Zakažte borax!

Přání v nadpisu si můžete odškrtnout, je splněné. Látka, která kdysi byla doporučovaná zahrádkářům jako doplněk stopových prvků, je k dostání jen pro živnostníky. Podobně jako krátce po útoku jakéhosi Breivika zmizel na čas z volné distribuce dusičnan amonný s vápencem, který lze (kvalifikovaně ovšem) použít ke konstrukci trhavinové nálože. Abychom odradili všechny amatérské teroristy, napíšeme, že návod k sestavení nálože vůbec, ale vůbec na internetu nenajdete a zejména ne v češtině, což je ovšem fake.

Mohli bychom také dodat, že podléhat povolení už brzy i u nás jistě bude prodej kuchyňských nožů, protože vraždy kuchyňským nožem jsou nejednou doloženy. Kontrolní otázka: Už jste zkoušeli, zda váš detektor kovů najde keramický nůž?

Tušíme, že někde leží hranice přijatelného nebezpečí, při jejichž respektování nese náš život únosná rizika, se kterými se dá žít. Pojišťovny toho vědí více, povšimněte si, na co se vás budou ptát, až budete sjednávat životní pojistku.

Ale jako blesk z čistého nebe (i na tento případ znají pojišťovny příslušná rizika) na mne zapůsobil fakt, že v době restrikce na prodej peroxidu vodíku si můžete přes několik e-shopů na dobírku objednat přípravek mnohem drsnější, pod nenápadným názvem STURA FACILE.

A není pravda, že by se snad mohlo něco stát, ono už se stalo.

Nutná daň pokroku?

Přejít do diskuze k článku 8 komentářů