Žaluji!

V Česku se chystá zločin. Ohavnější, než jakýkoli jiný námi Čechy v histori spáchaný. V jedné z nadcházejících nocí přikodrcá k bronzové soše maršála Ivana Koněva na náměstí Interbrigády co nejtišeji nákladní auto s korbou plnou mlčících chlapů v montérkách, a přesně tak, jak to jejich předchůdci v profesi činili kdysi, když za pokračujícího spánku svých spoluobčanů snášeli z podstavců sochy tatíčka Masaryka, začnou teď i oni oddělovat sochu maršála Koněva od naší země, která by bez vyhaslých životů milionů rudoarmějců a též bez tohoto maršála, jenž jim velel, už dnes nebyla. A nebylo by bez nich ani Čechů a nebylo by nad jejich někdejší půdou ani jazyka, v němž rozkaz k tomuto bezcitnému a vandalskému činu zazněl. A nebylo by ani šílených mozků těch, kteří onen rozkaz vydali.

Otázka žhavější, než je pomyslný žár, v němž by tito naši pomatenci nejraději spálili nejen sochy ruských generálů, ale vůbec všechno ruské a slovanské a tak je vymazali z dějin i hlav lidí, si žádá odpovědi: Necháme si to líbit? Vždyť tohle až k smrti nenávistné hnutí zde bylo i za Hitlera a Heydricha a my jsme je vnímali jako to nejčiřejší zlo nejen vůči všemu českému, ale též vůči všemu lidskému v nás. A teď se s ním snad jen proto, že doba se hnula až tak, že teď už vzchází i z pomatených hlav našich, máme smířit? A není socha jednoho z osvoboditelů národa věcí národa a nejen města či městské čtvrti, ve které stojí? Čili Čechů všech?

3
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Autoři komentářů
racekBotičky od DioraMartin (už bez taky m) Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

tzv. „68“ vytvořili ÚMYSLNĚ ti, kdož chtěli záminku k nenávisti vůči RF a Rusku. Vždyť do té doby byli vnímáni zcela srdcem i logicky jako VELKÝ VÝCHODNÍ BRATR… Ostatně i po tom 68: nejvíc svinstva zde (jako už tolikráte) spáchali Češi Čechům… Žvásty o „Ruském nátlaku“ si mohou už všichni u mne strčit za klobouk. Jsem narozením Ostravák, z města které by bez velkorysé formy osvobození Rudou armádou bylo buď fabrikou zbroje nacismu nebo spálenou pouští bez života, vzdor tomu, že jeho obyvatelé (a okolí) patřili a patří k nejpracovitějším lidem jaké znám. Cosi z toho „dříčství“ jsem si „odnesl“… Číst vice »

Botičky od Diora
Člen
Botičky od Diora

Inspirace pro hnědého Koláře: táto pětimetrová socha s názvem „King Kongova varlata“ od Francouze Denise Defrancesca

https://www.sculptureline.cz/cs/praha-2019/king-kong-balls.188

je v Praze před hotelem Inter Continental. Je tam od července až do září. Já bych o ní nevěděl, ale na usa-webech si mohutně a ve velkém posílají její obrázky turisté co navštívili Prahu s komentáři:
„Věděl jsi, že Praha je čím dál víc padlá na hlavu?“

racek
Člen
racek

Před Novoměstskou radnicí stála socha Jana Želivského. Už tam nestojí… Někdy v počátku devadesátých let jí odstranili.. všiml si toho někdo?