Západní boj s teroristy v Sýrii je v posledním tažení

České noviny i v okurkové sezóně k vývoji v Sýrii naprosto mlčí. Paktování s teroristy není populární v plné turistické sezóně a v situaci, kdy se oficiálně bojuje proti terorismu.


Už jsem dlouho nepsal o Sýrii, za což se omlouvám. A to jsme byli jeden z mála nezávislých českých webů, který celou situaci monitoruje a komentuje už 5 let. Podívejte se na 4 roky trvající seriál „Fakta o Sýrii“ a „Fakta o Blízkém východě“ a na jeho pokračování. Všechny naše chmurné předpovědi vyšly. To nebylo nijak obtížné při devastaci politického myšlení na Západě, který byl ochotný pro rozbití země přímo bojovat s teroristy. Saúdsko-arabský wahabitský klerik Abdullah al-Muhaysini je hlavním duchovním al-Kájdy. Tak si poslechněme, co říká saúdský teroristický papež o Západem podporovaných skupinách „demokratů“, jako je žoldnéřská armáda FSA placená a vyzbrojovaná skrze CIA a NATO.

Jenže libyjský model invaze v Sýrii nevyšel. Skutečná protiteroristiská koalice Asada, Rusů, Íránu, Hizballáhu, kmenových uskupení a částečně i Kurdů zastavila devastační strategii Západu, Turecka a wahabitských sunnitských režimů, které válku rozpoutaly kvůli strategickým ropovodům a plynovodům. Proto české noviny i ve zcela okurkové sezóně k vývoji v Sýrii naprosto mlčí. Paktování s teroristy není populární v plné turistické sezóně a v situaci, kdy se oficiálně bojuje proti terorismu. Celkem 2-3 tisíce džihádistů tiše podporovaných a placených Západem se postupně vrací do rodné Evropy, aby zde začali provádět to, co se naučili v beztrestně dělat Sýrii – vraždy a teror. Ale o tom už píšeme dva roky: Kdo s terorem zachází, ten s ním také schází. Západ prováděl vražednou politiku na Blízkém východě pro vlastní koloniální zájmy a tato politika zničí i ten poslední malý zbytek demokracie v EU. A nyní k zajímavému vývoji na frontách a částečně i v diplomacii.

Ofenzíva v libanonském Arsalu

To je absolutně nejzajímavější událost, a navíc mimo Sýrii. Izrael si vybudoval nárazníkovou zónu s pomocí teroristů kolem Golan na syrské straně a totéž nenápadně udělal na libanonské straně hranice. Al-Kájda a an-Núsra nemají letectvo. Proto v případě potřeby musí různorodí teroristé v Sýrii zvednout telefon a volat Izraelce, NATO a Američany, aby bombardovali při ofenzívách buď přímo Asadovu SAA nebo jeho spojence, tedy např. Hizballáh či íránské gardy. U Golan se to dělá tak, že Západem podporovaní teroristé při ofenzívě Asadových vojsk vystřelí pár granátů na Izraelem nezákonně okupovaná území a Izraelci už vědí, že je třeba se pustit do práce. Podívejte se na celkové bojiště u Arsalu a na jeho strategický význam.

Následující mapa ukazuje čtvrtý den bojů u Arsalu. Hizballáh vedl rozhodující útok na dobře opevněná stanoviště teroristů plná západních a izraelských zbraní. Hizballáh za značných ztrát prolomil obranu al-Núsry a dobyl strategické výšiny ukázané na mapě.

Dokončení celé operace pak nechal regulérní libanonské armádě, která vyčistila údolí a vyjednala odsun asi 7.000 teroristů al-Núsry a jejich rodin, plus teroristů skupiny Ahl el-Cham do Idlíbu. Tam se už všechny seběhlé skupiny začínají střílet mezi sebou. A ty teroristy, kteří zůstali na živu, zabíjejí syrské a ruské tajné služby. USA, EU a Izrael se zoufalstvím pozorují, jak se tito demokraté začínají bestializovat a sekají si hlavy navzájem. Je to tak smutná kapitola boje za syrskou demokracii, že se o tom u nás nesmí mluvit. Proto panuje současné mediální embargo na situaci v Sýrii.

Izrael prohrál dokonce třikrát. Nárazníková zóna v Libanonu je zničena, což je vítězný konec ofenzívy zahájené Hizballáhem a Asadem v roce 2013 útokem na Kusajr a Jabrúd. Viz náš článek ze stejného roku Syrská armáda asi dobyla Kusajr. Bitva o pohoří Kalamún je definitivně ukončena. Západní a izraelský boj s teroristy v této části Sýrie a Libanonu nyní půjde jen přes izolované teroristické akce zabíjející hlavně civilisty. Izrael prohrál tím, že musel ukončit podporu spřátelených teroristů, to za prvé. Za druhé je jasné, že libanonský prezident a bývalý generál Michel Aún se domluvil s Hizbaláhem na celém postupu ofenzívy. K jeho obratu viz článek Hizballáh bojuje za křesťany v Sýrii a v Libanonu z roku 2014. Tady sami vidíte, jak je důležité mít otevřený a přístupný kompletní archiv webu.

Hizballáh si přidal na své pozitivní konto další vítězství nad Izraelem a v tomto tažení pokračuje od vyhrané války z roku 2006. Místo zničení Sýrie si Izrael vytvořil smrtelně nebezpečného nepřítele dnes s vítěznou regulérní armádou Hizballáhu pevně usazenou v Sýrii. Izrael je nyní obklíčený Hizballáhem ze dvou stran. Geniálními vůdci vedený Hizballáh se navíc ukázal jako vzorný příklad boje proti terorismu a velkoryse nechal vládním libanonským jednotkám velkou část úspěchu v boji proti zahraničním teroristům usazeným v Libanonu. A za třetí, Hizballáh neoficiálně nadiktoval Izraeli jeho porážku, protože Izraelci dostali ultimatum. Jestli prý bude Izrael reagovat na telefon o klasickou leteckou podporu od hlavního velitele teroristů (Abu Malek al-Tali) teroristické odnože al-Núsry jménem Hay’at Tahrir al-Sham (HTS) v arsalském Jorúdu, tak to znamená vyhlášení války Hizballáhu proti Izraeli. Zasedání izraelské bezpečnostní rady bylo jednoznačné „ne“ pro leteckou podporu spřáteleným teroristům z HTS. Nechat se vtáhnout do války s Hizballáhem jen proto, že podporují mezinárodně uznané teroristy na cizím území, to je trochu silné kafe. Takže tentokrát teroristé v Libanonu nedostali leteckou podporu Izraele a NATO a protiteroristická koalice vyhrála opravdu na celé čáře.

Američané a osud jejich okupačních základen v Sýrii

Tady jsou dvě rozdílné historie. Kurdové chtějí samostatný stát a nařídili na dobytých územích referendum o nezávislosti. To zásadně odmítají asyrští křesťané, kteří zde po staletí žili a v mnohých oblastech mají nad Kurdy většinu. Američané potřebují komunistickou stranou vedené Kurdy jako kartu k rozbití Sýrie a k budování potřebných okupačních základen. Takže Američanům ozbrojení komunisté nevadí, když je třeba něco zničit a ovládnout. Tyto zcela nelegální US-základny se na Kurdy dobytém území množí jako houby po dešti, viz tato mapa.

Uvidíme, jak dobře bude moci marxistické PKK bruslit mezi Tureckem, Sýrií, Íránem, Hizballáhem a Rusy. Jen Rusové jim teoreticky přiznali právo na sebeučení, což je po záboru Krymu pochopitelné. Jenže Rusové zároveň potvrdili územní celistvost Sýrie jako sekulárního multi-etnického státu, což Sýrie za Asadovců vždy byla, než ji začali rozbíjet wahabité a Západ. Turecko považuje Kurdy za teroristy. Asadovci, Hizballáh a Írán považují Kurdy za uzurpátory syrského území, kde nemají většinu a kde provádějí etnické čistky křesťansko-asyrských a také muslimských šíitských komunit. Takže zájem Kurdů na rozbití Sýrie podporují jen wahabité, Američané, EU a Izrael. A to je dnes dost málo, protože tyto strany podporující terorismus prohrávají válku v Sýrii. Postup elitních jednotek SAA odřízl Kurdy těžce dobývající v režii Američanů teroristickou Rakku (která jim nikdy nepatřila) a nechal je bez obrany na druhé straně Eufratu. Viz tři dny stará mapa:

Američané poslali helikoptéry s výsadkovými jednotkami na druhou stranu Eufratu, tam dobyli předpolí a pak tam nechali instalovat své spojence, tedy FSA a Kurdy, kteří to dobyli tzv. „oficiálně“. Proto USA na podporu Kurdů u Tabky sestřelila syrskou stíhačku Su-22, která se snažila bombardováním zastavit ústup teroristů z Rakky. Těm Kurdové a Američané otevřeli koridor, aby odtáhli a zničili už čtyři roky obklíčený a vzdorující Deir-es-Zor se sto tisíci obyvateli. Ten bombardují v režii teroristů hlavně NATO a USA, protože válka za tzv. „demokracii v Sýrii“ je opravdový vůl. Rusové Kurdům řekli, že za Eufratem nemají co dělat, a nechali Turkům zelenou, aby je kvůli zabírání území pro Američany prohnali u Efrinu a nyní také v kurdské enklávě v Aleppu. Kurdové mají přijít skrze Turky k rozumu. Tak se hrají šachy v Sýrii, na které Američané už nemají. To ukazuje smutný osud jejich základny v Al-Tanfu. Její vyklizení a výprodej teroristů ze skupiny al-Thowrah, kteří jsou nyní bez žoldu a vzdali se SAA, ukazuje smutné konce západní politiky v Sýrii.

Podívejte se na červenou, což je Asad a jeho iráčtí spojenci. Asadovi legendární Tygři projeli s tanky za jeden den až k hranici Iráku. Měli předem ujednanou dohodu se šíitskými jednotkami podporovanými Íránem People’s Mobilization Forces (PMF) nebo jinou zkratkou Popular Mobilization Units (PMU) , které v téže době vymlátily teroristy Al-Núsry od irácké strany hranice. Tato ozbrojená milice s iráckou regulérní armádou dobyla Mosúl a považují USA za zrádce. USA za wahabitské peníze evakuovali velitele al-Núsry z území Fallúdže obklíčené iráckou armádou. Američané a jimi podporovaní teroristé placení skrze CIA a cvičení v Jordánsku skončili v Al-Tanfu v úplném obklíčení. A stejná situace se nyní stala v Kurdům u Rakky, kde je SAA obklíčila na vysunuté proamerické zóně za Eufratem. Tygři z SAA nyní zabírají ropná a plynová pole a postupují směrem na Deir-es-Zor. Ten mimochodem nebrání alavitský generál od Asada, ale legendární palestinský generál Issam Zahredin, který pochází z palestinských uprchlíků vyhnaných Izraelem. Těchto uprchlíků se velkoryse ujal Asad v Sýrii a oni mu za to pomohli dobýt Aleppo. Jak vidět, prozíravá uprchlická politika se dlouhodobě vyplácí. Dokonce i Československo za vlády komunistů to dobře vědělo.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
8. 8. 2017 22:09

Článek je zajímavý, nicméně ani náhodou nesouhlasim s jeho titulkem.
Rozhodne je lepší než poslední plody Turbo Spencer. A stoji o tisíc etáží výše než úroveň TS, protože stoji mimo její politické konsekvence a zazranou frazeologii.
TS se stava odstrašující a navíc nudnou záležitosti z principu. Ale o to nejde.
Soudruh Trump už v Emerice neovládá vlastně vůbec nic. Už ani tu svoji úplně katastrofálně zasvinenou hubu.
Pokracovani dále.

orinoko
8. 8. 2017 22:18

Přesně podle předpokladu … problém s odeslanim.
Takže par vet.
Americká brokolice ve tvaru Pentagonu neustále upgraduje svoje účinkování v Sýrii. Chudaci Kurdové už asi začínají vnímat , ze vůbec nejde o jejich sen. Na jedné straně postupují ruku v ruce s FSA do nitra Sýrie, na straně druhé čelí týmž parchantum , které si proti nim udržuje Turecko.

orinoko
8. 8. 2017 22:34

Aby Trumpovo lejno zavarilo vice Íránu, vstupuje do Jemenu.
Sýrie dneska asi vice než kdy jindy vyžaduje trpělivost. Pozoruji to na sobě. Denně prohlizim mapy, kdy konečně dojde ke spojeni syrského státu s Deir ES Zoir. A mám pocit, ze je to nekonečné.
V Sýrii ted Rus bude testovat další vrtulníky. Terče pro svoje rakety našel dneska už i Írán. Také testuje.
Ale cesta porad moc dlouhá.
Ostatně domnívám se, ze je třeba zlomit pater Saudske Arábie.

Gatta
Gatta
9. 8. 2017 9:33

Re orinoko … „zlomit pater Saudske Arábie.“

To si myslím o začátku, že zlomení a podrobení (pardon – „osvobození“) SA a jejich ropných polí, je jednou z hlavnícvh cen v téhle krvavé tombole.

Zajímavý přehled a pro naši armádu, MO a MF asi dost nepředstavitelná čísla …

http://www.aljazeera.com/indepth/interactive/2017/07/growing-militarisation-gcc-170712144644207.html

M.C.
10. 8. 2017 20:58

Don´t worry, be happy. Všechno dobře dopadne, akorát to nebude zítra. SAA do Deir-az-Zoru dojde, nejen ze severu podél Eufratu, ale i ze směru od Al-Suchny a od Palmýry. Potom zbyde začistit jihovýchodní roh území k irácké hranici a spousta věcí se zjednoduší. V obklíčených oblastech zůstanou nějací islamisté, ale bez zásobování v pouštních a polopouštních oblastech dlouho nevydrží. Sýrie se postupně zmocní celé oblasti a obnoví těžbu a vývoz ropy a plynu, čímž si postupně začne stavět na nohy státní ekonomiku. Obnova země sežere mnoho peněz a viníci devastace země to zřejmě nezaplatí. Mezi Kurdy a USA nepanuje zas… Číst vice »

fajt
12. 8. 2017 6:10
Martin (už bez taky m)
12. 8. 2017 8:12

fajt napsal https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/446036-mosul-kruta-cena-cernobileho-pohledu.html – tak tohle bych od zdejší propagandy rozhodně nečekal. ..) Jakékoliv výtky proti RF či Asadovi v tomto jsou více než směšné. „Sankce“ a protesty „mezinárodního společenství“ vedené „Syrskou Observatoří lidských práv“ jsou pouhou předem zaplacenou sviňárnou. „Klídek na konzumerismus Západních vymožeností demokratického kapíku“ je postaven na statisících mrtvých a zbídačelých „tam někde daleko“… To je stejné jako když dospělí Američané naprosto neví kde leží nejen Severní Korea, ale v podstatě neví a je jim lhostejné kde leží cokoliv kromě jejich heren či výdejen geneticky zmutovaných karbenátkových plastikových „jídel vysoké kvality“… „Vyspělost Západu“ JE TOLIKO ŽVANIVÝ ŽVÁST… Číst vice »