Západní propagační mašina je nejpropracovanější na světě

Náhle, rázně a neočekávaně přešla mainstreamová média od neustálého „nech se očkovat, nebo zemřeš“ k ruské hrozbě. Vlády, média a OSN vyměnily své priority kompletně a doslova přes noc a lze říct, že takovýto bleskový přesun od covidového narativu strachu, který kraloval víc než dva roky, k narativu strachu z Ruska neočekával snad ani ten nejotrlejší analytik. Namísto aby masy terorizoval černému moru připodobňovaný covid, terorizují je dnes zahraniční hrozby, jako  např. tahle z britského Daily Mailu: „Hlavní Putinův propagandista hrozí Západu nukleárním zničením. Moskva jej prý může zasypat pěti sty nukleárních hlavic.“

Strachu lze v propagandě využít mnohostranně a pro průmysl i vlády je to skvělý marketingový nástroj. Když obchodní společnost vybudí v lidech strach, činí tak se záměrem vydělat peníze, zatímco vlády používají strach ke zvýšení své moci. Nikdy dříve v moderních dějinách nežil svět ve větším strachu a nevybavil vlády větší mocí než v době tzv. covidové pandemie. Tato úspěšná operace dala vládám možnost uzavírat výrobní a obchodní podniky, nařizovat povinné očkování a kompletně měnit tvář světa k horšímu. A dnes od nás tyto vlády chtějí, abychom uvěřili tomu, že se Rusko snaží vzkřísit sovětské impérium. Takže rusko-ukrajinský konflikt bude využit – stejně jak tomu bylo s covidem – k rozšíření agendy elit. Chtějí prostě ještě víc moci a víc nadvlády států nad lidmi.

Hnán puzením démonizovat Rusko odsoudil Západ ruskou intervenci v Donbase všemi možnými způsoby a zaujal k ní zcela jasný válečnický postoj, včetně poštívání Ukrajinců k tomu, aby napadli Krym. Západní vlády v posledních 2o letech zabily miliony lidí na Středním východě a v Severní Africe a ještě mnohem více jich, zvláště pak v Asii, zabily před 11. zářím 2001. A ani jednou nebyly tyto akce šířeji odsouzeny a žádné sankce nebyly proti jejich pachatelům  z USA a dalších zemí vyhlášeny Naopak: Média všechny tyto Amerikou vedené zločiny svoji propagandou povzbuzovala a umetala jim cestu. V roce 2013 v hlavním městě provincie Radda v Jemenu zbombardoval americký dron několik vozidel se svatebčany a svatby společně s pohřby a fotbalovými utkáními se pak v období po 11. září staly oblíbenými terči amerických letců. 3. října 2015 bombardovala americká letadla nemocnici Lékařů bez hranic v afghánském Kunduzu a zabila přitom 20 lékařů, sester a pacientů. A v průběhu posledních 20 let byly v Amerikou vedených invazích spáchány tisíce podobných zločinů. Z oficiálních zdrojů se lze poučit o tom, že během roku 2016 svrhly americké bombardéry 26 171 bomb – a to na území Sýrie, Iráku, Afghánistánu, Libye, Jemenu, Somálska a Pákistánu –  tzn. že američtí letci denně svrhli zhruba 70 bomb. Nu a kdyby každá z těchto bomb zabila 50 lidí, zabily USA  1,3 mionu lidí v průběhu jediného roku.

Zrovna dnes jsou internet a média zahlcena prohlášeními, jako např. „Stojíme za Ukrajinou“, nebo „Ruce pryč od Ukrajiny“. Avšak nikdy dříve jsme v dobách amerických invazí a milionů jejich obětí neslyšeli nic jako „Stojíme za Jemenem“, nebo „Ruce pryč od Afghánistánu“, nebo „Přestaňte bombardovat nemocnice“.

Bez většího úsilí dokáží zkrátka vlády a média vest lidi tam, kde je chtějí mít. Vlády jsou obecně pro války, ale dokáží si osvojit i role protiválečníků v případě, že tento postoj podpoří jejich agendy.

V současnosti prováděná manipulace s masami přitom dokazuje, že odpor proti zhoršování vztahů Západu s Ruskem je mezi lidmi, bohužel, minimální.

Současný proválečný postoj Západu proti Rusku je nebezpečnější, než byly války Západu na Středním východě či v Severní Africe. A humanitní svědomí mainstreamového Západu je něco, na co je snad lepší ani nemyslet.

Søren Roest Korsgaard je výkonný ředitel Korsgaardovy nakladatelské společnosti, která vydala titul Nejnebezpečnější knihu dneška: Smrtící klam odhalen.

Zdroj: PCR

Vybral a přeložil Lubomír Man

5 20 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
20. 4. 2022 8:52

Připomíná například „zpackanou“ studii PREVAL, kvůli které byla u covidu nadhodnocená smrtnost. „Studii PREVAL dodnes mnozí z nás používají ve výuce studentů jako odstrašující příklad, co všechno může selhat, když lékařské studie řídí a vyhodnocují diletanti. Ze strany institucí a lidí zapojených do PREVALU dodnes nikdo chybu neuznal a veřejnosti se neomluvil. Dokonce – zcela nepochopitelně – probíhá jakási druhá část této zpackané studie a řídí ji ti samí lidé, kteří selhali při její první části,“ stěžuje si matematik. Studie totiž prý kvůli nevhodným rychlotestům byla naprosto nevypovídající, ale místo toho, aby byla provedena znovu a správně, byly výsledky vzaty… Číst vice »

zart
zart
20. 4. 2022 9:27

Včera odborník v televizi (19. 4. 2022 ČT 24) vysvětlil divákům podstatu informační války. Hlavním účelem informačních kampaní je především získat veřejné mínění na svoji stranu, a potom výrazné potlačení kritického myšlení obyvatelstva. Není tedy důvodu se divi tomu, že se veřejknosti lže, když se to dokonce veřejně přiznává. Je to přece v demokracii zcela normální. Je to přece podstata jejího ekonomického růstu: ohlupovat veřejnost, získat veřejné mínění a potlačit kritické myšlení. Bez těchto opatření by se všechno zhroutilo. Lidi by třeba tolik nenakupovali, kdyby nebyli trvale udržitelným růstem hlouposti k tomu ponoukáni. Dělá jim to dobře, když z nich někdo… Číst vice »

Alva
Alva
20. 4. 2022 21:05

To se mi nějak nezdá!
Nemocnice, školy a svatby přece bombardují výhradně Rusové!
Přinášely to mainstreamové zprávy a ty by přece tak nelhaly. :-)

Irena
21. 4. 2022 9:55

Tady si chudáci Poláci stěžují, že jejich vyhoštění diplomaté nemají jak odjet z velvyslanectví, když se všude okolo opravuje silnice. Já jim poradím, ať jdou pěšky. Ti lidé už to opravdu nemají v hlavě v pořádku, oni vtrhnou na velvyslanectví Ruska v Polsku, zmrazí mu účty a potom si stěžují, že je proti nim vedena diplomatická válka opravou silnice okolo polského velvyslanectví v Rusku? Bohužel naši na tom s tou hlavou nejsou o nic lépe. Evropa degraduje…

https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/14434843?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

PPK
PPK
Reply to  Irena
21. 4. 2022 16:38

Správně, jen ať jdou pěšky. Pěší chůze je zdraví prospěšná a je při ní čas přemýšlet.

zart
zart
22. 4. 2022 7:25

NAHLÁSIT DEZINFOMACE NENÍ PRÁSKAČSTVÍ:

https://disk.yandex.com/i/5lr2TgeaAY5CCw 

Ne, teď opravdu vážně: Někdo by měl Policii ČR standardním způsobem nahlásit, že Česká televize šíří ve veřejném prostoru o Ukrajině takové nebezpečné lži a dezinformace!!!!

PPK
PPK
Reply to  zart
22. 4. 2022 13:41

Dík za informačně cenný link!
Tenhle film by měli vidět zejména ti mladší, aby si uvědomili realitu, která se dnes utajuje a co je samotné a jejich blízké jednoho dne čeká v této zemi, pokud se jim v hlavách informačně nerozsvítí.

PPK
PPK
23. 4. 2022 16:23

Ohledně propagandy v kapitalismu lze imho vyjádřit její jádro asi takto: Propaganda lže, cenzuruje informace a dějiny falešným praporem svobody, zamlžuje vlastní systémové ekonomické vady (chudoba, krize), a zejména odvádí pozornost od sociální otázky, kterou generuje bankovní kartel nadnárodního korporátního fašismu NWO. A kam odvádí pozornost? Vymýšlí si nepřátele a „lidskoprávní“, nacionalistická a technologická(!) témata typu teploty a čistoty životního prostředí nebo „pandemie“. Je to jednoduché, jen je třeba to vědět.