„Zapomínané“ výročí – 15. březen 1939

Prošel jsem si několik druhů kalendářů na rok 2022 a zaměřil se na připomínání různých výročí v měsíci březnu. Bylo tam pro letošek přistoupení ČR do NATO, i den narození Jana Ámose Komenského, chybělo však jedno z nejvýznamnějších, byť i z nejtragičtějších historických výročí, na něž by se nemělo zapomínat, pokud  nechceme rezignovat na poučnou funkci historie, a to 15. březen 1939. Pokud jde o mainstreamová média, dnes v poledne jsem na zpravodajských webech Seznam, Centrum ani iDnes rovněž nenašel na dané téma ani slovo. Zpravodajská média vysílající přes hypnotizační bednu nesleduji už roky, takže se přiznám, že pokud tam byl tomuto smutnému výročí věnován nějaký materiál, nevím o tom.

15. březen 1939 byl začátkem nacistické okupace českého zbytku Československa. Začalo vojenské obsazování českých zemí. Dalšího dne 16. 3. 1939 vydal Hitler výnos o zřízení tzv. protektorátu. Okupační správa dále 21. 3. 1939 zavedla jako úřední řeč v protektorátu němčinu. Během pouhých 6 let německé nacistické okupace zahynulo 360.000 našich občanů a konečným řešením české otázky byla likvidace, vystěhování  a v případě vhodné genetické dispozice a loajality k nacistům asimilace zbytku původního českého lidu.

Heydrich, prominent SS a dalších mocenských složek v hitlerovském Německu, už předtím, než se stal říšským protektorem, měl podrobný plán na konečné řešení české otázky. „Dobře smýšlející Češi dobré rasy“ mohli být plně poněmčeni a asimilováni. „Dobře smýšlející Češi špatné rasy“ měli být poněmčeni, ale zbaveni možnosti zplodit další generaci. Češi, kteří sice byli dobré rasy, ale ukázali by se jako nedostatečně oddaní Říši, měli být neprodleně fyzicky likvidováni. Nepřizpůsobiví Češi „špatné rasy“ by byli „pouze“ vysídleni na dobytá dálná území v Rusku, určení k doživotní těžké práci bez možnosti dalšího rozmnožování.

Hitler své plány na germanizaci českého prostoru odsunul na poválečnou dobu, protože vysídlování Čechů a přebírání jejich nemovitostí německými obyvateli se ukázalo jako zdlouhavé a finančně nákladné. Po dobu války bylo třeba také podržet v českém průmyslu a zemědělství pracovní sílu. Přednostně však měla být odstraněna česká inteligence. Zavření českých vysokých škol bylo prvním krokem k likvidaci možné další generace české inteligence.

Mějme na paměti, zvláště v této těžké době, že riziko vyhlazení vždy přišlo na Slovany ze Západu. Ti Polabští to neustáli, tak „zmizeli“. A nikdo z nás by tu dnes nebyl (a nikdo by tak nemohl vést ani jakékoliv neadekvátní řeči, překrucující historii), pokud by Sovětský svaz válečnou kampaň v letech 1941-43 prohrál. V případě vítězství nacistické třetí říše by už nebyla nikdy ani žádná invaze v Normandii v roce 1944, na to zapomeňte. Neměla by už šanci na vojenský úspěch, ani by k ní nebyl důvod. Plány na konečné řešení české otázky (stejně jako plány na konečná řešení dalších otázek) by byly dotaženy do konce.

Zdroj: Kaliyuga0


Komentáře jen na vlastní nebezpečí, Stříž má oči ostříží…

5 18 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
16. 3. 2022 5:57

Přesto při pohledu na mapu musí nordickou rasu česká rána do boku tuze bolet. Pravda, hodně ji napomáhá morfologie české krajiny, ale rána pořád zůstává ránou.

Bety
Bety
Reply to  fajt
16. 3. 2022 8:12

Nezapomenu, jak se kyjevská smetánka v roce 2014 sešla na oslavě Nového roku a zlatým hřebem večera bylo zapichování nožů do dortu ve tvaru miminka v ruských barvách . Nehledě na skutečné vraždění mládeže v Oděse.

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
16. 3. 2022 8:43

Trubka už mi nedohledá onen klip, v němž banderovci sní o civilizačním vedení europitomců. Škoda. Nicméně už teď se ozývají hlasy, že ten stát nemá v eurosojuzu co pohledávat, protože ambice Haliče připomínají osmanské sny. Dřive či později by začala válku s Polskem.
Mnou zmíněná Běloruska mi říkala, že ONI nejsou takoví všichni … to doufejme. Když jsem jí popisoval, že ve fabrikách s ukroboty visí obrovské plakáty, co se a jak má dělat na hajzlu, tak se zdráhala tomu uvěřit. Povídám – co to je za civilizační okruh?, ale raději jsme přešli na jiné téma.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  fajt
16. 3. 2022 8:34

https://www.pokec24.cz/nezarazene/moderator-ukrajinske-televize-vyzval-k-zabijeni-ruskych-deti-s-odkazem-na-teorii-ideologa-holocaustu/

Pane fajte, na/v ukrajině opravdu není fašismus. A v Čechách také ne – ten, kdo všelijak podporuje fašistů, sám se nejeví fašistou. Fakt ne. Historie se také neopakuje, od slova „vůbec“.

P.S. Je dobré mít na paměti osud eichmanna…

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Botičky od Diora
16. 3. 2022 11:38

Novinář ukrajinského kanálu 24 Fakhrudin Sharafmal: „Dovolím si ocitovat slova Adolfa Eichmanna, který řekl, že ke zničení národa je nutné zničit především děti. Protože když zabijete jen rodiče, pak děti vyrostou a určitě se pomstí. Když zabijete dětí – oni nikdy nevyrostou a národ zmizí. Ozbrojené síly Ukrajiny nemohou zabíjet ruské děti (to určitě, hajzle!), protože to zakazují pravidla války, a různé konvence, včetně Ženevské konvence. Ale nejsem z ozbrojených sil Ukrajiny. A když dostanu příležitost vypořádat se s Rusy, určitě to udělám. Protože mě nazýváte nacistou, držím se doktríny Adolfa Eichmanna a udělám vše, co je v mých silách,… Číst vice »

Last edited 3 měsíců před by Botičky od Diora
orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
16. 3. 2022 11:55

Zajímalo by mě, jakou barvu by při konfrontaci vyloudil fialový exemplář. Hákovou? Nebo trojzubcovou?