vychovali, takovou ji máme. Řekl bych, že ti mladíci a je obdivující slečny uměřené jejich věku bylo z jejich generace možná to nejlepší, koho jsme mohli potkat. První s kým jsem se dal na demošce do řeči byl asi 20 letý mladík, který k té skupince nepatřil, a ten se vyjadřoval velice inteligentně, v porovnáním s věkem, kdy jsem měl já 20 let, řekl bych, že on viděl už věci v mnohem širších souvislostech. A když si uvědomuju, že lidé středního věku raději budují kariéry a (velmi nebezpečné) známosti, nevím, proč se tak pohrdavě… Číst vice »

Aleš
Aleš
28. 3. 2015 9:48
Tomik
Tomik
28. 3. 2015 15:58

Dokázáno volání o pomoc z A320. Takže pilot nebyl sebevrah. Média neustále mlží. Zde možno poslechnout a přečíst co se vlastně stalo a kdo byl na palubě letadla. Asi nepohodlní lidi pro vládu za oceánem.

http://prvopodstata.blog.cz/1503/28-03-2015-okenko-marneho

leho
leho
28. 3. 2015 23:19

Tomik napsal

Dokázáno volání o pomoc z A320. Takže pilot nebyl sebevrah. Média neustále mlží. Zde možno poslechnout a přečíst co se vlastně stalo a kdo byl na palubě letadla. Asi nepohodlní lidi pro vládu za oceánem.

http://prvopodstata.blog.cz/1503/28-03-2015-okenko-marneho

Kdy se nehoda stala? V úterý ráno 24. března. A jak dlouho trvalo Tomíkovi vymyslet jak to všechno bylo? Celkem čtyři dny, to je docela rychlé vyrobit a vymyslet nové „skutečnosti“. Člověk se potřebuje nějak zviditelnit, to je pochopitelné, v tom dnešním marasmu si mnozí připadají přeci tak méněcenní…

Aleš
Aleš
28. 3. 2015 23:52
Aleš
Aleš
28. 3. 2015 23:57

http://blisty.cz/art/76952.html FUCK Kulturní dům či krvežíznivý dobytek.

radyss
radyss
29. 3. 2015 2:44

Béďa: A co třeba korporativní demokracie? Alena: Díky, Alčo, ale jsem jen člověk. K lidem patří emoce, s tím se smiřte… Peter: Sám jsi blbec, vylízanej bolševickej polomozku :-)) Zedd: Nepovažuji to za propagaci něčeho, je to propagace. Pokud si vezmu na demonstraci oděv se symbolem totalitního režimu, který má na kontě kolem 100 milionů lidských životů, je to buď propagace hnutí, nebo totální ignorance. Vzhledem k tomu, že jde o demonstraci, jde pravděpodobně o propagaci. Je to jednoduchá logická dedukce, kterou zmákne kdejaký platfusák od SNB. Pokud nevidíte jasné indicie, zkuste něco jednoduššího, třeba Čtyřlístek :-) jaa: Jasně, souhlasím…… Číst vice »

peter.
29. 3. 2015 6:41

radyss napsal
Peter: Sám jsi blbec, vylízanej bolševickej polomozku

Radyss
Vaša odpoveď je omračujúca!Taký esprit a explózia vášho intelektu ma dostali na kolená a neviem,či sa z toho vôbec spamätám.Ale ste mi dali!
Napriek tomu mi dovoľte,aby som nesmelo podotkol,že byť „vylízaný“ je podľa mňa lepšie ako lízať.Napríklad lízať riť Američanom ako to robíte vy.Vy jeden „lízač“.

Alena
Alena
29. 3. 2015 7:32

radyss, napsal jste, že jste člověk, a bez emocí to nejde. Tak se koukněte na článek od Američana, takže o komunistických názorech nemůže být řeč. http://cz.sputniknews.com/nazory/20150328/176640.html Britský premiér Cameron se velmi ostře vymezuje proti Rusku a Putinovi, což musí být pro Vás pohlazení na duši, ale na druhé straně se Anglie jako jedna z prvních připojila k projektu Asijské banky pro infrastrukturní investice. Čili , na jedné straně okázalá propaganda, na druhé straně pragmatizmus- neboli radši potopíme dolar a tím i USA, jen abychom zůstali velmocí a mohli ovlivňovat světové dění. Obávám se, že jediní hlupáci jsou právě fanatici určující… Číst vice »

fajt
fajt
29. 3. 2015 7:44

před nedávnem jsem viděl maníka, kerý měl fajne tričko s logem, se kterým bych šel i přivítat jak emerické vojsko, tak i jejich praglácké análisty – barva trička sice nehraje roli, ale byla černá a na něm potisk, který měl grády – podobizna Ivo Stejskala ( dej mu pánbůh věčnou slávu) olemována vlajkou Novorossie a pod tím majestátný nadpis – Nikdy nezapomeneme ! ( na zádech v cyrilice ) – člověk nemusí mít ani pěst, klacek či šuter, aby některé zmrdy pořádně udřel. ..)

abx
abx
29. 3. 2015 10:08

radyss napsal Pokud si vezmu na demonstraci oděv se symbolem totalitního režimu, který má na kontě kolem 100 milionů lidských životů, je to buď propagace hnutí, nebo totální ignorance. Skusaju si oznackovat svoje teritorium, ci to pojde, alebo nie, ci este budu musiet pockat. Ide o vela, lebo podla uspechu alebo neuspechu plechovej karavany sa bude rozhodovat o dalsom postupe. Cim viac bude protestov, tym lepsie. Prvosledove utocne jednotky su uz pripravene v baltickych krajinach a v Polsku, formuju sa v Rumunsku. Polske vojnove lode su vyzbrojovane americkymi raketami s plochou drahou letu, ktorych bude treba na utok severnym smerom… Číst vice »

zedd
zedd
29. 3. 2015 17:48

radyss podívej, mezi zdejšími občany panuje docela silná shoda, že tu žádné cizí vojsko nechceme. Je tu docela velká – ale přesto minorita – občanů, kteří považují US ozbrojené složky za garanci toho, aby se sem nenavezly ozbrojené složky RF. Zdejší kmenové osazenstvo s tímhle názorem nesouhlasí a považuje jej za krátkozraký. Jsme v NATO a dokud s tím něco neuděláme, máme ke všem spojencům smluvně definované závazky. PR spanilá jízda k nim nepatří. Ať si ten šrot naložej na podvalníky a v tichosti se dostanou z místa A na místo B po železnici. Takhle akorát blokujou provoz kamiónů a… Číst vice »

radyss
radyss
29. 3. 2015 22:30

Pro Alenu: Alčo, mícháte hrušky a pušky a vkládáte mi do úst věci a názory, které jsem nevyslovil. Proč by mělo být pro mě pohlazení na duši to, že se Cameron vymezuje proti Putinovi? Jak jste na to přišla? Z toho, že se mi nelíbí tolerance tohoto státu vůči zjevné propagaci komunistických symbolů? Co s tím má společného Putin? A co má Putin vlastně společného s komunismem? Já myslel, že komunisti už v Rusku nevládnou a že Putin šéfoval Jednotnému Rusku? Jste si jistá, že vajíčka po presidentovi házeli antikomunisti? Já myslím, že to byli jen najatí a US ambasádou… Číst vice »

radyss
radyss
29. 3. 2015 22:45

abx: Příteli, kdyby ses zkusil oprostit od ideologického vidění světa v perimetru třídního boje, jak ti to nalili do mozku tvoji soudruzi politrukové z anarchistické federace, pak bys možná po nějaké době studia „zřídka citovaných zdrojů“ zjistil, že za kapitalismem i za bolševismem stojí tatáž úzce propojená a etnicky přísně vymezená skupina lidí, která stvořila jak demokracii a průmyslovou revoluci a z ní pocházející kapitalismus, tak francouzskou i Velkou říjnovou revoluci a z ní pocházející komunismus. Takže bys také pochopil, že ty lidské oběti, 100 milionů bolševických a 200 milionů kapitalistických, nemáš stavět do protikladu, nýbrž sčítat. Teprve pak získáš… Číst vice »

radyss
radyss
29. 3. 2015 22:57

Pro Zedda: „A jak se to pak má se srpem a kladivem. Jde skutečně o podporu útisku a vyvražďování? Neleží náhodou v pozadí zcela legitimní snaha po spravedlivější společnosti? “ Když jsme tedy u té symboliky na oděvech: A jak se to pak má například s černou svastikou v bílém kruhovém poli a na rudém podkladu? Jde skutečně o podporu útisku a vyvražďování? Neleží náhodou v pozadí zcela legitimní snaha po spravedlivější společnosti? No a co se týče té role hajzlpapíru s americkýma vlajkama, to já nevím, jak se to dá chápat, jen vím, že se na to nevztahuje ani… Číst vice »

Alena
Alena
30. 3. 2015 5:08

radyss napsal Jde mi o to, co jsem napsal ve svém prvním příspěvku – že levičácká lůza ZNEUŽÍVÁ spravdlivých vlasteneckých citů obyčejných lidí ke své komunistické propagandě a mrzí mě, že lidi jako vy jí to baští. A přesně to zabraňuje lidem, jako jsem já, účastnit se takových demonstrací, protože stát bok po boku s takovým lidským odpadem, jako je na oné úvodní fotografii, já prostě nemohu. pane radyss, zkuste si dosadit jiná slova za popis té fotografie – místo levičácká lůza- obyčejní lidé propagující levicové myšlenky místo komunistická propaganda – protest proti bezdomovcům a nezaměstnaným a protest proti všemu,… Číst vice »