Zaorálkovo náhlé prozření

Je to v tomhle našem kapitalismu nadmíru zajímavý jev. Politik, který se ve vládní funkci chová jako ten nejpolitováníhodnější pomatenec, dostane rozum ve chvíli, kdy mu vládní funkci vezmou. Viděli jsme to už tolikrát, že nás to ani nepřekvapuje, a spíš dumáme nad tím, proč se tak děje. To se člověk ve vládě dostává pod takový tlak nejrůznějších vlivů, že ho to nutí blekotat nesmysly, jeden větší než druhý? A teprve až se téhle tíhy zbaví, hlava se mu náhle projasní, takže k údivu všech začne uvažovat i mluvit jako normální člověk?

Vzpomínáte si například na Lubomíra Zaorálka, jak se z něj, coby nejvášnivějšího odpůrce amerického radaru v Brdech, stal v momentu jmenování ministrem zahraničí nejoddanější přítel Západu, EU i NATO? Jak vykřikoval, že teď už přece někam patříme a musíme se podle toho chovat? Jak na první výročí fašistického převratu na Ukrajině vyjel za nás za všechny do Kyjeva, aby zde demonstroval, že pěti miliardami amerických dolarů zafinancovaný Majdan není jen svátkem ukrajinských fašistů z masa a kostí – jak se o novém režimu vyjádřil Němec Verheugen – ale též svátkem naším?

To byl první přemet politika, kterýžto vrcholný kousek, podle mého mínění, přispěl ke znevážení Sobotkovy vlády i sociálně demokratické strany, a tím též k neúspěchu socialistů ve volbách a k odchodu Zaorálka z funkce ministra zahraničí.

Pak byl pár měsíců klid a málokdo čekal, že po Zaorálkově přemetu prvním se dočkáme i přemetu druhého, kterým se tento vskutku vytrvalý muž pokusí vskočit zhruba tam, kde byl, když kdysi řečnil proti americkému radaru.

Neuvěřitelné se však právě v těchto dnech děje. Zaorálkova tvář se znovu objevuje v novinách i na internetu v souvislosti s jeho výroky, že smrt našich vojáků v Afghánistánu by nás měla vést k úvahám o našem postupném stažení z této mise, že boj Západu v Afghánistánu, kterého jsme účastni, mu připomíná neslavný konec americké mise ve Vietnamu atd.

Což je samozřejmě v pořádku a my všichni víme, že tentokrát má jeho hlas znovu hlavu i patu, jak ji měl, když brojil proti bílé kouli v Brdech, ale jaksi nás ruší to mezidobí, kdy byl ve vládě a horoval za naši nezpochybnitelnou příslušnost k euroatlantickému společenství. Či za naše nejpoctivější plnění úkolů, které v tomto společenství máme.

Takže tohle už teď, pane Zaorálku, zase neplatí? Ale kdybyste do vlády vrátil, zase by to platilo? A kdy asi jste ten Zaorálek pravý a autentický? Nebo jako takový vůbec neexistujete?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
29. 10. 2018 12:24

Zaorálek nezklamal … naslinil prst aby zjisti odkud vítr fouká,… a pro příště bude svoje plamenné štěkání provádět v souladu se změnou potitického počasí.

Gatta
Gatta
29. 10. 2018 12:29

PS – asi tak nějak … :-)
https://www.videoman.gr/cs/105992

racek
racek
29. 10. 2018 22:19

No, jak se zdá, Zaorálek se zase polepšil. Prý ho špatně pochopili… vůbec vlastně není pro odchod z Afganistánu, vždyť je přece nutno zadržovat teroristy, že. Mimochodem, znáte nějaké Afgánské teroristy? Nebo vzpomene někdo, kdy Afganistán někoho napdll? Snad za doby Timúrova tažení do indie. No a na závěr náš rozkošný, mladý a hloupý ministr zahraničí. Včera prohlásil, že v Afganistánu bojujeme proti produkci a exportu opia a dalších drog … Ten dobrý člověk netuší, že produkce před intervencí USA byla nulová. Dnes jsou to desítky tisíc tun… Dobrý boj, pane Petříček. Je vidět že jste na funkci skvěle připraven.… Číst vice »

orinoko
orinoko
30. 10. 2018 14:51

Tak , a teď přecházím do protiútoku na levé strane.
Jak je možné , že pravicové periodikum informuje o tématu levice?
Co ta česká zas. Rána levice dělá? Ji se to jako netyka?
Kdo zvítězil v pražském stranickém hnojisti, které se zabývá politikou? No přece exekutorsky prumysl, socík dobytka.
Soudruhu zaoralku, jdi do prdel.e.
Jsi jedno z největších hovad, které se na tzv. Levici urodilo.